Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και 15 να είναι μετά θα είμαι υπερευχαριστημένος. Από το 0,9 που πιάνει τώρα!!! Μάλλον θα το δοκιμάσω και θα σας πω αλλιώς είμαι καταδικασμένος η να κόψω εντελώς τις υπηρεσίες Ίντερνετ η να μετακομίσω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Update

Διαβάζοντας διαφορά φόρουμ σχετικά με το booster υπάρχει διχογνωμία για το αν υποστηρίζει υπηρεσίες streaming πχ Netflix, on the go, kodi κτλ.. Θα ζητήσω μάλλον δοκιμαστικά να το βάλω να δω το γίνεται. Γιατί αλλιώς δεν θέλω να δεσμευτώ για 2 χρόνια με κάτι που δεν μου χρειάζεται.. Σε αυτή την περίπτωση θα κόψω εντελώς την υπηρεσία και θα κάνω μια φθηνή στη wind ίσα να έχω τηλέφωνο για το συναγερμό στο σπίτι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ζητήσεις να σου στείλουν το ηχητικό συνομιλίας;

Έκαναν αλλαγή πακέτου σε σταθερό-internet στους γονείς μου, ενώ αυτοί επιμένουν ότι δεν συμφώνησαν σε κάτι τέτοιο.

Τους πέρασαν σε fiber με πολύ μεγαλύτερο κόστος από όσο δίνουν τώρα (και χωρίς να το χρειάζονται), έστειλαν μάλιστα και εξοπλισμό. Δεν έχει έρθει κάποιο άλλο μήνυμα, ούτε e-mail, απλά ήρθε ένα ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη και την ανανέωση.

Τι ενέργειες μπορούν να γίνουν, γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ζητήσεις να σου στείλουν το ηχητικό συνομιλίας;

Έκαναν αλλαγή πακέτου σε σταθερό-internet στους γονείς μου, ενώ αυτοί επιμένουν ότι δεν συμφώνησαν σε κάτι τέτοιο.

Τους πέρασαν σε fiber με πολύ μεγαλύτερο κόστος από όσο δίνουν τώρα (και χωρίς να το χρειάζονται), έστειλαν μάλιστα και εξοπλισμό. Δεν έχει έρθει κάποιο άλλο μήνυμα, ούτε e-mail, απλά ήρθε ένα ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη και την ανανέωση.

Τι ενέργειες μπορούν να γίνουν, γνωρίζει κανείς;

Κάλεσε 13888 και ζήτα να επιστρέψεις στο προηγούμενο πακέτο

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε 13888 και ζήτα να επιστρέψεις στο προηγούμενο πακέτο

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θα υποστηρίξουν ότι έχει γίνει νέο συμβόλαιο κτλ; Είπαν ότι θα κοιτάξουν το ηχητικό αν έχει γίνει σωστά η διαδικασία.

 

Επίσης είχα καιρό να παλέψω με το 13888 αλλά τις τελευταίες μέρες η κατάσταση ήταν ανυπόφορη. Ατελείωτες αναμονές χωρίς να απαντάει κανείς, αφήνεις τηλέφωνο και όταν σε παίρνουν κόβεται, στο chat δεν εμφανίζεται ψυχή.

Έτυχε ή έτσι είναι πλέον;

Παλιότερα, όσες φορές είχα χρειαστεί κάτι ήταν όλα πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υποστηρίξουν ότι έχει γίνει νέο συμβόλαιο κτλ; Είπαν ότι θα κοιτάξουν το ηχητικό αν έχει γίνει σωστά η διαδικασία.

 

Επίσης είχα καιρό να παλέψω με το 13888 αλλά τις τελευταίες μέρες η κατάσταση ήταν ανυπόφορη. Ατελείωτες αναμονές χωρίς να απαντάει κανείς, αφήνεις τηλέφωνο και όταν σε παίρνουν κόβεται, στο chat δεν εμφανίζεται ψυχή.

Έτυχε ή έτσι είναι πλέον;

Παλιότερα, όσες φορές είχα χρειαστεί κάτι ήταν όλα πολύ γρήγορα.

 

και εγώ σήμερα τα ίδια χάλια πολύ αναμονή και τίποτα και στο chat να με καλέσουν έβαλα νούμερο και τίποτα. τέλος πάντων βλέπω ίντερνετ ότι 13788 είναι δωρεάν για βλάβες και πήρα εκεί μου φάνηκε το ίδιο σύστημα επιλογών αλλά μου απάντησαν αρκετά γρήγορα. θα το έχω υπόψιν μου άλλη φορά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Update

