Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το έβγαλα από την θηκη, το έλεγξα ειδικά στο σημείο που λες, δεν άκουσα κάτι.

Αν θεωρείς ότι κάτι δεν πάει καλά, καλύτερα να απευθυνθείς στο μαγαζί όπου το αγόρασες.

Τα μόνα κινητά που κάποτε "δικαιολογούσαν " μηχανικούς θορύβους λόγω κατασκευής, είναι όσα είχαν μηχανικά μέρη, κλείστρα κάμερας κτλ, πχ σαν αυτό στην υπογραφή μου (Νοκια lumia 1020)

 

Πήγα κ θα πάρω άλλο την Τρίτη.αλλα πολύ φοβάμαι μη μου ξανακατσει τετοια περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και το έκκεντρο βάρος της δόνησης. Δες σε ένα teardown που βρίσκεται, και εξακρίβωσε εάν ο θόρυβος προέρχεται από αυτό το σημείο.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και το έκκεντρο βάρος της δόνησης. Δες σε ένα teardown που βρίσκεται, και εξακρίβωσε εάν ο θόρυβος προέρχεται από αυτό το σημείο.

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς

Μέσα στο τηλέφωνο υπάρχει ένα μοτεράκι με αναρτημένο βάρος που δημιουργεί την αίσθηση της δόνησης. Εξαιτίας της κατασκευής του, όταν το κουνάς ακούγεται.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο τηλέφωνο υπάρχει ένα μοτεράκι με αναρτημένο βάρος που δημιουργεί την αίσθηση της δόνησης. Εξαιτίας της κατασκευής του, όταν το κουνάς ακούγεται.

 

Νομίζω το μοτεράκι της δόνησης είναι στο κάτω μέρος.εμενα ακούγεται σαν κάτι να είναι ξεβιδωτο στο πάνω μέρος.ρωτησα κ άλλους κ δεν τους το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ποιος μπορεί να μου πει που το έχει αν στο πάνω μέρος αν το χτυπάς λίγο αν ακούγεται σαν να τρεμοπαιζει κάτι μέσα;

Δεν ξέρω πάνω ή κάτω μέρος, αλλά όταν το αφηνω κάτω, μου κάνει ένα "κουδούνισμα" ένας περίεργος ήχος. Σαν κάτι να παίζει μέσα στην συσκευή. ..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πάνω ή κάτω μέρος, αλλά όταν το αφηνω κάτω, μου κάνει ένα "κουδούνισμα" ένας περίεργος ήχος. Σαν κάτι να παίζει μέσα στην συσκευή. ..

 

Αυτό λέω.στο κάνει κ σε σένα;είσαι ο πρώτος που μου το λέει.άλλοι μου είπαν ότι δεν το ακούνε το κουδούνισμα.τι να είναι;θα σκάσω.σημερα το πήρα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω.στο κάνει κ σε σένα;είσαι ο πρώτος που μου το λέει.άλλοι μου είπαν ότι δεν το ακούνε το κουδούνισμα.τι να είναι;θα σκάσω.σημερα το πήρα

Τι να σου πω φίλε μου;

Δεν έχω ιδέα...σιγά μην σκάσω για τα κινητά. Αν βρω στο μέλλον κουσούρι θα το στείλω πίσω στην Αμαζον

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το κινητό εδώ και μια εβδομάδα ...το πήρα από το MI STORE ,έκανα την αλλαγή μετά από iphone , πολύ ευχαριστημένος εκ πρώτης άποψης , έχει πολύ ωραία οθόνη ιδικά στα 120 hz, δυνατή μπαταρία και κάμερα αλλά η αλήθεια είναι ότι παρατήρησα το flickering που λένε στον πολύ χαμηλό φωτισμό ...η αλήθεια είναι ότι με ξενέρωσε . Αν είναι θέμα software πιστεύω θα φτιαχτεί με μια αναβάθμιση , αν όχι είναι θέμα . Θα επικοινωνήσω με την εταιρία να με ενημερώσει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το κινητό εδώ και μια εβδομάδα ...το πήρα από το MI STORE ,έκανα την αλλαγή μετά από iphone , πολύ ευχαριστημένος εκ πρώτης άποψης , έχει πολύ ωραία οθόνη ιδικά στα 120 hz, δυνατή μπαταρία και κάμερα αλλά η αλήθεια είναι ότι παρατήρησα το flickering που λένε στον πολύ χαμηλό φωτισμό ...η αλήθεια είναι ότι με ξενέρωσε . Αν είναι θέμα software πιστεύω θα φτιαχτεί με μια αναβάθμιση , αν όχι είναι θέμα . Θα επικοινωνήσω με την εταιρία να με ενημερώσει

Να ενημερώνεις και εδώ και όποιος άλλος επικοινωνεί με xiaomi κλπ, σχετικά με προβλήματα, για να ξέρουμε και εμείς....

