Jump to content

Realme GT 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένας δεν έχει τελειοποιήσει το software του σε Android μεριά με την κυριολεκτική έννοια.

Αν πάλι αναφέρεσαι σε software υποστήριξη συγκεκριμένα,τότε ναι αν σε απασχολεί αρκετά,καλύτερα να κοιταξεις σε Samsung μερια που είναι η μόνη στα χρήματα αυτά που δίνει 3 μεγάλες αναβαθμίσεις,ακόμα και σε mid range τύπου a52s.

Για την μπαταρία/αυτονομία,ο Snap888 που φοράει το Realme GT,ειναι αρκετά ενεργοβόρος και σε συνδιασμό με τα 120hz,είναι μειωμένη. Φυσικά εαν τρέχει σε 60hz η οθονη τα πράγματα είναι καλυτερα και φυσικά η συσκευή υποστηρίζει 65W ταχυφόρτισης που σημαινει οτι γεμίζει για πλάκα αστεια γρήγορα.

Για τα της εγγύησης,προς το παρόν μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο αγορά μόνο από μεγάλες αλυσίδες ή Amazon για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Στα reviews δεν αναφέρουν τέτοια θέματα γιατί πολυ απλά δεν τους ενδιαφέρουν τους ίδιους εταιρειες σαν την Realme.

2-3 κεντρικά λόγια λένε για την συσκευή και προσπερνάνε.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Fulgore1 said:

Κανένας δεν έχει τελειοποιήσει το software του σε Android μεριά με την κυριολεκτική έννοια.

Αν πάλι αναφέρεσαι σε software υποστήριξη συγκεκριμένα,τότε ναι αν σε απασχολεί αρκετά,καλύτερα να κοιταξεις σε Samsung μερια που είναι η μόνη στα χρήματα αυτά που δίνει 3 μεγάλες αναβαθμίσεις,ακόμα και σε mid range τύπου a52s.

Για την μπαταρία/αυτονομία,ο Snap888 που φοράει το Realme GT,ειναι αρκετά ενεργοβόρος και σε συνδιασμό με τα 120hz,είναι μειωμένη. Φυσικά εαν τρέχει σε 60hz η οθονη τα πράγματα είναι καλυτερα και φυσικά η συσκευή υποστηρίζει 65W ταχυφόρτισης που σημαινει οτι γεμίζει για πλάκα αστεια γρήγορα.

Για τα της εγγύησης,προς το παρόν μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο αγορά μόνο από μεγάλες αλυσίδες ή Amazon για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Στα reviews δεν αναφέρουν τέτοια θέματα γιατί πολυ απλά δεν τους ενδιαφέρουν τους ίδιους εταιρειες σαν την Realme.

2-3 κεντρικά λόγια λένε για την συσκευή και προσπερνάνε.

Δεν συμφωνώ απόλυτα για το Android γενικά. Οκ ios δεν θα γίνει ποτέ σε απόλυτη σταθερότητα, αλλά θέματα με ειδοποιήσεις, ξαφνικά προβλήματα μετά από αναβαθμίσεις κλπ προσωπικά στα lg που είχα δεν αντιμετώπισα σχεδόν ποτέ, και φαντάζομαι ότι κάπως έτσι θα είναι και τα Samsung. Οι πολλές ενημερώσεις δεν με απασχολούν τόσο. Οσο για τα reviews έχω βρει αρκετά και εκτεταμένα για το gt 5g. 

Περιμένω να διαβάσω με ενδιαφέρον και άλλα σχόλια εδώ από χρήστες, τα θεωρώ πιο χρήσιμα από όποια reviews. Άλλωστε δεν βιάζομαι για αγορά. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ευχαριστημένος από το κινητό,, κατά την γνώμη μου, θέλει δουλειά στο software,, πχ οι ειδοποιήσεις έρχονται, όταν ανοίγει η οθόνη,, τοβαλα στο συρτάρι..

