Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει κανείς εικόνα ποια είναι η καλύτερη προσφορά για πακέτο triple play που μπορούμε να πάρουμε από ΟΤΕ?

Την καλύτερη προσφορά θα την πάρεις ΜΟΝΟ, αν σε καλέσουν από συνεργαζόμενη εταιρία. Αν δεν βιάζεσαι, περίμενε, όλο και κάποιο τηλ θα χτυπήσει....

Αλλιώς μόνος σου γύρω στα 40€, δώρο τον αποκωδικοποιητή+πιάτο, και πληρώνεις 50€ τον εγκαταστάτη...

Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη προσφορά θα την πάρεις ΜΟΝΟ, αν σε καλέσουν από συνεργαζόμενη εταιρία. Αν δεν βιάζεσαι, περίμενε, όλο και κάποιο τηλ θα χτυπήσει....

Αλλιώς μόνος σου γύρω στα 40€, δώρο τον αποκωδικοποιητή+πιάτο, και πληρώνεις 50€ τον εγκαταστάτη...

Ή βάζεις το οτε τβ μέσω ευρωζωνικής σύνδεσης άρα δε θες εγκατασταση πιάτου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω forthnet και λέω να πάω σε ote για να πάρω και το otetv.

 

θέλω απεριόριστα σταθερά και όσο το δυνατόν απεριόριστα κινητά + 24 ίντερνετ + otetv δορυφορικό.

ποια είναι η καλύτερη τιμή που μπορώ να πετύχω???

 

αν βάλω και ένα κινητό μέσα μπορώ να κερδίσω περισσότερα...???

Αν βάλεις κινητό συμβολαίου έχει -20% στο μηνιαίο πάγιο του κινητού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηρα το 13888.

Μου εδιναν τιμες ανωτερες απο αυτες που γραφει η σελιδα τους με το αιτιολογικο οτι ονλαιν ειναι πιο φθηνα.

Αλλ´αντ´αλλων !!!

Τότε κάνε αίτηση αλλού και όταν σε πάρουν από ΟΤΕ να σε ρωτήσουν γιατί φεύγεις πες λόγω τιμών.Εκεί θα σου κάνουν γεναίες εκπτώσεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποιος μου ειπε οτι η δευσμευση ...του ΟΤΕ ή και αλλον παροχων για καποιο χρονικο διαστημα δεν ισχυει και εχει βγει ακυρη ...το αναφερει μου ειπε στις οικονομικες σελιδες του ΟΤΕ.

Γνωριζει καποιος κατι για αυτο?

Πριν 2 μήνες πάντως που ήθελα να αλλάξω πακέτο στην σύνδεση ΟΤΕ που έχω δεν γινόταν αν δεν λήξει το συμβόλαιο.

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

http://www.trelokouneli.gr/megali-prosochi-o-ote-edose-dikeoma-na-sas-parakolouthoun-dite-pos-borite-na-prostateftite/ για το ρούτερ λέει να σταματήσουμε να το χρησιμοποιούμε

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα.

 

Έχω ένα ρουτερ zte απο τον ote, και ένα airties 5450. Μέχρι πριν λίγο καιρό το airties πήγαινε σφαίρα και έπιανα ταχύτητες καλές (συγκριτικά με τη σύνδεση μου). Όταν άλλαξα πακέτο και έβαλα το 4mbps του ote, τότε το router μου ξαφνικά έπιανε ταχύτητα 600kbps και το zte που μου έβαλε ο τεχνικός 2,4 (10χλμ απόσταση απο το κουτί :p ). Ξέρει κάποιος γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό? Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω γιατί με το zte δεν είμαι ευχαριστημένος όσον αφορά την εμβέλεια του, και δεν ψήνομαι να πάρω άλλο, ενώ έχω 120 ευρώ ρουτερ να κάθεται.

