Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Απο κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού πως πάει;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άσχημα έως μέτρια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Απο κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού πως πάει;

 

Σχεδόν τελείως άχρηστο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ποση ωρα κανει να φορτισει πληρως το κινητο με τον δικο του φορτιστη? Το εχει ενας φιλος και μου ειπε πως εκανε περιπου 8 ωρες. Παιζει να εχει καποιο προβλημα? Παιζει ρολο το οτι ηταν η 2η-3η φορτιση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ποση ωρα κανει να φορτισει πληρως το κινητο με τον δικο του φορτιστη? Το εχει ενας φιλος και μου ειπε πως εκανε περιπου 8 ωρες. Παιζει να εχει καποιο προβλημα? Παιζει ρολο το οτι ηταν η 2η-3η φορτιση?

λιγο λιγοτερο απο 3 ωρες. Το 8 ειναι υπερβολικο... Να δει αν ο φορτιστης ειναι ο 2Α γιατι καποιο αλλο παιδι ειχε μη οριτζιναλ στη συσκευασια, και αν ο φορτιστης ειναι ΟΚ, να δοκιμασει αλλη μπριζα.

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με αυτο το κινητο ρε παιδια; Δευτερο τηλεφωνο που εφερα σε φιλο και χαλασε το μικροφωνο και δε μπορει να μιλησει ο ανθρωπος παρα μονο με handsfree. Εχει συμβει σε αλλους ή ετυχε τετοια γκαντεμια πρωτη φορα μετα απο τοσα xiaomi γενικα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω νευριάσει απίστευτα δεν μπορώ να βρω θήκη που όντως να είναι για το 4x σε όλα τα μαγαζιά λέει 4x αλλά στην τελική είναι για το 4 με τον mediatek. 4 θήκες πήρα και οι 4 δεν ήταν σωστές.
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει από εδώ Nillkin Σιλικόνης και έκατσε μια χαρά. Βέβαια πήγα στο μαγαζί και τη δοκίμασα.Τώρα δεν έχει διαθέσιμες , αλλά σκέφτομαι να χτυπήσω το Ultra slim σκληρό Κάλυμμα Πλάτης :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω σιλικόνης.. θέλω καμιά ματ θηκουλα από Ελλάδα όμως....

 

πρώτον υπάρχει το ebay (δοκιμασμένα, 3 έχω αγοράσει, όλες άψογες), δεύτερον, από την αλυσίδα καταστημάτων με τα προϊόντα turdoX έδωσα 5 ευρώ και πήρα μια διάφανη σαν προσωρινή λύση μέχρι να έρθει από εξωτερικό και είναι άψογη. επίσης η θήκη αυτή γλιστράει πάρα πάρα πολύ λίγο. ήθελα άμεσα θήκη γιατί ήξερα ότι το κινητό γλιστράει σαν τρελό, επικάλυψη αλουμινίου βλέπεις.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να το προτείνω σε φίλη αλλά διαβάζω διάφορα θεματάκια μικρά ή μεγαλύτερα.. Τελικά το προτείνετε; Όπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχει δυνατότητα για πειράγματα τύπου wipe data κλπ. Θέλω ένα που απλά να δουλεύουν όλα απροβλημάτιστα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει θέματα το τηλέφωνο, ούτε wipe θέλει. Μια χαρά απροβλημάτιστο είναι. Μόνο αν έχει σε προτεραιότητα την κάμερα ας κοιτάξει σε κάτι ακριβότερο (πχ Ρ9 κλπ).

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχει ιδιαίτερα θέματα το κινητό... και πραγματικά δεν νομίζω ότι κάποιος έχει λόγο να σχηματίσει τέτοια εντύπωση παρακολουθώντας τα θέματα συζήτησης εδώ στο φόρουμ.

Πλέον τούτου, παρότι δεν το χρησιμοποιώ προσωπικά, το έχουν πάρει μετά από σύστασή μου αρκετοί γνωστοί (από αρχάριοι έως πιο απαιτητικοί), και δεν έχω ακούσει ίχνος παραπόνου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Κατεληξα στο redmi note 4x για νεα μου συσκευη,και θελω να ρωτησω κατι,φιλος μου το πηρε σημερα απο cosmoteshop,και το κουτι γραφει Redmi Note 4,και οχι 4x...Του δωσανε λαθος συσκευη :p ή κρατανε απλα την τυπικη παγκοσμια ονομασια του Redmi Note 4 global?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Κατεληξα στο redmi note 4x για νεα μου συσκευη,και θελω να ρωτησω κατι,φιλος μου το πηρε σημερα απο cosmoteshop,και το κουτι γραφει Redmi Note 4,και οχι 4x...Του δωσανε λαθος συσκευη :p ή κρατανε απλα την τυπικη παγκοσμια ονομασια του Redmi Note 4 global?
Καλημερα φίλε μου. Μια φίλη που το πήρε από κοσμοτε έλεγε redmi note 4x στο πίσω χαρτάκι της infoquest.