Κοίτα για one plus, έχουν λιγότερα προβλήματα στο software,, λένε μπορεί να αλλάξει σε color os.

Η συσκευή είναι απαγόητευση, είχα παλαιά το x2 pro,, ήμουν ευχαριστημένος,, τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά σύντομα Android 12 στο Realme GT

Realme says it will be one of the first OEMs to upgrade its phones to Google's latest OS.

The Realme UI 3.0 will arrive to Realme GT 5G first 

https://www.gsmarena.com/realme_ui_30_with_android_12_comes_around_on_october_13_realme_gt_first_to_get_it-news-51253.php

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2021 at 4:36 ΜΜ, athanasios1112 said:

Δεν είμαι ευχαριστημένος από το κινητό,, κατά την γνώμη μου, θέλει δουλειά στο software,, πχ οι ειδοποιήσεις έρχονται, όταν ανοίγει η οθόνη,, τοβαλα στο συρτάρι..

Κοίτα για one plus, έχουν λιγότερα προβλήματα στο software,, λένε μπορεί να αλλάξει σε color os.

Η συσκευή είναι απαγόητευση, είχα παλαιά το x2 pro,, ήμουν ευχαριστημένος,, τι να πω.

Έχεις κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις στην εξοικονόμηση μπαταρίας των εφαρμογών που δεν σου έρχονται οι ρυθμίσεις; Φαντάζομαι ότι η realme έχει πολύ επιθετική τακτική για την αύξηση της αυτονομίας. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
6 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Μήπως υπάρχει κάποια ενημέρωση λογισμικού;

Διάβασα για android 12 beta, στην Κίνα.

Καλά το λες στην ΚΙΝΑ μόνο. Για το realme x2 pro που είχα εγώ στην Ευρώπη κυκλοφόρησε μετά από την Κίνα μετά από 6 μήνες 

Link to comment
Share on other sites

Ας λύσει τα όποια θέματα έχει η Google με το 11 πρώτα. Λογικά θα βγει October update από την Realme την ερχόμενη εβδομάδα και όσον αφορά το A12 θα το συνοδεύει το Realme UI 3.0 αλλά σίγουρα όχι άμεσα. Η GT σειρά θα το πάρει πρώτη πάντως. 

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους Θυματε κανεις πως απενεργοπειουμε το αριστερο που εχει τις ειδησης απο που παμε και το αλλαζουμε αλλαξα τηλεφωνο και ειναι το ιδιο android αλλα δεν βλεπω απο που αλλαζει

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ενημέρωση λογισμικού υπάρχει;
Η Α14 με security update Σεπτεμβρίου νομίζω, αλλά ακόμη σε μένα δεν έχει έρθει ΟΤΑ.

Στάλθηκε από το RMX2202 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και πιο πάνω αν βάλετε VPN με server Ευρώπης, θα σας έρθει η Α14 αμέσως. Πάντως η Οκτωβρίου δεν έχει βγει ακόμα. 

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

ω ρε φιλε .... γιατι δεν το λετε εχω φαει ποσες ωρες να το ψαχνω.... το ρουτ ειναι εύκολο; η πολύπλοκο ;και λογικα χανεις ΕΓΓΥΗΣΗ....καλα οχι οτι εχει..... αλλα λεμε τωρα.....

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν κάτι open-close / activate/deactivate θα ήταν στις ρυθμίσεις (όπως ήταν σε προηγούμενες Realme συσκευές με Android.10) Εγγύηση φυσικά και έχει και service κανονικά έχει. Προφανώς και χάνεις την εγγύηση εννοείται με root. Και ναι δεν είναι και 1-Click διαδικασία το root. Και αν δεν ξέρεις τι κάνεις κινδυνεύεις να κάνεις brick το κινητό. Αλλά ναι είναι ενσωματωμένο είτε ευτυχώς είτε δυστυχώς. Πάντως δεν δυσχεραινει το σύστημα από πλευράς απόδοσης. Εκτός κ αν στη θέση του ήθελες να βάλεις πχ ένα άλλο Widget.

