Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν 4 πακέτα vdsl σε 2 ταχύτητες: 30 mbps download και 2,5 upload με απεριοριστα σταθερά και 30' κινητά στα:39,90€.Επίσης: με 43,90€ τα ίδια όμως με 360' προς κινητά. Τώρα για την ταχύτητα των 50 mbps download και 5 mbps upload έχει απεριοριστα σταθερά και 30' κινητά με 40,90€ ή τα ίδια με 360' κινητά με 48,80€.Όλα με 18 μήνες δέσμευση και δωρεάν ρουτερ speedport και δωρεάν την αναγνώριση κλήσης.Εγώ όταν είχα vdsl των 30 mbps έπιανα 29,587 download!Ελπίζω να σε κάλυψη!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 4 πακέτα vdsl σε 2 ταχύτητες: 30 mbps download και 2,5 upload με απεριοριστα σταθερά και 30' κινητά στα:39,90€.Επίσης: με 43,90€ τα ίδια όμως με 360' προς κινητά. Τώρα για την ταχύτητα των 50 mbps download και 5 mbps upload έχει απεριοριστα σταθερά και 30' κινητά με 40,90€ ή τα ίδια με 360' κινητά με 48,80€.Όλα με 18 μήνες δέσμευση και δωρεάν ρουτερ speedport και δωρεάν την αναγνώριση κλήσης.Εγώ όταν είχα vdsl των 30 mbps έπιανα 29,587 download!Ελπίζω να σε κάλυψη!

Καλημερα. τα ξερω ολα αυτα τα αναφερη το σαιτ τους. εγω ρωταω αν εχει καμια καλυτερη τηλεφωνικη προσφορα η απο ανανεωση για να ξερω τι τιμες κανουνε για προσφορες.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ΟΤΕ μόνο με φορητότητα άλλου.Αν όχι πάρε και πες θέλω να έρθω σε εσάς. Έχετε κάτι καλύτερο?

 

Ξερουμε ποιες εταιριες εφαρμοζουν πολιτικη ορθη χρησης προς σταθερα δικτυα ενω λενε απεριοριστα?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο με το voip σημαινει οτι τα απλα modem router δεν θα λειτουργουν πλεον,δηλαδη θα πρεπει να εχουμε τα ρουτερ που μας εφοδιαζει ο οτε? ******** απο 38 Ε με το ετσι θελω το πηγαν στα 46. θα μου πειτε γιατι το δεχτηκες? εχω και αλλη επιλογη εκτος να μη δεχτω? Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν routers στην αγορά που παίρνουν voip. Ένα παλιό Thompson 780 που είχα υποστήριζε. Όπως και ένα κόκκινο zyxel που έδινε η Hol κάποια στιγμή υποστήριζε. Αν κάποιος δεν θέλει τα "σαπάκια" του ΟΤΕ, σημαίνει ότι με το modem router του, θέλει (και ξέρει) να κάνει παραπάνω πράγματα ή να κάνει καλύτερα κάποια πράγματα. Αυτός λοιπόν όταν ψαχτεί για router θα πάρει κάποιο που να υποστηρίζει και voip. Οι υπόλοιποι (που πιστέψτε με είναι και η πλειοψηφία), ούτε καν θα ασχοληθούν, ούτε καν θα ξέρουν ότι έχουν voip. Για αυτούς τα modem του ΟΤΕ, μια χαρά είναι.

Και για το θέμα του voip να πω ότι πλέον οι σύγχρονες υλοποιήσεις δεν έχουν σχέση με το παλιό κακό voip. Όλα τα καινούρια δίκτυα που φτιάχνονται είναι πλέον δικτυακά με voip και όλα τα παλιά (όπως του ΟΤΕ) μεταβαίνουν σιγά σιγά σε αυτή τη φάση.

