Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

επειδή πλέον έχω γράψει ότι δεν θα ασχολούμαι ούτε με fanboys αλλά ούτε και με haters, θα προσέχω πολύ που κάνω παραθεσεις γιατί είναι κρίμα να προσβάλω κάποιον και να ρίξω επίπεδο όπως κάνουν πολλοί χασομέρηδες!

Πάμε στα δικά μας.

Το gsmarena να θυμήσω ότι είχε βγάλει fake news ότι η οθόνη δεν είναι 4Κ και συγχρόνως 120hz όπου έκανε τον ντόρο της και ύστερα απο αρκετό καιρό ανάγκασε την Sony να βγάλει ανακοίνωση διάψευσης.

Κοινώς για τον π@@@@@

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη οθονη της αγορας και πηγαν να αποκρυψουν πραγματα!

 

Και για του λόγου το αληθές που αναγκάστηκε η sony να βγάλει ανακοίνωση

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_1_iii-review-2287p3.php

Να θυμισω ότι το gsmarena είχε γράψει ότι ή θα παίζει 60hz και 4Κ ή 120hz με 1080p

Κάτι που ήταν απολύτως ΑΝΑΛΗΘΕΣ.

Τέλος youtubers μέτρησαν την φωτεινότητα της οθόνης περίπου 25% πιο φωτεινή απο το απερχόμενο μοντέλο κάτι που το gsm έβγαλε δικές του μετρήσεις.

Τέλος να θυμηθώ ότι αρνήθηκε στο test του 1ii να συγκρίνει με Night mode γιατί λέει δεν είχε, αρνούμενη να πιστέψει ότι τα xperia νέας γενιάς έχουν απλά δεν το αναγράφουν ως night mode.

Κάτι που οι κάτοχοι γνωρίζουμε πολύ καλά!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νταξει, αυτό βρωμουσε μουφα από χιλιόμετρα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάντε ένα κόπο να δείτε αυτό το video για τα οποία γράφω συνέχεια και κάποιοι αρνούνται να πιστέψουν!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

έχει κάνει κανείς προ παραγγελία ; και εαν ναι δωσατε προκαταβολλη και επισης ποτε σας ειπαν ;
Link to comment
Share on other sites

έχει κάνει κανείς προ παραγγελία ; και εαν ναι δωσατε προκαταβολλη και επισης ποτε σας ειπαν ;

 

πάρε τηλέφωνο και ρώτησε καλύτερα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

τελικα αξιζει ;

 

Ο καθένας έχει την δική του εξήγησή προς το ερώτημά σού.

Αν δεν αλλάζεις γρήγορα συσκευές και συμβιβάζεσαι για χρόνια με μία,τότε ναι,αξίζει.

Εγώ ας πούμε 1399 ευρώ γι αυτό δεν θα τα έδινα και δε θα βάλω τον ανταγωνισμό στη μέση.

Περίμενα πως και πως να εμφανιστεί.

Εμφανίστηκε,το είδαμε.περίμενα μικρότερό μέγεθος,καθώς είχα την ελπίδα ότι τα bezels του,θα ήταν πολύ μικρότερα.τελικά μία από τα ίδια.

Ας πούμε ότι το προσπερνάω αυτό.

Πάμε στη κάμερα.ελάχιστες οι διάφορές.

Στη μπαταρία εδωσαν το κάτι παραπάνω και φυσικά μεγαλύτερο πάχος στη συσκευή.

Στην οθόνη,ναι οθοναρα σαφώς όπως και στο 1II.

βέβαια η διάταξη της δε ξέρω κατά πόσο θα με βόλευε καθώς μου αρέσει να διαβάζω αρκετά στο κινητό.

Και τέλος η τιμή...η πιο βασική αιτία.

Πως μου το κοστολογείς ετσι βρε καλή μου sony.βάλε μου το στα 900 ας πούμε να με δελεάσεις.ετσι κι αλλιώς η αγορά του σημαίνει και γάμο,μιας και λίγοι πιστοί έχουν μείνει πλέον,οπότε ο εκάστοτε αγοραστής του,θα πρέπει να ναι και σίγουρος για την επιλογή του και σαφώς να θέλει να το κρατήσει καιρό.κακά τα ψέμματα,δεν το ξεφορτώνεται κάποιος εύκολα αν δε του κάνει.θέλει τον πελάτη του.

Και τέλος.εγώ θα έκανα υπομονή για το επόμενό πού θα φοράει και τους νέους φακούς πού έχει ήδη διαθέσει σε άλλη εταιρεία και είναι σαφώς καλύτεροί.

Πάντως η μεγαλύτερη μου ένστασή είναι η αυστηρή του τιμολόγηση,κι ειδικά από την στιγμή πού έχει ανάγκη η sony να είναι πιο ανταγωνιστική και να κάνει και περισσότερες πωλήσεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω για τους φακούς πoυ αναφέρεις έχω μια ένσταση.

Αν εννοείς τον Main φακό τότε μιλάμε για πάρα πολύ ποιοτικό φακό-αισθητήρα οποίος μπορεί να εστιάζει πολύ γρήγορα και τον έχουν μόνο για τα κινητά της sony.

Αυτό δεν θέλουν να το αφήσουν στnν sony και δεν θα το παρατήσουν.

