Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

youtube εχει εικονίδιο αλλά πάιζει μόνο βίντεο της συσκευής,ποιότητα κατασκευής πολύ καλή,sar δεν ξέρω,γενικά τα πλεονεκτήματα είναι η πολύ καλή οθόνη και η απόκριση της,για internet δε θα έλεγα οτι είναι κατάλληλη η συσκευή μιας και δείχνει τις σελίδες πολύ χύμα και στιβαγμένες (καμία σχέση με ipod touch δηλαδή στο internet.),αλλά διαβάζονται με λίγη προσπάθεια και scroll,επίσης δεν έχει Ελληνικά.

 

καμένο pixel δεν είδα

 

Δυνατή οθόνη-βίντεο-φωτό-ήχος-απόκριση

 

το αγόρασα απο vkamobi.com ήρθε σε 4 μέρες και μου το έβαλαν gift 20$ δεν πέρασε τελωνείο

Edited by georgehh
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά πλέον όποιος θέλει μπορεί να βρεί κινέζικο με capasitive και με ελληνικά http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=3944

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτό που παρέθεσε ο trackera, το οποίο είναι και dual sim, υπάρχει ακόμα η dual sim version του "original" pinphone:

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=3943

και μόλις βγήκε και μια φτηνή capacitive έκδοση τηλεφώνου με τηλεόραση και dual sim:

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4126

Link to comment
Share on other sites

Aπλά οποιος το πάρει να ξέρει οτι θα πρέπει να σβήσει κάτι τραγούδια μέσα κινέζικα και το έχουν φορτώσει και κάποιες εικόνες σε ενα φάκελο που λέγεται expo
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος που μπορουμε να βρουμε τετοια προγραμματα για ΜΤΚ??

οπως ας πουμε να κανει stream sto youtube..

η το msn... και τετοια... ( εχει ηδη εγκατεστημενα τα - facebook,ebuddy,skype,twitter )

Εχω το Χ10 με gps..

Οποιος ξερει ας πει..:D

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα βρίσκεις παιχνίδια για κινέζικα κινητά.

Ένα μέρος που μπορείς να κατεβάσεις κάποια παιχνίδια είναι μέσω της εφαρμογής opera mini 5, έχει ένα link για εφαρμογές, παιχνίδια κλπ. Εκεί όλο και κάτι θα βρεις!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τον τρόπο για να το κάνω edit... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Αλλά εκεί έχει ακόμα δυο επιλογές PRIMARY DNS και SECONDARY DNS. Εκεί πρεπει να βάλω κάτι;

 

Ρωτάω γιατί όταν τα αφηνω ως έχουν δεν έχω σύνδεση στο ιντερνετ...

Έχω σπαστεί πολύ άγρια!

 

γεια σου,

εχω και εγω κινεζικο τηλεφωνο,μηπως βρηκες τροπο για το ιντερνετ ,να μου πεις και μενα ,γιατι ακριβως τα ιδια προβληματα εχω και γω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε μακρια απο το 1ena εγω πηρα ενα ιδιο και το αλλαξα τρις φορες και δεν δουλευε τσαμπα λεφτα θα δωσεις μακρια απο κινεζικα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε μακρια απο το 1ena εγω πηρα ενα ιδιο και το αλλαξα τρις φορες και δεν δουλευε τσαμπα λεφτα θα δωσεις μακρια απο κινεζικα

 

Το 1ena φταίει ή τα κινέζικα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: δεν είδα και πολλά θετικά σχόλια!!!

το βαρέθηκες?? τα πληκτρα του τι λένε? έχω δουλέψει κάποια κινέζικα και μου είχαν αρέσει, αυτό σε σχέση με το άλλο που πήρες τι λέει?

τα μηνύματα είπες μπορείς τελικά ή δεν μπορείς να τα διαβάσεις που λαμβάνεις??

