Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω ότι άλλος έχει έκδοση λογισμικού 12.0.2, άλλος 12.0.16 , άλλος 12.0.15...τι γίνεται ρε παιδιά;

Λοιπόν το θέμα τριξίματος στην πάνω μόνο μεριά, είναι κοντά στην κάμερα και πρέπει να έχει ο δίκιο ο φίλος παραπάνω..το είπα και στον γιο μου και μου είπε ότι το έκαναν και κάτι σαμσουγκ S σειράς.

Για την φωτογραφία, νομίζω ότι η στοκ του κινητού είναι μια χαρά. Εβαλα και την gcam ,αλλά δεν είδα κάτι τρελό..ίσα ισα του κινητού, έβγαζε πιο ζωηρά χρώματα. Γούστα είναι αυτά, όπως βολεύει τον καθένα...

 

Ανάλογα άλλοι έχουνglobal rom άλλοι eu rom άλλοι Russian

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,4g+ πιάνει;Η οθόνη ξέρω ότι είναι samoled,είστε ευχαριστημένοι;

 

Με Vodafone που έχω πιάνει κανονικά. Η οθόνη πολύ καλή, και δουλεύει άψογα και το sunlight mode. Στον ήλιο ανεβάζει την φωτεινότητα όσο χρειάζεται για να βλέπεις άνετα

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε και 5G έκδοση το Note 10 pro, θα ήταν ότι έπρεπε.

 

Καλομελετα κι ερχεται.Με άλλο επεξεργαστη και κοντα στα 400euros αρχικη τιμη

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνει 4g+ με όλες τις εταιρείες δεν με πειράζει να μην έχει 5g(για αυτό και ρώτησα ),γιατί μέχρι να δημιουργηθεί μεγάλο δίκτυο 5g,με μεγάλη κάλυψη θα πάρει πολύ καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνει 4g+ με όλες τις εταιρείες δεν με πειράζει να μην έχει 5g(για αυτό και ρώτησα ),γιατί μέχρι να δημιουργηθεί μεγάλο δίκτυο 5g,με μεγάλη κάλυψη θα πάρει πολύ καιρό.

Και εν τω μεταξύ με το DSS θα απολαμβάνουμε τα περισσότερα πλεονεκτήματα, χωρίς να βιαστούμε να πληρώσουμε ακριβή ή λειψή 5G συσκευή ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εν τω μεταξύ με το DSS θα απολαμβάνουμε τα περισσότερα πλεονεκτήματα, χωρίς να βιαστούμε να πληρώσουμε ακριβή ή λειψή 5G συσκευή ;)

 

Τι ειναι το DSS?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Και εν τω μεταξύ με το DSS θα απολαμβάνουμε τα περισσότερα πλεονεκτήματα, χωρίς να βιαστούμε να πληρώσουμε ακριβή ή λειψή 5G συσκευή ;)

Οπότε αν κατάλαβα καλά,πιάνει με όλες τις εταιρείες 4g+.Γιατί θυμάμαι πολλές συσκευές redmi είχανε αυτό το θέμα ,δεν μπορούσαν να κάνουν τον συνδιασμό των δικτύων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα το δικό μου rn10 pro. Μπορεί κάποιος να μου πει πού μπορώ να βρω την σωστή έκδοση gcam για μένα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα το δικό μου rn10 pro. Μπορεί κάποιος να μου πει πού μπορώ να βρω την σωστή έκδοση gcam για μένα?

 

Καλοριζικο.Εγγραψου δωρεαν εδω https://t.me/XiaomiRedminote10photography και εχει ολες τις εκδοσεις συμβατες με το RN10 Pro.Πανω κορυφη θα βρεις σε καρφιτσωμενο μυνημα την πιο σταθερη Gcam,μεχρι στιγμης,αλλά τις εχει ολες σε apk,για download και εγκατασταση

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο.Εγγραψου δωρεαν εδω https://t.me/XiaomiRedminote10photography και εχει ολες τις εκδοσεις συμβατες με το RN10 Pro.Πανω κορυφη θα βρεις σε καρφιτσωμενο μυνημα την πιο σταθερη Gcam,μεχρι στιγμης,αλλά τις εχει ολες σε apk,για download και εγκατασταση

 

Ευχαριστώ πολύ. Μπήκα στο λινκ που μου είπατε. Μου βγάζει μόνο να κατεβάσω την εφαρμογή... Την κατέβασα, αλλά δεν υπάρχει κάπου κάτι για gcam. Εφαρμογή για messaging μου βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Μπήκα στο λινκ που μου είπατε. Μου βγάζει μόνο να κατεβάσω την εφαρμογή... Την κατέβασα, αλλά δεν υπάρχει κάπου κάτι για gcam. Εφαρμογή για messaging μου βγάζει.

