Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω το συγκεκριμένο τηλεφωνο

 

Απο φιλους βλεπω οτι ειναι το απολυτο vfm

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Άντε μακάρι!Να σαι καλά φίλε μου!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή να κατεβάσω για να γράφει 2k βίντεο το κινητό;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την ομάδα..σήμερα πείρα και γω το κινητό από γνωστό σλρουτζομαγαζο..κινέζικο με περασμένη την oficial global....έχω το εξής θέμα..οταν το αφήνω για πολύ ώρα και πάω να το ανοίξω ή με το δαχτυλικο ή με το button αργεί να ανοίξει 5-6 δευτερόλεπτα...μετά αν το κλριδωσω καπάκι και το ανοίξω λειτουργεί φυσιολογικά...δοκιμασα επανεκκινήσεις και επαναφορά εργοστασιακών αλλά τπτ..το ίδιο..αύριο σκοπεύω να τους το πάω πίσω..εκτωςωαν έχετε να προτείνεται τπτ

 

Update: όσο κουφό και αν φενετσι τελικά έφταιγε η micro sd κάρτα..την εβγαλα και όλα ρολόι..την έβαλα σε άλλο κινητό και ζητούσε φορμάτ..την έκανα ,την ξαναβαλα στο xiaomi και έστρωσε..ή κάρτα καινούρια σχετικά class 10 32gb kinston

 

Από ποιο σκρουτζομάγαζο το πήρες, αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο σκρουτζομάγαζο το πήρες, αν επιτρέπεται;

 

http://www.safesales.gr..ειναι και διπλα στο σπιτι μου κιωλας και ειναι τεσταρισμενο για τα θεματα εγγυησεων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρε μια φίλη μου από το πλαίσιο χθες. Σε περίπτωση βλάβης που το πάει; Στο πλαίσιο ή υπάρχει αντιπρόσωπος της Xiaomi στην Ελλάδα; Ευχαριστώ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρε μια φίλη μου από το πλαίσιο χθες. Σε περίπτωση βλάβης που το πάει; Στο πλαίσιο ή υπάρχει αντιπρόσωπος της Xiaomi στην Ελλάδα; Ευχαριστώ!

Η επίσημη αντιπροσωπία στην Ελλάδα είναι η infoquest.

Μπορείς να το πας εκεί ή στο ΠΛΑΙΣΙΟ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη αντιπροσωπία στην Ελλάδα είναι η infoquest.

Μπορείς να το πας εκεί ή στο ΠΛΑΙΣΙΟ

Να 'σαι καλά ευχαριστώ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται τέλος του μήνα ( Ιούλιος 2017) θα κυκλοφορήσει η συσκευή, σύμφωνα με πληροφορίες που διέρρευσαν στο Xiaomi Today.

Θα έρχεται με Snapdragon 630, MIUI 9 και τιμή που θα ξεκινά από τα 179 δολάρια

Αν οι διαρροές αληθεύουν, το Xiaomi Redmi Note 5 θα έρχεται με οθόνη 5,5 ιντσών fullHD (1920 x 1080), οχταπύρηνο Snapdragon 630 SoC με μέγιστο χρονισμό στα 2,2GHz και γραφικά Adreno 508. Για λειτουργικό θα φορά το Android 7.1.1 Nougat με το ακυκλοφόρητο ακόμη MIUI 9.

Η οπίσθια κάμερα του νέου Redmi Note θα έρχεται στα 16MP με αισθητήρα Sony Exmor και η μπροστινή στα 13MP.

Το Redmi Note 5 θα έρχεται με τρεις επιλογές για RAM και αποθηκευτικό χώρο: μία στα 3GB με 32GB αποθηκευτικό χώρο, μία στα 4GB και αποθηκευτικό χώρο στα 32GB και μία στα 4GB με αποθηκευτικό χώρο στα 64GB.

θα διαθέτει αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος και η μπαταρία του θα έχει χωρητικότητα 3.790mAh. Θα υποστηρίζει USB Type-C 3.1, Bluetooth 5 και Quick Charge 4.0.

