Jump to content

Realme GT 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 14/10/2021 at 3:08 ΠΜ, athanasios1112 said:

 

 

On 27/9/2021 at 10:33 ΜΜ, nyor said:

 

  • VPN Adress: fr8.vpnbook.com
  • Username: vpnbook
  • Password: password.php?bg=2&t=0.14007200%201632770864

 

Screenshot_2021-10-31-13-19-12-26.jpg

Screenshot_2021-10-31-13-19-17-58.jpg

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τη 14 με το vpn, τη 16 δεν μου τη βγάζει ακόμη, θα κάνω λίγη ακόμη υπομονή 🙂

Link to comment
Share on other sites

https://www.realme.com/eu/support/software-update

 

Η realme, δεν ανέβασε το firmware, δεν υπάρχει καν συσκευή gt.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, athanasios1112 said:

https://www.realme.com/eu/support/software-update

 

Η realme, δεν ανέβασε το firmware, δεν υπάρχει καν συσκευή gt.

Η συσκευή δεν υπάρχει καιρό τώρα. Έπαψε να συντηρεί και να ασχολείται με το full package για Download ακόμα και για άλλα μοντέλα. Δεν τα ανεβάζει πλέον καθόλου εκεί 

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Μηπως αγοράσαμε μαπα κινητο οσο αναφα το software; τωρα θα μου πεις και τα xiaomi που ειχα ολα μαπα και ποκο και mt10 χαλια σερβις και εγγύηση ......

αληθεια ποσα ατομα εχουμε παρει το κινητο εδω 2-3;;

Link to comment
Share on other sites

Ενώ η Sammy ή η Xiaomi καλύτερη είναι? Έχεις πολύ VFM χαρακτηριστικά και οκ για SW είναι αρχή, 2 μήνες κυκλοφορία χωρίς τραγικά θέματα και ένα κάρο bugs. Θα δείξει ο λίγος καιρός προς το άμεσο μέλλον. Εδώ το M10 για μήνες ο proximity sensor είχε τραγικά θέματα με αποτελέσματα όταν κάποιος καλούσε να ανάβει αντί να σβήνει η οθόνη. 

Ποσοι δεν ξέρω ακριβώς αλλά είναι πολύ τίμια η αγορά για ότι προσφέρει. 

 

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλάβει ότι έχει μικρά προβλήματα στο sw, γι'αυτό και περιμένω πως και πως, το update.

Πριν ένα χρόνο είχα το f2 pro, δεν είχε θέματα,, το πούλησα.

Δεν έχει πουλήσει η συσκευή, 4 σελίδες εδώ στο νήμα. Το καλοκαίρι ζεσταίνεται, ο 888 είναι ζεστός επεξεργαστής, καταλαβαίνω και τώρα το φθινόπωρο, ότι ζεσταίνεται η πλάτη του κινητού.

Ίσως το master edition, ήτανε καλύτερη επιλογή..

Και καλύτερη οθόνη.

Ψιλομετανιωσα που το αγόρασα, πάει το μυαλό στα θέματα με τα  Xiaomi.

Ta Xiaomi τα πούλησα, το mi 10 το είχα, με το πρόβλημα στο proximity sensor. 

Μπας και  φτιάξει στα επόμενα update.

Mπηκα με vpn , πουθενά η a16,, σκέφτομαι ότι την απέσυραν, λόγω bugs, τι να πω. Επίσης εδώ στο νήμα, τα σχόλια είναι πολύ λίγα, τέσσερις σελίδες όλες και όλες.

Αν με ρωτούσε κάποιος, θα του πρότεινα το master edition. Με πέρασε από το μυαλό, να το πουλήσω.

Link to comment
Share on other sites

Mπηκα με vpn Γαλλία τίποτα. Μετά Γερμανία, και έδειξε το update, πατάω λήψη, κόλλησε στο 0,4%. Διακόπτω , επανεκκίνηση, κόλλησε στο 1,4%. Κλείνω το protonvpn, και άρχισε να κατεβάζει, και έγινε η εγκατάσταση.

Δηλαδή, κοιτάξτε μήπως κατεβάζει χωρίς vpn 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η 16, να δούμε πως πάει. Με τη 14 απογοητεύτηκα ελαφρώς, περίμενα να βελτιωθεί η κατανάλωση μπαταρίας κατά τη διάρκεια του ύπνου, αλλά και πάλι σε 6 ώρες έφαγε 5% μπαταρία, με ενεργή την εξοικονόμηση ενέργειας, το μην ενοχλείτε και την ώρα για ύπνο . Κρατάω μικρό καλάθι και για τη 16 και αναμένω την αναβάθμιση σε Android 12

