Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Problem solved. Πάτησα παρατεταμένα το κουμπί για το bt του ηχείου και το βρήκε αμέσως. Θα τρελαθούμε τελείως, βρεεεε!!!

Ναι, παρατεταμένα θέλει. Κι εγώ με το JBL παρατεταμένα το πατάω για να κάνει σύνδεση. Το JBL βγάζει και έναν χαρακτηριστικό ήχο όταν συνδέεται. Στο Sony δεν ξέρω αν έχει κάποιον ήχο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Global και έχει μείνει 12.0.12 ενώ ακούω αλλά που πήραν την 16 και κάποια και το 12.5.πρωτη φορά σε xiaomi και θέλω να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να μου έρθουν και εμένα πέρα από το φυσιολογικό δηλαδή να ψάχνω στην ενημέρωση λογισμικού
Link to comment
Share on other sites

Και το θέμα είναι αν το χαμηλώσεις τέρμα μετά δεν ακούς εσύ

Και τι κάνουμε; μένουμε όπως έχει;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ίδιο σπαστικό πρόβλημα με τις κλήσεις.Η θα ακούνε όλοι την συνομιλία, η θα χαμηλώσω τόσο που δε θα ακούω ούτε εγώ.

Αν όντως φταίει διαρροή ήχου από το πάνω ηχείο, τότε θα μπορούμε απο τις ρυθμίσεις ήχου να απενεργοποιησουμε την ρύθμιση Dolby Atmos. Αν αυτή η επιλογή κόβει εντελώς τον ήχο από το πάνω ηχείο ίσως διορθωθεί η κατάσταση. Εγώ θα το δοκιμάσω πάντως να δω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ίδιο σπαστικό πρόβλημα με τις κλήσεις.Η θα ακούνε όλοι την συνομιλία, η θα χαμηλώσω τόσο που δε θα ακούω ούτε εγώ.

Αν όντως φταίει διαρροή ήχου από το πάνω ηχείο, τότε θα μπορούμε απο τις ρυθμίσεις ήχου να απενεργοποιησουμε την ρύθμιση Dolby Atmos. Αν αυτή η επιλογή κόβει εντελώς τον ήχο από το πάνω ηχείο ίσως διορθωθεί η κατάσταση. Εγώ θα το δοκιμάσω πάντως να δω.

 

Εχει Dolby Atmos το RN10 pro??:blink:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εχει Dolby Atmos το RN10 pro??:blink:

Χαχα... Πάντως εδώ δεν δείχνει να έχει Dolby Atmos!

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_10_pro-10662.php

Εκτός κι αν είναι τυπογραφικό λάθος και δεν το ψάξατε καλά εσείς! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χαχα... Πάντως εδώ δεν δείχνει να έχει Dolby Atmos!

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_10_pro-10662.php

Εκτός κι αν είναι τυπογραφικό λάθος και δεν το ψάξατε καλά εσείς! ;)

 

Μα δεν το εχω το κινητο,απλως μου κανει εντυπωση,γιατι αν εχει και Dolby,πουλαω το Χ3 και το παιρνω....:lol::D;)

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν το εχω το κινητο,απλως μου κανει εντυπωση,γιατι αν εχει και Dolby,πουλαω το Χ3 και το παιρνω....:lol::D;)

 

Έχει Dolby Atmos

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν το εχω το κινητο,απλως μου κανει εντυπωση,γιατι αν εχει και Dolby,πουλαω το Χ3 και το παιρνω....:lol::D;)

Ούτε εγώ το έχω. Για να λένε οι κάτοχοι ότι έχει Dolby Atmos, μάλλον θα έχει. Στα χαρακτηριστικά του GSM Arena δεν το αναφέρει πάντως.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ηχος και δόνηση-Εφε ήχου

οκ ευχαριστώ το βρήκα. Αλλά πως μπορούμε να λύσουμε τον μικροφωνισμό του ακουστικού, μέσα από εκεί;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ το βρήκα. Αλλά πως μπορούμε να λύσουμε τον μικροφωνισμό του ακουστικού, μέσα από εκεί;

 

Δεν έχω ιδέα πραγματικά

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο μενου Εφέ ήχου> Προεπιλογές, υπάρχει το: έξυπνο ,μουσική, βίντεο,φωνή. Προεπιλεγμένο είναι το έξυπνο.

Ξέρει κανείς, τι αλλάζει εάν επιλέξουμε κάτι από τα άλλα τρία;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος, όταν υπερθερμένεται, να χάνουν το σήμα οι κάρτες σιμ;

με χρήση gps χθες και σημερα, εντός πλαστικής θήκης, παρατήρησα ότι δεν είχε καθόλου σήμα στις 2 σιμ. χθες μάλιστα, δεν με άφηνε καν να επιλέξω απενεργοποίηση, μετά από ώρα "ξεκόλλησε" αφού το δρόσισα κάπως.

