Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιοτικό είναι για...71€

Αλλά έχει λίγα παράσιτα και παραμόρφωση ήχου στην ανοικτή ακρόαση

Ίσως και χαμηλό ήχο στην ανοικτή ακρόαση

4G, κλήσεις, GPS καλά

Όχι κάτι σούπερ

Σύγκριση με ΧΙΑΟΜΙ ΝΟΤΕ 3 pro και ZUK Z1

το ηχειο του ειναι δυνατο ?

το θελω για τον πατερα μου για 3 χρησεις : πλοηγηση στο διαδικτυο , χρηση σαν κινητο(κλησεις μνματα ,), gps

πως τα παει σε αυτα τα 3 ?

εχεις βρει καπου θηκη?

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ηχειο του ειναι δυνατο ?

το θελω για τον πατερα μου για 3 χρησεις : πλοηγηση στο διαδικτυο , χρηση σαν κινητο(κλησεις μνματα ,), gps

πως τα παει σε αυτα τα 3 ?

εχεις βρει καπου θηκη?

ευχαριστω !

 

Θήκη από ALI

Ποιότητα ανοικτής ακρόασης μέτρια

Ίσως έχω εγώ ελαττώματικο κινητό

GPS αξιολογο

Κλήσεις Καλο επίσης+4G

SMS δεν ξέρω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Θήκη από ALI

Ποιότητα ανοικτής ακρόασης μέτρια

Ίσως έχω εγώ ελαττώματικο κινητό

GPS αξιολογο

Κλήσεις Καλο επίσης+4G

SMS δεν ξέρω

 

θηκη tpu σιλικονης? αν ναι στειλε μου λινκ σε παρακαλω

ευχαριστω για τις απαντησεις σου!

Link to comment
Share on other sites

Στην περιγραφη λεει οτι ειναι 4,5 ιντζες και 3 G

 

5.5 inces ειναι απλα η καμπυλωτητα που εχει στις πλευρες το δειχνει πιο μικρό. Για το 3G αν δειτε εδω https://www.aliexpress.com/item/Bluboo-Edge-Android-6-0-5-5-inch-4G-Phablet-MTK6737-Quad-Core-1-3GHz-2GB/32789851887.html?src=google&albch=search&acnt=479-062-3723&isdl=y&aff_short_key=UneMJZVf&albcp=266121556&albag=7593673036&slnk=&trgt=dsa-42862830006&plac=&crea=64152518716&netw=g&device=c&mtctp=b&memo1=1t1&gclid=CjwKEAjwzKPGBRCS55Oe46q9hCkSJAAMvVuMdCQ_5uQ6CTZidd78NNJV3S8Vt1iROAV-1Qm3oxrM6xoCu9fw_wcB λέει οτι ειναι 4G !!!!

Επίσης η μπαταρία τελειωνει παρα πολύ γρήγορα. Ολη η πειφανεια του ειναι πολύ γλυστερή με κινδυνο να σου φύγει απ τα χέρια.

Οι φωτογραφίκες του μηχανες μαυρα χάλια.

Με λίγα παραπανω ευρω θα μπορουσα να πάρω κατι καλυτερο.

Μονο το ντιζαιν του ειναι αυτο που τραβαει την προσοχή

Edited by Vagelis2000
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ψαχνω να βρω οθονη για Coolpad Torino S και δεν βρισκω πουθενα. Μπορει να βοηθησει καποιος??

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ναι... αλλα το θελω αμεσα!! απο ελλαδα πως γινεται να μην το βρισκω πουθενα?????
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ οποίος ξέρει ας βοηθήσει. Φίλη αγόρασε μέσω skroutz το εν λόγω κινητό και όταν τ άνοιξε της έβγαλε το πρόβλημα που φαίνεται στη φωτό. Όταν πατάει οκ ξεκινά πάλι από την αρχή. Το έστειλε πίσω στην εταιρια για έλεγχο η οποία απάντησε πως η φίλη μου άνοιξε την μπαταρία (!) και δεν αναλαμβάνουν να το φτιάξουν ! Τι μπορώ να κάνω;

 

http://imgur.com/a/dzYSq

 

Επειδή δε βλέπω να βγάζει τη φωτό η οθόνη του κινητού γράφει " δυστυχώς η διαδικασία com.google.process.gapps έχει σταματήσει. Κι έχει μόνο την επιλογή οκ

Edited by hayatEvo9

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ οποίος ξέρει ας βοηθήσει. Φίλη αγόρασε μέσω skroutz το εν λόγω κινητό και όταν τ άνοιξε της έβγαλε το πρόβλημα που φαίνεται στη φωτό. Όταν πατάει οκ ξεκινά πάλι από την αρχή. Το έστειλε πίσω στην εταιρια για έλεγχο η οποία απάντησε πως η φίλη μου άνοιξε την μπαταρία (!) και δεν αναλαμβάνουν να το φτιάξουν ! Τι μπορώ να κάνω;

 

http://imgur.com/a/dzYSq

 

Επειδή δε βλέπω να βγάζει τη φωτό η οθόνη του κινητού γράφει " δυστυχώς η διαδικασία com.google.process.gapps έχει σταματήσει. Κι έχει μόνο την επιλογή οκ

 

οι κλασικες ελληνικες απαντησεις που δεν εχουν βαση, και νομιζουν οτι απευθυνονται σε πενταχρονα.

Η λυση ειναι ξαναφλασαρισμα τις ρομ. Δεν ειναι δυσκολη διαδικασια απλα θελει διαβασμα και υπομονη, και ενα υπολογιστη.

http://www.needrom.com/download/blackview-a8/

 

Εννοειτε οτι ολα τα δεδομενα στο τελεφωνο θα διαγραφουν

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Στο tp-link neffos c5 τα soft keys μπορούμε να τα κρύψουμε και να τα ξαναεμφανίσουμε κατά βούληση ; πχ με ένα swipe.