Διαβάζοντας διαφορά φόρουμ σχετικά με το booster υπάρχει διχογνωμία για το αν υποστηρίζει υπηρεσίες streaming πχ Netflix, on the go, kodi κτλ.. Θα ζητήσω μάλλον δοκιμαστικά να το βάλω να δω το γίνεται. Γιατί αλλιώς δεν θέλω να δεσμευτώ για 2 χρόνια με κάτι που δεν μου χρειάζεται.. Σε αυτή την περίπτωση θα κόψω εντελώς την υπηρεσία και θα κάνω μια φθηνή στη wind ίσα να έχω τηλέφωνο για το συναγερμό στο σπίτι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στις 26 έκανα αίτηση μεταφοράς από wind και πρόσθεσα και το booster. Περιμένω με αγωνία για το πώς θα δουλέψει. Γνωστός μου που έχει κατάστημα Γερμανός που είπε ότι δουλεύει παντού και streaming. Για να δούμε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υποστηρίξουν ότι έχει γίνει νέο συμβόλαιο κτλ; Είπαν ότι θα κοιτάξουν το ηχητικό αν έχει γίνει σωστά η διαδικασία.

 

Επίσης είχα καιρό να παλέψω με το 13888 αλλά τις τελευταίες μέρες η κατάσταση ήταν ανυπόφορη. Ατελείωτες αναμονές χωρίς να απαντάει κανείς, αφήνεις τηλέφωνο και όταν σε παίρνουν κόβεται, στο chat δεν εμφανίζεται ψυχή.

Έτυχε ή έτσι είναι πλέον;

Παλιότερα, όσες φορές είχα χρειαστεί κάτι ήταν όλα πολύ γρήγορα.

Ελπίζω να βγάλεις άκρη. Εγώ 2.5 μήνες περιμένω να ακούσουν την ηχογραφημένη συνομιλία για παρόμοια περίπτωση, 5 φορές τους έχω πάρει τηλέφωνο, ζήτησα να μου δώσουν και την ηχογραφημένη συνομιλία και ακόμα περιμένω. Έχω βαρεθεί να ακούω δικαιολογίες του τύπου το αίτημα πήγε σε λάθος τμήμα, θα προωθήσω το αίτημα για να προχωρήσει άμεσα κλπ. Την άλλη εβδομάδα κάνω καταγγελία στο συνήγορο αν και δεν νομίζω να βγει τίποτα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα πακέτο με χαμηλότερο κόστος; προτιμάτε κάτι για το 2019 έτος; Γιατί σε λίγες μέρες τελειώνει το πακέτο double play 24 για να επιλέξω έναν άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε για αλλη μια φορα θελω την βοηθεια σας. Ο παππους μου 90 χρονων βρεθηκε με 2play στον οτε αφου οταν πηγε νε πληρωσει εναν λογαριασμο με την προφαση οτι θε δινει 50 ευρω το διμηνο ΄οτι τηλεφωνα κι αν κανει΄ (τουλαχιστον ετσι του εδωσε ενας υπαλληλος να καταλαβει) συμφωνησε. Ο λογαριασμος βεβαια δεν ειναι τοσο... Αυτο που παρατηρησα στον τελευταιο λογαριασμο ειναι οτι απο το νεο ετος κανει κατι αυξησεις η κοσμοτε και μπορεις να αλλαξεις προγραμμα ή να καταγγειλεις την συμβαση. Με μια σκεψη σκεφτηκα φορητοτητα στην wind. Το θεμα ειναι πως θα γινει η αιτηση στην wind και ποτε η καταγγελια και πως. Παρα πολυ σημαντικο ειναι να μην χαθει ο αριθμος που εχει τωρα. Η αλλη μου σκεψη ηταν αυτη που επρεπε να κανει ο υπαλληλος που βλεπω στο σαιτ οτι εχει απερισοριστα σταθερα με καπου στα 4 ευρω το διμηνο για συνταξιουχος επιπλεον του παγιου. Τι μου προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

Nαι σε κατι κλησεις αυξανει την χρεωση και δινει περιθωριο 3 μηνες στους συνδρομητες να φυγουν ή να καταγγειλουν αζημιως την συμβαση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς τι τιμές παίζουν περίπου για ανανέωση στο home double play 24 L αυτή την περίοδο?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς τι τιμές παίζουν περίπου για ανανέωση στο home double play 24 L αυτή την περίοδο?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

+1 το ψάχνω κ εγώ αυτό. :)
Link to comment
Share on other sites

+1 το ψάχνω κ εγώ αυτό. :)

 

για δες εδω https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod430031

 

γενικα εχει 31,65 ευρω για 24 μηνες αλλα γενικα πολυ ακριβο το βλεπω, για μενα καλεσε το 13788 το τμημα βλαβων και ζητα να ζητησεις τιμη για ανανεωση συμβολαιου και θα σε συνδεσουνε με το 13888 , τωρα τελευταια που καλω το τμημα βλαβων βγαζω πιο ευκολα γραμμη και μιλαω με εκπροσωπο παρα απο την τεραστια αναναμονη στο 13888.

