Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία φορά ασχολήθηκα με τα HTC WM πέρυσι και δεν είχα πιάσει αυτήν την εξέλιξη, καλό αυτό.

 

Πάντως τα Windows Mobile πάντα ήταν buggy και αργά, αν και είχαν τις περισσότερες δυνατότητες ως OS από τον ανταγωνισμό εδώ και χρόνια.

Τώρα αν είναι σταθερότερα από τα κινέζικα, αυτό δεν είναι και κανένα κατόρθωμα :grin:

 

Anyway, βγήκαμε off-topic...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Πάντως τα Windows Mobile πάντα ήταν buggy και αργά, αν και είχαν τις περισσότερες δυνατότητες ως OS από τον ανταγωνισμό εδώ και χρόνια.

Τώρα αν είναι σταθερότερα από τα κινέζικα, αυτό δεν είναι και κανένα κατόρθωμα :grin:

 

Έχεις δουλέψει το HD2, το Diamond2, το Pro2 και το mini (με official rom όλα φυσικά); Δεν υπάρχουν πια bugs και δεν υστερούν σε τίποτε από θέμα ταχύτητας και αξιοπιστίας σε όλους τους τομείς. Και αυτό δεν είναι κάτι που το λέω εγώ, αρκεί να ρίξεις μια ματιά στα γνωστά μέρη. Σίγουρα η HTC ειδικότερα έχει κάνει καλή δουλειά αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι τα τελευταία builds της microsoft, είναι πραγματικά αξιόλογα.

 

Και μιας όπως σωστά είπες ότι είμαστε off topic, να συνδέσω το παραπάνω με το λειτουργικό των κινέζικων συσκευών, αυτές χρησιμοποιούν leaked beta/untested builds που όπως είναι φυσιολογικό... παρουσιάζουν περισσότερα προβλήματα από όσα λύνουν.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις δουλέψει το T3232; :p

 

OK, παραδίδω τα όπλα, δε θα συζητήσουμε άλλωστε εδώ για τις αδυναμίες η μη των WM... :p

 

Εντός θέματος τώρα, αν κάποιος αγόρασε το T3232 ας το γράψει να δούμε τι λέει.

Προς το παρόν διαβάζω στα - του ότι έχει χαμηλό ακουστικό, μικρή μπαταρία και εύθραυστο πενάκι. Ο επεξεργαστής του λένε ότι σηκώνει τα WM και αρκετά προγράμματα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει οτι αρκετα pinphone εχουν καμενα πιξελ στην οθονη... Το δικαιολογουνε λεγοντας οτι οφειλεται σε τεχνικες ιδιαιτεροτητες.... http://www.ssglobaltech.com/pro_detail.php?ProId=127Ποιος ξερει...... Δεν ξερω αν τελικα αξιζει τον κοπο.... Ειδικα μετα την κουβεντα που κανουμε με τα sar και τα ρεστα....
Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Sunno s880 Pro ειναι το μοντέλο με τα 256 ΜΒ RAM και είναι το αναβαθμισμένο σε σχέση με το s880 που έχει 128 ΜΒ.

Ξέρει κάποιος αν έχει touch οθόνη capacitive ή έχει την κλασική?

Διάβασα στο

http://www.fastcardtech.com

κάτω κάτω στο σημείο που δίνουν απαντήσεις από το site στα ερωτήματα των πελατών*

ότι η οθόνη είναι capacitive.

To έχει αγοράσει κάποιος για να το επιβεβαιώσει?

 

*

Unregistered User( 2010-06-29 05:36:39 ) from Question & Comment Comment

Resistive ou capacitive TOUCHSCREEN?

OnlineSupport Replay :( 2010-06-29 17:13:12 )

Capactive touch screen.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

resistive ειναι. επισης το meizu δεν εχει windows mobile 6.5 αλλα ενα δικο του λειτουργικο βασισμενο στα windows ce 5 αν εχω καταλαβει καλα και δεν ξερω αν υπαρχουν εφαρμογες για αυτο
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που μιλάμε για διαφορετικό λειτουργικό δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Εντούτοις... Sunno και από εμένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οι περισσότεροι θα έχετε πάρει χαμπάρι ότι κυκλοφορεί το συγκεκριμένο low-cost κινητάκι κατασκευής vodafone.

Αυτό που ψάχνω και δε μπορώ να βρω είναι αν μπορεί να πάρει handsfree και αν γίνεται αυτό πόσο κοστίζει. Έχεις κανείς κάποιο link;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βρει κατι αλλα και μια γρηγορη ματια στις οδηγιες δεν λεει κατι....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις αγοράσει ήδη; Εγώ πάντως το σκέφτομαι ακόμα...