Ρωτάω για το εάν υπάρχει τέτοια δυνατότητα από το ίδιο το τηλέφωνο και όχι από εφαρμογή από το play store.

Ευχαριστώ.

Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε link. Εννοείτε αυτό;

http://www.skroutz.gr/s/9301596/Coolpad-Torino-16GB.html

http://m.gsmarena.com/coolpad_torino-8273.php

Αν ναι, νομίζω ότι η μπαταρία είναι μικρή για 5.5 ιντσες. Επίσης τα 16gb rom είναι λίγα, οπότε τό πιο πιθανό είναι ότι στη θέση της 2ης sim θα υπάρχει μόνιμα κάρτα μνήμης και η χρήση του θα είναι σαν single sim.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Να ενημερώσω ότι δεν ανοίγουμε καινούργιο θέμα με κάθε απορία μας. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν κάναμε όλοι το ίδιο;

 

Μπορείς να απευθυνθείς στο υπάρχον θέμα της συσκευής σου... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435570

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το θελει ενας φιλος μου. Αξιζει ή θα χαλασει αμεσως ? Παρουσιασε σε κανεναν το προβλημα που εβγαζε το Α101 ,με την καλωδιοταινια της οθονης ? Που δεν εδειχνε η οθονη τιποτα ?
Link to comment
Share on other sites

περιπου 20 μερες μετα τις αρχικες εμφανισεις σε εκθεσεις,

υπαρχουν πια επιβεβαιωμενα στοιχεια για διαθεση της συσκευης με καποιες αλλαγες

(πχ 64rom αντι 32). το προϊον εμφανιστηκε και στη σελιδα της εταιρειας.

επιπλεον λεπτομερειες και διορθωσεις σε σχεση με το πρωτο ποστ:

 

Ulefone Power II

180$ (4/64)

 

οθονη 5.5" απο τη SHARP (FHD 1920x1080 / κυρτη 2.5D / gorilla glass 3)

android 7 (εργοστασιακα ελληνικα)

2G/3G/4G (και 800mhz)

δικαρτο (οι καρτες μπαινουν απο το πλαϊ)

4ram, 64rom, sd card slot (μεχρι 256gb)

επεξεργαστης 8πυρηνος 1.5ghz mt6750T (64bit)

γραφικα mali t880

καμερες: εμπρος 8mp (software 13mp) / πισω 13mp (software 16mp)

κουμπια on-screen αλλα και κουμπι home με fingerprint / πυξιδα /

/ μεταλλο / ραδιοφωνο / gps, glonass / otg / hotknot / miracast / γυροσκοπιο /

double tap to wake και αλλα screen gestures / air gestures / multitask window / ...

μπαταρια 6050mah (μη αφαιρουμενη) / φορτιση pump express 9V-2A (ευρωπαϊκος φορτιστης)

διαστασεις 155 x 77.6 x 9.9 mm / βαρος με μπαταρια 210g

 

υπο διευκρινιση:

- θεση sd κοινη με sim ??

- notification led ?? πολυχρωμο ?? ρυθμιζομενο ??

- usb type c ??

 

/
/ official webpage Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω και εγώ για το συγκεκριμένο, γνωρίζει κανείς αν η οθόνη είναι ogs? η μπορώ να αγοράσω μόνο το lcd panel ή το digitizer ξεχωριστά?

από το παραπάνω λινκ του aliexpress φαίνεται για ogs.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,το εχω παραγγειλει και ερχεται οπου να ναι,για πειτε εντυπωσεις,δεν εχει κινηση το νημα καθολου,μαλλον δεν πουλαει λογω μεγεθους,η παιζουν προβληματα?Αν καποιος ξερει,μπορει να μου πει,υποστηριξη που μπορω να βρω?roms,root ,γενικα οδηγους unbrick αν κατι συμβει,εχουμε τιποτα?εχω διαβασει απο τη μια αυτη σελιδα που υπαρχει καποιες καλες κριτικες και απο βιντεακια reviews youtube φαινεται καλο για τα λεφτα του.Βασικα εγω ηθελα ενα μεγαλο να δω και τις 6ιντσες πως ειναι!
Link to comment
Share on other sites

Ενω το βλέπω με άλλα κινητά, στο MLS με τίποτα. Εχετε καμμιά ιδέα παιδιά;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Ενω το βλέπω με άλλα κινητά, στο MLS με τίποτα. Εχετε καμμιά ιδέα παιδιά;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Να λες παλι καλα που δουλευει, ισως τα πιο αχρηστα κινητα που περασαν απο τα χερια μου

Link to comment
Share on other sites

Oukitel K6000 Plus

Ξέρουμε τίποτα για αυτό το κινητό???

Φαίνεται πολύ καλύτερο από το Κ6000 και το pro...

oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενω το βλέπω με άλλα κινητά, στο MLS με τίποτα. Εχετε καμμιά ιδέα παιδιά;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Ποια συσκευή έχεις; Για λόγους συνοχής του forum γράψε στο θέμα της συσκευής σου. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν ο καθένας μας άνοιγε και από ένα θέμα για κάθε απορία του;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, το ποστάρω κι εδώ και στο νήμα με το αδελφάκι του: αν μπορείτε να κάνετε τον κόπο για ένα scan με antivirus-malware app αν έχετε επάνω (ή αν θέλετε να το περάσετε για 5' μόνο για το τεστ) και να μου πείτε αν σας βγάζει κι εσάς το παρακάτω alert

151203.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...