Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει κανα site ρε παιδια που μπορω να τσεκαρω το λογαριασμο μου η κατι τετοιο ? Εχω τηλεφωνια και ιντερνετ στον ΟΤΕ και μολις τωρα πηγα να παρω τηλεφωνο και μου λεει οτι η συνδεση εχει διακοπει λογω οφειλης . Το ιντερνετ λειτουργει κανονικα και μεχρι χτες μπορουσα να παιρνω και τηλεφωνο .Λογαριασμος δε θυμαμαι ποτε μου ηρθε τελευταιος , αλλα οσο τσεκαρω δεν εχει ερθει κανεις και τον εχω χασει ;)

 

μπορεις να κανεις αιτημα e-bill για το oteshop.gr αλλα καλο θα ηταν να καλεσεις το 1305 απο το σταθερο σου χωρις χρεωση για να σε ενημερωσουν.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις αιτημα e-bill για το oteshop.gr αλλα καλο θα ηταν να καλεσεις το 1305 απο το σταθερο σου χωρις χρεωση για να σε ενημερωσουν.

 

ευχαριστω , θα δοκιμασω να παρω ενα τηλεφωνο αυριο

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα site ρε παιδια που μπορω να τσεκαρω το λογαριασμο μου η κατι τετοιο ? Εχω τηλεφωνια και ιντερνετ στον ΟΤΕ και μολις τωρα πηγα να παρω τηλεφωνο και μου λεει οτι η συνδεση εχει διακοπει λογω οφειλης . Το ιντερνετ λειτουργει κανονικα και μεχρι χτες μπορουσα να παιρνω και τηλεφωνο .Λογαριασμος δε θυμαμαι ποτε μου ηρθε τελευταιος , αλλα οσο τσεκαρω δεν εχει ερθει κανεις και τον εχω χασει

 

είχε συμβεί και σε φίλο μου που είχε αφήσει λογαριασμό να λήξει. νομίζω σε λιγότερο από 2 βδομάδες του το είχαν κόψει και πήγε στον ΟΤΕ κι έδωσε ένα ποσό επανασύνδεσης. Το ποσό δεν ήταν και τίποτε (αν θυμάμαι κάνα 7ρι ευρώ) αλλά μόνο και μόνο η ταλαιπωρία να πας σε κατάστημα και το να μην έχεις και τηλέφωνο είναι εκνευριστικό...2 βδομάδες είναι πολύ μικρό διάστημα για να τον βάζεις τον άλλο σε τέτοια ταλαιπωρία :down:

Link to comment
Share on other sites

ποσό επανασύνδεσης?:blink: λίγο τραγικό μου φαινεται και με συνδυασμο το μικρο διάστημα των 2 εβδομάδων.
Link to comment
Share on other sites

είχε συμβεί και σε φίλο μου που είχε αφήσει λογαριασμό να λήξει. νομίζω σε λιγότερο από 2 βδομάδες του το είχαν κόψει και πήγε στον ΟΤΕ κι έδωσε ένα ποσό επανασύνδεσης. Το ποσό δεν ήταν και τίποτε (αν θυμάμαι κάνα 7ρι ευρώ) αλλά μόνο και μόνο η ταλαιπωρία να πας σε κατάστημα και το να μην έχεις και τηλέφωνο είναι εκνευριστικό...2 βδομάδες είναι πολύ μικρό διάστημα για να τον βάζεις τον άλλο σε τέτοια ταλαιπωρία :down:

 

αποκλειεται να του εγινε διακοπη σε λιγοτερο απο 2 εβδομαδες. σε 15 μερες απο την ληξη του λογαριασμου στο κοβουν. ΕΚΤΟΣ και αν δεν ηταν η πρωτη φορα που ο φιλος σου ειχε αφησει απληρωτο και του το ξανακοψανε..

ειναι οντως ταλαιπωρια αλλα αν εμαστε συνεπεις δεν θα ταλαιπωρουμαστε..:)

 

ποσό επανασύνδεσης?:blink: λίγο τραγικό μου φαινεται και με συνδυασμο το μικρο διάστημα των 2 εβδομάδων.

