Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ποσο αυτονομια εχει το συγκεκριμενο ups?

πηρεςστο 13888 και μετα τι εκανες?

 

3 με 4 ώρες πάνω κάτω

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στις περισσότερες καμπίνες δεν υπάρχει μπαταρία

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν ξερω τ γινεται παντου , παντος στην περιοχη μου όταν είχαμε διακοπη , είχαμει ντερνετ κ τηλεφωνω για 4 ωρες με το ups που δινει . μετα εκλεισε :blink:

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Έκανα VDSL50 σε κατάστημα Γερμανός, είναι φίλος και μου έδωσε το Speedport Plus αλλά το κουτί δεν ήταν σφραγισμένο!

Είπα ότι θέλω σφραγισμένο και είπε ότι όλα όσα τους στέλνει η Cosmote δεν είναι σφραγισμένα!

Μάλιστα μου έφερε άλλα δύο που και αυτά ήταν ανοιχτά.

Μέσα τα περιεχόμενα φαίνονται οκ και το βιβλιαράκι οδηγιών ολοκαίνουργιο!

Τι παίζει και είναι ανοιχτά, μήπως είναι από επιστροφές;

Ξέρει κανείς αν το 13888 στέλνει σφρασισμένα και με πιο τρόπο μπορώ να το αντικαταστήσω;

Πως μπορώ να πάρω σφραγισμένο;

 

 

Και κάτι ακόμη είχα CYTA, τώρα με Cosmote θα πρέπει να αλλάξω συνδεσμολογία μέσα στις πρίζες;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα VDSL50 σε κατάστημα Γερμανός, είναι φίλος και μου έδωσε το Speedport Plus αλλά το κουτί δεν ήταν σφραγισμένο!

Είπα ότι θέλω σφραγισμένο και είπε ότι όλα όσα τους στέλνει η Cosmote δεν είναι σφραγισμένα!

Μάλιστα μου έφερε άλλα δύο που και αυτά ήταν ανοιχτά.

Μέσα τα περιεχόμενα φαίνονται οκ και το βιβλιαράκι οδηγιών ολοκαίνουργιο!

Τι παίζει και είναι ανοιχτά, μήπως είναι από επιστροφές;

Ξέρει κανείς αν το 13888 στέλνει σφρασισμένα και με πιο τρόπο μπορώ να το αντικαταστήσω;

Πως μπορώ να πάρω σφραγισμένο;

 

 

Και κάτι ακόμη είχα CYTA, τώρα με Cosmote θα πρέπει να αλλάξω συνδεσμολογία μέσα στις πρίζες;

 

Ευχαριστώ.

 

εγω που πηρα ξανα το speedport entry2i ητανε σφραγισμενο , μπορει να τα φτιαχνουνε και να τα ξανα δινουνε στους πελατες , για εμενα αμα σου δουλευει καλα δεν υπαρχει λογως να το αλλαξεις . αμα παντως θελεις να το αλλαξεις ειναι δωρεαν, οποτε δεν υπαρχει προβλημα χρεωσης ποτε σε εσενα.

οσο για στην συνδεσμολογια μεσω cyta και ο οτε δινει voip οποτε δεν νομιζω να χρειαστει να κανεις κατι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τι το θέλετε το σφραγισμένο ρε παιδιά αν δουλεύει τέλεια; τσάμπα σας το δίνουν.. Αν θέλετε σφραγισμένο δώστε τα 300€ του fritz που το υποστηρίζει ο ΟΤΕ να το πάρετε σφραγισμένο
Link to comment
Share on other sites

εγω που πηρα ξανα το speedport entry2i ητανε σφραγισμενο , μπορει να τα φτιαχνουνε και να τα ξανα δινουνε στους πελατες , για εμενα αμα σου δουλευει καλα δεν υπαρχει λογως να το αλλαξεις . αμα παντως θελεις να το αλλαξεις ειναι δωρεαν, οποτε δεν υπαρχει προβλημα χρεωσης ποτε σε εσενα.

οσο για στην συνδεσμολογια μεσω cyta και ο οτε δινει voip οποτε δεν νομιζω να χρειαστει να κανεις κατι.

 

Ποια είναι η διαδικασία αντικατάστασης για να πάρω άλλο σφραγισμένο Speedport Plus και από που θα το πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η διαδικασία για να πάρω άλλο σφραγισμένο Speedport Plus και από που θα το πάρω;

 

καλείς το 13788 είναι δωρεάν από όλα τα σταθερά τηλέφωνα και από κινητό τηλέφωνο είναι το τμήμα βλαβών και μετά δηλώνεις ότι έχεις πρόβλημα με το ρούτερ και δηλώνουν την αντικατάσταση, είτε πας σε οποίο κατάστημα και το παίρνεις μακάρι να βρεις εγώ για το entry 2i είδα και έπαθα να βρω. και τελικά περίμενα σε ουρά στο κατάστημα απέναντι από το πανεπιστήμιο και επιτέλους το πήρα βέβαια μπορείς να τους ζητήσεις να στο στείλουν και με courier στο χώρο σου . και μόλις το πάρεις το νέο επιστρέφεις πίσω το παλιό σε ένα κατάστημα και να κρατήσεις και την απόδειξη.είναι εντός δέκα ημερών όχι εργασιμων πάντως αλλιώς σου το χρεώνουν στο πάγιο σου. το entry 2i 45 ευρώ μου είχανε πει τώρα για το plus δεν το ξέρω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τι το θέλετε το σφραγισμένο ρε παιδιά αν δουλεύει τέλεια; τσάμπα σας το δίνουν.. Αν θέλετε σφραγισμένο δώστε τα 300€ του fritz που το υποστηρίζει ο ΟΤΕ να το πάρετε σφραγισμένο
Ποιο είναι το fritz που υποστηρίζει επίσημα ο ΟΤΕ ;

