Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν φυγω απο το συμβολαιο για αλλη εταιρια ,χωρις να εχει ληξη...πληρωνω πεναλντυ...???

 

Να σημειωθει στο συμβολαιο ΟΤΕ δεν εχω υπογραψει πουθενα...στο συμβολαιο που εχω γραφει μονο τα στοιχεια μου.....:worry:

Πληρωνεις προστιμο πανω απο 100€ αναλογα το προγραμμα.

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποτελέσματα

forthnet ping 59 χθες που μας άλλαξε το βρόγχο οτε και προχθές 220 download προχθές 5mbps downloading και χθες με αλλαγμένο βρόγχο 11 mbps

ote ping 8 τώρα 11mbps που παίζει ο αδερφός μου φίφα upload 1,8mbps

 

Οτι και να πω είναι λίγο. Αρκετά λεφτά παραπάνω αλλά δεν παίρνουμε ψυχοφάρμακα. Υπήρχε πρόβλημα στη γραμμή με βραχυκύκλωμα αλλά μετά από 5 ώρες και ενώ είμαστε στον οτε όντως υπήρχε πάλι μέσα στην διάρκεια της ημέρας εξαφανίστηκε και θόρυβος πλέον στην γραμμή 0. Ίσως χρειαστεί ηλεκτρολόγος αλλά με ένα 50 πιστεύω θα διευθετηθεί.

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πώς μπορώ να αλλάξω το snr στο ΖΤΕ του οτε?

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα τηλ για κατάργηση του ΟΤΕ TV και ανανέωσα με 36.80 για 24αρι ίντερνετ με φουλ πακέτο στην τηλεόραση... Πήρα πολύ καλύτερη προσφορά απ ότι περίμενα... Αυτό για όποιον σκέφτεται να πάρει τηλ για κατάργηση να το κάνει...
Link to comment
Share on other sites

Για νεα συνδεση στον ΟΤΕ με ιντερνετ 24αρι, απεριοριστα σταθερα, 6 ωρες κινητα μου ειπανε προσφορα 29,90 το μηνα.Μου ειπανε επισης, (επειδη εχω 2 κινητα με συνδεση COSMOTE) , θα εχω και μειωση 15% του παγιου στον λογαριασμο. Επειδη δεν το διευκρινησα, γνωριζει κανεις ποσο δηλαδη ειναι αυτη η εκπτωση του 15%? Ειναι μονο στο παγιο της σταθερης ή σε στο αθροισμα των παγιων?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για νεα συνδεση στον ΟΤΕ με ιντερνετ 24αρι, απεριοριστα σταθερα, 6 ωρες κινητα μου ειπανε προσφορα 29,90 το μηνα.Μου ειπανε επισης, (επειδη εχω 2 κινητα με συνδεση COSMOTE) , θα εχω και μειωση 15% του παγιου στον λογαριασμο. Επειδη δεν το διευκρινησα, γνωριζει κανεις ποσο δηλαδη ειναι αυτη η εκπτωση του 15%? Ειναι μονο στο παγιο της σταθερης ή σε στο αθροισμα των παγιων?

 

Η έκπτωση γίνεται στον λογαριασμό της κινητής. Ρώτα διευκρινήσεις αν είναι σε κάθε λογαριασμό κινητής ξεχωριστά ή αθροιστικά.

 

(Αν δε μιλάς πολύ απο σταθερό προς κινητά μπορείς να πάρεις την προσφορά με 30' κινητά και να γλιτώσεις 5ε το μήνα)

Link to comment
Share on other sites

Η έκπτωση γίνεται στον λογαριασμό της κινητής. Ρώτα διευκρινήσεις αν είναι σε κάθε λογαριασμό κινητής ξεχωριστά ή αθροιστικά.

 

(Αν δε μιλάς πολύ απο σταθερό προς κινητά μπορείς να πάρεις την προσφορά με 30' κινητά και να γλιτώσεις 5ε το μήνα)

 

Το συνολικο παγιο των 2 συσκευων μου ειναι 38 ευρω περιπου το μηνα.Δηλαδη αν ισχυει το 15% μειωση και στις 2 συνδεσεις, θα εχω 38x15%=5,7 ευρω τον μηνα μειωση.Οποτε μου παει η συνδεση η σταθερη απο 30, περιπου στα 25 ευρω.Μια χαρα ειναι 25 ευρω..:D

Λογικα δινουν καινουριο ρουτερ με καθε νεα συνδεση ε?