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dukepapas said:

ω ρε φιλε .... γιατι δεν το λετε εχω φαει ποσες ωρες να το ψαχνω.... το ρουτ ειναι εύκολο; η πολύπλοκο ;και λογικα χανεις ΕΓΓΥΗΣΗ....καλα οχι οτι εχει..... αλλα λεμε τωρα.....

'Η μπορείς να βάλεις άλλον louncher πχ nova.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Rayden1 said:

'Η μπορείς να βάλεις άλλον louncher πχ nova.

Για δοσε φωτα ...... για louncher ... επισης σε samsung και xiaomi το ροοτ ητανε παιχνιδι....... αλλα στο samsung εγραφε knox εδω τι γινεται δεν εχω δει με τι διαδικασια γινεται ροοτ και αν γραφει καπου......... αν και ποσος με νοιάζει ετσι και αλλιως με τις εγγύησης δεν επιστευομαι τιποτα το πας και δεν στο φτιαχνουνε ..........

επισης στις εφαρμογες δεν τις εμπιστεύομαι γιατι εχουν μεσα τρελα μπαγκς.... και δημιουργουνε τρελα προβληματα,

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dukepapas said:

Για δοσε φωτα ...... για louncher ... επισης σε samsung και xiaomi το ροοτ ητανε παιχνιδι....... αλλα στο samsung εγραφε knox εδω τι γινεται δεν εχω δει με τι διαδικασια γινεται ροοτ και αν γραφει καπου......... αν και ποσος με νοιάζει ετσι και αλλιως με τις εγγύησης δεν επιστευομαι τιποτα το πας και δεν στο φτιαχνουνε ..........

επισης στις εφαρμογες δεν τις εμπιστεύομαι γιατι εχουν μεσα τρελα μπαγκς.... και δημιουργουνε τρελα προβληματα,

Απλά κατέβασε τον  Nova Louncher από Play Store. Υπάρχει δωρεάν και επί πληρωμή. Αλλάζει όλο το UI στις αρχικές οθόνες της συσκευής. Τον δοκιμάζεις και αν σου αρέσει τον κρατάς.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 minutes ago, Rayden1 said:

Απλά κατέβασε τον  Nova Louncher από Play Store. Υπάρχει δωρεάν και επί πληρωμή. Αλλάζει όλο το UI στις αρχικές οθόνες της συσκευής. Τον δοκιμάζεις και αν σου αρέσει τον κρατάς.

Ο συγκεκριμένος αξίζει και να αγοραστεί, έτσι για να συνεχιστεί η υποστήριξη του όπως γίνεται τόσα χρόνια τώρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, athanaso77 said:

Ο συγκεκριμένος αξίζει και να αγοραστεί, έτσι για να συνεχιστεί η υποστήριξη του όπως γίνεται τόσα χρόνια τώρα.

Θα συμφωνήσω απόλυτα, πρόκειται ίσως για τον κορυφαίο στο είδος του. Τον έχω αγορασμένο, απλά για κάποιον που δεν τον γνωρίζει καθόλου, μπορεί να το δοκιμάσει πρώτα. Άλλωστε συχνά πυκνά δίνουν πολύ καλές μειωμένες τιμές για την πλήρη έκδοση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η Α.16 με το Patch Οκτωβρίου.

To Update Log περιλαμβάνει λίγα πράγματα:

  • Security
    • Integrates the October 2021 Android security patch.
  • System
    • Fixed Some known issues
    • Optimized system stability

Συνδεθειτε με VPN και θα έρθει άμεσα. Μέγεθος 542 ΜΒ.

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Ούτε με Γαλλία δείχνει/ protonvpn .

Και με το super vpn ( free), τίποτα

 

Δεν ξέρω , τι μπορεί να συμβαίνει.

Παλιά δούλευε τα vpn.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...