Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το chat το εχει κοψει η cosmote, απο την εξυπηρετηση πελατων;

Δεν φαινεται να λειτουργει, το αναφερει, αλλα δεν φαινεται να λειτουργει.

Ξερει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η κοσμοτέ έχει μαλώσει με την έννοια της εξηπηρέτησης οπότε μην το ψάχνεις..
Link to comment
Share on other sites

Πως κανω φορητοτητα σε vodafone, ενω ειμαι συνδρομητης cosmote;

Και πειτε μου και πως μπορει να κανω υπαναχωρηση, αν αλλαξω γνωμη;

Link to comment
Share on other sites

Πως κανω φορητοτητα σε vodafone, ενω ειμαι συνδρομητης cosmote;

Και πειτε μου και πως μπορει να κανω υπαναχωρηση, αν αλλαξω γνωμη;

Μιλάς με τη Vodafone.

Μιλάς με τη Vodafone.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς με τη Vodafone.

Μιλάς με τη Vodafone.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε μόνο για VDSL οι ADSL των άλλων παρόχων είναι για τα πανηγύρια σε περιοχές που έχουν αναβαθμιστεί με οπτική.

 

Καλά, μην το λες, άλλαξα από Cosmote 24 σε Vodafone 24 και σταμάτησαν οι διακοπές και τα κολλήματα του ίντερνετ. Η ταχύτητα παρέμεινε η ίδια, γύρω στο 8 και κάτι.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το chat το εχει κοψει η cosmote, απο την εξυπηρετηση πελατων;

Δεν φαινεται να λειτουργει, το αναφερει, αλλα δεν φαινεται να λειτουργει.

Ξερει κανεις;

 

Το chat το χρησιμοποιούν μόνο εγγεγραμμένα μέλη του mycosmote δυστυχώς!!!!!!!! Κανονικά πιστεύω θα έπρεπε να το χρησιμοποιούν όλοι. Δεν είναι τόσα πολλά τα άτομα που θέλουν επικοινωνία μέσω chat, οπότε πιστεύω πως η εταιρεία μπορεί να τους εξυπηρετήσει.

Link to comment
Share on other sites

Το chat το χρησιμοποιούν μόνο εγγεγραμμένα μέλη του mycosmote δυστυχώς!!!!!!!! Κανονικά πιστεύω θα έπρεπε να το χρησιμοποιούν όλοι. Δεν είναι τόσα πολλά τα άτομα που θέλουν επικοινωνία μέσω chat, οπότε πιστεύω πως η εταιρεία μπορεί να τους εξυπηρετήσει.

 

Απο ιστοσελιδα γινεται με κωδικους mycosmote, να κανω χρηση;

Ή μονο μεσω app κινητου;

 

Πως κανει καποιος κωδικους mycosmote;

Link to comment
Share on other sites

 

Καλά, μην το λες, άλλαξα από Cosmote 24 σε Vodafone 24 και σταμάτησαν οι διακοπές και τα κολλήματα του ίντερνετ. Η ταχύτητα παρέμεινε η ίδια, γύρω στο 8 και κάτι.

 

πολυ παραξενο αυτο , καλο θα ειναι να κοιταξεις την καλωδιωση στο σπιτι σου διοτι αποσυνδεσεις αυτο δειχνουνε , μπορει στην vodafone να σε εχουνε κλειδωσει στο οριο της περιοχης πχ 8mbs ενω στην κοσμοτε να ητανε ανοιχτη η γραμμη σου για αυτο να ειχες αποσυνδεσεις.

Edited by Vasileios

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Απο ιστοσελιδα γινεται με κωδικους mycosmote, να κανω χρηση;

Ή μονο μεσω app κινητου;

 

Πως κανει καποιος κωδικους mycosmote;

Μπες στο account.cosmote.gr και πάτησε δημιουργία. Θα χρειαστείς τον αριθμό του σταθερού σου, το ΑΦΜ σου και το δηλωμένο κινητό επικοινωνίας για να ερθει κωδικός ή τον αριθμό συμβολαίου (αν θυμάμαι σωστά) που αναγράφεται πάνω αριστερά στον λογαριασμό.