 

edit: πήρα τηλέφωνο στον Οτε και μου είπαν ότι είναι θέμα σύνδεσης. Αφού μου το έφτιαξαν (ενημερώθηκα μέσω μηνύματος) ξαναέβαλα το ρουτερ και έπιανε πάλι 600kbps. δεν μπορώ να κατάλαβω.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!Επειδη ενδιαφερομαι να γυρισω παλι σε ΟΤΕ λογω ΟΤΕ TV, τι παιζει με τις τιμες και τα παγια γτ εχω μεινει πολυ πισω στη συγκεκριμενη εταιρια.Πχ αν βαλω καποιο πακετο στα 40e ας πουμε, θα ειναι 40 σταθερα το μηνα ή εχει εξτρα χρεωσεις και διαφορα παγια οπως ο παλιος καλος ΟΤΕ και θα βγαινει μηνιαιος λογαριασμος 50e?Γιατι γιαυτο το λογο αλλαξα και πηγα HOL με 29e σταθερο παγιο το μηνα χωρις εξτρα σαλτσες.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αν κάνεις κλήσεις παραπάνω από ότι περιλαμβάνονται στα δωρεάν λεπτά ομιλίας που θα έχει το πάγιο σου, θα έρχεται και παραπάνω ο λογαριασμός σου!!

Πήγαινε στο site του ΟΤΕ και δες τι θα σε ενδιέφερε και μετά πάρε τους τηλέφωνο και πες τους ότι θέλεις να έρθεις από HOL μπας και σου προσφέρουν κάτι καλύτερο. Το σίγουρο είναι ότι μόλις κάνεις αίτηση φορητότητας θα σε πάρουν από HOL

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!Επειδη ενδιαφερομαι να γυρισω παλι σε ΟΤΕ λογω ΟΤΕ TV, τι παιζει με τις τιμες και τα παγια γτ εχω μεινει πολυ πισω στη συγκεκριμενη εταιρια.Πχ αν βαλω καποιο πακετο στα 40e ας πουμε, θα ειναι 40 σταθερα το μηνα ή εχει εξτρα χρεωσεις και διαφορα παγια οπως ο παλιος καλος ΟΤΕ και θα βγαινει μηνιαιος λογαριασμος 50e?Γιατι γιαυτο το λογο αλλαξα και πηγα HOL με 29e σταθερο παγιο το μηνα χωρις εξτρα σαλτσες.

Μπες εδώ και φτιάξε το πακέτο σου:https://www.ote.gr/web/guest/build-your-bundle

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αν κάνεις κλήσεις παραπάνω από ότι περιλαμβάνονται στα δωρεάν λεπτά ομιλίας που θα έχει το πάγιο σου, θα έρχεται και παραπάνω ο λογαριασμός σου!!

Πήγαινε στο site του ΟΤΕ και δες τι θα σε ενδιέφερε και μετά πάρε τους τηλέφωνο και πες τους ότι θέλεις να έρθεις από HOL μπας και σου προσφέρουν κάτι καλύτερο. Το σίγουρο είναι ότι μόλις κάνεις αίτηση φορητότητας θα σε πάρουν από HOL

 

Οχι δεν εννοω για τις εξτρα κλησεις.Αυτο ειναι αυτονοητο.Εννοω οτι ναι μεν λενε 40e αλλα ο τελικος λογαριασμος θα ειναι 50e πχ.

 

Μπες εδώ και φτιάξε το πακέτο σου:https://www.ote.gr/web/guest/build-your-bundle

 

Αυτο θα κανω αλλα να σιγουρευτω πρωτα τι λενε και τα χαρτια(λογαριασμος).

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εννοω για τις εξτρα κλησεις.Αυτο ειναι αυτονοητο.Εννοω οτι ναι μεν λενε 40e αλλα ο τελικος λογαριασμος θα ειναι 50e πχ.

 

 

 

Αυτο θα κανω αλλα να σιγουρευτω πρωτα τι λενε και τα χαρτια(λογαριασμος).

