Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα :D

Έχω ΟΤΕ double play το οποίο λήγει σε 1.5 -2 μήνες!Δεν έχω κάποιο παράπονο από τις υπηρεσίες που μου προσφέρει απλά το θεωρώ πολύ ακριβό κ θέλω να αλλάξω εταιρία! Τώρα πληρώνω 33.9 το μήνα αλλά έχει φτάσει κ 40 το μήνα !οταν λήξει μου είπε ο υπάλληλος ότι θα ανέβει στα 40.90! !!

Πότε πρέπει να κάνω αίτηση στην άλλη εταιρία που θέλω να πάω? ?1 μήνα ,15 μέρες πριν την λήξη? ??

Νομίζω πρέπει τη μέρα που θα λήξει η σύμβαση με τον ΟΤΕ να κάνεις αίτηση σε άλλη εταιρία γιατί αλλιώς θα δουν την ημερομνία αίτησης και μπορεί να σου βάλουν πρόστιμο!Αν επιτρέπεται τι πρόγραμμα έχεις?Πάντως έχε στο μυαλό σου ότι την ημέρα που λήγει το πρόγραμμα στον ΟΤΕ μπορείς τηλεφωνικα στο 13888 να κάνεις ανανέωση για άλλους 18 μήνες και να κρατήσεις την πρώτη και χαμηλώτερη τιμή(33.90) και έτσι να γλυτώσεις τα τέλη μεταφοράς και σύνδεσης σε άλλο πάροχο(35 ευρώ) αλλά και την πιθανότητα να μην έχει καλές ταχύτητες ο άλλος πάροχος.Τέλος πρέπει να ξέρεις ότι αν κάνεις την αίτηση σε 2-4 μέρες θα σου τηλεφωνήσουν από ΟΤΕ να σε ρωτήσουν γιατί φεύγεις.Εκεί αξίζει να κάνεις παζάρια μιας και έχουν την δυνατότητα να δόσουν μεγάλες εκπτώσεις!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει τη μέρα που θα λήξει η σύμβαση με τον ΟΤΕ να κάνεις αίτηση σε άλλη εταιρία γιατί αλλιώς θα δουν την ημερομνία αίτησης και μπορεί να σου βάλουν πρόστιμο!Αν επιτρέπεται τι πρόγραμμα έχεις?Πάντως έχε στο μυαλό σου ότι την ημέρα που λήγει το πρόγραμμα στον ΟΤΕ μπορείς τηλεφωνικα στο 13888 να κάνεις ανανέωση για άλλους 18 μήνες και να κρατήσεις την πρώτη και χαμηλώτερη τιμή(33.90) και έτσι να γλυτώσεις τα τέλη μεταφοράς και σύνδεσης σε άλλο πάροχο(35 ευρώ) αλλά και την πιθανότητα να μην έχει καλές ταχύτητες ο άλλος πάροχος.Τέλος πρέπει να ξέρεις ότι αν κάνεις την αίτηση σε 2-4 μέρες θα σου τηλεφωνήσουν από ΟΤΕ να σε ρωτήσουν γιατί φεύγεις.Εκεί αξίζει να κάνεις παζάρια μιας και έχουν την δυνατότητα να δόσουν μεγάλες εκπτώσεις!

 

Έχω το πρόγραμμα με τις απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά κ υπεραστικά, 300 ' σε κινητά κ 24αρι ίντερνετ!

Στο σημείο που είμαι οποία εταιρία κ να πάρω δεν θα έχω θέμα στο σήμα η στην ταχύτητα! Τουλάχιστον με 2 άλλες που έχουν συγκάτοικοι στην πολύ κατοικία που μένω :)

Εάν μου κάνουν στον ΟΤΕ καλύτερη προσφορά τότε μπορεί να παραμείνω αλλά με αυτά τα χρήματα όχι! !!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το πρόγραμμα με τις απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά κ υπεραστικά, 300 ' σε κινητά κ 24αρι ίντερνετ!

Στο σημείο που είμαι οποία εταιρία κ να πάρω δεν θα έχω θέμα στο σήμα η στην ταχύτητα! Τουλάχιστον με 2 άλλες που έχουν συγκάτοικοι στην πολύ κατοικία που μένω :)

Εάν μου κάνουν στον ΟΤΕ καλύτερη προσφορά τότε μπορεί να παραμείνω αλλά με αυτά τα χρήματα όχι! !!