Στάλθηκε από το RMX2202 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To Drain σε μένα πάλι με την 14, σχεδον εκμηδενίστηκε οπως και το οποιο heating υπήρχε. Με το Auto στο Display Refresh rate (60-120Ηz) βγάζει 1.5 μέρα με το βράδυ απλά σε Saving Mode και με 120Hz καρφωμένα 1 μέρα πλήρως διάρκεια. Η διαρκεια της μπαταρίας εξαρτάταται κατα πολλοις και σε ποσες background εφαρμογές εχετε να τρέχουν και να κάνουν Auto Start. Πχ αν εχει καποιος εγκατεστημένο PDF reader τι να το κάνει το Auto Start, είναι άκυρο. Εχω αφήσει ενεργές μόνο τις Social Εφαρμογές (LinkedIn, FB/Messenger/Viber/WhatsApp/Insta αλλα και Gmail) και τις τραπεζικές για ειδοποίησεις. Χρησιμοποίηστε το Πάγωμα Εφαρμογής απο την μπαταρία κάνει πολυ δουλειά για άχρηστες εφαρμογές ή αυτες που δεν χρησιμοποιείτε συχνά.

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

To Drain σε μένα πάλι με την 14, σχεδον εκμηδενίστηκε οπως και το οποιο heating υπήρχε. Με το Auto στο Display Refresh rate (60-120Ηz) βγάζει 1.5 μέρα με το βράδυ απλά σε Saving Mode και με 120Hz καρφωμένα 1 μέρα πλήρως διάρκεια. Η διαρκεια της μπαταρίας εξαρτάταται κατα πολλοις και σε ποσες background εφαρμογές εχετε να τρέχουν και να κάνουν Auto Start. Πχ αν εχει καποιος εγκατεστημένο PDF reader το να κάνει Auto Start είναι άκυρο. Εχω αφήσει ενεργές μόνο τις Social Εφαρμογές (LinkedIn, FB/Messenger/Viber/WhatsApp/Insta αλλα και Gmail) και τις τραπεζικές για ειδοποίησεις. Χρησιμοποίηστε το Πάγωμα Εφαρμογής απο την μπαταρία κάνει πολυ δουλειά για άχρηστες εφαρμογές ή αυτες που δεν χρησιμοποιείτε συχνά.
Το saving mode που λες ενεργοποιείται κάπως;

Στάλθηκε από το RMX2202 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DrVasilis said:

Το saving mode που λες ενεργοποιείται κάπως;

Στάλθηκε από το RMX2202 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nαι Βασίλη, αν πας στις Ρυθμίσεις-Μπαταρία, εχει 2 επιλογές Power Saving Mode. Λειτουργία Εξοικονόμησης και Λειτουργία Υπερ-Εξοικονόμησης. Χρησιμοποιώ το 1ο. Το 2ο ειδικά βγάζει με 18% ενα ολόκληρο βράδυ (9 ώρες) αν κοιμάσαι ΚΑΙ με WiFi ανοιχτό. Και μάλιστα μπορείς να επιλέξεις και 6 κύριες εφαρμογές για να εχεις στο κεντρικό Menu που τις χρησιμοποιείες περισσότερο και έρχονται κανονικά οι ειδοποίησεις.

Επίσης στο ίδιο Menu Ρυθμίσεις-Μπαταρία αν πας στο Περισσότερες ρυθμίσεις μπαταρίας Πάτησε στο Βελτιστοποιημένη Αναμονή και επέλεξε το Ισορροπημένη.

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 minutes ago, dukepapas said:

καλα εγω εχω το Realme GT Master Edition (128GB) αλλα γραφω εδω ετσι και αλλιως τα ιδια δεν ειναι;

Αν ήταν τα ίδια, δε θα είχαμε δυο διαφορετικά θέματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dukepapas said:

καλα εγω εχω το Realme GT Master Edition (128GB) αλλα γραφω εδω ετσι και αλλιως τα ιδια δεν ειναι;

Η οθόνη του είναι ποιοτική; Διάβασα η αντίθεση του μαύρου, είναι 1:5.000.000

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eξαρταται σε τι κατάσταση είναι και αν εχεις το 8/128 ή το 12/256.

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Είχα στο κινητό tempered glass, αγορασμενο από amazon.de, δεν ήμουν ευχαριστημένος, και έβαλα ένα από το microcenter, και δουλεύει σωστά, και το αποτύπωμα.

(Δεν δίνω link, διαφήμιση κλπ).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 minutes ago, athanasios1112 said:

Είχα στο κινητό tempered glass, αγορασμενο από amazon.de, δεν ήμουν ευχαριστημένος, και έβαλα ένα από το microcenter, και δουλεύει σωστά, και το αποτύπωμα.

(Δεν δίνω link, διαφήμιση κλπ).

