Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σορρυ, μάι μπαντ. Εφαγα ενα μηδενικο. Η εκδοση ειναι 8.1.10.0.0 global stable.

Η ιδια τελοσπαντων με του παιδιου παραπανω στο ποστ #592.

Η γνησια σταθερη ειναι 8.2.10.0

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάνω το update κάνω επανεκκίνηση και μου λέει συνέχεια update failed download full rom 1.5 giga. Την κατεβάζω πάλι τα ίδια. Πάω να το κάνω από recovery mode δεν μπαίνει απλά βγάζει ένα εικονίδιο το κινητό με ένα usb. Πάω να το κάνω από pc δεν το βλέπει το mi suite και σπίτι είδα δεν δουλεύει με android 6!!!!!!! HELP!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Η γνησια σταθερη ειναι 8.2.10.0

 

Λοιπον για να το σιγουρεψω λιγο.

Για να παμε απο την 8.1.10.0.0 global stable στην official 8.2.10.0 global stable:

1. Κατεβαζουμε αυτην εδω: http://en.miui.com/download-321.html

2. Aκολουθουμε αυτη τη διαδικασια: http://en.miui.com/a-232.html

 

Και τελος? Το κινητο ειναι το 3/16gb, ειναι σωστη η παραπανω ρομ?

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να το σιγουρεψω λιγο.

Για να παμε απο την 8.1.10.0.0 global stable στην official 8.2.10.0 global stable:

1. Κατεβαζουμε αυτην εδω: http://en.miui.com/download-321.html

2. Aκολουθουμε αυτη τη διαδικασια: http://en.miui.com/a-232.html

 

Και τελος? Το κινητο ειναι το 3/16gb, ειναι σωστη η παραπανω ρομ?

 

Αα δε ξερω το 32αρι εχω της ελληνικης αντιπροσωπειας εγω απο αυτα δεν σκαμπαζω ούτε ασχολουμε, ισως καποιο παιδι που εχει το μικροβιο να μπορεσει να σε βοηθήσει. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω διαβάσει πολλά άρθρα περί φορτησης της μπαταρίας αλλά ήθελα και μια γνώμη , μια άποψη γι'αυτό το θέμα από κάποιον που γνωρίζει εκ πυράς. Όπως εγώ έτσι και πολλοί άλλοι θα αναρωτιούνται πως μετά από πχ 200 φορτησεις θα έχω την ίδια αυτονομία μπαταρίας που έχω και τώρα.( Δύσκολο μεν αλλά όλα γίνονται :)) Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος δλδ να φορτίζω το κινητό? Απόψεις και πιστεύω..

 

Xiaomi redmi note 4 ( snapdragon)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω διαβάσει πολλά άρθρα περί φορτησης της μπαταρίας αλλά ήθελα και μια γνώμη , μια άποψη γι'αυτό το θέμα από κάποιον που γνωρίζει εκ πυράς. Όπως εγώ έτσι και πολλοί άλλοι θα αναρωτιούνται πως μετά από πχ 200 φορτησεις θα έχω την ίδια αυτονομία μπαταρίας που έχω και τώρα.( Δύσκολο μεν αλλά όλα γίνονται :)) Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος δλδ να φορτίζω το κινητό? Απόψεις και πιστεύω..

 

Xiaomi redmi note 4 ( snapdragon)

 

Δεν έχει κάποια ιδιαιτερότητα η συγκεκριμένη συσκευή, ισχύει ότι συζητάμε κατά καιρούς σε πιο γενικά θέματα:

Μην την ξελιγώνεις, μην την αφήνεις για μεγάλα διαστήματα στο 100% και μην της ανεβάζεις πολύ θερμοκρασία. Εάν κάνεις φορτίσεις 20%-80%, μετά από 200 φορτίσεις θα είναι πρακτικά όπως την πρώτη.

 

Ας κάνω κι εγώ μερικές ερωτήσεις, γιατί ζήτησαν τη γνώμη μου για αγορά του Note 4X:

Απ' ότι έχω καταλάβει, όλα τα 4X έχουν Snapdragon, σωστά?

