Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από citismarket.com το έχει πάρει κανένας για να βεβαίωση αν έχει την Β20 800 η ένα λινκ από σκρουτζ απο αθηνα με Β20 800 για να το αγοράσω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση!Αν πάρω από gearbest υπάρχει τελωνείο σίγουρα ;Και πόσο είναι;

Σιγουρο δεν ειναι τιποτα. Οταν δεν είναι απο eu, παντα υπαρχει πιθανότητα τελωνειου.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

από citismarket.com το έχει πάρει κανένας για να βεβαίωση αν έχει την Β20 800 η ένα λινκ από σκρουτζ απο αθηνα με Β20 800 για να το αγοράσω

 

απο megastore να το παρεις...στην σωκρατους 22 ειναι.... το αγορασα σημερα...προσοχη ομως,θα αγορασεις το redmi note 4....οχι το 4Χ

Το 4 ειναι με την 800αρα μπαντα...κατα ταλλα ειναι δυο ακριβως ιδια κινητα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορασα σημερα απο σκρουτζ εχει 800αρα μπαντα?

 

https://www.google.gr/search?tbs=sbi:AMhZZiuyN3hTsK3wxX6Kq15j1V3WT_1dQe9IgiPPytxhabeUluwvEdJILem_18GecQdKP_1NPPYdf_1ESspORyQ091lcKxCwDjXNBx_120sovxVHRx17ImoA_1edtLwDCqP3dw5dRDqOUIrKDS6gmJvX0O3CrgnewunbTJUUUGXDcG_1Hnxf4fj5PSax-7Z6-OeXs7J2gqUyDfmgAUtYVerVUNIvw0t_1ARameSeyP_1mrLY9PtcHZPa_1lUbMAXYSBZ6wIhE5ws6_1wOzLEmKfz-iFtF3vRqZEzBX4c0zAHX7eXRx06mRi2aX-Xku_15uGxs0eF-6bvC0EE5zNz1_11p_1FvVoRt5zPCJDrgjubNu4g&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%20%CE%B2%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%20%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1%CF%82&hl=el#

https://www.google.gr/search?tbs=sbi:AMhZZituLVtznwM5dMLP8OI553p0EycDdcIp8SqlAiCvGy6zjqY_1iaStIY5sK7FvgJwy667Hd1EBEbFgZlOR3QkfLzzvBb6l7rLHTSJVES5_10n2hrK4CjgbJ16kTZSDELnInZNU8B8-ae1PjyIfEIrLwRs_1UZaWBPzQ5NfwHm4fE6uq3-Bd8N18CeOpjwdIWIfG4-8TxHBUZ4LpxA15Cl--3hUh7sCWnUWVt0T-fh0eRVt7wXv5aYTgfjg8Zx_1cUAbIgpExSrq5a6vo-LYmp3Ld0NfWSdd2QdOuy-LLua3PuqqoOBj_1UvDNQVAG9fZoxfso2lwwuEOEmtsdQvs7wYUwcQaDiJICaWg&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%20%CE%B2%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%20%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1%CF%82&hl=el#

Πως μπορω να στειλω μια εικονα που να φαινεται πιο καλα???

 

Δεν φαινεται τίποτα πρεπει στο πλαι και απο τις 2 πλευρές να εχει αυτοκολητο κοκκινο να γραφει global edision και επιτελους διαβαστε το πρώτο ποστ ολα εκει υπαρχουν ολα. :mad:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορασα σημερα απο σκρουτζ εχει 800αρα μπαντα?

