Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες σαν από μαγείας, άρχισα να παίρνω ειδοποιήσεις στο ρολόι!!! έκανα αυτό που είπε ένας φίλος παραπάνω, αυτόματη έναρξη και μη εξοικονόμισης μπαταρίας της εφαρμογής. Το έκανα στην εφαρμογή Υγεία(huawei health) και όλα δουλεύουν κανονικά.

Ένα άλλο τρελό που ξέχασα να σας πω πριν, είναι ότι ενω εδώ και μέρες έχω επιλέξει χειρονομίες και όχι κουμπιά, σήμερα το πρωί με το που άνοιξα το κινητό, ήταν επιλεγμένο με κουμπιά και ξαναεπέλεξα χειρονομίες. Τρελά πράγματα.....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε εμενα που το ειχα με την θήκη που εβαλα λινκ πιο πανω (καμια 10 μερες ) τωρα που το δοκιμάζω σταμάτησε να κανει θόρυβο ! τι να πω δεν ξερω

κατι αλλο που με ενοχλει ..το μονο βασικο για μένα ! οταν μιλατε πατιούνται κουμπια στην οθονη η μονο σε μενα συμβαινει αυτο ? ακουω δόνηση σαν να πατάω συνεχώς κουμπιά ! αυτο τι ειναι ? και πως μπορουμε να το αλλάξουμε ! πραγματικα ειναι ενοχλητικο

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε εμενα που το ειχα με την θήκη που εβαλα λινκ πιο πανω (καμια 10 μερες ) τωρα που το δοκιμάζω σταμάτησε να κανει θόρυβο ! τι να πω δεν ξερω

κατι αλλο που με ενοχλει ..το μονο βασικο για μένα ! οταν μιλατε πατιούνται κουμπια στην οθονη η μονο σε μενα συμβαινει αυτο ? ακουω δόνηση σαν να πατάω συνεχώς κουμπιά ! αυτο τι ειναι ? και πως μπορουμε να το αλλάξουμε ! πραγματικα ειναι ενοχλητικο

Ααααα καλά και εμένα που και που εκεί που μιλάω, δεν πατιούνται κουμπιά,αλλά ανοίγουν εφαρμογές χωρίς να πατάω κάτι...

Είναι τρέλα αυτό που συμβαίνει με την xiaomi. Πριν είχα Huawei, LG και ποτέ δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα που πατιούνται διάφορα όταν μιλάτε,είναι θέμα του αισθητήρα εγγύτητας.Εγω όταν μιλάω στο τηλ. το πάνω μέρος δεν το ακουμπάω στο αυτί,το έχω σε μια μικρή απόσταση και ποτέ δεν είχα θέμα!Δοκιμάστε το μήπως δείτε διάφορα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα που πατιούνται διάφορα όταν μιλάτε,είναι θέμα του αισθητήρα εγγύτητας.Εγω όταν μιλάω στο τηλ. το πάνω μέρος δεν το ακουμπάω στο αυτί,το έχω σε μια μικρή απόσταση και ποτέ δεν είχα θέμα!Δοκιμάστε το μήπως δείτε διάφορα.
Έγινε θα το δοκιμάσω και θα πω εντυπώσεις. Κάτι άλλο παιδιά είμαι συνδρομητής στο Spotify το ανοίγω συχνά ακούω μουσική αλλά κάθε φορά που το κλείνω μου έρχεται σαν ειδοποίηση πάνω το τελευταίο τραγούδι που έχω ακούσει. ενώ δεν έχω βάλει σαν επιλογή την εφαρμογή να ανοίγει από μόνη της. αυτό πάλι πώς λύνεται γνωρίζει κανείς; α να πω ότι έκλεισα και τις ειδοποιήσεις από το Spotify αλλά πάλι μου έρχονται. 8d9634a748af79a86bb14e5897d2baae.jpg

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χάρμα το τηλεφωνακι βλεπω....Σε ολους και απο κατι διαφορετικο,για να μην βαριομαστε....:lol::lol:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Χάρμα το τηλεφωνακι βλεπω....Σε ολους και απο κατι διαφορετικο,για να μην βαριομαστε....:lol::lol:

Αν το συγκρίνεις και με προηγούμενες κυκλοφορίες (ή αντίστοιχες από άλλες εταιρείες) δεν θα έλεγα ότι υπάρχει στατιστικά σημαντικό μεγαλύτερο πλήθος αναφορών προβλημάτων αμέσως μετά την κυκλοφορία.

