Jump to content

OnePlus 9


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά εντάξει και το σ8 είχε ποσες θετικές και ήταν το χειρότερο τηλέφωνο της σαμ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαμε να γράφουμε ώρες Κ να ερχόμαστε σε αντιπαράθεση συνέχεια. Σίγουρα ο καθένας έχει τις δικές του απόψεις, όσο για το power user θα σε πάω λίγο ποίο πίσω γιατί ορισμένοι το έχουν καραμέλα Κ δεν απευθύνομαι σε σένα αλλά σε άτομα που νομίζουν ότι θεωρουντε p.user Κ δεν ξέρουν αν έχει κρασαρει η εφαρμογη Κ νομίζουν ότι είναι η συσκευή.. Exynos 990 στο note20u που απευθύνετε σε επαγγελματίες Κ κατώτερος από τον sd 865. Το κινητό είναι κροτίδα Κ αλαγκαριστο σε όλες τις απόψεις Κ υπάρχει νήμα με πάνω από 3000 θετικές απόψεις.φιλικα σού λέω ότι πλέον οι 4 μεγάλες εταιρείες στις ναυαρχίδες τους πλέον όλες θα τρέχουν απροβληματιστα γιατί πλέον ξέρουν να γράφουν λογισμικό ασχετος αν φοράνε sd, exynos , a14, kirin.γενικά να ξέρετε δεν υπάρχει η τέλια συσκευή εκεί έξω, η τέλεια συσκευή είναι για τον αγοραστεί αυτή που του κάνει κλικ σε εμφάνιση Κ στην τσέπη του Κ κάνει κέφι να την κρατάει όλη μέρα με ευχαρίστηση. Συγνώμη για την πολληλογια εκτος θέματος δεν θα απαντήσω ξανά εκτός θέματος. Καλορίζικη στα παιδιά που θα την αγοράσουν γιατί δείχνει μια πολύ ποιοτική συσκευή.

 

Off topic ΕΝΤΕΛΩΣ, δεν είναι το θέμα μου ούτε ο επεξεργαστής ούτε αυτοί που δεν καταλαβαίνουν πότε κράσαρε η εφαρμογή, ας το κρατήσουμε λίγο σχετικό το νήμα.

 

 

Προσωπική σου άποψη αυτή και εντελώς λάθος. Το s8 λειτουργεί ακόμα υποδειγματικά, παίρνει ενημερώσεις ασφαλείας ακόμα και δεν έχει θέματα με πράσινες οθόνες......Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η άποψη του είναι προφανώς ΣΩΣΤΗ για τον ίδιο και τα κριτήριά του, εσύ γυρίζεις τα νήματα μήπως πει κάποιος κακή κουβέντα για το S8; :confused: Γιατί δε βλέπω κάποια άλλη συμμετοχή στο θέμα μας παρά άσχετα περί ενημερώσεων και πράσινα άλογα (ή μάλλον: οθόνες).

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική σου άποψη αυτή και εντελώς λάθος. Το s8 λειτουργεί ακόμα υποδειγματικά, παίρνει ενημερώσεις ασφαλείας ακόμα και δεν έχει θέματα με πράσινες οθόνες......

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν είναι προσωπική άποψη, εσύ έχεις 1 σ8, εγώ οχι. Πράσινη οθόνη δεν είχε αλλά είχε το φοκους της κάμερας που ήθελε σφαλιάρες :lol::lol::lol:

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι ελαφρώς πιο σχετικό από τα Samsung 4ετίας... οι τιμές στο γερμανικό Amazon παίζουν 50 ευρώ πιο κάτω από την επίσημη OnePlus χωρίς όμως το δώρο που δίνει η εταιρεία στις προπαραγγελίες:

 

899 έναντι 949 για το 8άρι

999 έναντι 1049 για το 12άρι

 

Προσωπικά δεν κατάλαβα ποτέ την έξτρα χρησιμότητα ενός ασύρματου φορτιστή που η δέσμευση του καλωδίου παραμένει η ίδια αλλά αντί να είναι επάνω στο τηλέφωνο μεταφέρεται λίγα εκατοστά πιο πίσω στον φορτιστή οπότε πιθανότατα θα πήγαινα για Amazon (με 2ετή εγγύηση κανονικά) αλλά νομίζω θέλω να το περιμένω λίγο πιο κάτω στα 900 για το 12άρι και στα 800 για το 8άρι, και να διαβάσω και κάποια πρώτα user reviews.