 

το ίδιο και σήμερα, απλά σήμερα τουλάχιστον με αφησε να το απενεργοποιήσω.

 

το redmi note 7 ενώ μ είχε εμφανίσει προειδοποιήσεις υψηλής θερμοκρασίας, δεν είχα δει ποτε' ν χάνει το σήμα του ενετλώς.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο φίλε μου...

Σήμερα πήρα την 12.5.1 και δεν είδα να διορθώνονται τα προβλήματα που έχω....

ούτε οι χειρονομιες με τον Nova prime, ούτε οι ειδοποιήσεις μου έρχονται στο Honor gs pro.

Άσε που ο έλεγχος του ήχου από τα πλαϊνά πλήκτρα έντασης, από το ωραίο μπλε που είχαν, το κάναν γκρι με άσπρο... Μαύρα χάλια προσωπικά

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο φίλε μου...

Σήμερα πήρα την 12.5.1 και δεν είδα να διορθώνονται τα προβλήματα που έχω....

ούτε οι χειρονομιες με τον Nova prime, ούτε οι ειδοποιήσεις μου έρχονται στο Honor gs pro.

Άσε που ο έλεγχος του ήχου από τα πλαϊνά πλήκτρα έντασης, από το ωραίο μπλε που είχαν, το κάναν γκρι με άσπρο... Μαύρα χάλια προσωπικά

Τόσο χάλια είναι το MIUI 12.5;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια είναι το MIUI 12.5;

Τι να σου πω!!!

Λέγαν ότι διορθώνονται πολλά προβλήματα, αλλά σε αυτά που αναφέρω(χειρονομίες nova και ειδοποιήσεις στο ρολόι), δεν διορθώθηκε τίποτα..

Άσε που είναι εντελώς άχρωμη η μπάρα έντασης ήχου, με τα πλαϊνά πλήκτρα...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω!!!

Λέγαν ότι διορθώνονται πολλά προβλήματα, αλλά σε αυτά που αναφέρω(χειρονομίες nova και ειδοποιήσεις στο ρολόι), δεν διορθώθηκε τίποτα..

Άσε που είναι εντελώς άχρωμη η μπάρα έντασης ήχου, με τα πλαϊνά πλήκτρα...

Έφυγε το μπλε χρώμα που είχε και έβαλαν γκρι; Μικρό το κακό για μένα. Όσο για τον nova, εγώ έχω τον μαμά launcher. Ελπίζω να μην τον πείραξαν κι αυτόν.

Εκτός απ' αυτά, υπάρχει κάτι θετικό στο MIUI 12.5 σε σχέση με τον 12;

 

Υ.Γ. Πάντως για όσους λένε ότι έχει ήχο Dolby Atmos, εδώ λέει μόνο για Hi-Ress Audio.

https://www.mistore-greece.gr/Smartphones/Redmi-Note-10-Pro/Redmi-Note-10-Pro-Specifications.aspx

Το ίδιο κι εδώ:

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-10-pro

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρο ρημαδονήμα για το κινητο ,βαλτε τα specs στο 1ο ποστ,να ξερουμε τι μας γινεται,η εστω ενα link.... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο μενου Εφέ ήχου> Προεπιλογές, υπάρχει το: έξυπνο ,μουσική, βίντεο,φωνή. Προεπιλεγμένο είναι το έξυπνο.

Ξέρει κανείς, τι αλλάζει εάν επιλέξουμε κάτι από τα άλλα τρία;

Επιλέγει αυτόματα (έξυπνο) μια από αυτές τις επιλογές ανάλογα του τι παίζει κάθε φορά.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Αχ έδωσα το 8 pro, που όλα λειτουργούσαν τέλεια και πήρα το 10 που το μόνο καλό που έχει είναι κάμερα και οθόνη.

Δεν ξέρω τι να περιμένω πια, για να λυθούν τα προβλήματα που έχω προαναφέρει σε άλλα ποστ..

Στην προηγούμενη συσκευή μου, κάθε update και διορθωνόταν κάτι. Εδώ σταθερά έως χειρότερα. ..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Αχ έδωσα το 8 pro, που όλα λειτουργούσαν τέλεια και πήρα το 10 που το μόνο καλό που έχει είναι κάμερα και οθόνη.

 

Δεν ξέρω τι να περιμένω πια, για να λυθούν τα προβλήματα που έχω προαναφέρει σε άλλα ποστ..

 

Στην προηγούμενη συσκευή μου, κάθε update και διορθωνόταν κάτι. Εδώ σταθερά έως χειρότερα. ..

Κρίμα διότι σκεφτόμουν να το παρω

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...