Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, conan1 said:

Εγώ πάντως δεν έχω κάποιο θέμα μέχρι τώρα. Και μπαταρία καλά πάει για τη χρήση που κάνω και σφαίρα πάει, ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα δουλεύει. Εχω βάλει και το apk με το κέντρο ελέγχου που έχει κάθετη τη μπάρα φωτεινότητας και ήχου έτσι για αλλαγή. Δεν ξέρω εσάς πως είναι επειδή την είχα περάσει με "πλάγιο" τρόπο.

Όπως ήταν είναι.νομιζα θα άλλαζε αυτό με το 13

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fotios81 said:

Όπως ήταν είναι.νομιζα θα άλλαζε αυτό με το 13

Ναι και σε μένα το ίδιο. Διάβαζα και έβλεπα διάφορα σε ξένα άρθρα για το πως θα γίνει με το 13 και τελικά λίγα πράγματα έχουν αλλάξει. Ελπίζω με επόμενο update να δούμε και άλλα πράγματα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, minast said:

Αυτό δεν το έχουν όλοι ως επιλογή στις ρυθμίσεις (παλιό/νέο πίνακα ελέγχου);

Έμεινε το ίδιο.ο φίλος έχει βάλει apk

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2022 at 10:00 ΠΜ, fotios81 said:

Από τις 7:30 το πρωί στο 92% με δεδομένα, Bluetooth και λίγο σερφαρισμα στο 75 είμαι.πολυ έχει καταναλώσει

Λοιπόν, έχω ανοίξει δεδομένα με 99% μπαταρία  από τις 8:25 το πρωί και 4 ώρες + , η μπαταρία είναι στο 95% αλλά δεν το έχω πειράξει καθόλου. Μόνο αναμονή είναι το τηλέφωνο, λόγω εργασίας. Μου έρχονταν κάποια στιγμή  μηνύματα στο viber ,αλλά δεν τα έχω δει ακόμη...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.
Παίζουν πολλά ρόλο.
Φωτεινότητα, δεδομένα, Bluetooth, μια sim,, 2sim, καρτα μνήμης, τοποθεσία κ. τ. λ.
Εγώ περίπου 2 μέρες με τη χρήση που κάνω. (Βασική).

Link to comment
Share on other sites

Just now, conan1 said:

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.
Παίζουν πολλά ρόλο.
Φωτεινότητα, δεδομένα, Bluetooth, μια sim,, 2sim, καρτα μνήμης, τοποθεσία κ. τ. λ.
Εγώ περίπου 2 μέρες με τη χρήση που κάνω. (Βασική).

όλα αυτά που αναφέρεις είναι ενεργά στο τηλέφωνό μου, με δυο σιμ και αυτόματη φωτεινότητα. Σε 20 λεπτά που έχουν περάσει από το προηγούμενο ποστ μου και σκαλίζοντας την συσκευή , έχω χάσει 3% ακόμη μπαταρία...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές μπορώ να πω ότι η μπαταρία το 10pro, είναι μια χαρά. Αν το σκαλίζεις αρκετά , θες φόρτιση κάθε βράδυ, εάν όχι το φορτίζεις κάθε δεύτερο βράδυ...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι και σε μένα φόρτιση ανά 2 μέρες με τη χρήση που του κάνω, ίσως καμία φορά να χρειαστεί κανένα 10 λεπτο φορτισμα το απόγευμα της 2ης μέρας.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα επαναφορά και μου έχει σπάσει τα νεύρα.η μπαταρία πάλι πέφτει σαν τρελή ενώ έκανα την ίδια χρήση με 12.5.τα widgetοπως είπε ο φίλος nikaki εξαφανίστηκαν.σκοτεινη λειτουργία για άλλες εφαρμογές δεν υπάρχει πια και επίσης η φωτεινότητα σαν να έχει πέσει.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fotios81 said:

Λοιπόν έκανα επαναφορά και μου έχει σπάσει τα νεύρα.η μπαταρία πάλι πέφτει σαν τρελή ενώ έκανα την ίδια χρήση με 12.5.τα widgetοπως είπε ο φίλος nikaki εξαφανίστηκαν.σκοτεινη λειτουργία για άλλες εφαρμογές δεν υπάρχει πια και επίσης η φωτεινότητα σαν να έχει πέσει.

Eιχα παρατηρησει κι εγω οτι μετα την επαναφορα,η σκοτεινη λειτουργια σε αλλες εφαρμογες πηγε περιπατο κι αυτη και απλως ξεχασα να το αναφερω....Απαραδεκτη η Xiaomi.Eνα φτιαχνει( κι αυτο αισθητικα) και 3 χαλάει(ουσιαστικά)....