 

Αποθηκευτικό χώρο στη συσκευή δε χρειάζομαι πάνω από 128 αναρωτιέμαι όμως αν θα γίνει ποτέ αισθητή/απαραίτητη η διαφορά στη RAM...; Αναφέρομαι σε έναν ορίζοντα 3ετίας.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ναι στην ελλάδα τον πουλάνε 50 ευρώ πιο πάνω. Εγώ που δεν είμαι ελλάδα μου βγήκε 1009 το 1+9pro 12/256 με express shipping και δώρο το wireless charger. Πέρσι ήταν μεγαλύτερη η διαφορά στο 8προ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ναι στην ελλάδα τον πουλάνε 50 ευρώ πιο πάνω. Εγώ που δεν είμαι ελλάδα μου βγήκε 1009 το 1+9pro 12/256 με express shipping και δώρο το wireless charger. Πέρσι ήταν μεγαλύτερη η διαφορά στο 8προ.

 

Πότε στελνει τις προπαραγγελιες η Oneplus ξερουμε?

Link to comment
Share on other sites

Πότε στελνει τις προπαραγγελιες η Oneplus ξερουμε?

 

29 Πληρώνεις όλο το ποσό για να στο στείλουν, αλλά δεν ξέρω πότε θα το στείλουν.

 

Ξέρετε πότε έρχονται Ελλάδα? Και από ποια κανάλια? (φαντάζομαι ο Κωτσόβολος θα είναι το ένα)

 

Γιατί να το πάρεις απο Ελλάδα και όχι απο το site?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν το εχει αγορασει κανενας ωστε να μας πει εντυπωσεις;Εχω το 7τ και με ενδιαφερει η συσκευη καθως το 9προ ειναι απλησιαστο δυστυχως...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω το τηλέφωνο καμια βδομάδα τώρα. Γενικά πολυ ευχαριστημένος, εκτός απο κάποιια θεματάκια υπερθέρμανσης.
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο σναπ 888 είναι ζεστούλης τελικά :) και στο Mi 11 που διαβάζω ανεβάζει θερμοκρασίες εγώ με τις συσκευές που έχω τα τελευταία δυο χρόνια με 855 & 865 έχω ξεχάσει τί σημαίνει ανεβασμένη θερμοκρασία...εν αναμονή του 888+ μες στην χρονιά αν υπάρξει βέβαια , κάτι όμως που συνηθίζει να δίνει η Qualcomm κάθε χρόνο τα τελευταία χρόνια...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Κάποιος έπρεπε να κάνει την αρχή.

Ε λοιπόν την έκανα.

Το παρέλαβα χτες και μόλις βρω χρόνο θα επανέλθω με εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό καλοκαίρι σε όλους με υγεία. Κάτοχος του OnePlus 9 εδώ και 2 βδομάδες, αγορασμενο από Banggood 8/128. Πραγματικά το χαίρομαι μέρα με την μέρα χωρίς να έχω βρει αρνητικά ακόμα σαν μη απαιτητικός χρήστης. Το θέμα που εγραφαν για τον 888 δεν το έχω δει ακόμα, οι θερμοκρασίες μου φαίνονται κανονικές αναλογιζόμενος και την ζέστη που επικρατεί αυτό το διάστημα στην Ελλάδα. Κάμερες πολύ καλές και μου άρεσε πολύ η νυχτερινή λήψη!! Θα ήθελα να είχε καλύτερη οθόνη ωστόσο δεν με χαλάει καθόλου. Ότι καλύτερο η φόρτιση πραγματικά γρήγορη σε 30-35 λεπτά 15-100%. Το μόνο θέμα που είχα είναι ότι όταν παρήγγειλα την αυθεντική θήκη (από το Σκρουτζ βέβαια δεν ξέρωρω άμα φταίει αυτό) έβρισκε στο κουμπί ξεκλειδωματος με αποτέλεσμα να μην μπαίνει σωστα βέβαια με λίγο κόψιμο στα πλάγια χώρεσε. Αυτά τα λίγα εύχομαι να με βγάλει ασπροπροσωπο όπως το προηγούμενο lg g6 που είχα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι παίζει με το Banggood δεν έχω καταλάβει.. έκανα παραγγελία το OnePlus 9 Pro αρχές Ιουνίου, ήταν να ξεκινήσει να έρχεται αυτές τις μέρες, μου αλλάξανε την ημερομηνία αποστολής για 24 Ιουλίου δηλαδή σχεδόν 1 μήνα μετά.. στο support μου είπανε ότι θα έρθουν οι συσκευές σε 2 βδομάδες (υποθέτω εννοούν 1 μήνα) ζήτησα refund και περιμένω τα χρήματα εδώ και 3 μέρες... Εν το μεταξύ σήμερα το βάζει πάλι προσφορά και το δείχνει in stock... θέλω το OP9 Pro αλλά δεν μπορώ να περιμένω μετά το καλοκαίρι.. προτιμώ να περιμένω για την επόμενη γεννιά κινητών μετά. Πιστεύω δεν αξίζει να δοκιμάσω πάλι γιατί μάλλον λένε ψέματα για διαθεσιμότητα, αλλά δεν βλέπω και άλλη επιλογή. Καμιά ιδέα? :confused:
Link to comment
Share on other sites