 

υπαρχει ενα ποσο επανασυνδεσης το οποιο αν το κανεις καταγγελια στην ΕΕΤΤ στο ξαναδινουν πισω απ'οσο θυαμαι...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε το λές και φυσιολογικά να πρέπει να εμπλέξεις την ΕΕΤΤ για τα λεφτά που χρεώνεσαι επείδή ο ΟΤΕ σου έκοψε το τηλ κι εσύ το επανενεργοποίησες.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Εγινα προχθές συνδρομητής CONNX tv και αντιμετωπίζω το εξής θέμα. Ενώ μπορω και παίζω τα παιχνίδια και βλέπω και τη ταινία του μήνα ΔΕΝ βλέπω κανένα καναλι , παρα μόνο τις πληροφορίες του EPG.

Η σύνδεση μοντεμ και αποκωδικοποιητη γίνεται απευθείας. Το Ίντερνετ είναι άψογο . Το έδωσα σαν βλάβη αλλα δεν βρήκαν κάτι. Είπαν θα έρθουν απο κοντα. Ξέρει κανείς τι μπορει να συμβαίνει;;;

Edited by tsarm

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγινα προχθές συνδρομητής CONNX tv και αντιμετωπίζω το εξής θέμα. Ενώ μπορω και παίζω τα παιχνίδια και βλέπω και τη ταινία του μήνα ΔΕΝ βλέπω κανένα καναλι , παρα μόνο τις πληροφορίες του EPG.

Η σύνδεση μοντεμ και αποκωδικοποιητη γίνεται απευθείας. Το Ίντερνετ είναι άψογο . Το έδωσα σαν βλάβη αλλα δεν βρήκαν κάτι. Είπαν θα έρθουν απο κοντα. Ξέρει κανείς τι μπορει να συμβαίνει;;;

 

Δοκίμασες reboot του ρουτερ και reset του κουτιού (βγάζοντάς το από την πρίζα για 1 λεπτό);

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες reboot του ρουτερ και reset του κουτιού (βγάζοντάς το από την πρίζα για 1 λεπτό);
το θεμα λυθηκε απο τον οτε. εγινε και επισκεψη τεχνικου στο σπιτι αλλα το προβλημα ηταν εκτοσ σπιτιου. ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ!!!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

καλα οι ανθρωποι απο το ebill δεν παιζονται εκανα ενεργοποιηση και μου λενε στο τμημα εξυπηρετησης πελατων οτι ο τελευταιος λογαριασμος θα ειναι μεσα στο ebill και τελικα μετα απο προβλημα στην εισοδο που φταινε αυτοι ο λογαριασμος δεν υπαρχει. Τους παιρνω τηλεφωνο και μου λενε απο τον επομενο λογαριασμο θα υπαρχει δλδ ελεος!!!, ευτυχως το εγραφε το μαιλ αυτο αλλα εκεινοι μου ελεγαν αλλα. τελικα οταν θα βλεπω αναλυση ηλεκτρονικα δεν θα λαμβανω και εντυπη αναλυση ετσι δεν ειναι; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

γενικά ποτέ με τον ΟΤΕ δεν είχα προβλήματα (από πλευράς αποσυνδέσεων και εξυπηρέτησης)... σε σχέση πάντα με τη forthnet...

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

γενικά ποτέ με τον ΟΤΕ δεν είχα προβλήματα (από πλευράς αποσυνδέσεων και εξυπηρέτησης)... σε σχέση πάντα με τη forthnet...

 

Μια από τα ίδια, τότε που ήμουν στην Forthnet συνέχεια ήμουν στο τηλέφωνο με το τεχνικό τους τμήμα για προβλήματα ! Από Δεκέμβριο έχω βάλει Conn-x και μέχρι τώρα δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

γενικα με τον οτε δεν πιστευω να υπηρχαν πολλα...προβληματα εξυπηρετησης ,

προβληματα τιμοκαταλογου υπηρχαν ανεκαθεν...

