Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος να μου πεί αν η κάμερα απο X3 Pro...είναι ίδια με το X3...??

 

Δεν είναι. Για το εάν είναι προτιμότερη ή όχι, οι απόψεις διίστανται :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, προερχόμενος από Huawei nova 5t έχω να πω ότι αν δεν είχε θέμα με play store η Huawei,

δεν υπήρχε περίπτωση να ξαναπάρω xiaomi (είχα xiaomi redminote 4x, xiaomi redmi note 8 pro).

Πολύ "δυσκοίλια" κινητά, στη λειτουργικότητα, σε άκυρα bugs, σε πολλά. Καμία σχέση, με Huawei. Πολύ καλύτερη η Huawei.

Στο δια ταύτα τώρα, για το messenger έχω διπλότυπη εφαρμογή, ε! λοιπόν, στο δεύτερο messenger, δεν έχω πρόσβαση στη συλλογή, για να ανεβάσω πχ κάποια φώτο (ενώ στο πρώτο messenger λειτουργεί κανονικά).

Επίσης, το άλλο παράλογο είναι ότι δε συνδέεται με haylou smartwatch, το huawei συνδεόταν χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Κάνε επαναφορά στ ρολόι

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά στ ρολόι

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ok, θα το δοκιμάσω, για το messenger καμία ιδέα;

Μου φαίνεται πολύ περίεργο να θεωρούνται καλύτερα τα xiaomi, κατά γενική παραδοχή, και όμως στις μικρο-λειτουργίες να είναι τόσο πολύ προβληματικά.

Link to comment
Share on other sites

Ok, θα το δοκιμάσω, για το messenger καμία ιδέα;

Μου φαίνεται πολύ περίεργο να θεωρούνται καλύτερα τα xiaomi, κατά γενική παραδοχή, και όμως στις μικρο-λειτουργίες να είναι τόσο πολύ προβληματικά.

 

Γενικά, μου κάνει κάποια περίεργα. Πχ αλλάζει το background στις εφαρμογές (μια είναι σκούρο, μια ανοιχτό, μια μπλέ) - πχ winbank, messenger.

Οι φυσαλίδες, που εμφανίζονται στην οθόνη ως ειδοποιήσεις, "κολλάνε" μερικές φορές και δε μπορώ να τις κάνω απαλοιφή.

Το messenger, δεν έχει πρόσβαση στις φωτογραφίες (δε βρέθηκαν μέσα. Πατήστε για άνοιγμα της κάμερας).

 

Έχει συναντήσει κάποιος αντίστοιχες δυσκολίες;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Και σε εμένα οι φυσαλίδες του μεσεντζερ που εμφανίζονται μερικές φορές κολλάνε .Επίσης προχθές κόλλησε ένα παράθυρο που έκανα minimize πάνω στη κεντρική οθόνη.Ολα επανέρχονται μετά από επανεκκίνηση.Με το μεσεντζερ όμως αντιμετωπίζω το πιο μεγάλο πρόβλημα και έχω σκεφτεί να περάσω κάποια παλιότερη έκδοση.Νομιζω ότι όλα αυτά είναι bugs λόγω του ότι το κινητό είναι πολύ καινούργιο και θα διορθωθούν στην πορεία
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Και σε εμένα οι φυσαλίδες του μεσεντζερ που εμφανίζονται μερικές φορές κολλάνε .Επίσης προχθές κόλλησε ένα παράθυρο που έκανα minimize πάνω στη κεντρική οθόνη.Ολα επανέρχονται μετά από επανεκκίνηση.Με το μεσεντζερ όμως αντιμετωπίζω το πιο μεγάλο πρόβλημα και έχω σκεφτεί να περάσω κάποια παλιότερη έκδοση.Νομιζω ότι όλα αυτά είναι bugs λόγω του ότι το κινητό είναι πολύ καινούργιο και θα διορθωθούν στην πορεία
Έχει θέμα το messenger με miui και android 11. Θα πρέπει να περιμένεις για update

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα παρει 12,5?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αντιμετωπίζω ένα θεματάκι με το Netflix. Σε αυτά που έχω κάνει λήψη δεν μου τα παίζει βγάζοντας έναν κωδικό 5.10. Ενώ έσβησα την εφαρμογή και τα έκανα όλα από την αρχή έστρωσε, αλλά μετά απο 2 μέρες μου κάνει τώρα πάλι τα ίδια. Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους αποφάσισα να αγοράσω και εγώ το Poco x3 pro 6/128 . Ημουν ανάμεσα στο redmi note 10 pro και στο Poco...τελικά αποφάσισα για το Poco...το αγόρασα απο Banggood 179 ευρώ. Το περιμένω... Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή σε σχέσει με το redmi note 10 pro. Ιδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

λειτουργει σε εσας η εφαρμογη ανεπαφων πληρωμων της εθνικησ τραπεζασ?