OnePlus 9 pro παραγγελία από banggood κ εγώ 3 Μαϊου στα 750, μιλάω κάθε μέρα με την εξυπηρέτηση λένε να περιμένω κ συνεχή παράταση στην ημερομηνία που θα το παραλάβω. Το tracking δεν λειτουργεί και η gls λέει ότι δεν το έχει παραλάβει ποτέ, δύο μήνες κ άκρη δεν βγάζω είναι απλά τραγικοί.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 9 pro παραγγελία από banggood κ εγώ 3 Μαϊου στα 750, μιλάω κάθε μέρα με την εξυπηρέτηση λένε να περιμένω κ συνεχή παράταση στην ημερομηνία που θα το παραλάβω. Το tracking δεν λειτουργεί και η gls λέει ότι δεν το έχει παραλάβει ποτέ, δύο μήνες κ άκρη δεν βγάζω είναι απλά τραγικοί.

 

Thanks! Για να τραβάς και εσύ τα ίδια σημαίνει ότι δεν έτυχε κάτι περίεργο σε εμένα. Απλά μας βάζουν σε queue μέχρι και αν βρεθεί stock... Είναι η πρώτη φορά που κάνω παραγγελία απο εκεί γιαυτό και δεν ξέρω. 2-3 άτομα που ξέρω ψωνίζουν απο εκεί πολύ καιρό χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Αν βγάλεις άκρη γράψε εδώ να ξέρουμε και οι υπόλοιποι :)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ Realme GT, Oneplus 8t και Oneplus 9R/9. Τι λετε;

 

Το μονο που φοβαμαι στο 9R ειναι οτι δεν θα εχει καλο development σε ο,τι αφορα τις custom rom, και αυτο ηδη φαινεται στο Xda.

 

Επισης ο 888 διαβαζω οτι εχει θεματα με την υπερθερμανση, για αυτο ισως απορριψω και το Realme GT, οπως και το Oneplus9.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ Realme GT, Oneplus 8t και Oneplus 9R/9. Τι λετε;

 

Το μονο που φοβαμαι στο 9R ειναι οτι δεν θα εχει καλο development σε ο,τι αφορα τις custom rom, και αυτο ηδη φαινεται στο Xda.

 

Επισης ο 888 διαβαζω οτι εχει θεματα με την υπερθερμανση, για αυτο ισως απορριψω και το Realme GT, οπως και το Oneplus9.

8t η καλύτερη επιλογή ακόμα ο 865 έχει πολλά ψωμιά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως σου φαίνεται;

Πασχίζω αυτές τις μέρες να το φέρω σε επίπεδα αυτονομίας όπως είχα με nova 5t και δεν τα έχω καταφέρει ακόμα.

Ωραία μεν τα 120hz της οθόνης αλλά τα έβγαλα λόγο μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις εαν το 9R λειτουργει κανονικα και εκτος Ινδιας; Καθως το βλεπω στο Banggood να λεει global version, αλλα στον επισημο καταστημα της Oneplus δεν υπαρχει. Βεβαια και αυτο λενε για προβληματα με υπερθερμανση, οποτε μαλλον κατα 90% παω στο Oneplus 8t.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει σταθερά νούμερα με πάνω κάτω με νορμάλ χρήση. Είμαι στις 5-6,30 ώρες sot. Παρατήρησα πάντως ότι με το face unlock το sot κυμαινόταν κοντά στις 4,30-5,30 ώρες και είδα διάφορα όταν το έσβησα.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω αυτό με το face unlock.

Το κινητό σε όλα του ως τώρα είναι εξαιρετικό με εξαίρεση την αυτονομία του.

Είχα συνηθίσει με το nova 5t φόρτιση κάθε δύο μέρες και με έχει παγώσει το γεγονός ότι σε αυτό θέλω κάθε μέρα.

Εδώ και 5 μέρες ψάχνω την τομή για να έχω τουλάχιστον την ίδια αυτονομία που είχα με τον παλιό κινητό.

Ελπίζω αυτό να είναι η αιτία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!το volte/wifi calling, 5g δουλεύουν κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...