Μάλλον είχες μπει σε τότε προσφορά γιατί πλέον το πρόγραμμα έχει απεριόριστα σταθερά,360' προς κινητά και 24αρι ιντερνετ με 39.90/μήνα.Βέβαια η wind έχει με 20 ευρώ το ίδιο με αυτό που έχεις!

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είχες μπει σε τότε προσφορά γιατί πλέον το πρόγραμμα έχει απεριόριστα σταθερά,360' προς κινητά και 24αρι ιντερνετ με 39.90/μήνα.Βέβαια η wind έχει με 20 ευρώ το ίδιο με αυτό που έχεις!

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

 

Κ η forthnet με 25€ :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :D

Έχω ΟΤΕ double play το οποίο λήγει σε 1.5 -2 μήνες!Δεν έχω κάποιο παράπονο από τις υπηρεσίες που μου προσφέρει απλά το θεωρώ πολύ ακριβό κ θέλω να αλλάξω εταιρία! Τώρα πληρώνω 33.9 το μήνα αλλά έχει φτάσει κ 40 το μήνα !οταν λήξει μου είπε ο υπάλληλος ότι θα ανέβει στα 40.90! !!

Πότε πρέπει να κάνω αίτηση στην άλλη εταιρία που θέλω να πάω? ?1 μήνα ,15 μέρες πριν την λήξη? ??

Την ημέρα που θα λήξει, κάνε αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία. Κατά 99% ο ΟΤΕ θα σου κάνει αντιπρόταση με χαμηλότερες τιμές, όταν λάβει το αίτημα από την άλλη εταιρεία.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Κ η forthnet με 25€ :)

Έτσι!Ο ΟΤΕ είναι φαρμάκι!Βέβαια ότι πληρώνεις παίρνει(όχι πάντα)

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι!Ο ΟΤΕ είναι φαρμάκι!Βέβαια ότι πληρώνεις παίρνει(όχι πάντα)

 

Η αλήθεια είναι ότι 2 φορές που χρειάστηκα τεχνική υποστήριξη ηταν γρήγοροι κ πολύ εξυπηρετικοί αλλά να φτάνει κοντά 40€ ο λογαριασμός για υπηρεσίες που άλλοι τις χρεώνουν 20 κ 25 € είναι too much :mad:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι 2 φορές που χρειάστηκα τεχνική υποστήριξη ηταν γρήγοροι κ πολύ εξυπηρετικοί αλλά να φτάνει κοντά 40€ ο λογαριασμός για υπηρεσίες που άλλοι τις χρεώνουν 20 κ 25 € είναι too much :mad:

Πράγματι και εγώ όταν τους χρειάστικα ήταν άριστοι!(Βλάβη τηλεφώνου+net)

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλες τις φίλες και όλους του φίλους.

Για να μην ανοίγω νέο θέμα καταθέτω εδώ τη πρόσφατη εμπειρία μου με τον ΟΤΕ.

 

Ήμουν σε fothnet-Nova και είχα αποφασίσει να κάνω διακοπή, κυρίως για τη κακή ποιότητα των υπηρεσιών της NOVA κι όχι της Forthnet, η οποία ομολογώ ότι ήταν άψογη.

Κλείδωνα πάνω από 12 σε fastpath και ήταν όλα μια χαρά. Η γραμμή μου, έβγαζε και 14 χωρίς fast.

 

Τα βάσανα ξεκίνησαν όταν έκανα το ολέθριο σφάλμα να αποδεχθώ τηλεφωνικά προσφορά του ΟΤΕ.

Οι προηγούμενες εμπειρίες με αυτή την εταιρία, ήταν απαίσιες αλλά ελέω ΟΤΕ TV είπα δε βαριέσαι, ας δοκιμάσουμε.

 

Έτσι έκανα τηλεφωνική συμφωνία για το πακέτο που τα έχει όλα.

 

Με το που πέρασε η γραμμή στον ΟΤΕ, από 12 έπεσε στα 7 η ταχύτητα. Άλλαξα κατά κυριολεξία 5 ρούτερς για να δω τι στο καλό συμβαίνει. Ακόμη και με το ανεβασμένο snr margin του ΟΤΕ, αυτή η ταχύτητα ήταν αδικαιολόγητη.

