Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 ώρες πριν, LELELO said:

Αν και τέτοιες αναρτήσεις δεν αντιπροσωπεύουν την πραγματικότητα Καθώς ο κάθε χρήστης χρησιμοποιεί με διαφορετικό τρόπο το κινητό του ανεβάζω και εγώ τους χρόνους από την μπαταρία μου.

Η χρήση είναι κυρίως WiFi δύο κάρτες εκ των οποίων η μία Cosmote έχει πολύ κακό σήμα.

7 λογαριασμός email όλα τα social media 10 σελίδες στο Business suite 120hz  οθόνη φουλ ανάλυση σκούρο φόντο κλπ

Screenshot_20220405-133210_Device care.jpg

Εξαιρετικη επίδοση.

Δυστυχως εγω αυτα τα νούμερα δεν τα έχω πια με την 4.1

Παρόμοιες ρυθμίσεις έχω κι εγω,δύο κάρτες sim με Βασικη της Wind και 2η της Cosmote.Μαλιστα χρησιμοποιώ ρουτινα που κλείνει δεδομένα και περναει σε 2G όταν το wifi ειναι ανοικτό και αντιστροφως οταν ειναι κλειστό.Bluetooth μονίμως ανοικτό,σκουροχρωμα φοντα παντού,και τη φωτεινότητα στο αυτόματο,αναλυση FHD+.

30 ωρες βγαζω κι εγω αλλα με 4 1/2 ωρες SOT και 8% υπολειπόμενη μπαταρία...

Από σήμα στο σπίτι μου,Wind -75dbm  Cosmote -60 dbm

Στη δουλειά μου λίγο χειρότερο... αλλα ποτέ οριακό τα τελευταια 2 χρόνια

 

Αναμενω την τελευταια έκδοση λογισμικού μήπως φτιάξει κάπως...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, LAGGI said:

Εξαιρετικη επίδοση.

Δυστυχως εγω αυτα τα νούμερα δεν τα έχω πια με την 4.1

Παρόμοιες ρυθμίσεις έχω κι εγω,δύο κάρτες sim με Βασικη της Wind και 2η της Cosmote.Μαλιστα χρησιμοποιώ ρουτινα που κλείνει δεδομένα και περναει σε 2G όταν το wifi ειναι ανοικτό και αντιστροφως οταν ειναι κλειστό.Bluetooth μονίμως ανοικτό,σκουροχρωμα φοντα παντού,και τη φωτεινότητα στο αυτόματο,αναλυση FHD+.

30 ωρες βγαζω κι εγω αλλα με 4 1/2 ωρες SOT και 8% υπολειπόμενη μπαταρία...

Από σήμα στο σπίτι μου,Wind -75dbm  Cosmote -60 dbm

Στη δουλειά μου λίγο χειρότερο... αλλα ποτέ οριακό τα τελευταια 2 χρόνια

 

Αναμενω την τελευταια έκδοση λογισμικού μήπως φτιάξει κάπως...

Λογικά ίδιο στήσιμο έχουμε κάνει.. αυτό με τις ρουτίνες βολεύει πάρα πολύ.. π.χ. να σας ενημερώσω πως όταν είμαι εκτός σπιτιού ή γραφείου η ρουτίνα με βάζει σε 4G στη μία κάρτα και 2G την άλλη Οπότε ίσως από εδώ γλυτώνω καρδιά μπαταρία. Το βράδυ μετά τη 1:30 μέχρι και το πρωί WiFi bluetooth και αφήνει μόνο του 2G και στις δύο κάρτες για ασφάλεια. Όλες τις άλλες ώρες το bluetooth τι είναι ενεργοποιημένο εκτός από όταν είμαι σπίτι Γιατί είναι συνδεδεμένο με το ρολόι.

Βάζω και το σήμα στη δουλειά που είμαι τις περισσότερες ώρες στη μέρα.. 

Screenshot_20220406-153655_Settings.jpg

Screenshot_20220406-153647_Settings.jpg

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GMF80 said:

Ενα Clear Cache λογικα. Εμενα σπανια πανε απο 1%. 

Το εχω κάνει μπορεί να φτιάξει για 1 μέρα μετά πάλι τα ίδια 

Link to comment
Share on other sites

GPS εχεις ανοιχτο? Εγω το ανοιγω μονο οταν το χρησιμοποιω στους χαρτες. Παιζει ρολο σε συνδιασμο με τα google services .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ ζητω συγγνωμη για το οφ τοπικ.Κοιταζοντας στο Αλι εξπρες βλεπω το συσγκεκριμενο κινητο στα 121 ευρω

Τι παιζει? ειναι μουφα? δεν εχω ψωνισει ποτε τιποτα απο εκει απλα κοιταζωντας να περασει η ωρα κ το ειδα

ειναι δυνατον?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ ζητω συγγνωμη για το οφ τοπικ.Κοιταζοντας στο Αλι εξπρες βλεπω το συσγκεκριμενο κινητο στα 121 ευρω
Τι παιζει? ειναι μουφα? δεν εχω ψωνισει ποτε τιποτα απο εκει απλα κοιταζωντας να περασει η ωρα κ το ειδα
ειναι δυνατον?
Το συγκεκριμένο αποκλείεται να το είδες κάτι άλλο ίσως. Πιθανόν πιστό αντίγραφο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Just now, chios said:
4 minutes ago, josuts said:
Καλησπερα παιδια κ ζητω συγγνωμη για το οφ τοπικ.Κοιταζοντας στο Αλι εξπρες βλεπω το συσγκεκριμενο κινητο στα 121 ευρω
Τι παιζει? ειναι μουφα? δεν εχω ψωνισει ποτε τιποτα απο εκει απλα κοιταζωντας να περασει η ωρα κ το ειδα
ειναι δυνατον?