 

Cosmote ID μπορείς να φτιάξεις και χωρίς να προσθέσεις συνδέσεις Cosmote. Ίσως να σε αφήσει να συνδεθείς ακόμα και χωρίς εγγραφή, βάζοντας απλά το κινητό σου στο πεδίο του mail.

 

Ναι, μπορείς να μπεις στο chat και από το help.cosmote.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο account.cosmote.gr και πάτησε δημιουργία. Θα χρειαστείς τον αριθμό του σταθερού σου, το ΑΦΜ σου και το δηλωμένο κινητό επικοινωνίας για να ερθει κωδικός ή τον αριθμό συμβολαίου (αν θυμάμαι σωστά) που αναγράφεται πάνω αριστερά στον λογαριασμό.

 

Cosmote ID μπορείς να φτιάξεις και χωρίς να προσθέσεις συνδέσεις Cosmote. Ίσως να σε αφήσει να συνδεθείς ακόμα και χωρίς εγγραφή, βάζοντας απλά το κινητό σου στο πεδίο του mail.

 

Ναι, μπορείς να μπεις στο chat και από το help.cosmote.gr

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες!

 

Στο help.cosmote.gr δεν βλεπω να υπαρχει πια chat! Βλεπεις εσυ καπου;

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν εμφανίζεται.. Δοκιμασε να χρησιμοποιήσεις το messenger, αν έχεις facebook.
Link to comment
Share on other sites

 

πολυ παραξενο αυτο , καλο θα ειναι να κοιταξεις την καλωδιωση στο σπιτι σου διοτι αποσυνδεσεις αυτο δειχνουνε , μπορει στην vodafone να σε εχουνε κλειδωσει στο οριο της περιοχης πχ 8mbs ενω στην κοσμοτε να ητανε ανοιχτη η γραμμη σου για αυτο να ειχες αποσυνδεσεις.

 

 

Και η Cosmote είχε κλειδώσει το όριο, αλλά το πρόβλημα παρέμενε. Την πήρα τηλέφωνο άπειρες φορές χωρίς αποτέλεσμα. Αγανάκτησα και άλλαξα πάροχο, όπου και με τη Vodafone είχα αποσυνδέσεις τις πρώτες μέρες, αλλά με κάποιον τρόπο βρήκαν γρήγορα τη λύση.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

 

 

Και η Cosmote είχε κλειδώσει το όριο, αλλά το πρόβλημα παρέμενε. Την πήρα τηλέφωνο άπειρες φορές χωρίς αποτέλεσμα. Αγανάκτησα και άλλαξα πάροχο, όπου και με τη Vodafone είχα αποσυνδέσεις τις πρώτες μέρες, αλλά με κάποιον τρόπο βρήκαν γρήγορα τη λύση.

 

 

πολυ παραξενο αυτο διοτι συνηθως εχουν τις ιδιες καλωδιωσεις και καμπινες vdsl τελος παντων αφου καταφερες και εβγαλες ακρη ολα καλα!!. Σε πια περιοχη μενεις; μηπως εχει παρει η vodafone την περιοχη σου ;

Edited by Vasileios

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο μπορώ να κλειδώσω τις εξερχόμενες κλήσεις;

Εχω το double play s χωρίς χρόνο ομιλίας μόνο για εξυπηρέτηση υπηρεσιών internet από άτομα που φιλοξενώ και δεν θα ήθελα να βρεθώ με εξτρα χρεώσεις....

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο μπορώ να κλειδώσω τις εξερχόμενες κλήσεις;

Εχω το double play s χωρίς χρόνο ομιλίας μόνο για εξυπηρέτηση υπηρεσιών internet από άτομα που φιλοξενώ και δεν θα ήθελα να βρεθώ με εξτρα χρεώσεις....