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης πρόβλημα. Εφτασε σήμερα το πολυαναμενόμενο κινεζικο που ειχα παραγγείλει απο εδω . Το κινητό έπεζε άψογα και σύμφωνα με τις προδιαγραφές (εκτός απο τιν καμερα που είναι 5 και οχι 8 MP) μέχρι που πέρασα ένα IPhone στυλ πληκτρολογιο για τα Windows Mobile αυτό εδώ. Αφου το εγγατέστησε κανονικά μου ζίτησε να κάνω επανεκίνηση στο κινητο... Και μετα πάπαλα.. το κιν δεν ξανανοιξε. Ανοίγει δλδ δείχνει το logo και μετα σβίνει.. Εκανα soft reset, Hard reset έβγαλα τη μπαταρια τπτ...... Οταν έκανα hard reset δεν ολοκλιροτηικε ι διαδικασια μ εβγαλε σφαλμα οτι καπιο αρχειο δεν εβρισκε και απο τοτε δεν πεζει καν το hard reset απλα αναβοσβινει ι οτηονι και τπτ.. Οτι συμβουλή έχετε ευπροσδεκτη :wacko: Edited by elefkokkonan
Link to comment
Share on other sites

Mπορει επειδη δεν ειναι αυθεντικο να κολησε επειδη του περασες μεσα τα προγραμματα.

τρεχει windows ?

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Μάθε ορθογραφία...:O

 

Μάθε να μιλάς όταν έχεις κάτι να πεις... :cool:

 

Ναι Windows mobile 6.5 professional φοράει.. βασικά το κόλημα που έχει φάει φένεται να είναι κάτι πιο σοβαρό από απλο κόλημα λειτουργικού.. Δεν φορτώνει καν το αρχικό τζιφακι που πεζει οταν ανοιγει ι συσκευη... φοβάμε μην έφαγε φρίκη το υλικό.. καμια ROM η κατι τετοιο :(

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψες

Οτι συμβουλή έχετε ευπροσδεκτη :wacko:

 

οπότε σου απάντησα πολύ ουσιαστικά.Αν εισαι αλλοδαπός και δεν έχεις πάει σχολείο,να το καταλάβω και το σταματάω εδώ.Άλλο να κάνεις ένα ορθογραφικό λάθος και άλλο να σκίζεις όλη την ελληνική γλώσσα επειδή βαριέσαι και γράφεις όπως θα έγραφες με greeklish π.χ.οτηονι.

Να σου πω και για το θέμα που έγραψες λοιπόν.Μάθετε να απευθύνεστε και προς τους πωλητές σας.Οι συσκευές που παίρνετε έχουν και εγγύηση και πρέπει να σας καλύψουν

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@elefkokkonan:

Έβαλες εντελώς λάθος πληκτρολόγιο (για οθόνη διαφορετικής ανάλυσης) και λογικό ήταν να σου κολλήσει. Ρώτησε τον πωλητή πως θα κάνεις hard reset και θα επανέλθει. Με παρατεταμένο πάτημα του Volume Up ή Volume Down (ή και τα δύο) σε συνδυασμό με το Power button κάνει τίποτα;

 

Εάν βγάλεις άκρη, πες μου να σου δώσω εγώ το πληκτρολόγιο.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν βγάλεις άκρη, πες μου να σου δώσω εγώ το πληκτρολόγιο.
Δεν έβγαλα άκρη δυστυχώς και το hard reset τα πεξε... Επικοινώνησα όμως με τον προμηθευτή και θα μ στείλει την ROM και οδηγίες να την ξαναπεράσω.. Οπότε μπορεί κάτι να γίνει. Βασικά είναι λογικό επιδεί έχει λάθος πλικτρολόγιο να έχει φρικάρει τόσο άσχημα που να μην ανοίγει καν?? Εσυ πιο μενού προτείνεις??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βασικά είναι λογικό επιδεί έχει λάθος πλικτρολόγιο να έχει φρικάρει τόσο άσχημα που να μην ανοίγει καν??