Τελικώς, μετά από δεκάδες τηλεφωνικές κλήσεις, δηλώσεις βλάβης κτλ.. μου έστειλαν τεχνικό σπίτι. Τσέκαρε τη γραμμή και με τη μπαχαντέλα το ρούτερ του ΟΤΕ, κλείδωσε στα 10. Η γραμμή ήταν μια χαρά είπε, αλλά οι ρυθμίσεις από Αθήνα είναι αυτές που δεν την αφήνουν να δουλέψει σωστά. Με το που παρέλαβα το κονσερβοκούτι τελικώς, τους κάνω αίτημα για να με βάλουν σε fastpath με το snr στο 6 κι όχι στο δέκα που ήταν σχεδόν. Με έγραψαν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους....

Ρε δώστου τηλέφωνα, δώστου μηνύματα, μια μου έκοβαν το fastpath την άλλη μου ανέβαζαν κι άλλο το snr, άκρη δεν έβγαλα. Κάποια στιγμή κατάφερα να μιλήσω με έναν ευγενέστατο κύριο (τεχνικός) και αποδέχθηκε να κατεβάσει το snr στο 6. Σημειώνω, ότι τόσο είχα στο προηγούμενο πάροχο και ποτέ δεν είχα αποσύνδεση και λάθη στη γραμμή απειροελάχιστα και σπάνια. Το κατεβάζει ο χριστιανός και η ταχύτητα πήγε στα 14 σχεδόν και μάλιστα σε fastpath !!!

Μου λέει θα το παρακολουθήσω και θα σε πάρω εγώ τηλέφωνο. Μετά από μια ώρα, παίρνει και μου λέει, δυστυχώς, επειδή στον ΟΤΕ δεν υπάρχει τέτοιο προφίλ και έχουμε άλλα εμπορικά, κάτι έγινε και το σύστημα επανέφερε τη γραμμή σου στο προηγούμενο εμπορικό !!! Πάπαλα....

Θα κάνω αίτημα να σου φτιάξουν ένα προφίλ γιατί εγώ δε μπορώ, λέει, και όταν το κάνουν θα το περάσω στη γραμμή σου.

Από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Τηλέφωνα στα τηλέφωνα, τζίφος, μόνο μηνύματα για να περνάνε οι μέρες και το 14ήμερο ώστε να μην έχω δικαίωμα υπαναχώρησης. Για να μη σας κουράζω, μιας και είχα αγανακτήσει και κουραστεί, χάκαρα το ρούτερ τους και κατέβασα μόνος μου το snr στο 6. Κλείδωσα στα 12,200 και όλα ήταν μια χαρά. Ώσπου μετά από μερικές ώρες, διαπίστωσα ότι ανέβασαν κι άλλο το snr της γραμμής μου, ώστε να πέσει η ταχύτητά μου. Την είδαν ανεβασμένη μάλλον και φοβήθηκαν μη χάσουν κανά φράγκο λες και τους έκλεβα τομάτες από το χωράφι τους...

 

Τους ξανακαλώ και ζητώ πάλι το ίδιο. Εργαζόμαστε να το φτιάξουμε πάλι η απάντηση.

Τελικώς, έκανα ακύρωση φορητότητας και αίτημα σε άλλη εταιρία να γλιτώσω από αυτούς. Κι ένας ακόμη λόγος παραπάνω, ότι στον ΟΤΕ TV δεν υπάρχει dolby digital ήχος. Μάπα το καρπούζι κι εκεί.

 

Συμπέρασμα. Είτε έχουν πολλούς πελάτες και δεν τους νοιάζει αν θα χάσουν κάποιον ή οι άνθρωποι που διοικούν την εταιρία, δεν κατέχουν τίποτα από το άθλημα που λέγεται adsl. Το snr θα έπρεπε να το έχουν στο 7 ή στο 6 από την αρχή και μόνο αν οι γραμμές είναι προβληματικές να το ανεβάζουν για σταθερότητα. Αυτό μάλλον τους κοστίζει σε δεδομένα... και για αυτό προτιμούν να σε στείλουν από εκεί που ήρθες αν είσαι πελάτης που θες αυτό που η γραμμή σου μπορεί και δικαιούται...

