Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, alex61 said:

Επειδή θέλω να αγοράσω την συγκεκριμένη θηκη αλλά χρησιμοποιώ συνέχεια την AOD (always on display) ήθελα να ξέρω αν με την θήκη αυτή η AOD είναι "αναμμένη ή μετά από κάποιο χρόνο σβήνει 

Screenshot_20220409-225408_Chrome.jpg

Έχεις την επιλογή να την ρυθμίσεις εσύ όπως θες .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω δει αρκετές φορές μηνύματα από πολλούς εδώ μέσα που ψάχνονται με τρόπους να βάλουν άλλο csc ώστε να έχουν αναγνώριση κλήσης σε αγνώστους αριθμούς και νούμερα από διαφημιστικές κτλ.

Έκανα εγκατάσταση εχθές την εφαρμογή Google dialer και Google contacts. Μέσα στον dialer υπάρχει αυτή η ρύθμιση. Δεν το δοκίμασα ακόμα, δεν έτυχε, δείτε το όμως λίγο... Screenshot_20220410-094859_Phone.thumb.jpg.05ce85010884cecf635eeb83409cda02.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως είναι το iphone 13 pro max τόσο ποιο γρήγορο σε 5G σε σχέση με το δικό μας,μιλάμε για διαφορές μεγάλες, 300 εγώ 500 το iphone

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω δει αρκετές φορές μηνύματα από πολλούς εδώ μέσα που ψάχνονται με τρόπους να βάλουν άλλο csc ώστε να έχουν αναγνώριση κλήσης σε αγνώστους αριθμούς και νούμερα από διαφημιστικές κτλ.

Έκανα εγκατάσταση εχθές την εφαρμογή Google dialer και Google contacts. Μέσα στον dialer υπάρχει αυτή η ρύθμιση. Δεν το δοκίμασα ακόμα, δεν έτυχε, δείτε το όμως λίγο... Screenshot_20220410-094859_Phone.thumb.jpg.05ce85010884cecf635eeb83409cda02.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Το δοκίμασα και όντως έκανα κλήση στο kaizer shop από το Google dialer και το βρήκε αμέσως. Ενώ της samsung ο dialer δε το βρίσκει το kaizer. Και στις ρυθμίσεις του μόνο για spam έχει επιλογές της samsung και όχι για caller ID.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DjTony said:

Το δοκίμασα και όντως έκανα κλήση στο kaizer shop από το Google dialer και το βρήκε αμέσως. Ενώ της samsung ο dialer δε το βρίσκει το kaizer. Και στις ρυθμίσεις του μόνο για spam έχει επιλογές της samsung και όχι για caller ID.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Όντως εγώ δοκίμασα και στο praktiker με το google dialer και το βρήκε ενώ το samsung dialer όχι. 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η gcam για να μπει στο δικό μας θέλει root η κάποια διαδικασία που θα βλάψει το κινητό ή είναι σαν μια απλή εγκατάσταση μιας εξωτερικής εφαρμογής;;

Λέω να δοκιμάσω αυτή που βλέπω στο παρακάτω site:

https://gr.gizchina.com/2022/04/10/gcam-8-4-how-to-install-all-android-phones-2/

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, LELELO said:

Παίδες η gcam για να μπει στο δικό μας θέλει root η κάποια διαδικασία που θα βλάψει το κινητό ή είναι σαν μια απλή εγκατάσταση μιας εξωτερικής εφαρμογής;;

Λέω να δοκιμάσω αυτή που βλέπω στο παρακάτω site:

https://gr.gizchina.com/2022/04/10/gcam-8-4-how-to-install-all-android-phones-2/

Δοκίμασε την δεν έχεις κάτι να χάσεις ούτε ρουτ χρειάζεται ούτε το κινητό θα πάθει κάτι. Απλά πιστεύω ότι κ να βάλεις δεν θα σε ικανοποιήσει όσο η μαμά εφαρμογή. Κ αν μάθεις να δουλεύεις το expert raw κάνεις κ ένα edit μετά κ είσαι αρχηγός. Έχει πολύ καλή κάμερα το κινητό κ με την 4.1 έχει λιγότερο θόρυβο

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, challenge143 said:

Δοκίμασε την δεν έχεις κάτι να χάσεις ούτε ρουτ χρειάζεται ούτε το κινητό θα πάθει κάτι. Απλά πιστεύω ότι κ να βάλεις δεν θα σε ικανοποιήσει όσο η μαμά εφαρμογή. