Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους εχω παρει το vkworld t1 plus kratos και πραγματικα για τα λεφτα του ειναι παρα πολυ καλο! Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι προσεξα στα δυο ηχεια που εχει κατο το κινητο ακουγεται μονο απο το αριστερο.. Γνωριζει καποιος αν απλα εχει δυο ετσι για εφε να το πω αλλα το ηχειο ειναι αριστερα και ακουγεται αν οχι μονο απο εκει κατα 90℅ αν γνωριζει καποιος ας μου λυσει την απορια ευχαριστω!!

 

δεν εχει χαλασει. εχει μονο 1.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισης οταν γραφεις και νιωθεις την δονηση και γενικ η δονηση του κινητου ειναι λιγο περιεργει ακουγεται πολυ και καπως ξεβιδωμενη μη σταθερη καπως ετσι λογικα ετσι ειναι η κατασκευη του η εμενα δεν δουλευει σωστα... Μιλαμε παντα για το vkworld t1 plus kratos αν καποιοε ςχει καμοια παρομοια εμπειρια η γνωμη ανα μενω ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί με το flight mode να απορυθμίζεται η εφαρμογή. Δεν ξερω...

Κάτι σχετικοασχετο. Τι λέει το iq talk color? Το σκεφτόμουν για δωράκι στην ανηψιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι έλα χάλι. Μικρόφωνα- ακουστικά, εφαρμογές περίεργες... Σύντομα ίσως χρειαστεί να στρώσω ένα φίλου.
Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα χθες απο αυτο το μαγαζί

 

http://www.everbuying.net

και σημερα μου ηρθε email οτι το έστειλαν

 

Ειναι γνωστό το μαγαζί? ειναι απο Κινα?

Λετε ναχω προβλημα τελωνείου?

 

 

21-02-2017 09:33 The item is at the PostNL sorting center GREECE

14-02-2017 09:51 The item is pre-advised

 

Αυτο μου βγαζει η εταιρία οταν ψαχνω που βρισκεται το κινητο που παρηγγειλα

Τι σημαίνει? οτι ηρθε Ελλαδα κιόλας?

Edited by Vagelis2000
Link to comment
Share on other sites

Αν και η απορία μου δεν έχει να κάνει μόνο με το εν λόγω τηλέφωνο, εντούτοις θα την γράψω εδώ...

Ως γνωστόν, το Tiger έχει την λειτουργία wifi direct.

Μπαίνω, λοιπόν, στο menu Ρυθμίσεις/WiFi/Σύνθετα/WiFi Direct και ενεργοποιώ, λοιπόν, την εν λόγω λειτουργία.

Το βλέπει και η smart tv μου και τα συνδέω. Όλα καλά ως εδώ. Βέβαια, αν και δεν βλέπω κάποιο δίκτυο με το όνομα της tv, οι συσκευές γράφουν ότι είναι συνδεδεμένες.

Παρακάτω όμως; Πώς γίνεται η προβολή των αρχείων του τηλεφώνου στην τηλεόραση; Πατάω την επιλογή share αλλά δεν υπάρχει κάπου η tv μου. Μόνο στο Youtube βλέπω το εικονίδιο της ασύρματης μετάδοσης οθόνης. Πουθενά αλλού.

Τί κάνω λάθος οεό;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο σημαινει ΤΕΛΩΝΕΙΟ?

 

22-02-2017 09:31 The item is on transport to the country of destination

Όχι φίλε μου. Υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος αν το Neffos X1 Max υποστηρίζει την 4g μπαντα στην Ελλάδα σε επαρχιακές περιοχές ή είναι σαν το Redmi Note 4 που δεν υποστηρίζει.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται τον παροχο σου

 

Εδω ειναι το Νεφος

1800 MHz

2100 MHz

2600 MHz

800 MHz

850 MHz

900 MHz

Και εδω το redmi

1800 MHz

1900 MHz

2100 MHz

2300 MHz

2500 MHz

2600 MHz

850 MHz

900 MHz

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται τον παροχο σου

 

Εδω ειναι το Νεφος

1800 MHz

2100 MHz

2600 MHz

800 MHz

850 MHz

900 MHz

Και εδω το redmi

1800 MHz

1900 MHz

2100 MHz

2300 MHz

2500 MHz

2600 MHz

850 MHz

900 MHz

 

Ο πάροχος που εχω ειναι Vodafone

Link to comment
Share on other sites

http://https//www.google.gr/search?q=umi+plus+e&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiknq3hh6nSAhVLvBQKHc9ZArIQ_AUIBygB&biw=360&bih=560#imgrc=e0t2Kw8pho6FxM:

 

UMi Plus E Smartphone Full Specification

 

UMi Plus E Smartphone Full Specification Add to Compare Compare

Processor (Clock): Octa-Core 2.3GHz ARM Cortex-A53

Memory: 6GB eMMC 5.1 + LPDDR4 Samsung

Internal Storage: 64GB Samsung

Screen (Size & Type): 5.5 inches FHD display

Camera Overview: 13 Megapixels / 5 Megapixels

OS Version: Android 6.0 Marshmallow

TECHNICAL EXPERT OPINIONS AND RATING

The product overall rating and highlights is based on review by our technical experts. All ratings have been selected out of 10.

