Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν είμαι ώρα σε κάποια εφαρμογή και μετά πατάω home button τα βλέπω έτσι. Η πλάκα είναι ότι όλα βρίσκονται στην οθόνη έστω κι έτσι. Εάν πατήσεις κάπου πάνω υπάρχουν τα widget και οι εφαρμογές που έχω απλά είναι αόρατες. Πρέπει να το κλειδώσω και να ξεκλειδώσω για να επανεμφανιστούν κανονικά. MIUI αθάνατο
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δημιουργήθηκε θέμα για το 5G version, ας ρωτήσω και εδώ: ξέρει κανείς που έχουν πάει τα dual apps; Δεν υπάρχουν στο μενού όπως στα υπόλοιπα μοντέλα. Γιατί άραγε έχει αφαιρεθεί από τη 5G version;
Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι ώρα σε κάποια εφαρμογή και μετά πατάω home button τα βλέπω έτσι. Η πλάκα είναι ότι όλα βρίσκονται στην οθόνη έστω κι έτσι. Εάν πατήσεις κάπου πάνω υπάρχουν τα widget και οι εφαρμογές που έχω απλά είναι αόρατες. Πρέπει να το κλειδώσω και να ξεκλειδώσω για να επανεμφανιστούν κανονικά. MIUI αθάνατο

Σε κάποια πόστ μου πιο πάνω, έχω αναφέρει το πρόβλημα κολλήματος , που μου αλλάζει ταπετσαρία και μαυρίζει το φόντο. Εσένα το κάνει έτσι όπως μας λες και με κλείδωμα ξεκλέιδωμα επανέρχεται. Μπορεί να το εξηγήσει κανείς;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο βδομάδες μπήκα κι εγώ στην κατηγορία του Redmi Note 10.

 

Δυστυχώς η πρώτη συσκευή αποδείχθηκε ελαττωματική, καθώς σε συνδυασμό ζέστης και χρήσης GPS (google maps δηλαδή σε navigation), η συσκευή υπερθερμενόταν, με αποτέλεσμα να χάνει την σύνδεση με το δίκτυο κινητής, και να σέρνεται εντελώς.

 

Αλλάχθηκε με καινούρια, που μέχρι στιγμής τουλάχιστον, δείχνει να πετάει.

 

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο, και σίγουρα είναι εξαιρετικός συνδυασμός χαρακτηριστικών για τα 150€ που έδωσα!

 

(Ελπίζω η καινούρια συσκευή να είναι ΟΚ με την ζέστη και το GPS, και να ήταν μεμονωμένο θέμα ελαττωματικής συσκευής!)

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει καποιος το Led Blinker η κατι σχετικο;Στο RN 10 δεν λειτουργει το Led blinker σε αντιθεση με το Α3.

Με την καμερα δεν εχετε θεμα με ξεθωριασμενα χρωματα η καποια αντικειμενα να μην εχουν καθολου χρωμα;

Το εχει παρακανει η xiaomi με το θεμα software.Πεταει συσκευες στην αγορα και απο σοφτγουερ οτι να'ναι.Τα ιδια και χειροτερα με το 10s. https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_10s__hands_on-review-2268p5.php

Το δικο μου ειναι εκδοση MIUI Global 12.0.4.0

Edited by forumkid
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο βδομάδες μπήκα κι εγώ στην κατηγορία του Redmi Note 10.

 

Δυστυχώς η πρώτη συσκευή αποδείχθηκε ελαττωματική, καθώς σε συνδυασμό ζέστης και χρήσης GPS (google maps δηλαδή σε navigation), η συσκευή υπερθερμενόταν, με αποτέλεσμα να χάνει την σύνδεση με το δίκτυο κινητής, και να σέρνεται εντελώς.

 

Αλλάχθηκε με καινούρια, που μέχρι στιγμής τουλάχιστον, δείχνει να πετάει.

 

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο, και σίγουρα είναι εξαιρετικός συνδυασμός χαρακτηριστικών για τα 150€ που έδωσα!

 

(Ελπίζω η καινούρια συσκευή να είναι ΟΚ με την ζέστη και το GPS, και να ήταν μεμονωμένο θέμα ελαττωματικής συσκευής!)

 

επειδή αυτό με την υπερθέρμανση σε χρήση gps και απώλεια συνδεσης δικτύου μου το κάνει και εμένα, (3-4 φορές τον Μάιο, που να σφίξουν οι ζέστες ...) μπορείς να ενημερώσεις αν το παρατηρείς και με την νεα συσκευή?