 

Λογικά όχι αλλά με αυτές τις κινέζικες συσκευές ποτέ δεν ξέρεις!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κομπλέ όλα μου στείλαν ενα προγραμματάκι για update και το κιν πεζει μια χαρα και παλι. Συνοψίζοντας το κιν φισάει:

 

CPU:1GHz

ROM:256

RAM:476

HDD:8GB

 

H μλκια είναι ότι μετά το hard reset έχασα το πρόγραμμα gps το TomTom είχε.. Έχετε να μ προτείνετε κάποιο εναλακτικό προγραμματάκι που να πεζει σωστά μαυτές τις προδιαγραφές?? Γενικά αυτά που θάθελα να βρώ είναι ένα IPhone style πλικτρολόγιο ένα πρόγραμμα gps και κάποιο DIVX προγραμματάκι για ταινίες( το WMP το ενσωματωμένο δεν έχει codecs...). Κατέβασα και πέρασα το DIVXPLAYER Το ομόνυμο αλλα το design του είναι αίσχος...

Edited by elefkokkonan
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικά αυτά που θάθελα να βρώ είναι ένα IPhone style πλικτρολόγιο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

 

Για εσένα είναι η wvga έκδοση.

 

ένα πρόγραμμα gps

 

Κυκλοφορούν πολλά για windows mobile. Προτείνω iGO Primo, iGO8.3.4, Sygic Mobile, Automapa 6.6.0, Navigon 7.4.0, Ginius Driver, MioMap και πολλά άλλα. Κανένα δεν είναι free όμως.

 

και κάποιο DIVX προγραμματάκι για ταινίες

 

Βάλε το TCPMP το οποίο είναι free ή το Core Player το οποίο δεν είναι free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κομπλέ όλα μου στείλαν ενα προγραμματάκι για update και το κιν πεζει μια χαρα και παλι. Συνοψίζοντας το κιν φισάει:

 

CPU:1GHz

ROM:256

RAM:476

HDD:8GB

 

H μλκια είναι ότι μετά το hard reset έχασα το πρόγραμμα gps το TomTom είχε.. Έχετε να μ προτείνετε κάποιο εναλακτικό προγραμματάκι που να πεζει σωστά μαυτές τις προδιαγραφές?? Γενικά αυτά που θάθελα να βρώ είναι ένα IPhone style πλικτρολόγιο ένα πρόγραμμα gps και κάποιο DIVX προγραμματάκι για ταινίες( το WMP το ενσωματωμένο δεν έχει codecs...). Κατέβασα και πέρασα το DIVXPLAYER Το ομόνυμο αλλα το design του είναι αίσχος...

Σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή αυτή (αλλά την dual sim, με ιδια κατα τα λοιπά χαρακτηριστικά) και αν μπορεις δωσε μας τις εντυπώσεις σου αναλητικά για την συσκευή (ποιότητα κατασκευής, δυνατότητες, προβλήματα κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή αυτή (αλλά την dual sim, με ιδια κατα τα λοιπά χαρακτηριστικά) και αν μπορεις δωσε μας τις εντυπώσεις σου αναλητικά για την συσκευή (ποιότητα κατασκευής, δυνατότητες, προβλήματα κλπ).

 

Λοιπον βασικά και εγω την dual sim έκδωση τσίμπησα ;) Εντυπώσεις απο το συγκεκριμένο κινητό:

 

Θετικά: Η οθόνη είναι απίστευτη 4.3 ιντσες και τις φχαριστιεσε στο έπακρο πολύ καλή απόδωση χρωμάτων, είναι capasitive, multitouch που σημένει πολύ καλύτερο scrolling(αλλα δεν μπορεις να χρισημοποιήσεις ακίδα μονο δάχτυλα). Ο επεξεργαστής φισάει με αποτέλεσμα τα παντα να φορτωνουν μπαμ μπαμ ακομα και το elastic scrolling δεν μου κανει καρέ κι ας έχω ανοιχτές 2-3 εφαρμογές απο πίσω... Η κάμερα έιναι αξιοπρεπέστατη με αποκορίφωμα το βιντεο το οποίο απλα δεν πίστευα όταν το έβλεπα. Τα bluetooth Wifi λειτουργούν άψογα και το σερφάρισμα είναι πολύ άνετο ειδικά μέσα απο Οπερα, αλλα και απο ΙΕ που τώρα πλέο υποστηρίζει και φλας (δεν χριάζεσαι ειδική εφαρμογή για να δεις βιντεάκια στο youtube κλπ.) Τα πλαστικά του είναι μια χαρά δεν τρίζει τα κουμπια είναι αρκετά ευαίσθητα (δεν χριάζεται να τα πατάς με σφυρι :p) και η μπαταρία του είναι τώρα 2 μερες που το έχω λιώσει το κινητό και είναι 55%. Εχει ενσωματωμένο accelometer οπό μπορείς να χρησιμοποιήσεις εφαρμογές και παιχνίδια που το απαιτούν.