 

8.8

Body & Design (look and feel) 9 / 10

Display Design & Feature 9 / 10

Camera Quality (Both) 9 / 10

Multimedia (Audio/Video) 9 / 10

Available Features in Device 9 / 10

Network & Internet Connectivity 8 / 10

Call Quality & Internet 9 / 10

User-Friendliness (How Easy) 9 / 10

Overall Gadget Performance 9 / 10

Battery Backup & Performance 8 / 10

Value For Money (VFM) 9 / 10

Key Features

Brand – UMi

Model – Plus E

Alternative Names – UMi Plus Extreme

Device Type – Android Smartphone

CPU – Octa-Core 2.3 GHz ARM Cortex-A53

Chipset – MediaTek Helio P20

GPU – ARM Mali-T880 MP4, 900MHz

Camera – 13 Megapixels Samsung 0.1s PDAF with LED and AF Rear Camera | 5 Megapixel Front camera

Memory – RAM- 6GB LPDDR4X 1600MHz | ROM 64GB External Memory Support up to 256GB (Uses SIM 2 Slot)

Display – Screen (Sharp New Generation) size 5.5 inches FHD (1080×1920 Pixels), 95% NTSC

Battery – Non-Removable 4,000 mAh (2.5A/1.67A(5V/7V/9V)1.25A(12V)) Lithium-Polymer

SIM – Hybrid Dual SIM (Micro + Micro/microSD)

Sensors – Proximity Sensor, Accelerometer, Gyroscope, Ambient Light, Fingerprint Sensor (up to 5 finger)

Color – Black

Operating System – Android 6.0 Marshmallow with MiFavor UI

 

Dimensions –

Weight –

Battery Features – Quick Charge 30 Min use for 1 day, Quick Charge 100 Min Full Charge

More Feature – Front Touch ID, Unlock in 0.1-0.3s , Multi-function, USB Type-C Faster transmission, T2X-1 Glass material, Aerospace Class 6000 Series Unibody Aluminum alloy Smartphone, LTE Cat 6 300 Mbps Download, 50 Mbps Upload, HSUPA 5.76 Mbps Upload, HSDPA 21 Mbps Download, Full Lamination Technology, SHARP 2.5D Curved Glass, Curve Metal unibody, PE + Quick Charging Technology, 16nm FinFET Technology, MICROARRAY 2.1 Touch ID fingerprint scanner, 0.1s Shutter speed Fast Focusing Technology, Both SIM slots 4G compatible, HiFi AW8738.

Edited by xristosetv
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του τηλεφώνου δυο εβδομάδων και μπορώ να πω είναι ένα άριστο τηλέφωνο με στιβαρή κατασκευή πολύ καλή μπαταρία και πάρα πολύ γρήγορο και χωρίς κολλήματα. Είναι μαζεμένο για το μέγεθος του με ωραία κατασκευή.

 

Στάλθηκε από το UMI Plus E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε αυτή την αναβάθμιση ξέρει κάποιος τη διορθώνει;

 

Στάλθηκε από το UMI Plus E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1ab15f3f73f14d585b9e0138364db489.jpg

 

Στάλθηκε από το UMI Plus E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο πάροχος που εχω ειναι Vodafone

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα όποιος και να είναι ο πάροχός σου. Η μπαντα των 800MHz είναι το ζητούμενο στο 4G για να υποστηρίζεται παντού στην Ελλάδα. Το Neffos την έχει αν ισχύει ο πίνακας που δόθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του τηλεφώνου δυο εβδομάδων και μπορώ να πω είναι ένα άριστο τηλέφωνο με στιβαρή κατασκευή πολύ καλή μπαταρία και πάρα πολύ γρήγορο και χωρίς κολλήματα. Είναι μαζεμένο για το μέγεθος του με ωραία κατασκευή.