 

Eιναι η εφαρμογη ανταλλαγης δωρεαν μυνηματων Telegram,σαν το Viber,Whats up.Θα πρεπει να κανετε εγγραφη δωρεαν με το νουμερο του κινητου σας και μετα να ακολουθησετε(Join) το συγκεριμενο καναλι που εχει ολες τις Gcam,αποψεις χρηστών,δειγματα φωτογραφιων για το RN10 Pro....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Έχει κανείς να μου προτείνει κανένα καλό tempered και μια ποιοτική wallet θήκη για redmi note 10 pro;
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα και εγω παιδια ..το καθαρισα απο τα σκουπιδακια και το ετοιμαζω :)
Link to comment
Share on other sites

Άντε να χαρείτε

MIUI 12.5

 

New update available! (via OTA)

Device: Redmi Note 10 Pro Global

Codename: #sweet

Type: Stable Beta Recovery

Version: V12.5.1.0.RKFMIXM | 11.0

Size: 3.0 GB

MD5: 4cccc9cefbc594ed9035aaa80507c342

Changelog:

[system]

New: With custom device model adjustments, any phone becomes faster after the upgrade.

New: Response to gestures is now instant.

New: With 20 times more rendering power, there are now few limits to what you can see on your screen.

Optimization: MIUI became lighter, faster, and more durable.

[Notes]

New: Press and hold a sketch to adjust the strokes automatically.

New: A gesture shortcut now allows you to create notes, tasks, and excerpts anywhere.

New: Excerpts save text, URLs, and images to Notes in a few simple taps.

New: Dynamic layouts bring the typography in Notes to a new level.

New: Compose mind maps with complex structures.

New: New tools for doodling and sketching.

All-new Notes.

 

 

@MIUIUpdatesTracker | @XiaomiFirmwareUpdater

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Στο redmi note 10, έχει και εσας δυσλειτουργία η δυνατότητα "φουσκάλες ειδοποιήσεων";

 

Αν κ με ζόρια την ενεργοποίησα, δεν εμφανίζονταν σωστά, το πλαισιο εικονιδιων δεν είναι στρογγυλό αλλά τετράγωνο με στρογγυλεμενες άκρες, ενώ κ το πλαίσιο διαλόγου δεν πιάνει όλη την οθόνη κινητου, αλλά μόνο ένα μέρος, στο οποίο κατά την πληκτρολογηση μπερδευεται το θέμα αρκετά.

 

Άραγε είναι θέμα της έκδοσης της εφαρμογής που εχω ή της έκδοσης του κινητου που τρέχω ; (12.0.2 Ινδονησιακή Ρομ).

 

Υγ.Αγοράζουμε άφοβα από banggood με αποφυγή τελωνείου;

 

Αν έχω καταλάβει καλά δεν υποστηρίζει φυσαλίδα. Αυτό που περιγράφεις το έκανε και σε μένα. Στην ουσία αυτό το τετράγωνο που βγάζει σαν φυσαλίδα, αν το ανοίξεις απλά βάζει σε αναδυόμενο παράθυρο την αντίστοιχη εφαρμογή με τα προβλήματα που είπες κ εσύ ειδικά στην πληκτρολόγιση. Ευελπιστώ στο μέλλον να διορθωθεί

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε μενα το display δουλευει κανονικοτατα ! η οθονη ειναι συνεχως ανοιχτη και με δειχνει την ωρα ...

δεν ξερω αν το διορθώσαν σημερα (μολις ανοιξα την συσκευη ηρθε update ) απλα το λεω :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επανεκκίνηση, μου έβγαλε μια ειδοποίηση από την εφαρμογή εργαλειοθήκη sim, που μου λέει welcome to Vodafone. Το θέμα ειναι ότι κάποιο σκάλωμα μάλλον έχει φάει και δεν σβήνει η ειδοποίηση με τίποτα.

Ναι οκ καλώς ήρθα ξερωγω, αλλά γιατί έχει κολλήσει εκεί;

Κατά τα άλλα ενημέρωση δεν έχω λάβει ούτε το aod δουλεύει συνεχόμενα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλομελετα κι ερχεται.Με άλλο επεξεργαστη και κοντα στα 400euros αρχικη τιμη

Χαχα έχεις κάποιο λινκ; ;) :)

Λογικό να έχει άλλον επεξεργαστή. Θα πρέπει να υποστηρίζει 5G.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χαχα έχεις κάποιο λινκ; ;) :)

Λογικό να έχει άλλον επεξεργαστή. Θα πρέπει να υποστηρίζει 5G.

 

Δεν το εχω δει καπου να υπαρχει εστω και σαν ιδεα.Απλως βγαζω το συμπερασμα γιατι ετσι λειτουργει η Σιαόμι...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε μενα το display δουλευει κανονικοτατα ! η οθονη ειναι συνεχως ανοιχτη και με δειχνει την ωρα ...

δεν ξερω αν το διορθώσαν σημερα (μολις ανοιξα την συσκευη ηρθε update ) απλα το λεω :)

 

Ποιό update πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δει καπου να υπαρχει εστω και σαν ιδεα.Απλως βγαζω το συμπερασμα γιατι ετσι λειτουργει η Σιαόμι...

Ναι κι εγώ έτσι πιστεύω. Ειδικότερα για το Note 10 pro θα πρέπει να βγάλει 5G έκδοση. Έχει κορυφαία χαρακτηριστικά για mid range.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ποιό update πήρες;

 

σημερα το ανοιξα πρωτη φορα .....εβγαλα τα σκουπίδια απο μεσα εκανα update και εχω display αφου κλεισω τη οθονη ΜΟΝΙΜΑ ...

αν θελετε σας ανεβαζω και βιντεο ...

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΞΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...