προς το παρόν "το' λυσα" με χρήση της συσκευης χωρις θήκη όταν βαζω gps , αποφυγή δλδ του να υπερθερμανθεί. το redmi note 7 στο ίδιο αμάξι σε ίδια θεση σε παρόμοιες συνθηκες χρήσης, πολύ σπάνια μ εμφάνιζε "ένδειξη υπερθέρμανσης κ διακοπή κάποιων λειτουργιών", αλλά ποτέ δεν είχα δει ν χανει το σήμα από την σιμ.

 

ώστε να ξέρω αν είναι ν απευθυνθώ κ εγώ στην εταιρεία όπου το αγόρασα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Η εξήγηση είναι μία. MIUI. Απλά και όμορφα. Εγώ από απόψε σας απαλλάσσω από την γκρίνια μου για το "υπέροχο" τούτο λειτουργικό σύστημα καθώς θα το χρησιμοποιήσω ακόμη για 4 μόνο μέρες. Την Κυριακή το κάνω factory reset και Δευτέρα το δίνω σε μια γνωστή. Το "σκοτώνω" για 150€ ενώ δεν έχω κλείσει μήνα (25 Μάη το πήρα) αλλά τουλάχιστον θα ησυχάσω. Αν ποτέ η Ξαόμι αποφασίσει να σοβαρευτεί στο θέμα αυτό θα ξανά αγοράσω. Μέχρι τότε ούτε ζωγραφιστό ξανά.

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα. Εχθες πέρασα την 12.5 και επιτέλους σταμάτησε το θέμα με την οθόνη και έγινε αρκετά πιο γρήγορο.αν σε μελοντικο update φιαξουν και το aod θα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το κινητο
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να ενημερώσεις αν το παρατηρείς και με την νεα συσκευή?

 

Εχθές που ήταν η πρώτη μέρα που είχε αρκετή ζέστη (31 βαθμούς με έντονη ηλιοφάνεια) και το χρησιμοποίησα πάνω από μία ώρα στην βάση στο ταμπλό του αυτοκινήτου και επίτηδες το είχα βάλει και να φορτίζει, δεν το έκανε. Νομίζω πως το ΣΚ που έρχεται που θα ζεστάνει και άλλο ο καιρός και θα γίνει και ένα μικρό ταξίδι οπότε θα μείνει δύο ώρες τουλάχιστον στο ταμπλό, να μην το κάνει.

 

Θα ενημερώσω πάντως!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παντως σοβαρα θεματα με το κινητο δεν εχω :) για τα λεφτα του ειναι λουκουμι ! :)

οθοναρα ηχειαρες και τοσα καλουδια μαζι στην τιμη αυτη δεν βρισκεις με τιποτα ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παντως σοβαρα θεματα με το κινητο δεν εχω :) για τα λεφτα του ειναι λουκουμι ! :)

οθοναρα ηχειαρες και τοσα καλουδια μαζι στην τιμη αυτη δεν βρισκεις με τιποτα ...

Έτσι ακριβώς και εγώ τα ίδια!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι λοιπόν, υπό τις ίδιες ακριβώς συνθήκες (έντονη ηλιοφάνεια, το κινητό στην βάση του παρμπρίζ, χρήση GPS), το κινητό εμφάνισε το ίδιο πρόβλημα με το προηγούμενο. Υπερθέρμανση και απώλεια σύνδεσης στο δίκτυο κινητής...

 

Θα το δοκιμάσω ανά φυσικά, βγάζοντας την προστατευτική θήκη, να δούμε τι θα κάνει...

 

Δεν υπάρχει κανείς άλλος που να το έχει αντιμετωπίσει εκτός από μένα και τον @Thou_Bou παραπάνω;