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλείς το 13788 είναι δωρεάν από όλα τα σταθερά τηλέφωνα και από κινητό τηλέφωνο είναι το τμήμα βλαβών και μετά δηλώνεις ότι έχεις πρόβλημα με το ρούτερ και δηλώνουν την αντικατάσταση, είτε πας σε οποίο κατάστημα και το παίρνεις μακάρι να βρεις εγώ για το entry 2i είδα και έπαθα να βρω. και τελικά περίμενα σε ουρά στο κατάστημα απέναντι από το πανεπιστήμιο και επιτέλους το πήρα βέβαια μπορείς να τους ζητήσεις να στο στείλουν και με courier στο χώρο σου . και μόλις το πάρεις το νέο επιστρέφεις πίσω το παλιό σε ένα κατάστημα και να κρατήσεις και την απόδειξη.είναι εντός δέκα ημερών όχι εργασιμων πάντως αλλιώς σου το χρεώνουν στο πάγιο σου. το entry 2i 45 ευρώ μου είχανε πει τώρα για το plus δεν το ξέρω.

 

Μου είπαν ότι εάν είναι από επιστροφή, γράφει έξω στην ετικέτα ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΜΕΝΟ. Ισχύει;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ναι.

 

Που ακριβώς το γράφει, στην ετικέτα έξω στο κουτί ή κάπου αλλού;

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο είναι το fritz που υποστηρίζει επίσημα ο ΟΤΕ ;

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

FRITZ!Box 7590 (24,92€ Χ 12 άτοκες ή 299€)

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20370959&_requestid=27782852

Link to comment
Share on other sites

Α σε ευχαριστώ πολύ, μου είχε διαφύγει αυτό

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς άποψη για την υπηρεσία speed booster?

Καλό φαίνεται σαν ιδέα δεδομένου ότι δεν υπάρχει κάλυψη fiber στην περιοχή, αλλά κολλάω με τον περιορισμό των 100GB ανά μήνα όπου μετά την κατανάλωση τους αναφέρει ταχύτητα κινητής 15Mbps downlink.

Επίσης έχει και υψηλότερες ταχυτητες upload ή μόνο download?

Τέλος δεν ξέρω με την ακτινοβολία τι παίζει, λογικά είναι σαν να έχεις ένα επιπλέον κινητό στην καλύτερη περίπτωση.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς άποψη για την υπηρεσία speed booster?

Καλό φαίνεται σαν ιδέα δεδομένου ότι δεν υπάρχει κάλυψη fiber στην περιοχή, αλλά κολλάω με τον περιορισμό των 100GB ανά μήνα όπου μετά την κατανάλωση τους αναφέρει ταχύτητα κινητής 15Mbps downlink.

Επίσης έχει και υψηλότερες ταχυτητες upload ή μόνο download?

Τέλος δεν ξέρω με την ακτινοβολία τι παίζει, λογικά είναι σαν να έχεις ένα επιπλέον κινητό στην καλύτερη περίπτωση.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Έλα να σου δώσω το δικό μου,χάλια μαύρα.
Link to comment
Share on other sites

Έλα να σου δώσω το δικό μου,χάλια μαύρα.
Οπότε μάπα το καρπούζι... Αν κ έχω καλό 4g σήμα στο σπίτι οπότε ευελπιστούσα ότι θα είναι οκ.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάπου ρύθμιση στο speedport plus για reboot μέσω του μενού του? στο 2i που είχα πριν είχε.

 

Θα πας Settings-Problem Handling-Restart

Link to comment
Share on other sites

Έχω καλέσει 3 φορές στο 13888, και καμια από τις 3 το αυτόματο σύστημα δε δείχνει να καταλαβαίνει και μετά από λίγο μου κλείνει το τηλέφωνο.

Έχω χρεωθεί τσάμπα 3 κλήσεις χωρίς να έχω καταφέρει να κάνω αυτό που θέλω.

Γενικά λειτουργεί καλά τελευταία το 13888;

Link to comment
Share on other sites

Έχω καλέσει 3 φορές στο 13888, και καμια από τις 3 το αυτόματο σύστημα δε δείχνει να καταλαβαίνει και μετά από λίγο μου κλείνει το τηλέφωνο.

 

Έχω χρεωθεί τσάμπα 3 κλήσεις χωρίς να έχω καταφέρει να κάνω αυτό που θέλω.

 

Γενικά λειτουργεί καλά τελευταία το 13888;

 

 

 

Δεν παίρνεις από σταθερό cosmote; Καλά λειτουργεί....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2106513888 για να σας αφαιρεί λεπτά από τα πακέτα σας και όχι τα υπόλοιπά σας.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

2106513888 για να σας αφαιρεί λεπτά από τα πακέτα σας και όχι τα υπόλοιπά σας.

 

καλύτερα καλέστε το 13788 είτε από σταθερό όλων των πάροχων είτε από κινητό όλων των παροχων είναι δωρεάν!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα καλέστε το 13788 είτε από σταθερό όλων των πάροχων είτε από κινητό όλων των παροχων είναι δωρεάν!

 

 

 

Το θέμα είναι ότι είναι μόνο για τεχνικά θέματα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...