Link to comment
Share on other sites

Χάρμα το τηλεφωνακι βλεπω....Σε ολους και απο κατι διαφορετικο,για να μην βαριομαστε....:lol::lol:
Θέμα software είναι σχεδόν όλα,(σε όλα σχεδόν τα global xiaomi έχουμε τα ίδια ),εκτός από τον ήχο στο πάνω μέρος που λέγαμε.Αυτό το θέμα με τις ειδοποιήσεις υπαρχει σε όλα μα όλα τα redmi.Με τον αισθητήρα το ίδιο.Θυμάμαι στο νήμα του rn8 pro που είχανε πολλοί ακριβώς τα ίδια θεματάκια.Εγω πέρα από αυτό που ανέφερα(τον ήχο όταν το χτυπάς )δεν βλέπω κάποιο θέμα σε σχέση με τα άλλα redmi που είχα.Το μόνο που θέλω να μπει σε μελλοντικό update είναι η επιλογή ενεργής aod για πάντα,γιατί αυτό τώρα είναι τσίρκο έτσι όπως το έχουν. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Πας στα πρόσφατα, πατάς την εφαρμογή που θέλεις παρατεταμένα (εννοείται ότι θα τρέχει η εφαρμογή) και πάνω πάνω έχει ένα λουκετάκι που όταν το πατήσεις θα δείχνει κλειδωμένο.

Πές μας αν έχει αποτέλεσμα και αν έστρωσαν οι ειδοποιήσεις.

Το έκανα. Τώρα περιμένω για ειδοποιήσεις.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση από κάποιον που έχει τη συσκευή, υποστηρίζει όπως τα άλλα Redmi 10 το πρότυπο VoLTE (WiFi Calling);
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα που πατιούνται διάφορα όταν μιλάτε,είναι θέμα του αισθητήρα εγγύτητας.Εγω όταν μιλάω στο τηλ. το πάνω μέρος δεν το ακουμπάω στο αυτί,το έχω σε μια μικρή απόσταση και ποτέ δεν είχα θέμα!Δοκιμάστε το μήπως δείτε διάφορα.
Και στα 6 Xiaomi που είχα συνέβαινε αυτό. Έχουν κάποιο θέμα προφανώς. Από κάπου πρέπει να κόψουν τα κόστη.
Έγινε θα το δοκιμάσω και θα πω εντυπώσεις. Κάτι άλλο παιδιά είμαι συνδρομητής στο Spotify το ανοίγω συχνά ακούω μουσική αλλά κάθε φορά που το κλείνω μου έρχεται σαν ειδοποίηση πάνω το τελευταίο τραγούδι που έχω ακούσει. ενώ δεν έχω βάλει σαν επιλογή την εφαρμογή να ανοίγει από μόνη της. αυτό πάλι πώς λύνεται γνωρίζει κανείς; α να πω ότι έκλεισα και τις ειδοποιήσεις από το Spotify αλλά πάλι μου έρχονται. 8d9634a748af79a86bb14e5897d2baae.jpg

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα μου το βγάζει στον VLC player αφού έχω δει ταινία και φεύγει μόνο με restart της συσκευής.
Χάρμα το τηλεφωνακι βλεπω....Σε ολους και απο κατι διαφορετικο,για να μην βαριομαστε....:lol::lol:
Εντάξει παιδιά. Για Xiaomi μιλάμε. Έχουν και θέματα hardware ορισμένες φορές αλλά κυρίως φταίει το software. Είναι για τα μπάζα το miui, είναι γνωστό αυτό. Παρ' όλα αυτά παραμένουν value for money τα τηλέφωνα αρκεί να μην ανέβει άλλο η τιμή τους. Προσωπικά θεωρώ πολλά λεφτά τα άνω των 300€ για Xiaomi. Για να μην πω ότι και τα 250€ είναι αρκετά. Παραπάνω να δώσεις σε αυτή την εταιρεία το θεωρώ ηλιθιότητα imho.