 

https://www.google.gr/search?tbs=sbi:AMhZZiuyN3hTsK3wxX6Kq15j1V3WT_1dQe9IgiPPytxhabeUluwvEdJILem_18GecQdKP_1NPPYdf_1ESspORyQ091lcKxCwDjXNBx_120sovxVHRx17ImoA_1edtLwDCqP3dw5dRDqOUIrKDS6gmJvX0O3CrgnewunbTJUUUGXDcG_1Hnxf4fj5PSax-7Z6-OeXs7J2gqUyDfmgAUtYVerVUNIvw0t_1ARameSeyP_1mrLY9PtcHZPa_1lUbMAXYSBZ6wIhE5ws6_1wOzLEmKfz-iFtF3vRqZEzBX4c0zAHX7eXRx06mRi2aX-Xku_15uGxs0eF-6bvC0EE5zNz1_11p_1FvVoRt5zPCJDrgjubNu4g&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%20%CE%B2%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%20%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1%CF%82&hl=el#

https://www.google.gr/search?tbs=sbi:AMhZZituLVtznwM5dMLP8OI553p0EycDdcIp8SqlAiCvGy6zjqY_1iaStIY5sK7FvgJwy667Hd1EBEbFgZlOR3QkfLzzvBb6l7rLHTSJVES5_10n2hrK4CjgbJ16kTZSDELnInZNU8B8-ae1PjyIfEIrLwRs_1UZaWBPzQ5NfwHm4fE6uq3-Bd8N18CeOpjwdIWIfG4-8TxHBUZ4LpxA15Cl--3hUh7sCWnUWVt0T-fh0eRVt7wXv5aYTgfjg8Zx_1cUAbIgpExSrq5a6vo-LYmp3Ld0NfWSdd2QdOuy-LLua3PuqqoOBj_1UvDNQVAG9fZoxfso2lwwuEOEmtsdQvs7wYUwcQaDiJICaWg&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%20%CE%B2%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%20%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1%CF%82&hl=el#

Πως μπορω να στειλω μια εικονα που να φαινεται πιο καλα???

Αν βλέπω σωστά στην πρώτη εικόνα φαίνεται το κόκκινο αυτοκόλλητο .

Δες και τον κωδικό που γράφει στο πίσω μέρος του κουτιού​ αν ταιριάζει με αυτόν που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι επαφές από τις σιμ δεν εμφανίζονται στο κινητό...τι κάνω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πανο, ο αριθμός είναι 2016102

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

ειμαι κι εγω κατοχος του συγκεκριμενου κινητου και ηθελα να ρωτησω εαν μπορει να μικρινουν τα εικονιδια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω....Με τις επαφές από τη σιμ τι να κάνω??? Δεν εμφανίζονται στο κινητό μου

Πας επαφές κρατάς πατημενο κάτω αριστερά το κουμπί να σου βγουν οι ρυθμίσεις των επαφών και πας προβολή προτιμήσεων-εμφανιση επαφών sim

Link to comment
Share on other sites

Πας επαφές κρατάς πατημενο κάτω αριστερά το κουμπί να σου βγουν οι ρυθμίσεις των επαφών και πας προβολή προτιμήσεων-εμφανιση επαφών sim

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου :):):)

Link to comment
Share on other sites

απο megastore να το παρεις...στην σωκρατους 22 ειναι.... το αγορασα σημερα...προσοχη ομως,θα αγορασεις το redmi note 4....οχι το 4Χ

Το 4 ειναι με την 800αρα μπαντα...κατα ταλλα ειναι δυο ακριβως ιδια κινητα

ευχαριστώ πολύ το πήρα σήμερα Global Edition και 800 μπάντα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

ειμαι κι εγω κατοχος του συγκεκριμενου κινητου και ηθελα να ρωτησω εαν μπορει να μικρινουν τα εικονιδια

 

Μπορείς με nova launcher μέσα από τις ρυθμίσεις.η κάτι άλλο που δοκίμασα αλλά δεν μ άρεσε είναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σύμμαχοι,