 

(Δυστυχως θελω 3-4 ωρες κινητα τον μηνα, οποτε δεν μπορω να κανω διαφορετικο πακετο.) :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το συνολικο παγιο των 2 συσκευων μου ειναι 38 ευρω περιπου το μηνα.Δηλαδη αν ισχυει το 15% μειωση και στις 2 συνδεσεις, θα εχω 38x15%=5,7 ευρω τον μηνα μειωση.Οποτε μου παει η συνδεση η σταθερη απο 30, περιπου στα 25 ευρω.Μια χαρα ειναι 25 ευρω..:D

Λογικα δινουν καινουριο ρουτερ με καθε νεα συνδεση ε?

 

(Δυστυχως θελω 3-4 ωρες κινητα τον μηνα, οποτε δεν μπορω να κανω διαφορετικο πακετο.) :(

 

Αν σου έρχεται σε έναν λογαριασμό τότε ναι 15% όπως λες.

 

Ναι δίνουν και καινούριο router. Περιμένω το δικό μου, σήμερα ήρθε sms ότι δέχτηκε την αλλαγή ο πάροχος. Αύριο-μεθαύριο θα έχω συνδεθεί.

 

(Άκυρο αλλά είδα περιοχή Λάρισα. Θυμάμαι κοντά στην Καρδίτσης στη Νεράιδα σε σχετικά παλιά οικοδομή με wifi 1 όροφο πάνω από το router έπιανα αρκετά καλά)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο δοκίμασα μέτρηση ταχύτητας σε συγγενή που πήγε από ΟΤΕ 24MBPS σε forthnet 24 mbps.Οι διαφορές:ΟΤΕ:downloading :14,5 mbps,uploading:0.80 mbps,ping :20m/s .Forthnet:Downloading 6.70,uploading:0.80 mbps ,ping:80m/s.Γιατί τέτοια διαφορά?Η forthnet λέει ότι το Α/Κ είναι 2,5 km μακριά αλλά αν αυτό ήταν αλήθεια πώς έπιανε στον ΟΤΕ 14,5 mbps?

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο για προσφορα απο τον ΟΤΕ και μου ειπαν 24,9 για απεριοριστα + 30 λεπτα προς κινητα, το 240+30 δεν μου το εδεινε με 20,9 αλλα με 25,9!!!! Το ΟΤΕ TV που δε θελω ισχυει το 19,9.
Link to comment
Share on other sites

Στα speedtest του vdsl παμε σουπερ κ ειμαστε πανω απ το 91% της συνολικης ταχυτητας αλλα στο σερφαρισμα ο πελαργος της διαφημισης παει πιο γρηγορα ειμαι σιγουρος :mad: ΟΤΕ μαζεψου και συντομα γιατι τα συμβολαια καποια στιγμη ληγουν ξερεις
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνδέθηκα. 18.520 πιάνω ενώ με cyta τώρα τελευταία κλείδωνα 15.900. Επίσης πολύ ευχαριστημένος απο την ποιότητα των κλήσεων, ενώ με cyta ακουγόταν ένας θόρυβος στη γραμμή. Τέλος πολύ καλή υποστήριξη γενικά άριστες οι πρώτες εντυπώσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνδέθηκα. 18.520 πιάνω ενώ με cyta τώρα τελευταία κλείδωνα 15.900. Επίσης πολύ ευχαριστημένος απο την ποιότητα των κλήσεων, ενώ με cyta ακουγόταν ένας θόρυβος στη γραμμή. Τέλος πολύ καλή υποστήριξη γενικά άριστες οι πρώτες εντυπώσεις μου.

 

ποσα δινεις?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

20.90 για 250' σταθερά, 30' κινητά και 24άρι

 

+ ποσο ειναι το παγιο ?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πάγιο; Τελική τιμή είναι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

+ ποσο ειναι το παγιο ?

 

Τίποτα 20.90 όλα μαζί και δωρεάν αναγνώριση κλήσης. +15% έκπτωση σε σύνδεση cosmote

Link to comment
Share on other sites

Στα speedtest του vdsl παμε σουπερ κ ειμαστε πανω απ το 91% της συνολικης ταχυτητας αλλα στο σερφαρισμα ο πελαργος της διαφημισης παει πιο γρηγορα ειμαι σιγουρος :mad: ΟΤΕ μαζεψου και συντομα γιατι τα συμβολαια καποια στιγμη ληγουν ξερεις

Στο hyperiontest.gr τι σου βγάζει (άνοιξέ το με iexplorer για καλύτερη συμβατότητα);

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Στο hyperiontest.gr τι σου βγάζει (άνοιξέ το με iexplorer για καλύτερη συμβατότητα);

 

εχμ ειναι μονο για ατιικη ομως...