Το συγκεκριμένο αποκλείεται να το είδες κάτι άλλο ίσως. Πιθανόν πιστό αντίγραφο.

μαλιστα! υποθετω πουλανε κ αντιγραφα! δεν το ηξερα! ευχαριστω για την ενημερωση!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, GMF80 said:

GPS εχεις ανοιχτο? Εγω το ανοιγω μονο οταν το χρησιμοποιω στους χαρτες. Παιζει ρολο σε συνδιασμο με τα google services .

Εμένα ανοίγει με ρουτίνα μόνο όταν ανοίξω χάρτες ή here we go..

Όταν το κλείσω κλείνει..  σε εφαρμογές μόνο κατά τη χρήση της εφαρμογής 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, GMF80 said:

GPS εχεις ανοιχτο? Εγω το ανοιγω μονο οταν το χρησιμοποιω στους χαρτες. Παιζει ρολο σε συνδιασμο με τα google services .

Ναι το έχω ανοιχτό πάντα.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, GMF80 said:

Κλεισε το να δεις τι διαφορα κανει.

Το έκλεισα αλλά για να ανοίξω τον καιρό μου ζητάει να το ενεργοποιησω.Δεν νομίζω ότι είναι καλή λύση το άνοιξε κλείσε. 

Link to comment
Share on other sites

Ορισε χειροκινητα την τοποθεσια σου και αποθηκευσε τη. 

Αλλη λυση να πας στις αδειες εφαρμογων και να αφησεις ενεργη τη  αδεια για προσβαση στο gps μονο οπου το χρειαζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σε οτι αφορά την ομαλότητα και τα animations, νομίζω οτι πιο smooth δεν έχει υπάρξει το κινητό.

Οταν πήρε ην την 4.1 είχε αρκετά κολληματάκια σε διάφορες φάσεις, αλλά πλέον με κάποια πράγματα που πήρε αναβάθμιση, έχουν εξαφανιστεί όλα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ίσως είναι η ιδέα μου αλλά αυτές τις μέρες απενεργοποιησα το  spen κ έστειλα σε ένα φίλο μου ένα screen shot  8ωρες plus  κ 36% ακόμα μπαταρία κ νομίζω ότι βαστάει περισσότερο η μπαταρία.  Ισχύει κάτι τέτοιο ή δεν παίζει ρόλο; μπορώ να δω χώρια την λειτουργία του spen πόσο μπαταρία καταναλώνει; για αν αξίζει να το γυρνάω εγώ on ή off? Η μόνιμα ανοιχτό; 

Screenshot_20220407-223740_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα μπαταρίας. Μάλλον υπάρχει προβληματάκι στην προσαρμογή της φωτεινότητας με τον εξωτερικό φωτισμό. Παρατηρώ ότι ακόμη και στο σκοτάδι,ο φωτισμός παραμένει δυνατός αρκετά ενώ σε ενδιάμεσες καταστάσεις ή μεταβολές είναι πολύ μικρότερες.Οταν το έβαλα στο χειροκίνητο η μπαταρία άντεξε περισσότερο (5 1/2 SOT με 32h stand by).

Ελπίζω να το φτιάξουν!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LAGGI said:

Επανέρχομαι στο θέμα μπαταρίας. Μάλλον υπάρχει προβληματάκι στην προσαρμογή της φωτεινότητας με τον εξωτερικό φωτισμό. Παρατηρώ ότι ακόμη και στο σκοτάδι,ο φωτισμός παραμένει δυνατός αρκετά ενώ σε ενδιάμεσες καταστάσεις ή μεταβολές είναι πολύ μικρότερες.Οταν το έβαλα στο χειροκίνητο η μπαταρία άντεξε περισσότερο (5 1/2 SOT με 32h stand by).

Ελπίζω να το φτιάξουν!

Στο σκοτάδι το έχω παρατηρήσει κι εγω. Υπάρχει και η επιπλέον μείωση φωτεινότητας.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι όπωςτοεγραψε ο φίλος lelelo.  Όσο για το sot έχουμε πει ότι ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση με διαφορετικές ανάγκες 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, LAGGI said:

Επανέρχομαι στο θέμα μπαταρίας. Μάλλον υπάρχει προβληματάκι στην προσαρμογή της φωτεινότητας με τον εξωτερικό φωτισμό. Παρατηρώ ότι ακόμη και στο σκοτάδι,ο φωτισμός παραμένει δυνατός αρκετά ενώ σε ενδιάμεσες καταστάσεις ή μεταβολές είναι πολύ μικρότερες.Οταν το έβαλα στο χειροκίνητο η μπαταρία άντεξε περισσότερο (5 1/2 SOT με 32h stand by).

Ελπίζω να το φτιάξουν!

Κανε και μια επιβολη διακοπης, καθαρισμο cache  και δεδομενων μετα reboot μπας και δεις διαφορα.

 

spacer.png

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Να ρωτήσω έχει παρει κάποιος θήκη που να κρατά και το pen? Επισης, έχει παρει κάποιος το s pen pro? Έχει ανακοινωθεί αλλα για κάποιο περίεργο λόγο δεν το βρίσκω …..


Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Κανε και μια επιβολη διακοπης, καθαρισμο cache  και δεδομενων μετα reboot μπας και δεις διαφορα.

 

spacer.png

 

Δεν τη βρίσκω την εφαρμογή αυτή...

Είναι κρυμμένη κάπου?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...