Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ! Κάτοχος και εγώ εδώ και ένα μήνα περίπου χωρίς κανένα σημαντικό θέμα. Παρατήρησα και εγώ το τρίξιμο στο πίσω πάνω μέρος μετά από 20 μέρες , στην αρχή δεν το έκανε (χωρίς πτώση ούτε από 2 εκατοστά εννοείτε) Δεν δίνω βάση , θα δούμε στη πορεία αν είναι θέμα. 2 ενστάσεις έχω που ψάχνω να βρω λύση αλλά τίποτα ακόμα

1ον : Δεν μου αρέσει καθόλου που δεν υπάρχει η φυσαλίδα στο Fb Messenger. Είναι πολύ ενοχλητικό πραγματικά, αν έχει βρει κάποιος τρόπο να το φτιάξει θα με βοηθούσε πολύ.

2ον : Είναι επίσης πολύ ενοχλητική και άκυρη η βαθμονόμιση της έντασης ακουστικού στις κλήσεις. Ακούγετε ο συνομιλητής σε όλο το δωμάτιο. Χαμηλώνοντας 2-3 κλικ δεν αλλάζει κάτι , αλλά στο 4ο-5ο κλικ κατεβαίνει τόσο πολύ η ένταση που πλέον δεν ακούς ούτε εσύ τον συνομιλητή. Ελπίζω να διορθωθεί με κάποιο update.

Κατά τα άλλα πολύ τίμια αγορά , προερχόμενος από Huawei P20 lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε και ευχαριστώ.Ωραια η θήκη που πήρες.Δοκιμασε να κάνεις κάποια επαναφορά εργ.ρυθμίσεων μήπως δεν "έκατσε" καλά κάποια αναβάθμιση.Εγω εκτός από αυτά τα θεματάκια που έγραψα παραπάνω είμαι πολύ ευχαριστημένος.Αυτο με την aod το έλυσα με τον τρόπο που γράφω και ο θόρυβος από πίσω της κάμερας,είναι πολύ αδύναμος και δεν ενοχλεί λειτουργικά σε κάτι άλλο.

Δεν νομίζω να μην έκατσε κάτι καλά, γιατί είμαι πολύ τυπικός στις ενημερώσεις κλπ. Και αν κάνω επαναφορά, άντε μετά να τα σετάρεις όλα..

 

Καλησπέρα ! Κάτοχος και εγώ εδώ και ένα μήνα περίπου χωρίς κανένα σημαντικό θέμα. Παρατήρησα και εγώ το τρίξιμο στο πίσω πάνω μέρος μετά από 20 μέρες , στην αρχή δεν το έκανε (χωρίς πτώση ούτε από 2 εκατοστά εννοείτε) Δεν δίνω βάση , θα δούμε στη πορεία αν είναι θέμα. 2 ενστάσεις έχω που ψάχνω να βρω λύση αλλά τίποτα ακόμα

1ον : Δεν μου αρέσει καθόλου που δεν υπάρχει η φυσαλίδα στο Fb Messenger. Είναι πολύ ενοχλητικό πραγματικά, αν έχει βρει κάποιος τρόπο να το φτιάξει θα με βοηθούσε πολύ.

2ον : Είναι επίσης πολύ ενοχλητική και άκυρη η βαθμονόμιση της έντασης ακουστικού στις κλήσεις. Ακούγετε ο συνομιλητής σε όλο το δωμάτιο. Χαμηλώνοντας 2-3 κλικ δεν αλλάζει κάτι , αλλά στο 4ο-5ο κλικ κατεβαίνει τόσο πολύ η ένταση που πλέον δεν ακούς ούτε εσύ τον συνομιλητή. Ελπίζω να διορθωθεί με κάποιο update.