Από πλευράς modem, υποστηρίζουν όλα τα Note 4X όλες τις Ελληνικές LTE μπάντες, ή υπάρχουν και Note 4X που δεν το κάνουν και πρέπει να το ψάξω περισσότερο με το κάθε κατάστημα βάσει του Product ID?

 

Συνολικά, τα πράγματα που θέλω να επιβεβαιώσω πριν την παραγγελία είναι:

Snapdragon, 3GB RAM, μπάντες LTE - ξεχνάω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , έχω στην κατοχή μου εδώ και δυο μέρες το κινητό ..τούμπανο από το προηγούμενο (lenovo vibe p1m)..στο θέμα μας τώρα θα ήθελα να ρωτήσω ενώ έχω ενεργοποιήσει το φλας στις ειδοποιήσεις όταν μου έρχεται μια ειδοποίηση δεν ανάβει ..ανάβει μόνο στις αναπάντητες..πχ από παιχνίδια ενώ ακούγεται ο ήχος δεν δείχνει το φωτακι ότι κάτι ήρθε όπως και στα μηνύματα και ξαναλέω έχω ενεργοποιήσει να ανάβει ..τι να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , έχω στην κατοχή μου εδώ και δυο μέρες το κινητό ..τούμπανο από το προηγούμενο (lenovo vibe p1m)..στο θέμα μας τώρα θα ήθελα να ρωτήσω ενώ έχω ενεργοποιήσει το φλας στις ειδοποιήσεις όταν μου έρχεται μια ειδοποίηση δεν ανάβει ..ανάβει μόνο στις αναπάντητες..πχ από παιχνίδια ενώ ακούγεται ο ήχος δεν δείχνει το φωτακι ότι κάτι ήρθε όπως και στα μηνύματα και ξαναλέω έχω ενεργοποιήσει να ανάβει ..τι να φταίει;

 

Θα μπεις απο το μενού στις εφαρμογες συστηματος και τις κατεβασμενες θα ανοιξεις μια μια εφαρμογη σου βγαζει μενου με διαφορα προς το τελος γραφει φλας ειδοπιησης θα το τικαρεις και εισαι ετοιμος.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω ότι το έχω κάνει και από εκεί αλλά και πάλι δεν ανάβει ..

 

Μηπως εχεις λοψει τιποτα αδειες;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω κι εγώ μερικές ερωτήσεις, γιατί ζήτησαν τη γνώμη μου για αγορά του Note 4X:

Απ' ότι έχω καταλάβει, όλα τα 4X έχουν Snapdragon, σωστά?

Από πλευράς modem, υποστηρίζουν όλα τα Note 4X όλες τις Ελληνικές LTE μπάντες, ή υπάρχουν και Note 4X που δεν το κάνουν και πρέπει να το ψάξω περισσότερο με το κάθε κατάστημα βάσει του Product ID?

 

Συνολικά, τα πράγματα που θέλω να επιβεβαιώσω πριν την παραγγελία είναι:

Snapdragon, 3GB RAM, μπάντες LTE - ξεχνάω κάτι?

 

Οχι, εχει και 4x με mediatek.

Αφου εχετε καταληξει σε αυτο, εγω θα προτεινα να το παρετε χωρις το "Χ" που να εχει και την B20 (800αρα) μπαντα.

Τα ιδια τηλεφωνα ειναι ουσιαστικα και το 3/32 ειναι και 5ε φτηνοτερο αυτη τη στιγμη στο σκρουτζ.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις λοψει τιποτα αδειες;

Δεν ξέρω τι άδειες; ...τώρα που είδα στο viber όταν έρχεται μου βγάζει βιολετί χρώμα ενώ στις ρυθμίσεις δεν έχω βάλει να μου έρχονται οι ειδοποιήσεις με βιολετί χρώμα αλλά με άσπρο ...

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω 4g στην Κόνιτσα και wind και cosmote και πάει και στις 2 κάρτες σφαίρα!!!!!!!

