Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα με ενα ερώτημα για οποίον ξέρει. Γιατί σβήστηκαν η επαφές που ειχα περασμένες στο κινητό

χωρίς να κάνω κάτι και πως κάνω αντιγραφή τις επαφές απο τη σιμ στο κινητό?

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θέμα με Force Closes του Messenger έχω μόνο εγώ; Στις τελευταίες δυο ενημερώσεις της εφαρμογής γίνεται αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θέμα με Force Closes του Messenger έχω μόνο εγώ; Στις τελευταίες δυο ενημερώσεις της εφαρμογής γίνεται αυτό.

 

Τότε μήπως φταίει η εφαρμογή φίλε μου κ όχι η ρομ.Σβησε το μεσεντζερ κ κατέβασε μία πιο παλιά έκδοση κ τσεκαρε το.Πιστευω είναι θέμα εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ρε παιδια,τυχαια επεσα εδω,υπαρχουν 2 threads για το ιδιο τηλεφωνο?!

Εγω αυτο ηξερα και ειμαστε και πολλοι εκει! --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448880&page=348

 

Δεν υπαρχει κανας moderator να τα συμπτυξει?

 

Το 4Χ με το global φορανε ακριβως το ιδιο hardware,τις ιδιες rom και τα ιδια accessories,μονο η B20 τα ξεχωριζει,συνεπως δεν τιθεται κανενα θεμα ασυμβατοτητας,μπορουν να γινουν ενα thread

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά η μανούλα έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα που με εκνευρίζει, ποιο είναι αυτό: Υποθετικά, έχω μια αποθηκευμένη συγχρονισμένη στο mi account επαφή με όνομα Κοσμάς και κινητό 6900214365. Όταν μπω στην μαμίσια εφαρμογή σμσ, τα σμσ που στέλνω εγώ είναι στην επαφή Κοσμάς και τα σμσ που λαμβάνω είναι από την επαφή 6900214365. Δεν κάνω τυχαία ότι κάνω.

 

Δηλαδη οταν ανοιγεις το μνμ δεν βλεπεις το ονομα; αλλα αριθμο. Και; εφοσον πριν το ανοίξεις σου λέει ποιος το εστειλε πειραζει στο άνοιγμα να μη βλεπεις ονομα; Αυτο δεν το θεωρω μπαγκ αλλα μια ιδιαίτερο τη τα του μιουϊ. Το κακο θα ηταν να μην ξερεις ποιος το έστειλε να σου έβγαζε μόνο αριθμό και πριν το άνοιγμα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τότε μήπως φταίει η εφαρμογή φίλε μου κ όχι η ρομ.Σβησε το μεσεντζερ κ κατέβασε μία πιο παλιά έκδοση κ τσεκαρε το.Πιστευω είναι θέμα εφαρμογής

 

Πιθανότατα θέμα εφαρμογής είναι αλλά μου κάνει εντύπωση που εμφανίζεται μόνο σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου είναι αυτό που εισάγει η info quest, note 4x.

Η αναβάθμιση έγινε ΟΤΑ. Η rom είναι η επίσημη του τηλεφώνου (αυτή που φοράει από τη μάνα του). Το ΜIUI παραμένει στην έκδοση 8 αλλά έγινε 8.5

 

Παιδια εγω το πρωι που το ανοιξα μου ηρθε ενημερωση για τα 9ρια.Φοραω την 8.2.1 GLOBAL το πηρα απο Ελλαδα αλλα οχι απο την Info Quest αυτο σημαινει οτι θα το κανω χειροκινητα?(το μην. εγραφε πρωτα θα παρουν τα 4Χ με τον Snapgragon & μετα τα ΜΤΚ.Την αλλη βδομαδα τα ΝΟΤΕ 3 με την ιδια σειρα.Πρωτη φορα αγοραζω Xiaomi & καθε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θέμα που είχα με το Messenger διορθώθηκε με την αναβάθμιση σε MIUI 9. Μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις παιδιά, ειδικά το split screen mode που το περίμενα πως και πως!
Link to comment
Share on other sites

εσείς που έχετε τα 4άρια με 4 γίγα ραμ αγορασμένο από ελληνικό επίσημο αντιπρόσωπο, έχετε πάρει update σε ανδρόϊ (όπως το λέει ο Κος Ζερβουδάκης) 7???

 

επίσης όποιος ρουτάρει το nougat ας στείλει κάποιο σχετικό λινκ.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

όταν έρθει βγάλε μια φώτο και στείλε να το δούμε!

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Παιδια τελικα υπαρχει μαγαζι στην Ελλαδα που πουλαει κανονικο Temp.glass που καλυπτει ΚΑΙ τα πληκτρα.Σε Μυρο & χρυσαφη τα ειδα μεχρι τωρα.Τιμη?10Ε(ΨΙΛΟΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα υπαρχει μαγαζι στην Ελλαδα που πουλαει κανονικο Temp.glass που καλυπτει ΚΑΙ τα πληκτρα.Σε Μυρο & χρυσαφη τα ειδα μεχρι τωρα.Τιμη?10Ε(ΨΙΛΟΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ)

 

αν καλύπτει και τα αφής τότε με ενδιαφέρει, στείλε λινκ ή έστω πληροφορίες παρακαλώ :D