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στα 6 Xiaomi που είχα συνέβαινε αυτό. Έχουν κάποιο θέμα προφανώς. Από κάπου πρέπει να κόψουν τα κόστη.Εμένα μου το βγάζει στον VLC player αφού έχω δει ταινία και φεύγει μόνο με restart της συσκευής.Εντάξει παιδιά. Για Xiaomi μιλάμε. Έχουν και θέματα hardware ορισμένες φορές αλλά κυρίως φταίει το software. Είναι για τα μπάζα το miui, είναι γνωστό αυτό. Παρ' όλα αυτά παραμένουν value for money τα τηλέφωνα αρκεί να μην ανέβει άλλο η τιμή τους. Προσωπικά θεωρώ πολλά λεφτά τα άνω των 300€ για Xiaomi. Για να μην πω ότι και τα 250€ είναι αρκετά. Παραπάνω να δώσεις σε αυτή την εταιρεία το θεωρώ ηλιθιότητα imho.

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι αυτό που είπες.Δεν δίνει η εταιρεία πολύ σημασία στο miui ειδικά στις global εκδόσεις.Πολλά προβλήματα με το software.Τώρα τελευταία έστειλαν επιστολή και στην xiaomi οι χρήστες για αυτά τα θέματα.Ενώ από hardware έχουμε πολύ vfm συσκευές ,πετάνε πάνω ένα πρόχειρο λειτουργικό που χαλάει την όλη εικόνα!Μπορεί να φταίνε και τα πάρα πολλά μοντέλα που βγάζει,με ποιά συσκευή να ασχοληθούν οι κακόμοιρο προγραμματιστές της εταιρείας,αυτή την στιγμή είναι στα σκαριά 5-6 νέες!
Link to comment
Share on other sites

Χάρμα το τηλεφωνακι βλεπω....Σε ολους και απο κατι διαφορετικο,για να μην βαριομαστε....:lol::lol:

εκλαψα :lol:

περα απο την πλακα (εκτος απο αυτο με τις κλησεις που ενω μιλας πατιούνται κουμπια κτλ ) τιποτα απο τα υπόλοιπα δεν ειναι σοβαρα ωστε να υταρχει θεμα στην λειτουργία του κινητου ! οπως τα ελυσαν στο redmi note 9 pro που ειχα ετσι θα τα λυσουν και εδω ! και στο nova (που το περιμενω πως και πως ) κτλ ! σε γενικες γραμμες το κινητο του για τα λεφτα του φυσαει :):)

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στα 6 Xiaomi που είχα συνέβαινε αυτό. Έχουν κάποιο θέμα προφανώς. Από κάπου πρέπει να κόψουν τα κόστη.Εμένα μου το βγάζει στον VLC player αφού έχω δει ταινία και φεύγει μόνο με restart της συσκευής.Εντάξει παιδιά. Για Xiaomi μιλάμε. Έχουν και θέματα hardware ορισμένες φορές αλλά κυρίως φταίει το software. Είναι για τα μπάζα το miui, είναι γνωστό αυτό. Παρ' όλα αυτά παραμένουν value for money τα τηλέφωνα αρκεί να μην ανέβει άλλο η τιμή τους. Προσωπικά θεωρώ πολλά λεφτά τα άνω των 300€ για Xiaomi. Για να μην πω ότι και τα 250€ είναι αρκετά. Παραπάνω να δώσεις σε αυτή την εταιρεία το θεωρώ ηλιθιότητα imho.

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστω για την απαντηση ! εδω σκαλωσα για μια φαση αλλα ειμαι σιγουρος οτι ειναι παιδικη ασθενεια και αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμάζω την τελευταια trcamera με ρυθμισεις για την συσκευη μας ! σας βαζω κατω photos απο την tr και την στοκ διπλα διπλα στις ιδιες συνθήκες ...

νομιζω οτι η trcam εχει καλυτερη λεπτομερεια απο την στοκ τι λετε ? (Πατήστε στις photos πανω για να τις δειτε φουλ )

trcam

51234822669_e2c37ed59c_z.jpgcam 1 by freddy dyfre, on Flickr

στοκ

51233341697_cec789f7bc_z.jpgcam 2 by freddy dyfre, on Flickr

trcam

51234821999_08bb8f3889_z.jpgcam1 by freddy dyfre, on Flickr

στοκ

51234821739_59be599259_z.jpgcam2 by freddy dyfre, on Flickr

trcam

51233340452_a251ae6e4f_z.jpgcam3 by freddy dyfre, on Flickr

51233340112_b11d12c600_z.jpg

στοκ

cam4 by freddy dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί ας γράψει σε πιο miui βρίσκεται. Εγω εχω μείνει στο 12.0.12
Εγώ με 12.5.1.0,αν θέλεις βγάλε ένα screenshot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια δοκιμάζω την τελευταια trcamera με ρυθμισεις για την συσκευη μας ! σας βαζω κατω photos απο την tr και την στοκ διπλα διπλα στις ιδιες συνθήκες ...