Επίσης διαπίστωσα ότι με 4g καταναλώνει λιγότερα mb σε σχέση με 3g ενώ νόμιζα ότι θα συμβαίνει το αντίθετο

Link to comment
Share on other sites

Επίσης διαπίστωσα ότι με 4g καταναλώνει λιγότερα mb σε σχέση με 3g ενώ νόμιζα ότι θα συμβαίνει το αντίθετο

 

κανένα απο τα δυο δεν είναι λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι τρώνε το ίδιο;

 

Ναι όσο αφορά τα δεδομένα,αφου η σελίδα που θες να φορτώσεις δεν αλλάζει μέγεθος ανάλογα την συνδεση σου.

Εκτός αν βάλεις να δεις βιντεο και σταματήσεις την φόρτωση της σελίδας καθώς λόγω μεγαλύτερη ταχύτητας θα προλάβει να φορτώσει και μεγαλύτερη διάρκεια του βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ενός άσχετου: αν έχεις σύνδεση 4G αλλά η περιοχή δεν το υποστηρίζει, πάει αυτόματα 3G ή πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα;

 

Και δεύτερη ερώτηση: αυτό που αναφέρουν στα σκρουτζομάγαζα ως BLACK TITAN είναι το ίδιο χρώμα με αυτό που αναφέρουν ως BLACK GREY;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ενός άσχετου: αν έχεις σύνδεση 4G αλλά η περιοχή δεν το υποστηρίζει, πάει αυτόματα 3G ή πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα;

 

Αυτοματα πάει. Αλλα δεν ειναι δεδομενο οτι απο 4g θα πάει σε 3g, μπορει να παει και σε Ε αν δεν εχει η περιοχη 3g.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με τον ήχο όταν καταγράφει video ...? Έγραψα 2 video και ο ήχος ήταν παραμορφωμένος ....
Link to comment
Share on other sites

Άρα, αν καταλαβαίνω καλά, υπάρχει πρόβλημα με τον ήχο όταν καταγράφει κάποιος βίντεο. Αυτό λύνεται με κάποιο πρόγραμμα ή εν αναμονή αναβάθμισης και βλέπουμε;

 

Επίσης, γνωρίζει κάνεις την απάντηση στο παρακάτω;

Και δεύτερη ερώτηση: αυτό που αναφέρουν στα σκρουτζομάγαζα ως BLACK TITAN είναι το ίδιο χρώμα με αυτό που αναφέρουν ως BLACK GREY;

Link to comment
Share on other sites

Hello guyz, εύχομαι όλοι να είστε καλά, ερώτηση: προσπαθώ να ξεκλειδώσω τον bootloader. Έχω κατεβάσει το flash tool, ο οδηγός που βρίσκω με στέλνει σε ένα σαιτ της ΧΙΑΟΜΙ όπου εκεί διατυπώνω το αίτημα για τον κωδικό. Το θέμα μου είναι διττό: Ποιο είναι το πρώτο βήμα? τρέχω το flash tool ή ζητώ τον κωδικό από την ΧΙΑΟΜΙ?

Και δεύτερον, το σαιτ αυτό είναι όλο κινέζικο, κυριολεκτικά. Έχω επισυνάψει φωτό από το εν λόγω σαιτ. Στο πλαίσιο τι βάζω? αριθμό κινητού τηλεφώνου, δνση email?

ευχαριστώ εκ προοιμίου.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος στο βίντεο έχει θέμα τις 4 τελευταίες 4 stable που έχουν κυκλοφορήσει... Αρχίζω και αγχώνομαι μήπως δεν είναι καθαρά software το θέμα...Δεν πιστεύω πως ένα τόσο σημαντικό πρόβλημα δεν το έχουν λύσει τόσο καιρό.

Πάντως όποιο app και να δοκίμασα το πρόβλημα παρέμεινε...

Έχω την εντύπωση πως κάτι παίζει με το noise cancellation (αν λέγεται έτσι)μικρόφωνο του κινητου και παρεμβαίνει στον ήχο και κάνει αυτά τα σπασίματα και τα χςςς χςςςς...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...