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Πσοστατευτικο οθονης(μαζι με τα κουμπια) καταστημα SHOP WEB.GR ΤΙΜΗ 10Ε.Το εχει σε μαυρο και σε χρυσαφι.Πεσαμε και σε αργιες βλεπεις αλλα Τεταρτη κατευθειαν τηλεφωνο για αγορα(ειδα και κατι καλες θηκες λιγο τσιμπιμενες ειναι αλλα θα δουμε)Επισεις το εχουν και κανα δυο μαγαζια ακομα στην ιδια τιμη οποτε βλεπουμε και κανουμε.ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΕΛΟΣ.Τηλ 2351302764 Edited by Kalampoyri
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κανεις που ασχολείται, ποια ειναι η πιο γρήγορη και σταθερή custom rom (οχι miui)? Τωρα ειμαι με resurrection remix. Και θα ήθελα να εχει customizations σαν την rr (τουλάχιστον καποια)

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι γινεται ρε παιδια,τυχαια επεσα εδω,υπαρχουν 2 threads για το ιδιο τηλεφωνο?!

Εγω αυτο ηξερα και ειμαστε και πολλοι εκει! --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448880&page=348

 

Δεν υπαρχει κανας moderator να τα συμπτυξει?

 

Το 4Χ με το global φορανε ακριβως το ιδιο hardware,τις ιδιες rom και τα ιδια accessories,μονο η B20 τα ξεχωριζει,συνεπως δεν τιθεται κανενα θεμα ασυμβατοτητας,μπορουν να γινουν ενα thread

 

Εδω μιλαμε γενικα και εκει μιλανε μονο για miui. Επίσης υπαρχεο διαφορα στο 4 με το 4x δες ενα παλιο ποστ που τα εξηγεί.

Edited by NikolasSpyr
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κανεις που ασχολείται, ποια ειναι η πιο γρήγορη και σταθερή custom rom (οχι miui)? Τωρα ειμαι με resurrection remix. Και θα ήθελα να εχει customizations σαν την rr (τουλάχιστον καποια)

Ευχαριστώ.

 

Από bugs και μπαταρία τι λέει η resurrection?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Από bugs και μπαταρία τι λέει η resurrection?

 

Bugs καμποσα προφανώς γιατί βγαίνει 1 build το μηνα. Αυριο παω διακοπές και θα ειμαι εκτός. Μολις γυρίσω (σε καμια εβδομάδα) θα δοκιμάσω aosp extended που φαίνεται πολυ σταθερη (και βγαίνει 1 build την εβδομάδα).

Μπαταρία δεν μπορω να συγκρίνω με miui γιατι την κράτησα για λιγες ωρες μονο. Το μονο που ξερω ειναι οτι η μπαταρία του κινητού ειναι απλα τέλεια.

Edited by NikolasSpyr
Link to comment
Share on other sites

Τυπου ποσες ωρες σοτ και με τι χρήση????

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Εε τωρα το καλοκαίρι ειναι λιγο περίεργα γιατι το εχω συνέχεια στο pc για ίντερνετ (στο εξοχικό) και δεν μπορώ να μετρήσω αλλα γενικα κρατάει πανω απο 1 μερα με μετρια χρήση (τωρα την μετρια χρηση οπως την παρει ο καθενας). Νομιζω μετράει και το οτι τα 2.4 απο τα 2.8 gb ram ειναι γεμάτα συνέχεια (εχω 130 εφαρμογές....). Πολλες φορες παει και 2.7gb.

Edited by NikolasSpyr
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλους με την τελευταία αναβάθμιση σε nougat o ήχος κλήσης είναι αυξανόμενος υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί?
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλους με την τελευταία αναβάθμιση σε nougat o ήχος κλήσης είναι αυξανόμενος υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448880 post #5575

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Πηρε η γυναικα το κινητο και εχω μια ερωτηση. Ξερει κανεις ποσο Scratch resistant ειναι η οθονη του? Λεω να παω να παρω μια ζελατινα απο Πλαισιο ( http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Sentio-Giali-Prostasias-Redmi-Note-4%CE%A7.htm ) αλλα με αγχωνει το δεδομενο οτι στην Ελλαδα φερνει ως Note 4x η Infoquest το Note 4. Αν δεν κανω λαθος ειναι ακριβως το ιδιο και αλλαζει μονο η 800αρα που αναλογως την εκδοση, το συγκεκριμενο δεν την εχει. Κανω λαθος? Θα κανει αυτο που εχω παραθεσει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Πηρε η γυναικα το κινητο και εχω μια ερωτηση. Ξερει κανεις ποσο Scratch resistant ειναι η οθονη του? Λεω να παω να παρω μια ζελατινα απο Πλαισιο ( http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Sentio-Giali-Prostasias-Redmi-Note-4%CE%A7.htm ) αλλα με αγχωνει το δεδομενο οτι στην Ελλαδα φερνει ως Note 4x η Infoquest το Note 4. Αν δεν κανω λαθος ειναι ακριβως το ιδιο και αλλαζει μονο η 800αρα που αναλογως την εκδοση, το συγκεκριμενο δεν την εχει. Κανω λαθος? Θα κανει αυτο που εχω παραθεσει?

 

Ναι θα κάνει. Οι προστασίες οθόνης του mediatek version με του snapdragon ταιριάζουν. Οι θήκες δεν ταιριάζουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...