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

εχμ ειναι μονο για ατιικη ομως...

 

Όχι, όλη την Ελλάδα έχει.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλα καλά με τον ΟΤΕ 24570 κλειδώνο ταβάνι είχαμε ένα πρόβλημα με τι γραμμή όταν σηκωναμε το τηλέφωνο έπεφτε το νετ αλλά οκ το φτιάξανε έβαλα ένα access point repeter με utp καλώδιο τι είναι καλύτερο σαν επιλογή να το έχω extender η access point
Link to comment
Share on other sites

Να γράψω κι εγώ τον Γολγοθά μου και να ζητήσω και βοήθεια,καθώς δε θέλω να ανοίξω νέο θέμα.

Λοιπόν,θέλησα να κάνω σύνδεσή στην cyta πριν ενα μήνα περίπου.

Η αίτηση εγινε σε κωτσοβολο.

Το θέμα είναι οτι μένω σε περιοχή χωρίς οδούς,κοκκινη χάνι Ηράκλειο κρήτης,κι ετσι ο υπάλληλος έδωσε συντεταγμένες για να βρουν το σπίτι,το θέμα είναι οτι τις έδωσε λάθος κι ο οτε ελευθέρωσε άλλη γραμμή στο box.

Σήμερα λοιπόν ήρθαν από την cyta και δυστυχώς είδαν το πρόβλημα κι έδωσαν εκ νέου συντεταγμένες,αποτέλεσμά,νέα αναμονή για οτε κι ελευθέρωση γραμμής.

Τα νευρά μου τσατάλι.

Και σκέφτομαι,μήπως να πάω σε κάποιο κατάστημά Γερμανό να κάνω αίτηση για connx καλύτερα?

Σε πόσες μέρες δίνουν γραμμή κι εχω ιντερνέτ?

Γιατί στην cyta θα πρέπει να περιμένω σίγουρα 10 με 15 μέρες.

Τι να κάνω δεν ξέρω.

Ωστόσο στην περιοχή μου παίζουν μόνο οτε και cyta.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω κι εγώ τον Γολγοθά μου και να ζητήσω και βοήθεια,καθώς δε θέλω να ανοίξω νέο θέμα.

Λοιπόν,θέλησα να κάνω σύνδεσή στην cyta πριν ενα μήνα περίπου.

Η αίτηση εγινε σε κωτσοβολο.

Το θέμα είναι οτι μένω σε περιοχή χωρίς οδούς,κοκκινη χάνι Ηράκλειο κρήτης,κι ετσι ο υπάλληλος έδωσε συντεταγμένες για να βρουν το σπίτι,το θέμα είναι οτι τις έδωσε λάθος κι ο οτε ελευθέρωσε άλλη γραμμή στο box.

Σήμερα λοιπόν ήρθαν από την cyta και δυστυχώς είδαν το πρόβλημα κι έδωσαν εκ νέου συντεταγμένες,αποτέλεσμά,νέα αναμονή για οτε κι ελευθέρωση γραμμής.

Τα νευρά μου τσατάλι.

Και σκέφτομαι,μήπως να πάω σε κάποιο κατάστημά Γερμανό να κάνω αίτηση για connx καλύτερα?

Σε πόσες μέρες δίνουν γραμμή κι εχω ιντερνέτ?

Γιατί στην cyta θα πρέπει να περιμένω σίγουρα 10 με 15 μέρες.

Τι να κάνω δεν ξέρω.

Ωστόσο στην περιοχή μου παίζουν μόνο οτε και cyta.

Ο οτε ειναι σιγουρα πιο γρηγορος αλλα τωρα αφου εκανες αιτηση...

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι έκανα και connx.η cyta ας με ψάχνει.εγώ τους κάλεσα και είπα ακύρωσή.

Εν αναμονή λοιπόν για connx.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πάγιο; Τελική τιμή είναι.

 

ολα αυτα με 21 ευρω ?

για δωσε συνδεσμο.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...