 

Τώρα στην άλλη εταιρία, έχω αυτό που ζητώ (προφίλ) και λιγότερα χρήματα να πληρώνω.

 

Συγνώμη αν σας κούρασα. Καλή σας ημέρα. :)

Όχι άλλο κάρβουνο..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Εχω το εξης προβλημα,τρια περιπου χρονια ειμαι στον οτε,με ταχυτητα περιπου 14.400(στο ρουτερ).

Τον τελευταιο καιρο εχω καθημερινα αρκετες αποσυνδεσεις και η ταχυτητα πεφτει στα 8+

Μιλαω εδω και μιαμιση βδομαδα καθε μερα με τον οτε,και το μονο που κανουν,ειναι να κατεβαζουν την ταχυτητα στα 12,και αν ξανα αποσυνδεθει να τους ξαναπαρω!

Το ρουτερ δεν ειναι του οτε(τα εφτυσε στους 13 μηνες)εχω ενα tomson,& αμεσως μετα το προβλημα αλλαξα φιλτρο στο τηλεφωνο.

Την προηγουμενη βδομαδα ειχα μια με δυο αποσυνδεσεις την ημερα,επαιρνα..'θα το δουμε' η απαντηση.

Σημερα ξαναπαιρνω το πρωι,μια ωρα μετα μου ερχεται μηνυμα στο κινητο πως ολα οκ!!

Ερχομαι σπιτι,παλι 12!!.

Χωρις αποσυνδεση μεχρι στιγμης αλλα το θεμα μου ειναι Γιατι αφου τοσο καιρο δεν ειχα προβλημα με 14+ τωρα πρεπει να εχω 12 για να ειμαι σταθερος.

Τους ξαναπαιρνω,''ρε παιδια,τοσα χρονια με 14+ δεν ειχα προβλημα,τωρα γιατι?.η λυση ειναι να μου κατεβασετε την ταχυτητα?''

Η απαντηση θετικη,'αυτο κανουμε κυριε αν υπαρχει προβλημα αποσυνδεσεων!!'

Επειδη θα τσακωθω,και θελω να ξερω κατι να τους πω(μιας και δεν ξερω σχεδον ουτε τα βασικα)αν μπορει καποιος να με βοηθησει με τα στοιχεια του ρουτερ μου.πχ.μπορω να τους ζητησω καποια συγκεκριμενη αλλαγη στις ρυθμισεις,αρκει να ειναι εφικτο?

Απορια:το Output Power (Up/Down) ,ειναι θεμα ρουτερ η' συνδεσης?

 

Link Information

 

Uptime: 0 days, 0:56:50

DSL Type: G.992.5 annex A

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 987 / 12.026

Data Transferred (Sent/Received) [kB/kB]: 0,00 / 0,00

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,5 / 18,5

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 7,5 / 18,0

SN Margin (Up/Down) [dB]: 10,5 / 10,5

Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM

Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Link (Remote): 0

Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0

FEC Errors (Up/Down): 0 / 239

CRC Errors (Up/Down): 0 / 0

HEC Errors (Up/Down): 1.096.479 / 0

 

Ευχαριστω

 

Δε πρόκειται να σου λύσουν το θέμα. Δεν έχουν προφίλ για τη περίπτωσή σου. Φύγε όσο προλαβαίνεις. Με τέτοιο Line Attenuation έπρεπε να είσαι πολύ παραπάνω σε ταχύτητα.

Όχι άλλο κάρβουνο..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,εχω οτε vdsl 30 απεριοριστα και πληρωνω γυρω στα 40-42 ευρω το μηνα.Η wind κανει προσφορα στα 30ευρω vdls 50, απεριοριστα σταθερα και 5 ωρες κινητα.Η απορια μου ειναι,αν κανω αιτηση φορητοτητας παιζει ο οτε να κανει καλυτερη προσφορα;;;Και αν ναι, υπαρχει καποιος που εχει δεχθει αντιστοιχη αντι-προσφορα να πει ποσο περιπου του προτειναν;;;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,εχω οτε vdsl 30 απεριοριστα και πληρωνω γυρω στα 40-42 ευρω το μηνα.Η wind κανει προσφορα στα 30ευρω vdls 50, απεριοριστα σταθερα και 5 ωρες κινητα.Η απορια μου ειναι,αν κανω αιτηση φορητοτητας παιζει ο οτε να κανει καλυτερη προσφορα;;;Και αν ναι, υπαρχει καποιος που εχει δεχθει αντιστοιχη αντι-προσφορα να πει ποσο περιπου του προτειναν;;;

