Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα κι έκανα και connx.η cyta ας με ψάχνει.εγώ τους κάλεσα και είπα ακύρωσή.

Εν αναμονή λοιπόν για connx.

Οκ!Ποσες μερες ειπαν?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα με 21 ευρω ?

για δωσε συνδεσμο.

Δεν υπάρχει σύνδεσμος. Παίρνεις εδώ και ζητάς προσφορά.

 

-210 35 81 300

-210 62 95 102

 

Θα σε καλέσουν πίσω και θα σου πουν τα παρακάτω:

 

1) 250' σταθερά & 30' κινητά & 24mbps για 2 χρόνια στα 20.90ε

2) Απεριόριστα σταθερά & 30' κινητά & 24mbps για 2 χρόνια στα 24.90ε

3) OTE TV Full Pack στα 15.90ε το μήνα για 1 χρόνο ή 19.90ε το μήνα για 2 χρόνια

 

50ε κόστος εγκατάστασης για κεραία ote tv και 31.23ε κόστος φορητότητας

Link to comment
Share on other sites

και μετα τα 2 χρονια τι γινεται?

γιατι και η cyta δινει με 25 ευρω 24αρι ιντερνετ απεριοριστα σταθερα και 5 ωρες κινητα.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μία ερώτηση, δικαιολογείται να κλειδώνω στα 5.5 με 24αρα σύνδεση μόνο και μόνο επειδή είμαι 1900 μέτρα από τον κόμβο; Πριν με τη forthnet ήμουν στα 9-9.5. Περιοχή Αιγάλεω.
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

και μετα τα 2 χρονια τι γινεται?

γιατι και η cyta δινει με 25 ευρω 24αρι ιντερνετ απεριοριστα σταθερα και 5 ωρες κινητα.

Μετά τα 2 χρόνια αν είσαι στα 20.90 πάει 32.90 αλλά σε καλούν εννοείται για νέα δέσμευση με νέα προσφορά. Αν δε δεχτείς μπαίνεις σε αορίστου με 32.90

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σύνδεσμος. Παίρνεις εδώ και ζητάς προσφορά.

 

-210 35 81 300

-210 62 95 102

 

Θα σε καλέσουν πίσω και θα σου πουν τα παρακάτω:

 

1) 250' σταθερά & 30' κινητά & 24mbps για 2 χρόνια στα 20.90ε

2) Απεριόριστα σταθερά & 30' κινητά & 24mbps για 2 χρόνια στα 24.90ε

3) OTE TV Full Pack στα 15.90ε το μήνα για 1 χρόνο ή 19.90ε το μήνα για 2 χρόνια

 

50ε κόστος εγκατάστασης για κεραία ote tv και 31.23ε κόστος φορητότητας

 

Για vdsl τι προσφορες κανουν αραγε;

Link to comment
Share on other sites

Για vdsl τι προσφορες κανουν αραγε;

 

Απεριόριστα σταθερά, 30' κινητά, 30mbps, 35.90e το μήνα 18μηνο

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστα σταθερά, 30' κινητά, 30mbps, 35.90e το μήνα 18μηνο

 

Λογικα τελικη τιμη με ΦΠΑ και αναγνωριση μαζι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται

 

Ευχαριστω φιλε για την βοηθεια σου:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω φιλε για την βοηθεια σου:)

 

Μηπως ξερης αν εχουνε και προγραμμα με μικρη ταχυτητα π.χ 4mbps μαζι με λιγα λεπτα σε σταθερα και λιγα λεπτα προς κινητα και τι προσφορα δινουνε? Επισης αυτα μπορει να τα παρει και υπαρχων πελατης ΟΤΕ που ειναι αρκετα χρονια στον οτε και εχει συμβολαιο το οποιο εχει ληξη εδω και καιρο?

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν εχουνε και προγραμμα με μικρη ταχυτητα π.χ 4mbps μαζι με λιγα λεπτα σε σταθερα και λιγα λεπτα προς κινητα και τι προσφορα δινουνε? Επισης αυτα μπορει να τα παρει και υπαρχων πελατης ΟΤΕ που ειναι αρκετα χρονια στον οτε και εχει συμβολαιο το οποιο εχει ληξη εδω και καιρο?

 

Για μικρή ταχύτητα δεν νομίζω να δίνουν. Τα 20.90 με 250' σταθερά, 30' κινητά και 24άρι είναι το πιο φθηνό. Άσε που στα 4mbps είναι και χρεώσιμη η αναγνώριση κλήσης.

 

Αυτές είναι προσφορές αν είσαι σε άλλο δίκτυο και θες να πας σε οτε. Αλλά τηλεφώνησε σε αυτά τα τηλέφωνα και αν ενδιαφερθείς για νέα δέσμευση θα σου κάνουν εννοείται προσφορά.

 

Αν δεν σου κάνουν η μόνη λύση είναι αίτηση φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

Για μικρή ταχύτητα δεν νομίζω να δίνουν. Τα 20.90 με 250' σταθερά, 30' κινητά και 24άρι είναι το πιο φθηνό. Άσε που στα 4mbps είναι και χρεώσιμη η αναγνώριση κλήσης.

 

Αυτές είναι προσφορές αν είσαι σε άλλο δίκτυο και θες να πας σε οτε. Αλλά τηλεφώνησε σε αυτά τα τηλέφωνα και αν ενδιαφερθείς για νέα δέσμευση θα σου κάνουν εννοείται προσφορά.

