Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την άλλη, λίγο μεταχειρισμένο με εγγύηση Infoquest ίσως είναι προτιμότερο για κάποιους από καινούργιο με εγγύηση Κίνας, λόγω του αυξημένου χρόνου που απαιτείται σε περίπτωση προβλήματος.

 

παθων...αγορα απο bangood...δεν δεχονται επιστροφη για επισκευη,σε αποζημιωνουν για επισκευη σε τοπικο επισκευαστικο(μεχρι καποιο ποσο) ή μιση επιστροφη χρηματων(αυτο επελεξα).Καλύτερα αγορα απο Ελλαδα και ας εχει εγγυηση σκρουτζομαγαζιου παρα αγορα απ Κινα...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το πήρα 50 ευρώ λιγότερα και ένα μήνα πριν έρθει Ελλάδα αν μου δώσουν και τα μισά λεφτά πίσω χωρίς καν να θέλουν να το τσεκάρουν δε το βρίσκω πρόβλημα. Εκτός αν θέλουν να το στείλεις για να πάρεις τα μισά λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το πήρα 50 ευρώ λιγότερα και ένα μήνα πριν έρθει Ελλάδα αν μου δώσουν και τα μισά λεφτά πίσω χωρίς καν να θέλουν να το τσεκάρουν δε το βρίσκω πρόβλημα. Εκτός αν θέλουν να το στείλεις για να πάρεις τα μισά λεφτά.

 

δεν θελουν να το στειλεις,θελουν απλα αποδειξη(βιντεο που φαινεται το προβλημα).θα σου αλλαξουν ομως την πιστη μεχρι να παρεις τα λεφτα πισω,παλι καλα που ειχα κανει την αγορα μεσω πειπολ. και ανοιξα case εκει.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τότε. Έχω κάνει 38 αγορές σε 10 μήνες από το banggood και έχω πάρει τουλάχιστον 5 πλήρη και δύο τρία μισά refunds κρατώντας το προϊόν το οποίο είχε απλώς μια μικρή διαφορά στα specs από την περιγραφή η είχε μια μικρή ατέλεια. Δε ζήτησαν τίποτα πίσω, δε μου έβγαλαν καμία πίστη και δε χρειάστηκε ποτέ να καταφύγω στο PayPal. Μιλάμε για μια 250αρα ευρώ συνολικά, ποσό που ξεπερνάει τα λεφτά που έδωσα για το απροβλημάτιστο Χ3 NFC μου. Αν αύριο να ανατιναχτεί που λέει ο λόγος δεν θα αγχωθώ. Απλά πρέπει να ξέρεις να ζητάς το δίκιο σου και να γράφεις κατανοητά αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τότε. Έχω κάνει 38 αγορές σε 10 μήνες από το banggood και έχω πάρει τουλάχιστον 5 πλήρη και δύο τρία μισά refunds κρατώντας το προϊόν το οποίο είχε απλώς μια μικρή διαφορά στα specs από την περιγραφή η είχε μια μικρή ατέλεια. Δε ζήτησαν τίποτα πίσω, δε μου έβγαλαν καμία πίστη και δε χρειάστηκε ποτέ να καταφύγω στο PayPal. Μιλάμε για μια 250αρα ευρώ συνολικά, ποσό που ξεπερνάει τα λεφτά που έδωσα για το απροβλημάτιστο Χ3 NFC μου. Αν αύριο να ανατιναχτεί που λέει ο λόγος δεν θα αγχωθώ. Απλά πρέπει να ξέρεις να ζητάς το δίκιο σου και να γράφεις κατανοητά αγγλικά.

 

μαλλον οι αγορες που εκανες αφορουσαν μικρα σχετικα ποσα.Εμενα για 217 ευρω μου κανανε την ζωη δυσκολη,απο την αρχη ειμουνα σαφεστατος σχετικα και με το προβλημα και με το τι απαιτουσα,παντα γραμμενα σε απταιστα Αγγλικα(να και καπου που χρησιμευσε το Proficiency :) )

Link to comment
Share on other sites

μαλλον οι αγορες που εκανες αφορουσαν μικρα σχετικα ποσα.Εμενα για 217 ευρω μου κανανε την ζωη δυσκολη,απο την αρχη ειμουνα σαφεστατος σχετικα και με το προβλημα και με το τι απαιτουσα,παντα γραμμενα σε απταιστα Αγγλικα(να και καπου που χρησιμευσε το Proficiency :) )

 

Σε 80 ευρώ wok {με κουπόνι, είχε πάνω από 100 και τόσο άξιζε) ζήτησα partial refund γιατί αντι για γυάλινο καπάκι είχε μεταλλικό και μου έδωσαν full refund. Σε ηλεκτρικά γάντια 35 ευρώ τα ίδια γιατί είχαν 3 σκάλες θερμοκρασία αντί 5.

Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε,καλα σου εκατσε.Βεβαια,και εμενα τελικα δεν με χαλασε,πηρα τα μισα λεφτα πισω και πουλησα το προβληματικο poco x3 pro στην μιση τιμη απο οτι το πηρα,οποτε μου βγηκε μια ή αλλη,και αμεσα το αγορασα παλι στα ιδια λεφτα,και με 2 χρονια εγγυηση αντιπροσωπειας.Οποτε ολα καλα.Να ρωτησω,σε εσας ποια ειναι η τελευταια εκδοση miui που ελαβε OTA?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σε ένα poco x3 pro, η ταχύτητα της φόρτισης δεν είναι τόσο γρήγορη

Αποτι κατάλαβα θέλει περίπου 1 ώρα και 40 λεπτά. Επίσης κατά τη διάρκεια της φόρτισης, αν έρθει ειδοποίηση, η οθόνη πριν σβήσει εντελώς...παραμένει ένα τσάκ φωτεινή πριν κλείσει. Ψάχνοντας την επιλογή των προγραμματιστών να παραμένει ανοιχτή η οθόνη όταν φορτίζει, είναι ανενεργή. Η έκδοση που τρέχει είναι η τελευταία. 12.5.1. Το κινητό είναι καινούριο ήρθε από Κίνα μια βδομάδα πριν.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις το πηρα....

εχει επανω στην οθονη προστατευτικο η ετσι μου φαινεται?

Τα περισσότερα Xiaomi έχουν προστατευτική μεμβράνη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

οπως προειπα το πρωι....

μολις πηρα το κινητο.....

ΤΙ ΚΑΡΑΜΟΥΦΑ ειναι στην κληση....

 

λες και μιλας μονιμα σε ανοιχτη ακροαση. Μυστικο παντως απο το τηλεφωνο δεν σου λενε.... ανακοινωση το βγαζει

και να χαμηλωσεις ενταση ειναι αβολο το σημειο του ηχειου κατα την κληση

 

πφφφ με ξενερωσε

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω μακριά απο poco έτσι; Και απορούσα πως ειναι τοσο low price.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τρία poco, στην οικογένεια δύο συσκευές και σε φίλο άλλη μία και ουδείς έχει πρόβλημα με την ένταση.

Ναι, είναι δυνατότερη από τα υπόλοιπα τηλέφωνα όπως τα έχουμε συνηθίσει, αλλά δεν το λες και πρόβλημα αυτό.

Το αντίθετο θα ήταν πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τον αισθητήρα εγγύτητας εχει θέμα το τηλέφωνο;

Επειδή τα περισσότερα xiaomi εκεί πονάνε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τον αισθητήρα εγγύτητας εχει θέμα το τηλέφωνο;

 

Επειδή τα περισσότερα xiaomi εκεί πονάνε

 

Ούτε σε αυτό έχω θέμα, ούτε στα άλλα δύο xiaomi που είχα πριν.

 

οπως προειπα το πρωι....

 

μολις πηρα το κινητο.....

 

ΤΙ ΚΑΡΑΜΟΥΦΑ ειναι στην κληση....

 

 

 

λες και μιλας μονιμα σε ανοιχτη ακροαση. Μυστικο παντως απο το τηλεφωνο δεν σου λενε.... ανακοινωση το βγαζει

 

και να χαμηλωσεις ενταση ειναι αβολο το σημειο του ηχειου κατα την κληση

 

 

 

πφφφ με ξενερωσε

 

 

Στην αρχή μου φάνηκε κι εμένα κάπως... αλλά μετά βρήκα την "σωστή" ένταση του ήχου και δεν έχω πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το κρατησα με το ζορι 24 ωρες... το πουλησα σε χρονο ρεκορ

πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο με κινητο

 

σε ψυχρα specs ειναι κορυφη....

σαν κατασκευη ειναι επιπεδου "Jumbo"

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές όπως πάντα ..το κινητό είναι όπλο πραγματικά ..Ήρθε και η 12.5.2 σήμερα όλα κομπλέ ως τώρα . Επίσης ο Αντρέας έφτιαξε gcam

Link to comment
Share on other sites

περασα και εγω gcam...οντως εχει διαφορα στην λεπτομερεια...το κινητο πραγματικα τα σπαει...κοντραρει πολυ ακριβοτερα χωρις να υστερει πουθενα...το θεμα ειναι να μην βγαζει βλαβες διοτι το πρωτο που ειχα παρει απο Bangood ,με ελαφρια χρηση και συντομα,εβγαλε προβλημα στο μικροφωνο(νεκρωσε εντελως).Επειδη ομως θεωρω οτι το κινητο αυτο αξιζει το ξανα αγορασα απο ελλαδα,ειναι πραγματικα καταπληκτικο για αυτα που προσφερει σε συναρτηση με το κοστος αγορας του...

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Gabriel x2 said:

Η βελτιστοποίηση miui που βρίσκεται ρε παιδιά? Ψάχνω τόση ώρα και δεν την βρίσκω. 

Πρέπει να ενεργοποιηθεί το μενού προγραματιστων... Στο μενού αυτό τέρμα κάτω... 

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fanisgauros said:

Πρέπει να ενεργοποιηθεί το μενού προγραματιστων... Στο μενού αυτό τέρμα κάτω... 

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Δεν υπήρχε περίπτωση να το βρω μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Η 12.5.2 πάντως σκοτώνει πολύ εύκολα εφαρμογές στο background, που η προηγούμενη 12.0.8 δεν σκότωνε. Προφανώς για να φαίνεται πιο γρήγορη... Κλασσική xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco X3 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...