Κατά τα άλλα πολύ τίμια αγορά , προερχόμενος από Huawei P20 lite

Ναί!!! είναι δυο επιπλέον προβλήματα και αυτά.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα και εδω.το θέμα μου εμένα είναι ότι έχει μείνει στην 12.0.12.υπαρχει και κάποιος άλλος που δεν έχει πάρει αναβαθμίσεις.το αγόρασα από Γερμανό είναι από τα πρώτα που ηρθαν
Link to comment
Share on other sites

L

Ανοίξτε και για τα υπόλοιπα 10άρια νήμα ξεχωριστά. Μη τα έχετε όλα εδώ. Επίσης λείπει το Note 10 5G.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_10_5g-10768.php

 

....και το Note 10S.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_10s-10769.php

Νομίζω και τα 2 έρχονται στην Ελλάδα.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ανοίξτε και για τα υπόλοιπα 10άρια νήμα ξεχωριστά. Μη τα έχετε όλα εδώ. Επίσης λείπει το Note 10 5G.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_10_5g-10768.php

 

....και το Note 10S.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_10s-10769.php

 

Ας μείνει το παρόν για Redmi Note 10, με μία μετονομασία του τίτλου. Για τα άλλα, ας ανοίξει όποιος θέλει ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Κάτοχος και εγώ εδώ και ένα μήνα περίπου χωρίς κανένα σημαντικό θέμα. Παρατήρησα και εγώ το τρίξιμο στο πίσω πάνω μέρος μετά από 20 μέρες , στην αρχή δεν το έκανε (χωρίς πτώση ούτε από 2 εκατοστά εννοείτε) Δεν δίνω βάση , θα δούμε στη πορεία αν είναι θέμα. 2 ενστάσεις έχω που ψάχνω να βρω λύση αλλά τίποτα ακόμα

1ον : Δεν μου αρέσει καθόλου που δεν υπάρχει η φυσαλίδα στο Fb Messenger. Είναι πολύ ενοχλητικό πραγματικά, αν έχει βρει κάποιος τρόπο να το φτιάξει θα με βοηθούσε πολύ.

2ον : Είναι επίσης πολύ ενοχλητική και άκυρη η βαθμονόμιση της έντασης ακουστικού στις κλήσεις. Ακούγετε ο συνομιλητής σε όλο το δωμάτιο. Χαμηλώνοντας 2-3 κλικ δεν αλλάζει κάτι , αλλά στο 4ο-5ο κλικ κατεβαίνει τόσο πολύ η ένταση που πλέον δεν ακούς ούτε εσύ τον συνομιλητή. Ελπίζω να διορθωθεί με κάποιο update.

Κατά τα άλλα πολύ τίμια αγορά , προερχόμενος από Huawei P20 lite

Καλησπέρα,με το ακουστικό κανένα θέμα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα και εδω.το θέμα μου εμένα είναι ότι έχει μείνει στην 12.0.12.υπαρχει και κάποιος άλλος που δεν έχει πάρει αναβαθμίσεις.το αγόρασα από Γερμανό είναι από τα πρώτα που ηρθαν
Καλησπέρα καλώς ήρθες.Δοκιμασε να αλλάξεις region στην περιοχή και από τις ρυθμίσεις στον ενημερωτή,τσέκαρε εκεί που λέει λήψη ενημερώσεων έγκαιρα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και παλι.Ποια χωρα ειναι καλυτερα για να βαλουμε ουτως ωστε να ερχονται γρηγοροτερα οι αναβαθμισεις γενικα??Εγω πχ στο Χ3 εχω Ελληνικά,αλλά ερχονται σχετικα γρηγοροτερα απο άλλα
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και παλι.Ποια χωρα ειναι καλυτερα για να βαλουμε ουτως ωστε να ερχονται γρηγοροτερα οι αναβαθμισεις γενικα??Εγω πχ στο Χ3 εχω Ελληνικά,αλλά ερχονται σχετικα γρηγοροτερα απο άλλα
Καλησπέρα,αν σου πω ότι είναι τελείως τυχαίο;Μου έχουν έρθει και με Ελβετία που συνήθως είχα στα rn5- rn7-8pro κλπ,μου είχαν έρθει και με Ιταλία ,αλλά και με Ινδία! Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το είπε ο φίλος δοκίμασα σχεδόν όλες τις χώρες αλλά τίποτα.μπορει να έχει κάνα θέμα το δικο μου και να μην παίρνει ενημερώσεις για αυτό ρώτησα αν υπάρχει και άλλος που έμεινε στην 12.0.12
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το είπε ο φίλος δοκίμασα σχεδόν όλες τις χώρες αλλά τίποτα.μπορει να έχει κάνα θέμα το δικο μου και να μην παίρνει ενημερώσεις για αυτό ρώτησα αν υπάρχει και άλλος που έμεινε στην 12.0.12
Δεν είναι θέμα συσκευής σίγουρα.Κάνε υπομονή θα σου έρθει,η xiaomi είναι περίεργη με τις ενημερώσεις.Φαντάζομαι κάνεις κανονικά χειροκίνητη ενημέρωση. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας φίλοι μου.