 

Αν δεν σου κάνουν η μόνη λύση είναι αίτηση φορητότητας.

 

Θα δοκιμασω ετσι οπως λες γιατι οταν τους τηελφωνω για προσφορα κανουνε τους κινεζους και με παραπεμπουν στης τιμες του σαιτ που ειναι πανακριβες. Αμα δεν πιαση το κολπο θα χτυπησω και ενα αιτημα φορητοτητας και ο θεος βοηθος.:)

Link to comment
Share on other sites

Οκ!Ποσες μερες ειπαν?

Το πολύ 10 μέρες μου είπαν.για να δούμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για μικρή ταχύτητα δεν νομίζω να δίνουν. Τα 20.90 με 250' σταθερά, 30' κινητά και 24άρι είναι το πιο φθηνό. Άσε που στα 4mbps είναι και χρεώσιμη η αναγνώριση κλήσης.

 

Αυτές είναι προσφορές αν είσαι σε άλλο δίκτυο και θες να πας σε οτε. Αλλά τηλεφώνησε σε αυτά τα τηλέφωνα και αν ενδιαφερθείς για νέα δέσμευση θα σου κάνουν εννοείται προσφορά.

 

Αν δεν σου κάνουν η μόνη λύση είναι αίτηση φορητότητας.

 

Θα τους παρω αυριο Δευτερα να μου δωσουνε το προγραμμα στα 20.9ε το μηνα αρα 42ε το διμηνο μιας και εγω τωρα εχω ενα παλαιο προγραμμα με 2αρα γραμμη 200΄σταθερα και 40΄κινητα και πληρωνω το διμηνο 58ε και με χρεωνουν και την αναγνωριση.:( Αργοτερα με αυτο το καινουργιο προγραμμα που θα εχω για 2 χρονια θα μπορω να το αναβαθμησω π.χ μετα απο 6-7 μηνες να βαλω το vdsl 30αρη η θα πληρωσω καποιο πεναλντι?

Link to comment
Share on other sites

Θα τους παρω αυριο Δευτερα να μου δωσουνε το προγραμμα στα 20.9ε το μηνα αρα 42ε το διμηνο μιας και εγω τωρα εχω ενα παλαιο προγραμμα με 2αρα γραμμη 200΄σταθερα και 40΄κινητα και πληρωνω το διμηνο 58ε και με χρεωνουν και την αναγνωριση.:( Αργοτερα με αυτο το καινουργιο προγραμμα που θα εχω για 2 χρονια θα μπορω να το αναβαθμησω π.χ μετα απο 6-7 μηνες να βαλω το vdsl 30αρη η θα πληρωσω καποιο πεναλντι?

Οχι δεν χρεωνεσαι καθως το παγιο αλλαζει προς τα πανω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι είναι φορητότητα;

Η αλλαγη παροχου τηλεφωνιας( σταθερης η κινητης) με τη διατηρηση του ιδιου αριθμου

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

απεριόριστα σταθερά 360 προς κινητά κ full pack tv ποια ειναι η καλύτερη τιμή που δίνουν σε φορητότητα.
Link to comment
Share on other sites

29,90€ το μήνα τηλεφωνία και διαδίκτυο + 15,90€ ote tv το μήνα για 1 χρόνο ή 19,90€ το μήνα για 2 χρόνια. Να σημειωθεί φυσικά ότι δεν είναι 100% σίγουρο ότι θα δεχθείς αυτή την προσφορά αλλά πολύ πιθανό.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι είναι φορητότητα;

Φορητότητα είναι η μεταφορά σε άλλη εταιρεία του τηλεφωνικού σου αριθμού , κρατάς δηλαδή τον αριθμό σου και δεν παίρνεις καινούριο επειδή άλλαξες εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 μέρες συνδεδεμένος.μόλις έφυγαν οι υπάλληλοί του οτε.πάω τώρα γερμανό να πάρω το modem.μπράβο στον οτε και μακάρι να μείνω ευχαριστημένος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρεωνεσαι καθως το παγιο αλλαζει προς τα πανω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αλλαγη παροχου τηλεφωνιας( σταθερης η κινητης) με τη διατηρηση του ιδιου αριθμου

 

Δευτερη μερα σημερα και καμια τηλ.προσφορα.Συνηθως ποσο κανουν να σε καλεσουν;

Link to comment
Share on other sites

Δευτερη μερα σημερα και καμια τηλ.προσφορα.Συνηθως ποσο κανουν να σε καλεσουν;

Εμένα πήραν για αντιπροσφορα από cyta 1 μέρα μετά αφότου ήρθε SMS από οτε που έλεγε ότι η αίτηση καταχωρήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πήραν για αντιπροσφορα από cyta 1 μέρα μετά αφότου ήρθε SMS από οτε που έλεγε ότι η αίτηση καταχωρήθηκε.

 

Τεταρτη μερα σημερα χωρις να με παρουν για προσφορα παρολο που τους ξαναπηρα για δευτερη φορα χτες τεταρτη.Καλα αμα μεχρι Δευτερα δεν με καλεσουν αουφιντερζεν για cyta.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ακομη το κόστος των 9€ απότι θυμάμαι για να σου ενεργοποιήσουν ξανά την γραμμή στην περίπτωση μη πληρωμής λογαριασμού.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ακομη το κόστος των 9€ απότι θυμάμαι για να σου ενεργοποιήσουν ξανά την γραμμή στην περίπτωση μη πληρωμής λογαριασμού.

Περιπου 5€

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...