νομιζω οτι η trcam εχει καλυτερη λεπτομερεια απο την στοκ τι λετε ? (Πατήστε στις photos πανω για να τις δειτε φουλ )

trcam

51234822669_e2c37ed59c_z.jpgcam 1 by freddy dyfre, on Flickr

στοκ

51233341697_cec789f7bc_z.jpgcam 2 by freddy dyfre, on Flickr

trcam

51234821999_08bb8f3889_z.jpgcam1 by freddy dyfre, on Flickr

στοκ

51234821739_59be599259_z.jpgcam2 by freddy dyfre, on Flickr

trcam

51233340452_a251ae6e4f_z.jpgcam3 by freddy dyfre, on Flickr

51233340112_b11d12c600_z.jpg

στοκ

cam4 by freddy dyfre, on Flickr

Νομίζω οι πάνω φωτό έχουν λίγο καλύτερη λεπτομέρια και οι κάτω της στοκ είναι λίγο φωτεινότερες
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 12.5.1.0,αν θέλεις βγάλε ένα screenshot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω οι πάνω φωτό έχουν λίγο καλύτερη λεπτομέρια και οι κάτω της στοκ είναι λίγο φωτεινότερες

νομιζω εχουν αρκετα καλυτερη λεπτομερεια ! αν ζουμαρεις τα cd η τα παντζούρια στο παλιο σπιτι η διαφορα ειναι αισθητή ! :)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω εχουν αρκετα καλυτερη λεπτομερεια ! αν ζουμαρεις τα cd η τα παντζούρια στο παλιο σπιτι η διαφορα ειναι αισθητή ! :)
Όσα μπορώ να δω από το κινητό ..κάνε και μια δοκιμή με την 108mp και μια σύγκριση στις νυχτερινές που σε άλλα redmi υπάρχει τεράστια διαφορά μεταξύ στοκ και gcam.
Link to comment
Share on other sites

@freddaras Κι εμενα στο ματι καλυτερα μου φαινονται οι φωτο με την trcamera.Οι μαμα ειναι σαν υπερφωτισμενες....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Τώρα περιμένω για ειδοποιήσεις.

Επίσης αφού πατήσεις το λουκετάκι, σκρόλαρε προς τα κάτω και ενεργοποίησε το> αυτόματη έναρξη και μετά στο εξοικονόμηση μπαταρίας το> χωρίς περιορισμούς..

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε θέμα software, εννοείτε του miui ή του android;

Να και η δική μου έκδοση:

Screenshot-2021-06-09-09-39-19-852-com-android-settings.jpg

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε θέμα software, εννοείτε του miui ή του android;

Να και η δική μου έκδοση:

Screenshot-2021-06-09-09-39-19-852-com-android-settings.jpg

Του miui.Με αυτήν είμαι και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Ok θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω.

 

Κατι αλλο.. το κινητο πολυ συχνα οταν ειναι σε τηλεφωνικη κληση, κλεινει η γραμμη. Ειναι καποιο bug που παρατηρηθηκε και διορθωνεται με update ή να το επιστρεψω για προβληματικο;

Link to comment
Share on other sites

Ok θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω.

 

Κατι αλλο.. το κινητο πολυ συχνα οταν ειναι σε τηλεφωνικη κληση, κλεινει η γραμμη. Ειναι καποιο bug που παρατηρηθηκε και διορθωνεται με update ή να το επιστρεψω για προβληματικο;

Μπορεί και να είναι θέμα δικτύου. Το κάνει και εμένα, σπάνια όμως...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι χθες καθώς έκλεινα τις εφαρμογές του παρασκηνίου, η συσκευή μαύρισε το φόντο(είχα δική μου φωτογραφία), δεν ανταποκρινόταν στο δαχτυλικό αποτύπωμα και επανήλθε από μόνο του μετά από κάποια δευτερόλεπτα, καθώς πίεζα το κουμπί για κλείσιμο-επανεκκίνηση. Μου το έχει ξανακάνει αυτό το τρελό, αυτή η xiaomi με τα τρελά της..
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...