Αν δεν παιρνάς το πάγιο δε θα έρχεται πιο πολύ ο λογαριασμός αλλά ότι λένε τα πάγια που θα συμφωνήσεις!

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα.

 

Έχω ένα ρουτερ zte απο τον ote, και ένα airties 5450. Μέχρι πριν λίγο καιρό το airties πήγαινε σφαίρα και έπιανα ταχύτητες καλές (συγκριτικά με τη σύνδεση μου). Όταν άλλαξα πακέτο και έβαλα το 4mbps του ote, τότε το router μου ξαφνικά έπιανε ταχύτητα 600kbps και το zte που μου έβαλε ο τεχνικός 2,4 (10χλμ απόσταση απο το κουτί :p ). Ξέρει κάποιος γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό? Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω γιατί με το zte δεν είμαι ευχαριστημένος όσον αφορά την εμβέλεια του, και δεν ψήνομαι να πάρω άλλο, ενώ έχω 120 ευρώ ρουτερ να κάθεται.

 

edit: πήρα τηλέφωνο στον Οτε και μου είπαν ότι είναι θέμα σύνδεσης. Αφού μου το έφτιαξαν (ενημερώθηκα μέσω μηνύματος) ξαναέβαλα το ρουτερ και έπιανε πάλι 600kbps. δεν μπορώ να κατάλαβω.

 

καταρχάς ρε πια περιοχή μένεις ? έχει κοντά σου αστικό κέντρο? επίσης πόση ταχύτητα είχες πριν την αλλαγή στα 4 mbs ? . αυτό που λες είναι παράξενο, είδες τα φίλτρα τις γραμμής σου μην πως έχει κάηκε κανένα? επίσης έχεις δοκιμάσει σε καμιά άλλη πρίζα να δεις εάν αλλάζει η ταχύτητα? μην πως φταίει η καλωδίωση ?

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς ρε πια περιοχή μένεις ? έχει κοντά σου αστικό κέντρο? επίσης πόση ταχύτητα είχες πριν την αλλαγή στα 4 mbs ? . αυτό που λες είναι παράξενο, είδες τα φίλτρα τις γραμμής σου μην πως έχει κάηκε κανένα? επίσης έχεις δοκιμάσει σε καμιά άλλη πρίζα να δεις εάν αλλάζει η ταχύτητα? μην πως φταίει η καλωδίωση ?

 

Είμαι μακριά απο αστικό κέντρο είναι η αλήθεια. περίπου 10χλμ είναι το κούτι που πέρνω εγώ γραμμή. πριν τα 4 είχα 2 mbps. έχω κοιτάξει όλα τα φίλτρα, αλλά αυτό με άλλη πρίζα που λες δεν το έχω δοκιμάσει. αλλά και πάλι, στην ίδια πρίζα το ένα δίνει 2+ mbps και το άλλο 600kbps.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!Επειδη ενδιαφερομαι να γυρισω παλι σε ΟΤΕ λογω ΟΤΕ TV, τι παιζει με τις τιμες και τα παγια γτ εχω μεινει πολυ πισω στη συγκεκριμενη εταιρια.Πχ αν βαλω καποιο πακετο στα 40e ας πουμε, θα ειναι 40 σταθερα το μηνα ή εχει εξτρα χρεωσεις και διαφορα παγια οπως ο παλιος καλος ΟΤΕ και θα βγαινει μηνιαιος λογαριασμος 50e?Γιατι γιαυτο το λογο αλλαξα και πηγα HOL με 29e σταθερο παγιο το μηνα χωρις εξτρα σαλτσες.

Συνήθως χρεώνουν έξτρα την αναγνώριση κλήσεων γύρω στο 1,5€

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως χρεώνουν έξτρα την αναγνώριση κλήσεων γύρω στο 1,5€

 

η αναγνώριση είναι δωρεάν στα προγράμματα double play 24 mbs

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

η αναγνώριση είναι δωρεάν στα προγράμματα double play 24 mbs

 

Εγώ χρεώνομαι κανονικά την αναγνώριση :mad:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρεώνομαι κανονικά την αναγνώριση :mad:

 

παρε τηλεφωνο και μπες στα νεα προγραμματα double play για να μην την χρεωνεσαι .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρεώνομαι κανονικά την αναγνώριση :mad:

Είναι νέα προσφορά.Πρέπει να κάνεις ανανέωση συμβολαίου.