Σύμφωνα με τη διαρροή, η τιμή για την έκδοση των 3GB RAM και 32GB αποθηκευτικού χώρου θα είναι στα 179 δολάρια. Η τιμή για την έκδοση των 4GB RAM και 32GB αποθηκευτικού χώρου θα είναι λίγο πιο πάνω από 200 δολάρια και η πιο ακριβή έκδοση των 4GB RAM και 64GB αποθηκευτικού χώρου θα κυμαίνεται λίγο πάνω από τα 220 δολάρια.

http://www.mi6xiaomi5.com/wp-content/uploads/2017/05/Xiaomi-Redmi-Note-5.jpg

Xiaomi-Redmi-Note-5-800x510.jpg

Πηγές

http://www.gsmarena.com/leak_details_redmi_note_5_snapdragon_630_660_chipset_3790mah_battery-news-25997.php

http://www.xiaomitoday.com/xiaomi-redmi-note-5-specs-price-leak/

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την μπαταρία που θα είναι σημαντικά μικρότερη:X

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμα τη την xiaomi με τα τόσα κινητά που έχει βγάλει που δεν ξέρουμε τι παίρνουμε στο τέλος!Λοιπόν παρέλαβα σήμερα και το κουτί δεν γράφει πάνω 4x αλλά μόνο 4 και στα πλάγια με κόκκινα γράμματα global version!Τι έχω πάρει τελικά γτ από το ΠΛΑΙΣΙΟ για 4χ το παρήγγειλα αλλά...

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμα τη την xiaomi με τα τόσα κινητά που έχει βγάλει που δεν ξέρουμε τι παίρνουμε στο τέλος!Λοιπόν παρέλαβα σήμερα και το κουτί δεν γράφει πάνω 4x αλλά μόνο 4 και στα πλάγια με κόκκινα γράμματα global version!Τι έχω πάρει τελικά γτ από το ΠΛΑΙΣΙΟ για 4χ το παρήγγειλα αλλά...

Αυτό είναι, θα το διαπιστώσεις από τη μνήμη ram που είναι 4GB.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι, θα το διαπιστώσεις από τη μνήμη ram που είναι 4GB.

 

Ναι το ξέρω ότι έχει 4 γιγα ραμ απλά επειδή έχω δει διάφορα βιντεάκια στο youtube ,έβλεπα εκεί ότι το κουτί έγραφε 4χ και όχι απλά 4

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμα τη την xiaomi με τα τόσα κινητά που έχει βγάλει που δεν ξέρουμε τι παίρνουμε στο τέλος!Λοιπόν παρέλαβα σήμερα και το κουτί δεν γράφει πάνω 4x αλλά μόνο 4 και στα πλάγια με κόκκινα γράμματα global version!Τι έχω πάρει τελικά γτ από το ΠΛΑΙΣΙΟ για 4χ το παρήγγειλα αλλά...

 

Έχεις πάρει το 4χ με την 800αρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάρει το 4χ με την 800αρα.

 

Ωραία οπότε πήρα αυτό που ήθελα ☺

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι, θα το διαπιστώσεις από τη μνήμη ram που είναι 4GB.

 

Εγώ είχα την εντύπωση πως και το 4X έχει 3GB μνήμη ram. Έτσι γράφει στα χαρακτηριστικά του, στα σκρουτζομάγαζα που κοιτάω.

 

Edit: Εκτός αν μιλάτε για το 64άρι.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σημερα πηρα το κινητο,πριν ειχα motorola moto g2,αν και ειναι λιγος ο χρονος που το εχω εχω μεινει κατευχαριστημενος απο ολα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εφαρμογή για την κάμερα μας αφήνει να τραβάμε 2k?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραία οπότε πήρα αυτό που ήθελα ☺

 

Δεν υπάρχει note 4x με την 800, απλά αγόρασες το global Note 4. Aπόδειξη ότι στο κάτω μέρος στο ηχείο έχει 6 τρυπίτσες αριστερά και δεξιά, το Note 4x έχει 5.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει note 4x με την 800, απλά αγόρασες το global Note 4. Aπόδειξη ότι στο κάτω μέρος στο ηχείο έχει 6 τρυπίτσες αριστερά και δεξιά, το Note 4x έχει 5.

 

Πάντως 5 έχει εμένα δεξιά κ αριστερά

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως 5 έχει εμένα δεξιά κ αριστερά

Όλα τα redmi note με snapdragon είτε τα global με την 800αρα είτε τα κινέζικα 4Χ 5 τρύπες έχουν αριστερά και δεξιά στο κάτω μέρος. 6 έχουν όσα έχουν επεξεργαστή mediatek

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα redmi note με snapdragon είτε τα global με την 800αρα είτε τα κινέζικα 4Χ 5 τρύπες έχουν αριστερά και δεξιά στο κάτω μέρος. 6 έχουν όσα έχουν επεξεργαστή mediatek

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Α ωραία τότε

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι δεν μου κολλάει με την μπαταρία του κινητού!Ενώ βρίσκομαι κοντά στη δεύτερη μέρα από τότε που το φορτισα και είμαι στις 8 και κάτι ώρες οθόνη με 30% επιπλέον μπαταρία,στο σχεδιάγραμμα μου γράφει ότι είμαι μια μέρα και 10 ώρες!Γτ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...