θέλω τις προτάσεις σε screen protector. Στην Αθήνα, τα μαγαζιά που εξειδικεύονται σε αυτό το αξεσουάρ έχουν μόνο ένα τζαμάκι το οποίο είναι μικρότερο από την οθόνη, εγώ ψάχνω film ή αλλιώς "απλό" screen protector. έχει βρει κάποιος από Ελλάδα? Και λινκ από ebay είναι εξίσου ευπρόσδεκτα. ευχαριστώ.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες ! Διαβασα καποια σχολια για κακη ποιοτητα κλησεων . Στο σκρουτζ τα σχολια ειναι αρκετα και ειδικοτερα αναφερονται στο μικροφωνο . Φιλος που το πηρε στη γυναικα του μου ειπε οτι την ακουει πολυ διαφορετικα (χειροτερα εννοουσε!) απ οτι με το προηγουμενο τηλ της . Μπορειτε να βοηθησετε ? Ποια ειναι η εικονα που εχετε για τον ηχο (εσεις ή οι συνομιλητες σας ) ? Ειναι καποια μεμονωμενα κομματια ή ειναι ο κανονας ? Ευχαριστω πολυ! :-)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες ! Διαβασα καποια σχολια για κακη ποιοτητα κλησεων . Στο σκρουτζ τα σχολια ειναι αρκετα και ειδικοτερα αναφερονται στο μικροφωνο . Φιλος που το πηρε στη γυναικα του μου ειπε οτι την ακουει πολυ διαφορετικα (χειροτερα εννοουσε!) απ οτι με το προηγουμενο τηλ της . Μπορειτε να βοηθησετε ? Ποια ειναι η εικονα που εχετε για τον ηχο (εσεις ή οι συνομιλητες σας ) ? Ειναι καποια μεμονωμενα κομματια ή ειναι ο κανονας ? Ευχαριστω πολυ! :-)

 

Όταν το σήμα είναι καλό, δεν έχει κάποιο παρατηρήσιμο πρόβλημα. Ας επιβεβαιώσει ότι συνδέεται σε 3G με ικανή ισχύ πριν κάνει δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες ! Διαβασα καποια σχολια για κακη ποιοτητα κλησεων . Στο σκρουτζ τα σχολια ειναι αρκετα και ειδικοτερα αναφερονται στο μικροφωνο . Φιλος που το πηρε στη γυναικα του μου ειπε οτι την ακουει πολυ διαφορετικα (χειροτερα εννοουσε!) απ οτι με το προηγουμενο τηλ της . Μπορειτε να βοηθησετε ? Ποια ειναι η εικονα που εχετε για τον ηχο (εσεις ή οι συνομιλητες σας ) ? Ειναι καποια μεμονωμενα κομματια ή ειναι ο κανονας ? Ευχαριστω πολυ! :-)

Δεν υπαρχει κανενα θεμα ολα δυνατα καθαρά εγω εχω κοσμοτε αλλα οι υπολοιποι συνομιλητες διαφορες εταιρειες, μπορει να ετυχε σε καποια κομματια αλλα αν μιλαμε και για γουϊντ ειναι προφανες οτι δεν εχει και το καλυτερο σημα. Αναλογα την περιοχή βεβαια. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

Ειμαι τελειως ασχετος με το περιβαλλον του MIUI και θελω να ρωτησω πως περναω ποργραμματα, επαφες, ημερολογιο αλλα και sms απο το παλιο μου τηλεφωνο ( LG L9 ii ) στο καινουργιο μου xiaomi.

Εβαλα την καρτα sd στο νεο κινητο οπου εκει εχω κρατησει backup ολα, εκανα εισαγωγη απο τον αποθηκευτικο χωρο για να περασω τις επαφες αλλα δεν μου βγαζει την τελικη μορφη, δλδ λειπουν επαφες.

Το ιδιο θελω να ρωτησω και με καποια προγραμματα, μπορω να τα περιασω οπως ειναι αποθηκευμενα στην sd με την μορφη που τα χω τροποποιησει η θα πρεπει να τα περασω εξ αρχης απο playstore και να τα ρυθμισω ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

Ειμαι τελειως ασχετος με το περιβαλλον του MIUI και θελω να ρωτησω πως περναω ποργραμματα, επαφες, ημερολογιο αλλα και sms απο το παλιο μου τηλεφωνο ( LG L9 ii ) στο καινουργιο μου xiaomi.