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Κατεληξα στο redmi note 4x για νεα μου συσκευη,και θελω να ρωτησω κατι,φιλος μου το πηρε σημερα απο cosmoteshop,και το κουτι γραφει Redmi Note 4,και οχι 4x...Του δωσανε λαθος συσκευη :p ή κρατανε απλα την τυπικη παγκοσμια ονομασια του Redmi Note 4 global?

 

Το global πηρες κανονικα. Δεν εχει το Χ στο κουτι. Αυτο ηταν εφευρεση της Indoquest να το ονομαζει 4Χ το Note 4 global.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Κατεληξα στο redmi note 4x για νεα μου συσκευη,και θελω να ρωτησω κατι,φιλος μου το πηρε σημερα απο cosmoteshop,και το κουτι γραφει Redmi Note 4,και οχι 4x...Του δωσανε λαθος συσκευη :p ή κρατανε απλα την τυπικη παγκοσμια ονομασια του Redmi Note 4 global?

Και εγώ σήμερα από πλαίσιο είναι αγορασμένο

Η απόδειξη γράφει note4x ενώ το κουτί note4

Φίλος μου που το κατέχει το άθλημα με τα Xiaomi μου έστειλε τις διαφορές

Ρίξε μια ματιά και στο δικό σου.

Εγω έχω το note4x μάλλον

 

351a2e16dab56868e286acdcc96b795a.jpg6a8bafcbe33a72753e6c0ec8e1702669.jpg64a938df18f5f22bd1855ded8f8cb0f3.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.περιμενω το 4Χ 4-64 snapdregon και θελω να του παρω μια συγκεκριμενη θηκη απ το e bay που μ εχει βολεψει και σ αλλα κινητα.Το μονο θεμα ειναι οτι ψαχνοντας για θηκες και τζαμακια στο aliexpress βρηκα ενα καταστημα που αναλυτικα λεει οτι θηκες και τζαμακια στο rn4 στο rn4x 4-64 ειναι τα ιδια , ενω στο rn4x 3-32 ειναι διαφορετικα.

http://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redmi-Full-Coverage-Shockproof-Slim-Case-Silicone-Soft-Cover-Skin-/172484324309?var=&hash=item2828ddebd5:m:m5O4h682WPWNixVXzHvED8Q

 

https://www.aliexpress.com/item/Full-Cover-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Redmi-4-4A-4Pro-4-Prime-Redmi-Note-4-Note/32795664500.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7g4Oiw

 

Στη θηκh του ebay να παρω αυτην του rn4?Oποιαδηποτε βοηθεια επιθυμητη!!!

Edited by billfot
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω πλεον της συσκευης!Πρωτη εικονα αρκετα θετική,αν εξαιρεσουμε την τραγικη κατ'εμε λειτουργια της καμερας τη νυχτα(αλλα δεν ειναι κατι που με "χαλαει" τοσο,καθως η μπαταρια και η ταχυτητα της συσκευης ηταν τα κυρια χαρακτηριστικα για τα οποια την αγορασα).Για tempered glass,τι εχετε να προτεινετε?Απο ελληνικα μαγαζια παντα...
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω πλεον της συσκευης!Πρωτη εικονα αρκετα θετική,αν εξαιρεσουμε την τραγικη κατ'εμε λειτουργια της καμερας τη νυχτα(αλλα δεν ειναι κατι που με "χαλαει" τοσο,καθως η μπαταρια και η ταχυτητα της συσκευης ηταν τα κυρια χαρακτηριστικα για τα οποια την αγορασα).Για tempered glass,τι εχετε να προτεινετε?Απο ελληνικα μαγαζια παντα...

 

Αμα σου φαινεται καλη η μπαταρια του μαλλον δεν εχεις αναβαθμισει σε 7 ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου φαινεται καλη η μπαταρια του μαλλον δεν εχεις αναβαθμισει σε 7 ακομα...

 

εχει προβλημα η μπαταρια με την 7 ? εγω δεν το αναβαθμισα ακομη

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου φαινεται καλη η μπαταρια του μαλλον δεν εχεις αναβαθμισει σε 7 ακομα...

Γιατί το λες αυτό??

Εγώ είμαι σε 7 και μου φαίνεται τέλεια

Έβγαλα πάνω από 10 ώρες SOT

Ήταν καλύτερη με mm??

(Ελληνικό από πλαίσιο note 4x 64αρι)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα στα xiaomi-miui.gr και η αληθεια ειναι οτι και εγω παρατηρω μειωμενη αποδοση.Πχ μεσα σε 2 ωρες στη δουλεια με δεδομενα ανοιχτα και ελαχιστες ειδοποισεις πεφτει ενα 10% , τοσο δεν επεφτε το letv x600 που εχει 25% μικροτερη μπαταρια...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...