Edited by harrisxan
Link to comment
Share on other sites

Οι ηλεκτρονικές συσκευές απαγορεύεται να εκτίθεντο πολύ ώρα στην ζέστη και τον ήλιο.. μπορεί να είναι λογικό και να θέλει να προστατεύσει τα pixels της amoled οθόνης και την μπαταρία! Δηλαδή δεν το λυπάσε να το ζορίζεις έτσι;;;μόνο απο το gps έπρεπε να στο κάνει αυτό...όχι και τόση ώρα στον ήλιο...δηλαδή μήν τα θέλουμε όλα δικά μας.. Ο άλλος έλεγε το έβαλε και για φόρτιση(ήδη αρκετό ζέσταμα της μπαταρίας) την ώρα που ήταν στον ήλιο και περιμένει να μην του βγάλει μήνυμα;;;μετά απο καιρό παραπονιέστε οτι κάνει κολλήματα,η μπαταρία δεν κρατάει ούετε μέρα και άλλα τέτοια...όταν κάνεις σωστή χρήση και συντήρηση θα έχεις ένα τηλέφωνο που θα σε βγάζει ασπροπρόσωπο για πολύ καιρό!
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Οι ηλεκτρονικές συσκευές απαγορεύεται να εκτίθεντο πολύ ώρα στην ζέστη και τον ήλιο.. μπορεί να είναι λογικό και να θέλει να προστατεύσει τα pixels της amoled οθόνης και την μπαταρία! Δηλαδή δεν το λυπάσε να το ζορίζεις έτσι;;;μόνο απο το gps έπρεπε να στο κάνει αυτό...όχι και τόση ώρα στον ήλιο...δηλαδή μήν τα θέλουμε όλα δικά μας.. Ο άλλος έλεγε το έβαλε και για φόρτιση(ήδη αρκετό ζέσταμα της μπαταρίας) την ώρα που ήταν στον ήλιο και περιμένει να μην του βγάλει μήνυμα;;;μετά απο καιρό παραπονιέστε οτι κάνει κολλήματα,η μπαταρία δεν κρατάει ούετε μέρα και άλλα τέτοια...όταν κάνεις σωστή χρήση και συντήρηση θα έχεις ένα τηλέφωνο που θα σε βγάζει ασπροπρόσωπο για πολύ καιρό!
εμένα πάντως όσα κινητά όλα αυτά τα χρόνια τα βάζω στο gps και τα βαράει ο ήλιος αλύπητα ώρες ολόκληρες σε μεγάλα ταξίδια κανένα δεν είχε θέμα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως όσα κινητά όλα αυτά τα χρόνια τα βάζω στο gps και τα βαράει ο ήλιος αλύπητα ώρες ολόκληρες σε μεγάλα ταξίδια κανένα δεν είχε θέμα.

Αν έχεις ανοιχτό τον κλιματισμό, λογικό.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ανοιχτό τον κλιματισμό, λογικό.

 

ισχυει απολύτως αυτό. εγώ που δεν ανάβω ποτέ κλιματισμό, μόνο όταν θέλω ν "σώσω" το κινητό από υπερθερμανση το χρησιμοποιώ ως πρώτο άμεσο μετρο .

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Στις μέρες μας δεν μπορεί να θεωρηθεί πως υπερβάλλουμε ή πως υποβάλλουμε τις συσκευές σε εκτός προδιαγραφών χρήση για κάτι που είναι κοινή λογική. Αν ήταν να μην χρησιμοποιούμε τις συσκευές για πλοήγηση στο αυτοκίνητο πάνω σε μια βάση, θα ψωνίζαμε ΝΟΚΙΑ 3210, όχι smartphones.

 

Σε κάθε περίπτωση, ας πουν κι άλλοι αν αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ισχυει απολύτως αυτό. εγώ που δεν ανάβω ποτέ κλιματισμό, μόνο όταν θέλω ν "σώσω" το κινητό από υπερθερμανση το χρησιμοποιώ ως πρώτο άμεσο μετρο .

 

Αν έχει βάση μικρή για αεραγωγό κάνει δουλειά, όντως. Σε βάση με βεντούζα που πιάνει πάνω στο ταμπλό ή στο παρμπρίζ, δεν κάνει δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω μετάδοση οθόνης(mirroring)σε sony bravia και ενώ έχω εικόνα μια χαρά ,δεν έχει ηχο.γνωριζει κανείς σχετικά;

 

Μήπως έχεις χαμηλομένους τους ήχους των media στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Κράτησα το Xiaomi redmi note 5 τρία χρόνια και πήρα χθες το Xiaomi redmi note 10 pro... Εξαιρετικό τηλέφωνο για τα λεφτά του... Κανένα πρόβλημα, αμέσως έβγαλε αναβάθμιση... Είναι κινητό vfm...
Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Κράτησα το Xiaomi redmi note 5 τρία χρόνια και πήρα χθες το Xiaomi redmi note 10 pro... Εξαιρετικό τηλέφωνο για τα λεφτά του... Κανένα πρόβλημα, αμέσως έβγαλε αναβάθμιση... Είναι κινητό vfm...
Με γειά σου.Σε σχέση με το 5 που είχες,είναι κλάσεις ανώτερο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...