Σίγουρα θα σου κάνουν.Αν ΔΕΝ έχεις συμβόλαιο κάνε αίτηση στη wind και όταν σε πάρει ο οτε πες τι σου δίνει η wind και αν δεν σου κάνουν κάτι καλύτερο ή ίδιο τότε πες θα φύγω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα θα σου κάνουν.Αν ΔΕΝ έχεις συμβόλαιο κάνε αίτηση στη wind και όταν σε πάρει ο οτε πες τι σου δίνει η wind και αν δεν σου κάνουν κάτι καλύτερο ή ίδιο τότε πες θα φύγω.

Έχε στο μυαλό σου ότι θα δώσεις και 35 ευρώ τέλη μεταφοράς οπότε 35/12=3 ευρώ το μήνα άρα 30+3=33 το μήνα η προσφορά της wind.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι παίζει με την τροποποιηση Γενικων Ορων Παροχης Τηλεφωνικης Γραμμης που λέει στο τελευταίο λογαριασμό από 01/06/2015???

 

Μπορώ να κάνω καταγγελία και αν ναι πού και να φύγω αζημίως όπως λέει?

Αν ναι πως γίνετε?

 

Επίσηςμέχρι πότε είναι η προθεσμία γιατί δε βρίσκω πουθενά την ανακοίνωση

 

Παραθέτω κείμενο:

Ο ΟΤΕ σας ενημερώνει ότι από 1 Ιουνίου 2015 τροποποιούνται οι Γενικοί Όροι Παροχής Τηλεφωνικής Γραμμής. Μπορείτε να βρείτε τους νέους όρους στο Δίκτυο Καταστημάτων OTE-COSMOTE-ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή στη διαδικτυακή διεύθυνση http://www.ote.gr. Έχετε δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής σας αζημίως (εξαιρουμένης της επιστροφής εξοπλισμού λόγω χρησιδανείου) εντός 1 μηνός από την ημερομηνία της ενημέρωσής σας μέσω αυτού του λογαριασμού. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε το 13888.

Edited by macom162
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εσεις που εχετε με τον Οτε vdsl τι προγραμμα εχετε και ποσα πληρωνετε. Με πηρανε σημερα να μου κανουν προσφορα το 30αριμε απεριοριστα σταθερα και 30΄σε κινητα στα 37ε το μηνα και στο σαιτ τους το εχει στα 40ε.
Link to comment
Share on other sites

Τις καλύτερες προσφορές, κατά κανόνα, τις δίνουν στις φορητότητες. Λ.χ το full pack του OTE TV μπορεί να στο δώσουν στα 17,9 αντί για 21,9 το μήνα, μπορεί επίσης να σου δώσουν δωρεάν κάποιο φθηνό extra πακέτο.

 

Αν έχεις παράλληλα και Cosmote ή/και την πιστωτική κάρτα του ΟΤΕ, τότε μπορεί κανείς να επιτύχει ακόμα καλύτερες τιμές.

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω φθηνο vdsl γιατι με το adsl εχουμε προβλημα και ειναι μονοδρομος αλλα οχι και να πληρωνουμε τα μαλλια της κεφαλης μας
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εσεις που εχετε με τον Οτε vdsl τι προγραμμα εχετε και ποσα πληρωνετε. Με πηρανε σημερα να μου κανουν προσφορα το 30αριμε απεριοριστα σταθερα και 30΄σε κινητα στα 37ε το μηνα και στο σαιτ τους το εχει στα 40ε.