Ενα άλλο που παρατήρησα και δεν ξέρω αν το έχω αναφέρει, είναι ότι αφενός μεν αργεί να κλείσει η συνομιλία , αφού κολλάει το κόκκινο μπουτον της απόρριψης και όταν μιλάω με ακούνε και οι τριγύρω. Ακούγεται ο συνομιλητής μου, σαν να έχω ανοιχτή ακρόαση. Αφού να φανταστείτε έχω κατεβάσει κάτω από την μέση την ένταση του ακουστικού και όμως.. . .

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του, μου φαίνεται έχει απογοητευτική επίδοση. Καμία σχέση με το redmi note7 παρόλο που εκείνο έχει 4000 ενώ αυτό εδώ 5000.

Με μέτρια χρήση, 1μερα φαίνεται να βγάζει.

Πιθανός λόγος επιστροφής για εμένα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του, μου φαίνεται έχει απογοητευτική επίδοση. Καμία σχέση με το redmi note7 παρόλο που εκείνο έχει 4000 ενώ αυτό εδώ 5000.

Με μέτρια χρήση, 1μερα φαίνεται να βγάζει.

Πιθανός λόγος επιστροφής για εμένα.

Εγώ με μέτρια χρήση και καθόλου παιχνίδια , άνετα βγάζω δύο μέρες..

Μην ξεχνάς ότι έχει amoled οθόνη με ρυθμό ανανέωσης 120. Αν το βαλεις στο 60 θα έχεις πιο πολύ αυτονομίας. Δοκίμασε το, κάπου κερδίζεις και κάπου χάνεις.

Θέλω να πιστεύω ότι οτιδήποτε προβληματάκια, θα λυθούν με μελλοντικές ενημερώσεις...

Ετσι ήταν και η προηγούμενη συσκευή μου το 8 pro και με το χρόνο έφτιαξαν όλα..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να παρω το rn10 pro 8GB/128GB άμεσα. Κοίταξα σε Ελλάδα Γερμανό και Πλαίσιο... δεν υπάρχει. Στον Γερμανό μου είπαν από 10/05/21 και βλέπουμε... Στο πλαίσιο δεν έβγαλα άκρη.

 

Από Κίνα, κοίταξα σε gearbest και banggood που λέει πως είναι διαθέσιμο, πάω να το βάλω στο καλάθι μου.., δεν είναι διαθέσιμο...

 

Διάβασα σε ένα σχόλιο εδώ, πως κάποιος το αγόρασε από το mi store, μπήκα, πέρα απ' το ότι είναι πολύ πιο ακριβό, ούτε εκεί είναι διαθέσιμο.

 

Ξέρετε από που μπορώ να το αγοράσω τώρα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ παρήγγειλα από εξωτερικό

 

Και το περιμένω

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ποιο κατάστημα? Πήρες μήπως την έκδοση 8/128? γιατί δεν το βρίσκω πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μέτρια χρήση και καθόλου παιχνίδια , άνετα βγάζω δύο μέρες..

Μην ξεχνάς ότι έχει amoled οθόνη με ρυθμό ανανέωσης 120. Αν το βαλεις στο 60 θα έχεις πιο πολύ αυτονομίας. Δοκίμασε το, κάπου κερδίζεις και κάπου χάνεις.

Θέλω να πιστεύω ότι οτιδήποτε προβληματάκια, θα λυθούν με μελλοντικές ενημερώσεις...

Ετσι ήταν και η προηγούμενη συσκευή μου το 8 pro και με το χρόνο έφτιαξαν όλα..

 

σ'ευχαριστώ για την πρόταση, έχω το απλό note 10 εγώ που νομίζω δεν έχει ρυθμό ανανέωσης 120. εννοείται θα του δώσω ευκαιρία κάποιες ημέρες ακόμα. απλά μ έκαν εντύπωση που έχει ταχυφορτιστή στην συσκευασία του, θα προτιμούσα μάλλον να έχει τον απλό. νομίζω η συνεχής ταχυφόρτιση καταπονεί τις μπαταρίες.