Λοιπόν χθες έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και κατόπιν επαναφορά από xiaomi cloud, αλλά τα προβλήματά μου παραμένουν.

Αυτή την στιγμή, κάνω επαναφορά και ρύθμιση ως νέα συσκευή, μπας και λυθεί το θέμα.. .αρχίζω και σετάρω μια μια τις εφαρμογές και βλέπουμε. Θα σας ενημερώσω αύριο....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Λοιπόν αφού έκανα δεύτερη φορά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, νέο τηλέφωνο, έκατσα και το σεταρα από την αρχή.

Η συσκευή δείχνει να ανταποκρίνεται καλύτερα τώρα, αλλά παραμένει το πρόβλημα να μη μου έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι.

Το μόνο που έφτιαξε είναι, να μου βγάζει τα ονόματα των δέκα αγαπημένων επαφών όταν με καλούν.

Πριν δεν μου έβγαζε ούτε τα ονόματα....

Τώρα κάνω υπομονή, μήπως φτιάξει μελλοντικά με κάποια ενημέρωση..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους.

Στη μικρομεσαία κατηγορία με δυνατότητα 5G ήρθε το Redmi Note 10 5G.

Redmi Note 10 5 G

Όσοι το έχουν ήδη αγοράσει ή όσοι ενδιαφέρονται για αυτό, ας καταθέτουν εδώ τη γνώμη τους για τη συσκευή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,εμένα άρχισε να μου σπάει τα νεύρα ώρες ώρες, αυτός ο θόρυβος που κάνει πάνω ψιλά αν το χτυπήσεις.Δεν ξέρω, να το πάω πίσω με το φόβο να πάρω άλλο πάλι με θέμα η με θέμα στην οθόνη(αυτό δεν έχει θέμα με την οθόνη του ) η όχι λόγω ότι δεν ενοχλεί κάπου αλλού;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,εμένα άρχισε να μου σπάει τα νεύρα ώρες ώρες, αυτός ο θόρυβος που κάνει πάνω ψιλά αν το χτυπήσεις.Δεν ξέρω, να το πάω πίσω με το φόβο να πάρω άλλο πάλι με θέμα η με θέμα στην οθόνη(αυτό δεν έχει θέμα με την οθόνη του ) η όχι λόγω ότι δεν ενοχλεί κάπου αλλού;
Δεν νομίζω να αξίζει να το γυρίσεις πίσω. Και το δικό μου κάνει αυτόν τον ήχο και άλλων εδώ μέσα απ' όσο διαβάζω. Άλλωστε είναι το έκτο Xiaomi που έχω στην κατοχή μου (redmi note 4, mi max 2, mi max 3, mi 9 lite, redmi note 9) και απ' όλα τα προηγούμενα, το μόνο που είχε την καλύτερη ποιότητα κατασκευής και δεν ακουγόταν κάτι ήταν το mi 9 lite. Όλα τα υπόλοιπα κάπου έτριζαν ή κάναν ήχους ανάλογα πως τα κράταγες. Εμένα κακή εντύπωση (εκτός κλασικά του σκουπιδό-MIUI) μου έχει κάνει η amoled του που είναι μακράν η πιο σκοτεινή που έχει περάσει από τα χέρια μου. Του mi 9 lite ήταν πολύ καλύτερη, ίσως τελικά παίζει ρόλο ότι ήταν super amoled ενώ αυτή σκέτο; Δεν ξέρω.