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδες καλημέρα.

Είναι αξιόπιστη η οτε τιβι με ευρυζωνική σύνδεση ή να προτιμίσω τον δορυφόρο ?

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημέρα.

Είναι αξιόπιστη η οτε τιβι με ευρυζωνική σύνδεση ή να προτιμίσω τον δορυφόρο ?

Και εγώ την ίδια απορία έχω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια απορία έχω.

Εγώ που το έχω δεν έχω πρόβλημα!Είναι πολύ καλό με ''δώρο'' τον δέκτη χωρίς κόστος εγκατάστασης.

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω δεν έχω πρόβλημα!Είναι πολύ καλό με ''δώρο'' τον δέκτη χωρίς κόστος εγκατάστασης.

 

με τι ταχυτητα ιντερνετ το εχεις συνδυάσει ?

με την 4αρα θα εχει κολληματα?

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει το replay tv ή / και υπάρχει πρόβλημα με την τοποθέτηση του κατόπτρου > μέσω ευρυζωνικής

 

Σε κάθε άλλη περίπτωση > μέσω δορυφόρου

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

με τι ταχυτητα ιντερνετ το εχεις συνδυάσει ?

με την 4αρα θα εχει κολληματα?

Το έχω με 4αρα.Παίζει κανονικά απλά αργεί λίγο η αλλαγή καναλιών(περίπου 5'' το κανάλι).Προσωπικά το προτίμησα από το να πληρώσω 99 ευρώ για πιάτο και εγκατάσταση αυτού.Τώρα αν έχεις ήδη ανενεργό πιάτο νοβα σε καλή κατάσταση μπορείς να το βάλεις εκεί.Πάντως να ξέρεις παρόλου που πληρώνεις 4αρα το ρουτερ κλειδώνει στα 10mbps ώστε να πιάνει το ote tv χωρίς πρόβλημα.

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω με 4αρα.Παίζει κανονικά απλά αργεί λίγο η αλλαγή καναλιών(περίπου 5'' το κανάλι).Προσωπικά το προτίμησα από το να πληρώσω 99 ευρώ για πιάτο και εγκατάσταση αυτού.Τώρα αν έχεις ήδη ανενεργό πιάτο νοβα σε καλή κατάσταση μπορείς να το βάλεις εκεί.Πάντως να ξέρεις παρόλου που πληρώνεις 4αρα το ρουτερ κλειδώνει στα 10mbps ώστε να πιάνει το ote tv χωρίς πρόβλημα.

 

άρα πληρώνεις 4ρα με Οτε τηλεόραση και έχεις ίντερνετ 10? δηλαδή μόνο στην Οτε τηλεόραση δίνει δέκα? εσύ όταν μπαίνεις στο ίντερνετ δεν έχεις 10ρα ταχυτητα ? . επίσης διάβαζα ότι μπορούμε να βάλουμε σε σειρά που θα δίνει περισσότερο ίντερνετ και που λιγότερο πχ στην θύρα lan που έχουμε σταθερό υπολογιστή να έχει προτεραιότητα σε αυτό και στις άλλες θύρες όχι ακόμα και στο Wi-Fi εγώ μπήκα στο ρούτερ και βρήκα το Qos αλλά δεν ξέρω να το ρυθμίσω ξέρει κανένας? το έχει δοκιμάσει? επίσης αυτό είναι πολύ καλό διότι άμα κατεβάσω ταινία από υπολογιστή θα τρέχει και οι άλλες θύρες η το Wi-Fi θα έχουν λιγότερη ταχύτητα?

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...