 

Αν έχεις my cosmote μπες εκεί πάτα στην σύνδεση της σταθερής ύστερα πάτα Δες επιπλέον υπηρεσίες/πακέτα και υπάρχει η επιλογή Φραγή Εξερχομένων Κλήσεων η οποία κοστίζει 3,84/μήνα, την ενεργοποιείς και είσαι έτοιμος διαφορετικά είτε μέσω chat αν λειτουργεί ή εξυπηρέτηση πελατών 13888

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις my cosmote μπες εκεί πάτα στην σύνδεση της σταθερής ύστερα πάτα Δες επιπλέον υπηρεσίες/πακέτα και υπάρχει η επιλογή Φραγή Εξερχομένων Κλήσεων η οποία κοστίζει 3,84/μήνα, την ενεργοποιείς και είσαι έτοιμος διαφορετικά είτε μέσω chat αν λειτουργεί ή εξυπηρέτηση πελατών 13888

κάποια δωρεάν λύση υπάρχει; πχ να κλειδώσω τη θύρα της τηλεφωνικής γραμμής μέσω του interface του speedport plus;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Στο 2i είναι στο Voip (από πάνω) > Telephone Ports > διαλέγεις κάποιο άλλο SIP που δεν είναι ρυθμισμένο για τις εξερχόμενες κλησεις, ώστε να μην μπορεί να κάνει. Επαναλαμβάνεις και για τη θύρα 2. Στο plus πιθανως θα είναι κάπου εκεί, δεν το έχω αυτή τη στιγμή για να σου πω ακριβώς :)
Link to comment
Share on other sites

κάποια δωρεάν λύση υπάρχει; πχ να κλειδώσω τη θύρα της τηλεφωνικής γραμμής μέσω του interface του speedport plus;

 

βεβαιως και υπαρχει καλεσε το 13888 να ζητησε να σου βαλουνε ολικη φραγη εξερχομενων κλησεων δεν χρεωνεται ετσι μου ειπανε εμενα που ρωτησα , χρεωνεται μονο η επιλεκτικη φραγη . Οπως σου ειπανε παραπανω μπορεις να κανεις ρυθμιση στο ρουτερ αλλα νομιζω οτι δεν θα δουλευει για εισερχομενες κλησεις .

οι προσθετες υπηρεσιες του οτε θα τις δεις εδω https://docplayer.gr/23909382-Ote-statheri-tilefonia-prosthetes-ypiresies.html δες τις σελιδες 12-14. Παντως εμενα μου ειπανε οτι στην ολικη φραγη δεν εχει χρεωση κατι που δεν το βλεπω στο link παραπανω αλλα πρεπει να ειναι παλιο!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους... Μια ερώτηση... Είδα στο cosmote app ότι 8/7/19 είχα ενεργοποιησει το vdsl 50 M στο σταθερό με διάρκεια λέει 24 μηνες. Οπότε τον άλλο μήνα λήγει η σύμβαση;; τι κινήσεις πρέπει να κάνω για να συνεχίσω να πληρώνω τα ίδια;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες τις προσφορές ανανέωσης σου στο Cosmote App > καρτέλα Shop > Για εσένα > προσφορές για το σταθερό χχχχχ, ή κάλεσε 13888 για να λάβεις προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους... Μια ερώτηση... Είδα στο cosmote app ότι 8/7/19 είχα ενεργοποιησει το vdsl 50 M στο σταθερό με διάρκεια λέει 24 μηνες. Οπότε τον άλλο μήνα λήγει η σύμβαση;; τι κινήσεις πρέπει να κάνω για να συνεχίσω να πληρώνω τα ίδια;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλεσε αμεσα το 13888 και ζητησε ανανεωση του προγραμματος που ηδη εχεις με την ιδια τιμη διοτι μολις ληξει η δεσμευση θα αλλαξει και η τιμη του τιμοκαταλογου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Κατά 80% (με πολλή ακρίβεια :p ) μπορούν να σου δώσουν χαμηλότερη τιμή κατά 2-3€ στο πρόγραμμα που έχεις, σε σχέση με αυτά που πλήρωνες μέχρι τώρα. Μέσα σε 2 χρόνια μειώθηκαν αρκετά οι τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...