η τιμολογιακη τους πολιτικη ηταν ανεκαθεν μια: αρμεξτε τους οσο μπορειτε , δεν εχουν να πανε και αλλου!

bb οτε!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ δεν είχα στον ΟΤΕ ποτέ μου προβλήματα εξυπηρέτησης επειδή ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα και φυσικά ποτέ μου δεν τους χρειάστηκα και στο conn-x tv που έβαλα πριν λίγες ημέρες και είχα ένα μικροπροβληματάκι μέσα σε 1-2 ώρες ξεσκίστηκαν τα παιδιά να με εξυπηρετήσουν για να το φτιάξουν, SMS ειδοποίηση κλπ κλπ

 

Αλλά ναι όντως είναι τσουχτερές οι τιμές τους, έχω όμως το κεφάλι μου ήσυχο ! Δεν με βλέπω να γυρίζω σύντομα σε άλλον provider ! Χώρια που γνωρίζω προσωπικά και τους τεχνικούς εδώ στην πόλη μου και με ένα τηλεφώνημα ξέρω ότι τα παιδιά αμέσως θα με εξυπηρετήσουν να έρθουν να κάνουν ότι μπορούν για να μου το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

γενικα με τον οτε δεν πιστευω να υπηρχαν πολλα...προβληματα εξυπηρετησης ,

προβληματα τιμοκαταλογου υπηρχαν ανεκαθεν...

η τιμολογιακη τους πολιτικη ηταν ανεκαθεν μια: αρμεξτε τους οσο μπορειτε , δεν εχουν να πανε και αλλου!

bb οτε!

 

Δεν ειναι ετσι οπως τα λες, ο ΟΤΕ δεσμεύεται απο την ΕΕΤΤ και αν διαβαζεις ειδήσεις θα δεις τι πολεμος γινεται για να επιβιωσουν εις βαρος του ΟΤΕ ολα αυτα τα λ@μογια που εχουν μαζευτεί στην Ελλαδα, στήνοντας ενα σερβερακο και με την υποδομή του ΟΤΕ θελουν να γινουν σε 2 χρονια εκατομμυριούχοι, αλλα και παλι δεν την παλεύουν και κλείνουν ο ενας μετα τον αλλον.

 

Βέβαια εσυ εχεις ενα δικιο γιατι απλα σε ενδιαφέρει το τιμολόγιο, αλλα στην τελικη οτι πληρώσεις παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωσή,πως λόγω ιδιωτικοποιησης θα αλλάξουν όλα αυτά,δεν ισχύει το ίδιο ποσοστό πελατων ώστε να τον πιάνουν οι νόμοι περί μονοπωλίου πλεον...

Ήδη πιλοτικά,καποια σπίτια στο Ζωγράφου,δουλεύουν με οπτική!

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωσή,πως λόγω ιδιωτικοποιησης θα αλλάξουν όλα αυτά,δεν ισχύει το ίδιο ποσοστό πελατων ώστε να τον πιάνουν οι νόμοι περί μονοπωλίου πλεον...

Ήδη πιλοτικά,καποια σπίτια στο Ζωγράφου,δουλεύουν με οπτική!

 

Sent from my Milestone

 

Ασε να αλλάξουν πρωτα και μετα τα λεμε.

Το προγραμμα πάντως του ΟΤΕ για το VDSL πάγωσε για τους παραπάνω λογους που ανέφερα.

 

 

http://www.capital.gr/Articles.asp?id=1157803

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωσή,πως λόγω ιδιωτικοποιησης θα αλλάξουν όλα αυτά,δεν ισχύει το ίδιο ποσοστό πελατων ώστε να τον πιάνουν οι νόμοι περί μονοπωλίου πλεον...

Ήδη πιλοτικά,καποια σπίτια στο Ζωγράφου,δουλεύουν με οπτική!

