Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα.

 

Έχω το Redmi note 4x με Global Rom 8.5.4.0

 

Εδώ και δυο μέρες προσπαθώ να κάνω unlock bootloader για να περάσω custom rom.

Έχω πάρει έγκριση από την xiaomi όλα μια χαρά μέχρι εδώ.

Κατέβασα το mi unlock βάζω user και pass για να κάνει τον έλεγχο και μου λέει - your device isn't supported by mi unlock -

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει και αν υπάρχει λύση η έστω κάποιο άλλο τρόπο ξεκλειδώματος??

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

 

Έχω το Redmi note 4x με Global Rom 8.5.4.0

 

Εδώ και δυο μέρες προσπαθώ να κάνω unlock bootloader για να περάσω custom rom.

Έχω πάρει έγκριση από την xiaomi όλα μια χαρά μέχρι εδώ.

Κατέβασα το mi unlock βάζω user και pass για να κάνει τον έλεγχο και μου λέει - your device isn't supported by mi unlock -

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει και αν υπάρχει λύση η έστω κάποιο άλλο τρόπο ξεκλειδώματος??

αλλος τροπος δεν υπαρχει ακομα,ελενξε το user name και τον κωδικο μηπως πατας κατι λαθος.επισης βρες και δοκιμασε με την προηγουμενη εκδοση του miunlock γιατι θυμαμαι κι εγω ειχα ενα θεμα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν προβλημα αλλα αγνοια ολα τα δαχτυλα ολων των ανθρωπων ειναι διαφορετικα πως ηθελες να στο διαβασει?απλη λογικη.:):):):):)

 

μαλλον δεν καταλαβες.ειχα προσθεσει το αποτυπωμα του δεξιου χεριου αλλα παλι δεν ανοιγε.ανοιγε με το αριστερο χερι.εκανα προσθηκη δευτερου αποτυπωματος και το δικο μου προβλημα λυθηκε.

Link to comment
Share on other sites

αλλος τροπος δεν υπαρχει ακομα,ελενξε το user name και τον κωδικο μηπως πατας κατι λαθος.επισης βρες και δοκιμασε με την προηγουμενη εκδοση του miunlock γιατι θυμαμαι κι εγω ειχα ενα θεμα.

 

Ευχαριστώ για τη απάντηση.

Δοκίμασα δυο προηγούμενες εκδόσεις το ίδιο μου γράφει πάλι....

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω κι εγω το xiaomi και ηθελα να ρωτησω απο που εχετε κανει την αγορα και περιπου σε τι τιμη.

Τωρα το βρηκα εδω απο Ελλαδα στα 139 ευρω https://www.vnp.gr/kinita-tilefona/xiaomi-redmi-note-4x-dual-sim-32gb-snapdragon-eng-menu-clone.html#

Αξιζει στην τιμη αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρόχειρη ματιά που έριξα οφείλω να σε ενημερώσω ότι δεν έχει την μία από τις τρεις συχνότητες που χρησιμοποιούνται για 4g στην Ελλάδα.

Αυτό σημαίνει ότι σε κάποιες περιοχές θα γυρνάει σε 3g για internet.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό από που το καταλαβαίνεις? Πως μπορώ να ξέρω κι εγώ για να μην ρωτάω συνέχεια αν έχει η όχι όταν το βρίσκω πουθενά?

Θα πρέπει να προσέξω κάτι άλλο το οποίο είναι σημαντικό?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν καταλαβες.ειχα προσθεσει το αποτυπωμα του δεξιου χεριου αλλα παλι δεν ανοιγε.ανοιγε με το αριστερο χερι.εκανα προσθηκη δευτερου αποτυπωματος και το δικο μου προβλημα λυθηκε.

 

Με συμπαθας τοτενες γιατι και ενας φιλος μου ποντιος χαχαχα ειχε βαλει τον δεξιο δείκτη και απορουσε που δεν ανοιγε με τον αριστερο το οποιο δεν ειχε βαλει. :p

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό από που το καταλαβαίνεις? Πως μπορώ να ξέρω κι εγώ για να μην ρωτάω συνέχεια αν έχει η όχι όταν το βρίσκω πουθενά?

Θα πρέπει να προσέξω κάτι άλλο το οποίο είναι σημαντικό?

Σε αυτά τα χρώματα είναι μόνο η κινεζική έκδοση που έχει άλλο μόντεμ και δεν περιλαμβάνει την β20.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

 

Έχω το Redmi note 4x με Global Rom 8.5.4.0

 

Εδώ και δυο μέρες προσπαθώ να κάνω unlock bootloader για να περάσω custom rom.

Έχω πάρει έγκριση από την xiaomi όλα μια χαρά μέχρι εδώ.

Κατέβασα το mi unlock βάζω user και pass για να κάνει τον έλεγχο και μου λέει - your device isn't supported by mi unlock -

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει και αν υπάρχει λύση η έστω κάποιο άλλο τρόπο ξεκλειδώματος??

 

Ρίξε μια ματιά στην μέση της σελίδας πρέπει να κάνεις κάποια πραγματάκια στο κινητό πριν , έτσι έκανε και σε εμένα αλλα με τον οδηγό όλα πήγαν μια χαρά !

 

http://en.miui.com/thread-246705-1-1.html

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

to kinito kanei klisis wifi

 

Με κοσμοτε μονο το samsung s7 και s7 edge προς το παρον.

ΥΓ Γράφε ελληνικα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή το Redmi Note 4X είναι στην ουσία ίδια συσκευή με το Redmi Note 4 Global απλά με διαφορετικές μπάντες και φορτιστή, μπορείτε να βρείτε χρήσιμα links στο πρώτο μήνυμα του άλλου thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7094862#post7094862[/i].

 

Έχει γίνει τροποποίηση και έχει μπει και στο πρώτο μήνυμα του παρόντος thread.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι κατοχος του note 4x

αλλα η καμερα βγαζει μηνυμα αδυναμια συνδεσης..

εχετε ακουσει κατι σχετικο ?

ψαχνοντα στο google δεν εχω βρει καποια λυση..

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι κατοχος του note 4x

αλλα η καμερα βγαζει μηνυμα αδυναμια συνδεσης..

εχετε ακουσει κατι σχετικο ?

ψαχνοντα στο google δεν εχω βρει καποια λυση..

Ευχαριστω..

 

Μοιάζει για σφάλμα υλικού. Δοκίμασε μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να είσαι σίγουρος. Εάν δεν αποκατασταθεί και είναι αγορασμένο απο Ελλάδα, θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισεις το κιν περνει απο μονο του η τις κανουμε χειροκινητα ?
Link to comment
Share on other sites

η εκδοση που πουλαει το media markt ξερουμε αν ειναι η global με την 820 band μεσα ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, πηρα μια θηκη βιβλιο και θελω να ανοιγει η οθονη οταν ανοιγω την θηκη και να σβηνει οταν την κλεινω. απο που το κανω αυτο? που βρισκεται η ρυθμιση αυτη?
Link to comment
Share on other sites

απο τις ρυθμισεις πας στην οθονη κλειδωματος και δακτιλικο αποτυπωμα και πατας στην επιλογη συνθετες ρυθμισεις.πατας στην επιλογη λειτουργια εξυπνης καλυψης και ενεργοποιεις την επιλογη εξυπνο καλυμμα.απο κει και περα αναλογα την θηκη που εχεις ενεργοποιεις μια απο τις δυο επιλογες που εχει Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...