Αυτα παθαινει κανεις οταν βγαζει 5 μοντελα τα ιδια, με διαφορετικη ονομασια, καθε 3 μηνες.Μετα χανεις την μπάλλα και δεν ξερεις τι να πρωτοδιορθωσεις και σε ποιο μοντελο.....Δινει εκει μια γενική αναβαθμιση,κι αμα κατσει καλα στο εκαστοτε μοντελο,εκατσε....

Επισης με εξοργιζει το γεγονος οτι διαφορετικα καλουδια δινει στις αναβαθμισεις για τα Ινδικα μοντελα,απο αυτα που κυκλοφορουν Ευρωπη,ή παγκοσμια,λες και ολοι οι υπολοιποι κατουρησαμε στο πηγάδι!

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikaki71 said:

Eιχα παρατηρησει κι εγω οτι μετα την επαναφορα,η σκοτεινη λειτουργια σε αλλες εφαρμογες πηγε περιπατο κι αυτη και απλως ξεχασα να το αναφερω....Απαραδεκτη η Xiaomi.Eνα φτιαχνει( κι αυτο αισθητικα) και 3 χαλάει(ουσιαστικά)....

Αυτα παθαινει κανεις οταν βγαζει 5 μοντελα τα ιδια, με διαφορετικη ονομασια, καθε 3 μηνες.Μετα χανεις την μπάλλα και δεν ξερεις τι να πρωτοδιορθωσεις και σε ποιο μοντελο.....Δινει εκει μια αναβαθμιση,κι αμα κατσει καλα στο εκαστοτε μοντελο,εκατσε....

Επισης με εξοργιζει το γεγονος οτι διαφορετικα καλουδια δινει στις αναβαθμισεις για τα Ινδικα μοντελα,απο αυτα που κυκλοφορουν Ευρωπη,ή παγκοσμια,λες και ολοι οι υπολοιποι κατουρησαμε στο πηγάδι!

Λογικό φίλε.σρην Ινδία πουλάει εκατομμύρια 😄.οπότε επιβεβαιωμένα με επαναφορά χάθηκαν widget και dark mode για apps.μυστηριο 😆

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν χρησιμοποιώ dark mode (με κουράζει), αλλά για δοκιμή το έβαλα και δουλεύει. Δεν δουλεύει σε συγκεκριμένες εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, conan1 said:

Εγώ δεν χρησιμοποιώ dark mode (με κουράζει), αλλά για δοκιμή το έβαλα και δουλεύει. Δεν δουλεύει σε συγκεκριμένες εφαρμογές;

Πριν δουλευε και σε εφαρμογες τριτων.Τωρα οχι

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πριν δουλευε και σε εφαρμογες τριτων.Τωρα οχι
Εγώ που δοκίμασα το βράδυ, Facebook, messenger, play store, κομπλέ μαύρα ήταν.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, conan1 said:
2 minutes ago, nikaki71 said:
Πριν δουλευε και σε εφαρμογες τριτων.Τωρα οχι

Εγώ που δοκίμασα το βράδυ, Facebook, messenger, play store, κομπλέ μαύρα ήταν.

Όχι στις εφαρμογές που έχουν από επιλογή ήδη σκοτεινή λειτουργία.σε αυτές που δεν έχουν τις έκανε το σύστημα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι στις εφαρμογές που έχουν από επιλογή ήδη σκοτεινή λειτουργία.σε αυτές που δεν έχουν τις έκανε το σύστημα πριν.
Επειδή δεν χρησιμοποιώ dark mode, παράδειγμα ποιες εφαρμογές λες; να δοκιμάσω.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, conan1 said:
4 minutes ago, fotios81 said:
Όχι στις εφαρμογές που έχουν από επιλογή ήδη σκοτεινή λειτουργία.σε αυτές που δεν έχουν τις έκανε το σύστημα πριν.

Επειδή δεν χρησιμοποιώ dark mode, παράδειγμα ποιες εφαρμογές λες; να δοκιμάσω.

Αν έχεις ενεργοποιημένη την σκοτεινή λειτουργία και πας εκεί που λέει περισσότερες επιλογές σκοτεινής λειτουργίας πριν σου είχε εξατομικευμένες εφαρμογές για να επιλέξεις ποιες τις θες με σκοτεινή λειτουργία.τωρα δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κατάλαβα. Το γράφει, αλλά δεν έχει επιλογή να το επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μονο σε μένα αυτή η αναβάθμιση μου τα έκανε μαντάρα;έρχεται ειδοποίηση πχ sofascore και αντί να μου ανάψει η οθόνη κλειδώματος μου το ξεκλειδώνει.δλδ έλεος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nnoutas said:

Σε εμένα δεν έχει έρθει καμία αναβάθμιση. Είμαι με την 12.5.7 ακόμη

Και δεν χαιρεσαι;

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...