 

Στάλθηκε από το UMI Plus E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου η συσκευή δείχνει πολύ δυνατή και με 6GB/64GB σε αυτή τη τιμή με 4000 μπαταρία τα σπάει. Έχω διαβάσει αρκετά ξένα reviews και γενικά λένε τα καλύτερα πράγμα σπάνιο για umi και μου έχει κάνει εντύπωση που εδώ δεν υπήρχε ούτε topic ενώ υπάρχει για ένα σωρό σαβούρες. Για πες μας λίγο για συσκευή και εσύ από προσωπική χρήση. Πόσες μέρες το έχεις; Ποια συσκευή είχες πριν;

από οθόνη, ταχύτητα, μπαταρία εντυπώσεις;

Γενικά από όλα τα reviews το μόνο αρνητικό είναι η κάμερα όπως και στα περισσότερα κινέζικα οπότε αν όλα τα άλλα παίζουν οκ, μικρό το κακό

Από που το πήρες και πόσο;

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας το έχω περίπου τρεις εβδομάδες το πήρα από έναν γνωστό εντελώς καινούργιο ακριβώς ωπως τα είπες έχει ένα θέμα με την κάμερα αλλά και ποιο κινέζικο δεν έχει. Λοιπόν πριν από αυτό είχα lenovo vibe z2 pro, xiaomi mi max, LG v10, vivo xplay 5 elite 6gb ram, huawei mate 8 και σχεδόν ότι άλλο κινέζικο υπάρχει. Λοιπόν είχα παλιά το umi iron και ήταν καλό σε γενικές γραμμές μετά πήρα το umi super που με κάλυψε και ήταν πολύ καλή συσκευή και σε θέμα μπαταρίας, Αυτό εδώ το δουλεύω αυτές τις μέρες που το έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος δουλεύουν τα πάντα ρολόι δεν έχει κολλήσει ούτε για πλάκα και ας υπάρχουν τριάντα εφαρμογές από πίσω. Απο μπαταρία μιλάμε για τέρας την ημέρα την έχει για πλάκα έχω ενεργή οθόνη με δεδομένα 4g και έχω βγάλει οχτώ ώρες sot. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο κινητό.

 

Στάλθηκε από το Plus E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

fc2c649203d067b287e541f6aa6059cc.jpg4db2a432746b5c3c21eb06034fface07.jpg

 

Στάλθηκε από το Plus E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτές είναι μόλις τώρα και είμαι από χθες το πρωί που το φορτισα

 

Στάλθηκε από το Plus E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχει παρει κανεις? ή ειναι τοσο καλο που δεν υπαρχει λογος να συζητηθει στο φορουμ?

δεν υπαρχει κινηση για το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Γνωρίζει κανείς πώς θα μπορούσα να βρω συγκεκριμένο ανταλλακτικό Για το κινητό αυτό; συγκεκριμένα χρειάζομαι το dock Για τη φόρτιση. Προσπάθησα στο ebay Αλλά δεν γνωρίζω την ονομασία του κινητου/μοντελου αν κυκλοφορεί Σαν κλώνος στο εξωτερικό. Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ!https://postimg.org/image/td6nhaiyb/

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας το έχω περίπου τρεις εβδομάδες το πήρα από έναν γνωστό εντελώς καινούργιο ακριβώς ωπως τα είπες έχει ένα θέμα με την κάμερα αλλά και ποιο κινέζικο δεν έχει. Λοιπόν πριν από αυτό είχα lenovo vibe z2 pro, xiaomi mi max, LG v10, vivo xplay 5 elite 6gb ram, huawei mate 8 και σχεδόν ότι άλλο κινέζικο υπάρχει. Λοιπόν είχα παλιά το umi iron και ήταν καλό σε γενικές γραμμές μετά πήρα το umi super που με κάλυψε και ήταν πολύ καλή συσκευή και σε θέμα μπαταρίας, Αυτό εδώ το δουλεύω αυτές τις μέρες που το έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος δουλεύουν τα πάντα ρολόι δεν έχει κολλήσει ούτε για πλάκα και ας υπάρχουν τριάντα εφαρμογές από πίσω. Απο μπαταρία μιλάμε για τέρας την ημέρα την έχει για πλάκα έχω ενεργή οθόνη με δεδομένα 4g και έχω βγάλει οχτώ ώρες sot. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο κινητό.

 

Πολύ καλή μπαταρία λογικό αφού είναι τεράστια.

Η οθόνη φίλε μου και ο ήχος από ηχείο πως είναι;

Διάβασα ότι γενικά η UMI δίνει πολύ συχνά αναβαθμίσεις και αναμένετε σύντομα android 7.

Το δαχτυλικό αποτύπωμα δουλεύει ικανοποιητικά; Αυτό που δε κατάλαβα είναι θέλει απλά άγγιγμα στο κουμπί για αναγνώριση ή να πατηθεί κανονικά όπως στο redmi prο?

Eπίσης έχει και τα κλασικά κουμπιά αριστερά δεξιά του κεντρικού; δεν είναι φωτιζόμενα αν υπάρχουν όπως καταλαβαίνω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...