Διαφήμιση είναι όταν έχεις κέρδος από αυτό. Αν έχεις να προτείνεις στα υπόλοιπα μέλη εδώ κάτι που έχεις δοκιμάσει και κατά τη γνώμη σου αξίζει, αυτό δεν είναι διαφήμιση και μπορείς να δώσεις και link. Πίστεψε με… αυτοί που θέλουν να κάνουν τζάμπα διαφήμιση φαίνονται από μακριά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/30319640/Full-Glue-Tempered-Glass-Realme-GT-5G-Black.html?from=catspan

Το δοκιμάζω στην χρήση τώρα, εντάξει. Είναι full face, από το Amazon.de όχι, και δεν δούλευαν τα τρία κουμπιά κάτω σωστά, και υπέθετα, πρόβλημα στο firmware.( δεν είχε κολλήσει στις γωνίες.).

Ένα μικρούλικο σκουπιδακι πέρασε, αλλά δεν με νοιάζει, θέλει πλήρες κεντραρισμα, είναι full face.

Το αποτύπωμα εντάξει για τράπεζα κλπ.

Όταν το παρήγγειλα, ήμουν προβληματισμένος, μήπως δεν δουλεύει το αποτύπωμα.

Σίγουρα και άλλα στο skroutz, δουλεύουν, που δεν γνωρίζω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι στην 16 την οποία πέρασα μέσω vpn από Γαλλία. Πλέον το κινητό πάει σφαίρα και μικρό θέματα που είχε έχουν διορθωθεί. Τώρα μόλις διάβασα ότι από σήμερα είναι διαθέσιμη για το gt η global έκδοση του Android 12 και realme ui 3.0. Από vpn δεν βρίσκω τπτ, έχει κανένας άλλος εικόνα? Έχω την έκδοση 12/256. (Επίσης να αναφέρω ότι η gcam βελτιώνει αρκετά την κάμερα, αλλά ερχόμενος από p40 δεν νομίζω να με καλύψει ποτέ η κάμερα του gt!!!). 

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

On 19/11/2021 at 5:40 ΜΜ, fantomXxXx said:

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι στην 16 την οποία πέρασα μέσω vpn από Γαλλία. Πλέον το κινητό πάει σφαίρα και μικρό θέματα που είχε έχουν διορθωθεί. Τώρα μόλις διάβασα ότι από σήμερα είναι διαθέσιμη για το gt η global έκδοση του Android 12 και realme ui 3.0. Από vpn δεν βρίσκω τπτ, έχει κανένας άλλος εικόνα? Έχω την έκδοση 12/256. (Επίσης να αναφέρω ότι η gcam βελτιώνει αρκετά την κάμερα, αλλά ερχόμενος από p40 δεν νομίζω να με καλύψει ποτέ η κάμερα του gt!!!). 

Καλημέρα, το A12 με UI 3.0 ήταν και είναι διαθέσιμο μόνο σε BETA και δεν στο συνιστώ να το βάλεις. Εχει πολλα θέματα, δεν εχει πάρει κάποιο further update μετά το αρχικό release και οι περισσότεροι που το εχουν βάλει έχουν κάνει roll back σε Α11. Υπαρχει ενα πλάνο για stable έκδοση αν όχι μέχρι τέλος του ετόυς μέχρι Γενάρη του '22. Ή κάμερα για μέρα κάνει καλή δουλειά όχι όμως και τη νύχτα, ισχύει.

On 19/11/2021 at 5:03 ΜΜ, athanasios1112 said:

https://www.skroutz.gr/s/30319640/Full-Glue-Tempered-Glass-Realme-GT-5G-Black.html?from=catspan

Το δοκιμάζω στην χρήση τώρα, εντάξει. Είναι full face, από το Amazon.de όχι, και δεν δούλευαν τα τρία κουμπιά κάτω σωστά, και υπέθετα, πρόβλημα στο firmware.( δεν είχε κολλήσει στις γωνίες.).

Ένα μικρούλικο σκουπιδακι πέρασε, αλλά δεν με νοιάζει, θέλει πλήρες κεντραρισμα, είναι full face.

Το αποτύπωμα εντάξει για τράπεζα κλπ.

Όταν το παρήγγειλα, ήμουν προβληματισμένος, μήπως δεν δουλεύει το αποτύπωμα.

Σίγουρα και άλλα στο skroutz, δουλεύουν, που δεν γνωρίζω.

 

 

Για τους λόγους που μόνο full face υπάρχουν στην αγορά (και απορώ που δεν εχουν βγάλει με notch για την κάμερα) κατέφυγα σε Tempered Glass απο Εbay και είναι τούμπανο με notch και δεν εχει μείνει ίχνος απο αέρα. Εξαιρετική εφαρμογή. Δεν θα κατέφευγα σε full face οταν το κινητό εχει το notch επανω αριστέρα.

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...