 

Αρνητικά: Η κάμερα λίγο στο σκοτάδι δε τη παλεύει (αν και έχει ένα καρο ρυθμίσεις για σκοτάδια και για το φλας κλπ) (και είναι 5 Μεγαπίξελ όχι 8). πιστεύω ότι η πίσω κάμερα είναι αρκετά εκτεθημένη οπότε χριάζεται οπωσδήποτε θήκη. Έχεις και τον περιορισμό των 8 γίγα (δεν πέρνει εξωτερικές κάρτες μνήμης) αλλα νταξ 8 γίγα δεν είναι λίγα (όταν μου ήρθε η συσκευή είχε μόνο 4 ελεύθερα την είχανε γεμίσει με σαβούρες, αλλα ελευθέρωσα πολύ πραμα σβίνοντας περιτές εικόνες και cab που είχαν μείνει μέσα)

 

Όλα αυτά με δεδομένο ότι έχω περάσει ήδη αρκετές εφαρμογές για να ξεπεράσω αδυναμίες των WM: Θα χρειαστείς οποσδήποτε πληκτρολόγιο γιατι το ενσωματωμένο είναι άθλιο (εγώ έβαλα το FingerKeyb-2.1-WVGA που φισάει άσχημα αν και έχει καποια προβληματάκια). Εμένα δε μαρέσει και το στυλακι των WM οπότε έχω περάσει και το Iphonetoday σα skin που είναι πολυ πιο όμορφο κατά τη γνώμη μου. Αυτά μπορώ να σκεφτώ τώρα ότι αλλη απορία εχεις πες.. :D

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχει μόνο αγγλικά windows; Για την αναζήτηση στον τηλεφωνικό κατάλογο πως κάνεις με τα αγγλικά μενού; Επίσης δοκίμασες καθόλου spb mobile shel, μια πολύ καλή εφαρμογή (και στα Ελληνικά) που αλλάζει εντελώς το interface των windows;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θετικά: Η οθόνη είναι απίστευτη 4.3 ιντσες και τις φχαριστιεσε στο έπακρο πολύ καλή απόδωση χρωμάτων, είναι capasitive, multitouch που σημένει πολύ καλύτερο scrolling(αλλα δεν μπορεις να χρισημοποιήσεις ακίδα μονο δάχτυλα). Ο επεξεργαστής φισάει με αποτέλεσμα τα παντα να φορτωνουν μπαμ μπαμ ακομα και το elastic scrolling δεν μου κανει καρέ κι ας έχω ανοιχτές 2-3 εφαρμογές απο πίσω... Η κάμερα έιναι αξιοπρεπέστατη με αποκορίφωμα το βιντεο το οποίο απλα δεν πίστευα όταν το έβλεπα. Τα bluetooth Wifi λειτουργούν άψογα και το σερφάρισμα είναι πολύ άνετο ειδικά μέσα απο Οπερα, αλλα και απο ΙΕ που τώρα πλέο υποστηρίζει και φλας (δεν χριάζεσαι ειδική εφαρμογή για να δεις βιντεάκια στο youtube κλπ.) Τα πλαστικά του είναι μια χαρά δεν τρίζει τα κουμπια είναι αρκετά ευαίσθητα (δεν χριάζεται να τα πατάς με σφυρι :p) και η μπαταρία του είναι τώρα 2 μερες που το έχω λιώσει το κινητό και είναι 55%. Εχει ενσωματωμένο accelometer οπό μπορείς να χρησιμοποιήσεις εφαρμογές και παιχνίδια που το απαιτούν.

 

Άκρως ενδιαφέροντα τα παραπάνω μιας και προφανώς η συσκευή τείνει να πλησιάσει (από τα λεγόμενα σου πάντα) την original συσκευή της HTC!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...