 

Sent from my Milestone

 

μήπως εννοείς Vdsl? Γιατί άλλο οπτική μέχρι το σπίτι και άλλο vdsl

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ετσι οπως τα λες, ο ΟΤΕ δεσμεύεται απο την ΕΕΤΤ και αν διαβαζεις ειδήσεις θα δεις τι πολεμος γινεται για να επιβιωσουν εις βαρος του ΟΤΕ ολα αυτα τα λ@μογια που εχουν μαζευτεί στην Ελλαδα, στήνοντας ενα σερβερακο και με την υποδομή του ΟΤΕ θελουν να γινουν σε 2 χρονια εκατομμυριούχοι, αλλα και παλι δεν την παλεύουν και κλείνουν ο ενας μετα τον αλλον.

 

Βέβαια εσυ εχεις ενα δικιο γιατι απλα σε ενδιαφέρει το τιμολόγιο, αλλα στην τελικη οτι πληρώσεις παίρνεις.

 

αυτο που ειδα αμεσα ηταν οικονομια στην τσεπη μου και χωρις προβληματα!

αυτο με ενδιαφερει!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Αλλά ναι όντως είναι τσουχτερές οι τιμές τους, έχω όμως το κεφάλι μου ήσυχο ! Δεν με βλέπω να γυρίζω σύντομα σε άλλον provider ! .

 

εχουμε τοσα παγια στην ζωη μας πλεον ,που ορισμενα δεν δικαιολογουνται...

οταν εχεις γεματη τσεπη εχεις και το κεφαλι σου ησυχο...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

μήπως εννοείς Vdsl? Γιατί άλλο οπτική μέχρι το σπίτι και άλλο vdsl

Μόνο VDSL είχε ξεκινήσει ο ΟΤΕ και του επιβλήθηκε ρύθμιση από την ΕΕΤΤ, οπότε το πάγωσε και αποφάσισε να μη το διαθέσει όπως έκανε με το ADSL. Το FTTH είναι τελείως διαφορετικό πράγμα και το προωθεί η ΕΕ, οπότε φαντάζομαι ότι κααααααποια στιγμή θα το δούμε και αυτό (αν και δε περιμένω να το δω από τον ΟΤΕ).

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια,αυτη η λεγομενη Αρχη,μπορει να γινει bypass,αν γινει καμια ομαδικη προσφυγη,διαμαρτυρια,συλλαλητηριο,ή οτι αλλο εν πασει περιπτωσει μπορει να γινει,που μπορουν να μας το πουν οι δικηγοροι,που να κανει καποιους,να τρεχουν και να μη φτανουν;

Να βγουμε και να πουμε δηλαδη,οτι δεν μπορεις να μας πεις εσυ απο που θα αγοραζουμε,πόσο θα αγοραζουμε,και τι τεχνολογια αγαπαει η ψυχη μας.

Αφου λοιπον,καποιος μπορει να το κανει,γιατι κρτας τη Χωρα κατω,σε εποχη μαλιστα πτωχευσης,τωρα που χρειαζεται ωθηση αντι για φρενο;

Για μενα,αυτο ειναι "κακουργημα".

Η δικη μου πρωτόγονη λογικη,δεν μπορει να καταπιει αυτες τις ρυθμισεις.

(Λες και ειναι το μοναδικο μονοπωλιο στη Χωρα).

Πλακα θάχε...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Να σας κάνω μια ερώτηση ρε παίδες?? Έχω σύνδεση connx και μου συγχρονίζει η γραμμή στα 19980 με modem router netgear. Αν πάω να βάλω το router της connx τότε συγχρονίζω στα 15100... Τι φταίει?? ΣΤον ΟΤΕ σηκώνουν τα χέρια ψηλά...

Και κάτι τελευταίο...Για να παίξει το connx tv χρειάζεται οπωσδήποτε το modem του οτε ή μπορώ να χρησιμοποιήσω το παλαιό μου??

Edited by nemiris
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάντως,πλέον η κατάσταση δεν επιτρέπει να μείνει κάποιος στον ΟΤΕ με τις τιμές που έχει.Δε γίνεται να δίνεις 100-120 το δίμηνο...Εγώ την κάνω μετά από μια 20ετία ΟΤΕ 1η φορά σε cyta και ο θεος βοηθός...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...