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αξίζει να το γυρίσεις πίσω. Και το δικό μου κάνει αυτόν τον ήχο και άλλων εδώ μέσα απ' όσο διαβάζω. Άλλωστε είναι το έκτο Xiaomi που έχω στην κατοχή μου (redmi note 4, mi max 2, mi max 3, mi 9 lite, redmi note 9) και απ' όλα τα προηγούμενα, το μόνο που είχε την καλύτερη ποιότητα κατασκευής και δεν ακουγόταν κάτι ήταν το mi 9 lite. Όλα τα υπόλοιπα κάπου έτριζαν ή κάναν ήχους ανάλογα πως τα κράταγες. Εμένα κακή εντύπωση (εκτός κλασικά του σκουπιδό-MIUI) μου έχει κάνει η amoled του που είναι μακράν η πιο σκοτεινή που έχει περάσει από τα χέρια μου. Του mi 9 lite ήταν πολύ καλύτερη, ίσως τελικά παίζει ρόλο ότι ήταν super amoled ενώ αυτή σκέτο; Δεν ξέρω.

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω για την amoled τι ισχύει...εδώ πάντως https://www.kimovil.com/el/sygkrish/xiaomi-mi-9-lite-128gb,xiaomi-redmi-note-10-pro την αναφέρει σαν super amoled και μάλιστα και πιο φωτεινή από του mi9 lite.Εγω θέμα με την οθόνη δεν έχω ,αν το βάλεις στο αυτόματο έξω και έχει ντάλα ήλιο ,θα δώσει ένα κλικ παραπάνω φωτεινότητα από ότι αν το έχεις χειροκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αξίζει να το γυρίσεις πίσω. Και το δικό μου κάνει αυτόν τον ήχο και άλλων εδώ μέσα απ' όσο διαβάζω. Άλλωστε είναι το έκτο Xiaomi που έχω στην κατοχή μου (redmi note 4, mi max 2, mi max 3, mi 9 lite, redmi note 9) και απ' όλα τα προηγούμενα, το μόνο που είχε την καλύτερη ποιότητα κατασκευής και δεν ακουγόταν κάτι ήταν το mi 9 lite. Όλα τα υπόλοιπα κάπου έτριζαν ή κάναν ήχους ανάλογα πως τα κράταγες. Εμένα κακή εντύπωση (εκτός κλασικά του σκουπιδό-MIUI) μου έχει κάνει η amoled του που είναι μακράν η πιο σκοτεινή που έχει περάσει από τα χέρια μου. Του mi 9 lite ήταν πολύ καλύτερη, ίσως τελικά παίζει ρόλο ότι ήταν super amoled ενώ αυτή σκέτο; Δεν ξέρω.

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλή φωτεινότητα έχει.Τώρα που έχει πολύ ήλιο με τέρμα φωτεινότητα βλέπεις μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,εμένα άρχισε να μου σπάει τα νεύρα ώρες ώρες, αυτός ο θόρυβος που κάνει πάνω ψιλά αν το χτυπήσεις.Δεν ξέρω, να το πάω πίσω με το φόβο να πάρω άλλο πάλι με θέμα η με θέμα στην οθόνη(αυτό δεν έχει θέμα με την οθόνη του ) η όχι λόγω ότι δεν ενοχλεί κάπου αλλού;

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι αν το πας πίσω. Το κάνει σε πολλούς και εγώ μέσα και το κάνει μόνο στην πανω μεριά, στην περιοχή των καμερών.

Ο γιός μου, μου είπε ότι και ένα σάμσουνγκ σειράς s που είχε το έκανε.

Ας αναφέρουν στο νήμα οι χρήστες οι οποίοι έχουν την συγκεκριμένη συσκευή, εάν έχουν αυτό το τρίξιμο...και σε ποιούς δεν το κάνει.

Κάντε και μια ερώτηση ή επικοινωνήστε με email με την εταιρία, να το αναφέρετε και να μας πείτε και στους υπόλοιπους...

 

edit: μετά την δεύτερη επαναφορά, ως νέο τηλέφωνο και περνώντας και σετάροντας μια μια τις εφαρμογές, εξακολουθώ να μην παίρνω ειδοποιήσεις στο ρολόι.