η πειραιως λειτουργει αψογα.

μηπωσ εχω καποιο λαθος setting?

επισης η λειτουργια εργασιας τι ειναι ακριβως?

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς γιατί μετά από restart του κινητού σταματάνε να παίζουν οι κατεβασμένες σειρές ή ταινίες που έχεις αποθηκευμένες στο Netflix? Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος?

Μετά χρειάζεται πάλι να τα διαγράψεις και να τα ξανά κατεβάσεις.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες , ήρθα από το nfc εδώ. Είναι αρκετά πιο γρήγορο το pro. Στην κάμερα το pro έχει απείρως καλύτερο πορτραίτο ,στην uw το nfc είναι σαφέστατα καλύτερο.Για βράδυ δεν έχω τσεκαρει ακόμα . Πάντως είναι ξεκάθαρο upgrade σε σχέση με το nfc δεν το συζητάμε αυτό .σε όλα του
Link to comment
Share on other sites

New update available! (via OTA)

Device: POCO X3 Pro EEA

Codename: #vayu

Type: Stable Beta Recovery

Version: V12.5.1.0.RJUEUXM | 11.0

Size: 2.9 GB

MD5: 8f1ef5258e5a352ab55842a7a329a2a4

Changelog:

[system]

New: Response to gestures is now instant.

New: With 20 times more rendering power, there are now few limits to what you can see on your screen.

New: With custom device model adjustments, any phone becomes faster after the upgrade.

Optimization: MIUI became lighter, faster, and more durable.

Updated Android Security Patch to May 2021. Increased system security.

[Notes]

New: A gesture shortcut now allows you to create notes, tasks, and excerpts anywhere.

New: Excerpts save text, URLs, and images to Notes in a few simple taps.

New: Dynamic layouts bring the typography in Notes to a new level.

New: Compose mind maps with complex structures.

New: New tools for doodling and sketching.

New: Press and hold a sketch to adjust the strokes automatically.

All-new Notes.

 

 

@MIUIUpdatesTracker | @XiaomiFirmwareUpdater

 

INCREMENTAL

https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RJUEUXM/miui-blockota-vayu_eea_global-V12.0.5.0.RJUEUXM-V12.5.1.0.RJUEUXM-01485b3843-11.0.zip

 

 

FULL ROM

https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RJUEUXM/miui_VAYUEEAGlobal_V12.5.1.0.RJUEUXM_8f1ef5258e_11.0.zip

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

New update available! (via OTA)

Device: POCO X3 Pro EEA

Codename: #vayu

Type: Stable Beta Recovery

Version: V12.5.1.0.RJUEUXM | 11.0

Size: 2.9 GB

MD5: 8f1ef5258e5a352ab55842a7a329a2a4

Changelog:

[system]

New: Response to gestures is now instant.

New: With 20 times more rendering power, there are now few limits to what you can see on your screen.

New: With custom device model adjustments, any phone becomes faster after the upgrade.

Optimization: MIUI became lighter, faster, and more durable.

Updated Android Security Patch to May 2021. Increased system security.

[Notes]

New: A gesture shortcut now allows you to create notes, tasks, and excerpts anywhere.

New: Excerpts save text, URLs, and images to Notes in a few simple taps.

New: Dynamic layouts bring the typography in Notes to a new level.

New: Compose mind maps with complex structures.

New: New tools for doodling and sketching.

New: Press and hold a sketch to adjust the strokes automatically.

All-new Notes.

 

 

@MIUIUpdatesTracker | @XiaomiFirmwareUpdater

 

INCREMENTAL

https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RJUEUXM/miui-blockota-vayu_eea_global-V12.0.5.0.RJUEUXM-V12.5.1.0.RJUEUXM-01485b3843-11.0.zip

 

 

FULL ROM

https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RJUEUXM/miui_VAYUEEAGlobal_V12.5.1.0.RJUEUXM_8f1ef5258e_11.0.zip

 

μολισ ηρθε και σε μενα την κατεβαζω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω redmi note 7 και σκέφτομαι να πάω σε αυτήν την συσκευή. Είναι κάποιος που έχει κάνει αυτήν την μετάβαση; Εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες τελικα το pro ή το απλο εχει καλυτερη κυρια καμερα? εχετε δει κανενα καλο συγκριτικο ή να μας πει κανενας?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβαθμίστηκα σε 12.5.