Αυτή τη στιγμή αν πηγαίνανε σε μεγαλύτερο αισθητήρα απο τον υπάρχον δεν θα μπορούσαν να έχουν αυτά που διαφημίζουν τώρα, δηλαδή 3 φορές πιο γρήγορο readout απο ότι κυκλοφορεί!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

επίσης η sony στο τομέα της κινητής πάει εκ του ασφαλούς και δεν κυνηγάει την δεδομένη στιγμή τις άλλες εταιρίες για αυτό και η μη ύπαρξη πολλών μοντέλων.

Πάντως γιατί είναι πολλά τα 1300€ όταν σου δίνει

 

- θύρα υποδοχής για sd

- Υποδοχή για 3.5 mm jack

- Στέρεο ηχεία με 360 audio reality

- κάμερες που μπορείς να τραβήξεις στα 20 fps και γενικά όλο το μοτίβο μιας alpha camera

- notification led(ναι ναι θυμάσαι τι χαμός είχε γίνει που το είχε καταργήσει η samsung)

- ταχυφορτιστή 30w μέσα στο κουτί

- 120hz οθόνη(τα iphone στα ίδια χρήματα και στα ίδια gb,δεν διαθέτει

- και όσο για το21:9 που ανέφερες, είναι πάρα πολύ εύχρηστο στο κράτημα και μπορούν να στο επιβεβαιώσουν όσοι το έχουν.

- τέλος είναι πανάλαφρο σε σχέση με τα πλακάκια του ανταγωνισμού.

και ίσως ξεχνάω κι άλλα.

 

όσο για τα Bezels thanks God που δεν έχει τρύπες η οθόνη!!!:)

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

έχει κάνει κανείς προ παραγγελία ; και εαν ναι δωσατε προκαταβολλη και επισης ποτε σας ειπαν ;

Έκανα τη προπαραγγελία εγώ και μου είπαν για τέλη Αυγούστου ότι θα παραλάβουν. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Από Ιούνιο πήγαμε τέλη Αυγούστου στην καλύτερη. Καλά τα πήγε και φέτος η sony

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα λάθη που έχουμε πολλές φορές επισημάνει. Μεγάλη καθυστέρηση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κ σε τι περίοδο ετσι ; Ειμαστε απο τις λιγες αγορές που ειναι ακόμα ενεργή η sony , και η Ευρώπη αυτη την στιγμη ξοδεύει σε διακοπες ....ΑΜΠΑΛΟΙ .

καθε πραγμα εχει την περίοδο του , δεν πουλας σούβλα τα Χριστούγεννα , ούτε αετούς !!!

Τα κινητά βγαίνουν κατά κανόνα αρκετες περιόδους αν θες , ΟΧΙ ΚΑΤΑΚΑΛΟΚΑΙΡΟ ! Δωσε το λιγο πριν Νοέμβρη , και καπακι προωθητική προσφορά στα black Friday , φυσικά η αρχή του χρόνου ειναι εκεί όπου εχει καθιερωθεί να βλέπουμε νεες συσκευές .

 

Το εχουμε πει πολλες φορές , είναι χόμπυ πλεον κ με την βούλα , δεν νοιάζονται , δεν το λενε αλλα το φωνάζουν με τις πράξεις τους .

 

Η sony εχει ένα τμήμα για να παίζει , κακο ειναι ; Εσείς δεν έχετε χόμπυ ; Επειδή οι εταιρείες δεν συνηθίζουν κάτι τέτοιο ;

Είναι Ιάπωνες , οχι Αμερικάνοι , ουτε Ευρωπαίοι exceλακιδες του λιτου βίου .

Εχουν παραξενιές κ η λογική τους δεν συνάδει με της δύσης .

Link to comment
Share on other sites

Βγάζουν απο τόσες πολλές κατηγορίες που είναι στις πρώτες θέσεις που πράγματι είναι αυτό που λέμε νιτσε στα κινητά!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε στο email η προσφορα προπαραγγελιας του 1iii ωστε να διεκδικησω τα ακουστικα Sony WH‑1000XM3

Ως 22-8 ισχυει. Δεν τα δινουν σε ολους? Σε κληρωση μπαινεις?

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε στο email η προσφορα προπαραγγελιας του 1iii ωστε να διεκδικησω τα ακουστικα Sony WH‑1000XM3

Ως 22-8 ισχυει. Δεν τα δινουν σε ολους? Σε κληρωση μπαινεις?

 

όχι ρε σύ!

Σε όλους!

Κάνεις την προπαραγγελία σου μέχρι την ημερομηνία που σου υποδεικνύουν και όταν έρθει η συσκευή, παίρνεις δώρο και τα ακουστικά!

Έτσι πήρα το 1ii

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατι γραφει διεκδικηστε;

 

Για να κλείσεις προπαραγγελία!

Κανονικά τα τσιμπάς τα ακουστικά όπως και να έχει

https://sonycenters.gr/xperia/kinita/sony-xperia-1-iii/

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγκριτικό μεταξύ 1vs 1ii vs 1iii

Μετά το το 6ο λεπτό!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

δεν φαίνεται η σύγκριση ; Επίσης προ παράγγειλα

 

το έφτιαξα

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...