Αν θέλετε να σας πω το μειονέκτημα στο voip δεν είναι πλέον η ποιότητα της φωνής, αλλά το ότι αν κοπεί το ρεύμα στο router δεν θα υπάρχει και τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικούς μήνες αν έκανες φορητότητα σε άλλη εταιρία σου έλεγαν που θα πας σε VoIP τηλεφωνία που είναι χάλια ....τώρα τι θα λένε πάρε VoIP που είναι τέλεια στον ΟΤΕ
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω αιτηση φορητοτητας και μου βγαλανε συμβολαιο κανονικα...επισης συναδελφος εκανε την Δευτερα αιτηση και δεν το πηραν κανενα τηλεφωνο για προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμος μου εληξε πριν 28 μερες και δεν εκαναν κατι.Λετε να το κοψουν η να περιμενω μεχρι τις 8/8 που θα εκδοθει ο νεος λογαριασμος?Ο προηγουμενος ειναι 71€

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγγραφεί στο MY OTE?Αν ναι μπες στην κατηγορία ίντερνετ και πατα απενεργοποίηση. Αν δεν έχεις ΜΥ ΟΤΕ πάρε δωρεάν στο 13888 με το αφμ στην επιλογή 1 και ζητά απενεργοποίηση.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!!!

Παρακαλω!Παντως η υπηρεσια αυτη θελει νελτιωση.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

μπωρο να πω μετα απο τοσα χρονια συνδρομητής σε διαφορους παροχους ο οτε ειναι απο τους χειροτερους .
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό?Από τιμές σίγουρα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Date / time

2015-08-10 11:35:01

Downstream

23998

kBit/s

Upstream

1022

kBit/s

DSL / Link

In sync

DSL/Internet Status

Online

Transmission mode

ADSL2+

CRC Errors (Down/Up)

620 / 0

FEC Errors (Down/Up)

67937 / 9

SNR (Down/Up)

10.3 / 11.2

dB

Attenuation (Down/Up)

8.5 / 5.5

dB

 

γιαυτο . καθε φορα που χτυπαει το σταθερο μου μα καθε φορα πεφτει η γραμμη κ 3 μηνες τωρα το δινο συνεχεια βλαβη ηρθε ο οτετζις 3 4 φορες και καλα το εφτιαξε ασχοληθηκε οντως το παλικαρη αλλα το αποτελεσμα το ιδιο αλλαξαμε καλωδιο τα παντα και παλι τα ιδια ενταξει ειναι τραγικο

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει θέμα η εσωτερική εγκατάσταση? Έχεις φίλτρο σε όλα τα τηλέφωνα του σπιτιού?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει εσωτερικό εγκατάσταση φιλ απο το κουτι του οτε απέξω απο το σπιτι που ερχετε απο τη κολόνα βαλαμε νεο καλωδιο utp ο τεχνικώς κατευθειαν στο ρουτερ

κανει τα ιδια . αλλάξαμε και 3 σπλιτερ και παλι τα ιδια μαζεύει σφάλματα λεει μολις σηκώσει το τηλ και χωρίς τηλ το κανει παλι

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά είμαι διακοπές και δεν έχω πρόσβαση στο ίντερνετ. Χαχα. Ναι ακριβώς έτσι. Εγώ έχω συτα και περιμένω να γυρίσει ο ΟΤΕ σε voip το κέντρο της περιοχής μου για να γυρίσω στον ΟΤΕ.

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις πόσες μέρες μπορούμε να ακυρώσουμε την αίτηση σε άλλο πάροχο, μιας και δεν έχουν πάρει τηλ. 4 μέρες μετά...
Link to comment
Share on other sites

μπωρο να πω μετα απο τοσα χρονια συνδρομητής σε διαφορους παροχους ο οτε ειναι απο τους χειροτερους .

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το χειρότερο όμως είναι πως ο ΟΤΕ είναι και ο ακριβότερος! Ειδικά μετα απο αυτό με τον OTEtv... Πλήρης απογοήτευση.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβότερος είναι αν πληρώνει κάποιος τιμές καταλόγου. Κάνοντας αίτηση φορητότητας παίρνεις τιμές προσφοράς που είναι πολύ καλές. Σχετικά με τον ΟΤΕ TV δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ακριβότερος είναι αν πληρώνει κάποιος τιμές καταλόγου. Κάνοντας αίτηση φορητότητας παίρνεις τιμές προσφοράς που είναι πολύ καλές. Σχετικά με τον ΟΤΕ TV δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

Εννοει την αυξηση 4€ ανα μηνα......λες και τα 62€ που θελει η νοβα συγκρινονται με τα 26€ του ΟΤΕ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην ιστοσελίδα της γράφει 61,92€ το φουλ πακ.Τώρα αν κάποιος απειλήσει με διακοπή τη δίνουν 45€

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...