Εβαλα την καρτα sd στο νεο κινητο οπου εκει εχω κρατησει backup ολα, εκανα εισαγωγη απο τον αποθηκευτικο χωρο για να περασω τις επαφες αλλα δεν μου βγαζει την τελικη μορφη, δλδ λειπουν επαφες.

Το ιδιο θελω να ρωτησω και με καποια προγραμματα, μπορω να τα περιασω οπως ειναι αποθηκευμενα στην sd με την μορφη που τα χω τροποποιησει η θα πρεπει να τα περασω εξ αρχης απο playstore και να τα ρυθμισω ?

Ευχαριστω

 

LG Backup με MIUI restore δεν θα παίξει.

 

Επαφές το καλύτερο είναι να τις τραβήξεις από τη google, εφόσον τις συγχρονίζεις εκεί.

Για τα SMS μπορείς να χρησιμοποιήσεις το SMS Backup and Restore (App).

Για τις υπόλοιπες εφαρμογές, κάποιες θα κατέβουν αυτόματα όταν βάλεις το λογαριασμό google, τις υπόλοιπες θα πρέπει να τις κατεβάσεις από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα το Hybrid Double Dual SIM Card Micro SD Adapter Extender 2 Nano SIM Adapter for Android XIAOMI REDMI Note.

 

Το δοκίμασα μόλις τώρα και δουλεύει μια χαρά, από 32GB έκδοση έγινε 64GB με 1,15€ + το κόστος μιας SD Card.

 

Προς ενημέρωσή σας....

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλη φαση αυτο το μαραφετι! Για οποιον φοραει θηκη ειναι μαστ

Γενικα δουλευει καλα ή εχει αποσυνδεσεις κλπ?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Έχω το κινητό στα χέρια μου εδώ και 4 μέρες. Το πήρα από cosmote (λόγω επιδότησης) είναι το global edition 3/32.

Διαβασα κάποια σχόλια σχετικά με την ποιότητα του ακουστικού στην ομιλία και θέλω να σας πω πως δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα ακόμα και σε περιοχές που το σήμα δεν ήταν και πολύ καλό.

Στα θετικά είναι οι αποδόσεις του κινητού το design και φυσικά η φοβερή ΜΠΑΤΑΡΊΑ. (Με full χρήση όλη μέρα το βράδυ έχεις σίγουρα πάνω από 30% μπαταρία).

Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι η κάμερα. Επειδή το προηγούμενο κινητό μου ήταν ένα Huawei p9 lite δεν υπάρχει σύγκριση στα 2 κινητά στο θέμα κάμερα. (μόνο στο θέμα κάμερα....)

Για τα χρήματα του είναι φοβερό. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα

 

Συνεχίστε την καλή δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Έχω το κινητό στα χέρια μου εδώ και 4 μέρες. Το πήρα από cosmote (λόγω επιδότησης) είναι το global edition 3/32.

Διαβασα κάποια σχόλια σχετικά με την ποιότητα του ακουστικού στην ομιλία και θέλω να σας πω πως δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα ακόμα και σε περιοχές που το σήμα δεν ήταν και πολύ καλό.

Στα θετικά είναι οι αποδόσεις του κινητού το design και φυσικά η φοβερή ΜΠΑΤΑΡΊΑ. (Με full χρήση όλη μέρα το βράδυ έχεις σίγουρα πάνω από 30% μπαταρία).

Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι η κάμερα. Επειδή το προηγούμενο κινητό μου ήταν ένα Huawei p9 lite δεν υπάρχει σύγκριση στα 2 κινητά στο θέμα κάμερα. (μόνο στο θέμα κάμερα....)

Για τα χρήματα του είναι φοβερό. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα

:)

Συνεχίστε την καλή δουλειά

 

Mη δίνεις βάση στα σχολια λίγων που πολλες φορες οχι παντα φταίει η εταιρεία τους αλλα που να το παραδεχτουν :happy::):happy: καλοριζικο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...