 

Βασικά δε θα με πείραζε και πολύ αλλά έψαξα και βρήκα σχετικά με το δείκτη SAR και είναι σε σχετικά υψηλά επίπεδα σε σχέση με άλλα τηλέφωνα που έχω χρησιμοποιήσει ως τώρα. Οπότε καλή η χαμηλή τιμή αλλά δε λέει και να "ψηθούμε". :)

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω παρει και η αληθεια ειναι οτι ψηνει λιγο.. αυτο που δεν μου αρεσε ειναι λιγο το ηχειο δεν ειναι και τοσο καλο παρολα αυτα καταλαβαινεις τι σου λεει ο αλλος... επισης σημαντικο μειον για εμενα ειναι οτι θελει 3 ωρες για να φορτισει! βεβαια τωρα ποσες μερες κραταει δεν ξερω αλλα οταν το πηρα το σαββατο ειχε μιση μπαταρια και μου τελειωσε χθες...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

Πάντως για την μπαταρία ως τώρα έχω διαβάσει καλά σχόλια. Μήπως δε το φόρτισες καθόλου όταν το πήρες; Συνήθως στην αρχή χρειάζονται πλήρη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το φορτισα κανενα κινητο δεν το φορτιζω αφου εχει μπαταρια! και στις οδηγιες μεσα λεει 3 ωρες φορτιση καθε φορα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ε θα δουμε αν υπαρχει αλλη φορα γιατι μαλλον τωρα θα παρω dual sim κινητο και δεν θα το χρειαστω. παντως ειναι το μονο κινητο που δεν με νοιαζει να το πεταω κλπ...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα και εγώ χθες το κινητάκι.. ακόμα δεν το έχω φορτίσει γιατί συνήθως πριν την πρώτη φόρτιση αφήνω να εξαντληθεί η μπαταρία που έχει ήδη.. Από χθες μίλησα πάνω από 1 ώρα, και στέλνω συνεχώς μηνύματα και δεν έπεσε καθόλου..

Για το handsfree είναι και δική μου απορία, γιατί θα τηγανιστεί το κεφάλι μας με τέτοιο sar.. άραγε υπάρχουν handsfree με υποδοχή usb αντί για το κλασσικό mini jack??

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν εχω καποια της motorola αλλα ακομα δεν τα εχω δοκιμασει αν και δεν νομιζω να παιρνει....

οταν μιλας δεν καιγεται λιγο το αυτι σου;;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να τα παίρνει! Από ένα σημείο και μετά, η αλήθεια είναι οτι ζεστάθηκε.. όχι όμως σε πρωτόγνωρο βαθμό. Οι αριθμοί όμως του sar μιλάνε από μόνοι τους! :worry:

Να πω και μερικές πρώτες εντυπώσεις από την συσκευή. Να επιβεβαιώσω και εγώ το μέτριο ηχείο (σίγουρα όμως κάνεις την δουλεία σου, που είναι και το ζητούμενο για μια τέτοια συσκευή που κάνει όσο ένα ποτό! :lol: ). Επίσης, η μικρή οθονούλα συνηθίζεται, και άνετα στέλνεις-διαβάζεις sms. Οπότε συνολικά, θα έβαζα σίγουρα θετικό πρόσημο στις εντυπώσεις.

PS. Χθες το βάζαμε δίπλα στα iphone, ανδροειδή και winmo της παρέας και γελούσαμε! :lol:

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάτι άσχετο.

Παίρνει κανονικά και sim άλλων εταιρειών ή χρειάζεται κάποιου είδους ξεκλείδωμα από την ίδια τη vodafone για να υποστηρίξει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

οχι ξεκλειδωτο ειναι....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω στα χέρια μου και είμαι χαρούμενος τρελά ακόμα και original iphone να μου έδιναν δε το άλλαζα γιατί:

 

Απίστευτη απόκριση οθόνης

0 κολλήματα

φοβερή ευκρίνεια

java

to pc το βλέπει ως εξωτερικό σκληρό

φοβερός ήχος βίντεο φωτογραφίες

3 διαφορετικά θέματα σε εικονίδια και φώντο

wifi ναι λειτουργεί αλλά αναγκάστηκα να κατεβάσω άλλο java browser UCWEB λέγεται γιατί αυτοί που είχε μέσα opera και safari δεν έπαιζαν όλο error...

κανονικότατα ήχους και εικόνες ως ήχους κλήσης και wallpapers+desktop

black list για ανεπιθύμητους...

scroll για εικόνες και multitouch

google maps επίσης λειτουργεί με wifi

η εφαρμογή facebook δυστυχώς δεν λειτουργεί

αλλά άνετα μπαίνει facebook-hotmail απο browser

 

Γενικά πιστεύω ότι καλύτερο αξίζει τα 120 ευρώ που έδωσα χαλαράαααα

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Kαταρχας ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!!!!

Οπως καταλαβαινεις θα σου ζαλισουμε τον ερωτα μιας και θελουμε παρα πολλοι εδω μεσα πιστευω να το αποκτησουμε.

Καταρχας εχει κανενα καμενο πιξελ; Μπορεις να δεις youtube video; Απο σημα πως ειναι; Ποιοτητα κατασκευης; Αν θες πες μας και απο που το αγορασες. Αν δεν γινεται εδω στειλε μου ενα PM.

Τελος, αν και δεν νομιζω να αναφερεται καπου, γραφει κατι για SAR; Η εστω εχεις καποια ενημερωση απο τον πωλητη για το SAR;;;;

 

Αν μπορεις κανε ενα review.

 

Καλοριζικο και παλι!!!!!

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...