Χθες το βράδυ ξαφνικά μου πετάει μια ειδοποίηση από instagram και ωπ λέω λές; χάρηκα και λέω θα το τσεκάρω αύριο ,αλλά δυστυχώς τίποτα......πολύ τρελά πράγματα μας κάνει αυτή η χιαομι

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι αν το πας πίσω. Το κάνει σε πολλούς και εγώ μέσα και το κάνει μόνο στην πανω μεριά, στην περιοχή των καμερών.

Ο γιός μου, μου είπε ότι και ένα σάμσουνγκ σειράς s που είχε το έκανε.

Ας αναφέρουν στο νήμα οι χρήστες οι οποίοι έχουν την συγκεκριμένη συσκευή, εάν έχουν αυτό το τρίξιμο...και σε ποιούς δεν το κάνει.

Κάντε και μια ερώτηση ή επικοινωνήστε με email με την εταιρία, να το αναφέρετε και να μας πείτε και στους υπόλοιπους...

 

edit: μετά την δεύτερη επαναφορά, ως νέο τηλέφωνο και περνώντας και σετάροντας μια μια τις εφαρμογές, εξακολουθώ να μην παίρνω ειδοποιήσεις στο ρολόι.

Χθες το βράδυ ξαφνικά μου πετάει μια ειδοποίηση από instagram και ωπ λέω λές; χάρηκα και λέω θα το τσεκάρω αύριο ,αλλά δυστυχώς τίποτα......πολύ τρελά πράγματα μας κάνει αυτή η χιαομι

Καλημέρα,στο δικό μου έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις κανονικά.Μήπως φταίει ο nova που έχεις για αυτό;Όταν λες δεν παίρνεις ειδοποιήσεις από το ρολόι τι εννοείς;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,στο δικό μου έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις κανονικά.Μήπως φταίει ο nova που έχεις για αυτό;Όταν λες δεν παίρνεις ειδοποιήσεις από το ρολόι τι εννοείς;

Μάλλον εννοεί όταν κατεβάζει την κουρτίνα από αριστερά που είναι το ρολόϊ. Έτσι το κατάλαβα εγώ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,στο δικό μου έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις κανονικά.Μήπως φταίει ο nova που έχεις για αυτό;Όταν λες δεν παίρνεις ειδοποιήσεις από το ρολόι τι εννοείς;

 

Μάλλον εννοεί όταν κατεβάζει την κουρτίνα από αριστερά που είναι το ρολόϊ. Έτσι το κατάλαβα εγώ.

 

Με τον στοκ launcher είμαι. Αφού στον Nova δεν λειτουργούν οι χειρονομίες, δεν τον χρησιμοποιώ μέχρι να φτιαχτούν.

Όταν λέω ειδοποιήσεις: μηνύματα, instagram, viber, messenger κλπ , δεν μου έρχονται στο ρολόι Honor gs Pro και όλα είναι ενεργοποιημένα κανονικά μέσω της εφαρμογής Υγεία.

Το μόνο μετά την επαναφορά, είναι να μου βγάζει τα ονόματα των 10 αγαπημένων επαφών(στα οποία πριν έβγαζε μόνο τον αριθμό)...

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που είναι σαν βελάκι δίπλα στο σήμα πάνω στην μπάρα τι ακριβώς είναι γνωρίζει κανείς Έφαγα σκάλωμα τώρα115ec54dc4fdab8e8231f84c094587d3.jpg

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που είναι σαν βελάκι δίπλα στο σήμα πάνω στην μπάρα τι ακριβώς είναι γνωρίζει κανείς Έφαγα σκάλωμα τώρα115ec54dc4fdab8e8231f84c094587d3.jpg

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τοποθεσία,GPS

Link to comment
Share on other sites

Τοποθεσία,GPS
Ποποπο ρεζίλι γίναμε χαχαχα.. Σε ευχαριστώ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποποπο ρεζίλι γίναμε χαχαχα.. Σε ευχαριστώ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σιγά το ρεζίλι.Ολοι το έχουμε πάθει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...