ίσως κρατήσω τον φορτιστή του redmi note 7 για δικό μου κ παραχωρήσω τον ταχυφορτιστή στο συγγενικο μου πρόσωπο που θα "κληρονομήσει" το redmi note 7.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να διαχωριστούν τα θέματα note 10 και note 10 pro. Είναι τελείως διαφορετικές συσκευές
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να παρω το rn10 pro 8GB/128GB άμεσα. Κοίταξα σε Ελλάδα Γερμανό και Πλαίσιο... δεν υπάρχει. Στον Γερμανό μου είπαν από 10/05/21 και βλέπουμε... Στο πλαίσιο δεν έβγαλα άκρη.

 

Από Κίνα, κοίταξα σε gearbest και banggood που λέει πως είναι διαθέσιμο, πάω να το βάλω στο καλάθι μου.., δεν είναι διαθέσιμο...

 

Διάβασα σε ένα σχόλιο εδώ, πως κάποιος το αγόρασε από το mi store, μπήκα, πέρα απ' το ότι είναι πολύ πιο ακριβό, ούτε εκεί είναι διαθέσιμο.

 

Ξέρετε από που μπορώ να το αγοράσω τώρα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από ποιο κατάστημα? Πήρες μήπως την έκδοση 8/128? γιατί δεν το βρίσκω πουθενά

 

Εάν σε ενδιαφέρει έχω Mi 10 pro 8/256 και το πουλάω ή το ανταλλάζω στειλε m να συνεννοηθούμε

Link to comment
Share on other sites

και που είναι η ηχογράφηση στον MIUI και δεν τη βρίσκω; στην εικόνα είναι οι ρυθμίσεις του dialer:

IMG-20210420-125225.jpg

Στον μιουι τηλεφωνητη οταν καλεσεις εναν αριθμο στον πινακα εχει εικονιδιο για ηχογράφηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στον μιουι τηλεφωνητη οταν καλεσεις εναν αριθμο στον πινακα εχει εικονιδιο για ηχογράφηση.

Εμένα ο dialer δεν έχει αυτή την δυνατότητα... Είναι ο google προεγκατεστημένος

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν τω μεταξύ μόλις μου ήρθε ενημέρωση συστήματος V12. 0.15.0 RKF EUXM

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο dialer δεν έχει αυτή την δυνατότητα... Είναι ο google προεγκατεστημένος

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν τω μεταξύ μόλις μου ήρθε ενημέρωση συστήματος V12. 0.15.0 RKF EUXM

 

Μου ήρθε κ μένα.δε φτιάξανε το always on display

Link to comment
Share on other sites

Εσάς σας κάνει flickering με τέρμα φωτεινότητα σε light mode;

 

Ναι σε χαμηλό φωτισμό όχι πάντα

Αλλά είναι αισθητό..πήρα τηλ στο MI STORE και με είπαν να στείλω την συσκευή δεν έχουν κάποια επίσημη ενημέρωση . Στο YouTube δείχνει ότις την τελευταία ενημέρωση 12.0.14 στρώνει

Link to comment
Share on other sites

Εσάς σας κάνει flickering με τέρμα φωτεινότητα σε light mode;

 

αν θελεις πες μας πώς μπαίνουμε σε light mode και θα το δοκιμασω να σου πω΄. προς το παρον παντως δεν εχω δει κατι περιεργο στην οθονη του.

 

ΥΓ. αν θελουν κ αλλοι ν'αλλαξουν ρομ ωστε να εχει τον miui dialer, θα προτεινα να ξεκινήσουν με την "αίτηση" για ξεκλειδωμα bootloader (θα πρέπει ν περιμένουν 7 ημέρες για να εγκριθεί και να ξεκλειδωθεί). μετά από αυτό, η διαδικασία περάσματος επίσημης ρομ που να υποστηρίζει τον miui dialer ειναι κυριολεκτικά παιχνιδάκι. θα το δοκιμάσω το Μ.Σάββατο και θα ενημερώσω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Κατά πάσα πιθανότητα θα μπω και εγώ στην παρέα, αφού παράγγειλα σήμερα από Mediamarkt το Redmi Note 10 pro 8/128 και μου έδωσαν χρόνο παράδοσης 29 έως 30 Απριλίου.

Οπότε καλώς σας βρήκα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια που μπορω να βρω για αγορα την εκδοση 8/128?

και Πλαίσιο από ότι είδα στο skroutz

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...