Εγώ είχα απεριόριστα στεθερά ,300' προς κινητά και 30mbps ιντερνετ στα 40.90 για τους πρώτους 6 μήνες και μετά 45.90+1.23/μήνα η αναγνώρηση κλήσης.Μόλις έληξε το συμβόλαιο έριξα την ταχύτητα στα 4mbps και τα κινητά στα 150' και απεριόριστα σταθερά στα 34.90+1.23 η αναγνώρηση.Να σου πω την αλήθεια το vdsl μου άρεσε γιατί κατέβαζα πολύ πιο γρήγορα και έβλεπα video χωρίς θέματα αλλά η οικονοική κρίση με ανάγκασε να το ρίξω!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα απεριόριστα στεθερά ,300' προς κινητά και 30mbps ιντερνετ στα 40.90 για τους πρώτους 6 μήνες και μετά 45.90+1.23/μήνα η αναγνώρηση κλήσης.Μόλις έληξε το συμβόλαιο έριξα την ταχύτητα στα 4mbps και τα κινητά στα 150' και απεριόριστα σταθερά στα 34.90+1.23 η αναγνώρηση.Να σου πω την αλήθεια το vdsl μου άρεσε γιατί κατέβαζα πολύ πιο γρήγορα και έβλεπα video χωρίς θέματα αλλά η οικονοική κρίση με ανάγκασε να το ρίξω!

 

Καλα δεν σου κανανε καμια καλυτερη προσφορα για το vdsl? εμενα με ξαναπηρανε σημερα και μου ειπανε για 35ε τον μηνα με την αναγνωριση μεσα. Αρα 70ε το διμηνο και παλι πολλα ειναι αφου οι αντιπαλες ετιαρειες με φθηνοτερο παγειο τον μηνα εχουνε και περισσοτερες παροχες. Αν και ο Οτε πλεον που εχει αποκρατηκοποιηθη ειναι τρομερος σε πολλα παραμενη ακριβοτερος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

υπαρχει καποιο τηλεφωνο για καλυτερες προσφορες από αυτές που δινουν τα καταστήματα ;

κατι αντιστοιχο με αυτό που γινεται στα κινητα,

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο τηλεφωνο για καλυτερες προσφορες από αυτές που δινουν τα καταστήματα ;

κατι αντιστοιχο με αυτό που γινεται στα κινητα,

Νομίζω μόνο το 13888.Πάντως αν δεν έχεις δέσμευση κάνε αίτηση αλλού και τότε θα σε πάρουν από τον ΟΤΕ να σου προσφαίρουν πολύ καλές τιμές!Αξίζει!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος μου ειπε οτι η δευσμευση ...του ΟΤΕ ή και αλλον παροχων για καποιο χρονικο διαστημα δεν ισχυει και εχει βγει ακυρη ...το αναφερει μου ειπε στις οικονομικες σελιδες του ΟΤΕ.

Γνωριζει καποιος κατι για αυτο?

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο το 13888.Πάντως αν δεν έχεις δέσμευση κάνε αίτηση αλλού και τότε θα σε πάρουν από τον ΟΤΕ να σου προσφαίρουν πολύ καλές τιμές!Αξίζει!!

 

 

Πηρα το 13888.

Μου εδιναν τιμες ανωτερες απο αυτες που γραφει η σελιδα τους με το αιτιολογικο οτι ονλαιν ειναι πιο φθηνα.

Αλλ´αντ´αλλων !!!

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

έχω forthnet και λέω να πάω σε ote για να πάρω και το otetv.

 

θέλω απεριόριστα σταθερά και όσο το δυνατόν απεριόριστα κινητά + 24 ίντερνετ + otetv δορυφορικό.

ποια είναι η καλύτερη τιμή που μπορώ να πετύχω???

 

αν βάλω και ένα κινητό μέσα μπορώ να κερδίσω περισσότερα...???

Link to comment
Share on other sites

Τις καλύτερες προσφορές, κατά κανόνα, τις δίνουν στις φορητότητες. Λ.χ το full pack του OTE TV μπορεί να στο δώσουν στα 17,9 αντί για 21,9 το μήνα, μπορεί επίσης να σου δώσουν δωρεάν κάποιο φθηνό extra πακέτο.

 

Αν έχεις παράλληλα και Cosmote ή/και την πιστωτική κάρτα του ΟΤΕ, τότε μπορεί κανείς να επιτύχει ακόμα καλύτερες τιμές.

 

Παιδιά έχει κανείς εικόνα ποια είναι η καλύτερη προσφορά για πακέτο triple play που μπορούμε να πάρουμε από ΟΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...