Το τηλέφωνο πάει κοπίδι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

παιδες τελικα το pro ή το απλο εχει καλυτερη κυρια καμερα? εχετε δει κανενα καλο συγκριτικο ή να μας πει κανενας?

Εγώ πίστευα ότι την είχε το nfc .Δεν ισχύει τελικά γτ ο 860 πολύ καλύτερο isp . Επισης ο 582 είναι ένας πάρα πολύ καλός φακός. https://www.notebookcheck.net/Comparison-test-Sony-IMX686-vs-IMX586-The-big-camera-revolution-comes-to-nothing.454689.0.html

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πέρασα το απόγευμα 12.5.1 αισθητά καλύτερο. Το κινητό λάγκαρε στα notifications curtain τραγικά κατα καιρούς. Τώρα ακόμα παει καλά. Και έφτιαξαν και τα bubbles.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πίστευα ότι την είχε το nfc .Δεν ισχύει τελικά γτ ο 860 πολύ καλύτερο isp . Επισης ο 582 είναι ένας πάρα πολύ καλός φακός. https://www.notebookcheck.net/Comparison-test-Sony-IMX686-vs-IMX586-The-big-camera-revolution-comes-to-nothing.454689.0.html
Τον ίδιο φακό φοράει και το mi A3 που έχω και με gcam βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες, και λογικά με τις ίδιες ρυθμίσεις θα παίξει και στο χ3.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο φακό φοράει και το mi A3 που έχω και με gcam βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες, και λογικά με τις ίδιες ρυθμίσεις θα παίξει και στο χ3.

Ναι απλα εδώ δεν χρειάζεται καν ,gcam. Ο 860 παίζει το ρόλο του και φυσικά το isp του . Για να μαι δίκαιος μου τα λεγε ο Αντρέας και εγώ επέμενα ότι το NFC έχει καλύτερη όπως κ πολύς κόσμος.

Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Το 90% των φωτογραφιών των κινητών είναι το software. Για αυτό πάντα οι φωτογραφίες των κινητών θα είναι ψεύτικες έως μέτριες.

 

Αν βγει καλό calibration στο software το κάθε mid range μπορεί να φαίνεται σαν ναυαρχίδα (το θέμα είναι ότι επενδύουν παραπάνω στο research των ακριβών κινητών).

Link to comment
Share on other sites

παιδες τελικα το pro ή το απλο εχει καλυτερη κυρια καμερα? εχετε δει κανενα καλο συγκριτικο ή να μας πει κανενας?

 

Στα χαρτιά τουλάχιστον, το απλό POCO X3 NFC φοράει τον Sony IMX 682 Quad-Bayer με φακό f / 1,9, 0,8 μm pixel και PDAF, ενώ το μοντέλο Pro Sony IMX 582 Quad-Bayer 1/2 "με 0,8 μm pixel, φακό 25 mm f / 1,8 και PDAF, μιλάμε πάντα για την κύρια κάμερα πίσω. Επίσης το απλό μοντέλο υπερέχει και σε αναλύσεις του δεύτερου φακού και της macro κάμερας.

 

Τώρα στο απλό θα δεις ότι σε κάθε λήψη ακόμη και σε αυτόματες ρυθμίσεις, υπάρχει αρκετή λεπτομέρεια και υψηλή αντίθεση, αλλά τα χρώματα μπορεί να σου αρέσουν όμως θα καταλάβει ότι είναι λίγο πιο ζεστά από ότι θα έπρεπε. Στο Pro δεν βλέπεις με τόση ακρίβεια κάθε λεπτομέρεια και θα παρατηρήσεις και αρκετή υπερβολή στις φωτογραφίες που θα τραβήξεις.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά τα πράγματα και τα έχει εξηγήσει ο Αντρέας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=485681&page=86 . Ο 582 αν κ παλιότερος είναι πολύ καλύτερος του 682 συν ότι μιλάμε για soc που μπορεί να εκμεταλλευτεί όλες τις δυνατότητες του φακού . Verdict

Comparison test: Sony IMX686 vs. IMX586. Verdict

 

An appealing photo quality with a smartphone is not only based on technically sophisticated image sensors, but it also depends on other camera components, such as the optics and their arrangement. Nonetheless, our comparison between the new 64 MP Sony camera sensor IMX686 and its predecessor IMX586 shows that Sony has not succeeded with the IMX686. Απο το notebookcheck.net

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco X3 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...