 

επισης μια γνωστη μου τις κανανε πιο ακριβη προσφορα στην κοσμοτε στο Κορωπι απο αυτα που πληρωνε και τζαντιστικε και εκανε αιτημα φορητοτητας στην wind διοτι τις εδινε με 19 ευρω ολες τις παροχες παραπανω και 300 λεπτα προς ολα τα κινητα, και περιμενει για αντιπροσφορα απο την κοσμοτε , μου λεει και παλια το ιδιο ειχα κανει με αιτημα φορητοτητας στην cyta . αλλα εαν καποιος δεν εχει εναλλακτικο παροχο δεν μπορει να κανει αιτημα φορητοτητας οπως εγω... :-(

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Για φορητότητα μπορώ να σας πω τι πήρα πριν από 4 ημέρες αλλά φαντάζομαι για ανανέωση απλά στον ίδιο πάροχο δεν θα ισχυουν...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Για φορητότητα μπορώ να σας πω τι πήρα πριν από 4 ημέρες αλλά φαντάζομαι για ανανέωση απλά στον ίδιο πάροχο δεν θα ισχυουν...
Τι αντιπροσφορά πήρες?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι αντιπροσφορά πήρες?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Απεριοριστα αστικα-υπεραστικα

480' προς κινητα

120' προς εξωτερικο σε επιλεγμενες χωρες

200' καθε μηνα για 1 χρονο σε 2 αριθμους cosmote για τους 24 μηνες συμβολαιο που εκανα

3000' καθε μηνα free επικοινωνια αναμεσα στο σταθερο και στα 2 what's up που εχω για τους 24 μηνες συμβολαιο που εκανα

Internet 50 fiber κλειδωμενο απο 35-45

ups δωρεαν

φορητοτητα δωρεαν (31,48 ευρω)

Τελικη τιμη με φορους κομπλε : 32,20

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Απεριοριστα αστικα-υπεραστικα

480' προς κινητα

120' προς εξωτερικο σε επιλεγμενες χωρες

200' καθε μηνα για 1 χρονο σε 2 αριθμους cosmote για τους 24 μηνες συμβολαιο που εκανα

3000' καθε μηνα free επικοινωνια αναμεσα στο σταθερο και στα 2 what's up που εχω για τους 24 μηνες συμβολαιο που εκανα

Internet 50 fiber κλειδωμενο απο 35-45

ups δωρεαν

φορητοτητα δωρεαν (31,48 ευρω)

Τελικη τιμη με φορους κομπλε : 32,20

Δεν έχω πετύχει καλυτερη προσφορά. Παίζει να μπαίνουν και μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Απεριοριστα αστικα-υπεραστικα

480' προς κινητα

120' προς εξωτερικο σε επιλεγμενες χωρες

200' καθε μηνα για 1 χρονο σε 2 αριθμους cosmote για τους 24 μηνες συμβολαιο που εκανα

3000' καθε μηνα free επικοινωνια αναμεσα στο σταθερο και στα 2 what's up που εχω για τους 24 μηνες συμβολαιο που εκανα

Internet 50 fiber κλειδωμενο απο 35-45

ups δωρεαν

φορητοτητα δωρεαν (31,48 ευρω)

Τελικη τιμη με φορους κομπλε : 32,20

Χαχα, ωραίος! Μπράβο, έτσι θέλουνε! Έπρεπε να ζητήσεις και ote tv να τινάξεις την μπάνκα στον αέρα!

Εγώ βλέπω μου έβγαλε προσφορά για ανανέωση στην εφαρμογή για το double play L στα 26.5. Λέω να την κάνω αν την προλάβω, αν και μου την έχει σπάσει πολύ η cosmote.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Να επαναλαβω οτι ειμαι με φορητοτητα απο αλλο παροχο...

Δεν ξερω αν θα επαιρνα την ιδια προσφορα για ανανεωση απλα....

Εκει που μου μπερδεψε λιγο ειναι στο θεμα του router.. Μου ανεφερε και τη λεξη entry αλλα και τη λεξη plus... Αρα για ποιο router μιλαμε;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για το speedport entry plus.Ειναι για ταχύτητες πάνω από 30 και υποστηρίζει 2 μπάντες 2,4 και 5GHZ

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Απεριοριστα αστικα-υπεραστικα

480' προς κινητα

120' προς εξωτερικο σε επιλεγμενες χωρες

200' καθε μηνα για 1 χρονο σε 2 αριθμους cosmote για τους 24 μηνες συμβολαιο που εκανα

3000' καθε μηνα free επικοινωνια αναμεσα στο σταθερο και στα 2 what's up που εχω για τους 24 μηνες συμβολαιο που εκανα

Internet 50 fiber κλειδωμενο απο 35-45

ups δωρεαν

φορητοτητα δωρεαν (31,48 ευρω)

Τελικη τιμη με φορους κομπλε : 32,20

 

 

Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες ! Με ενδιαφέρει πολύ και εμένα αυτό !

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλες πληροφοριες χρειαζεσαι;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...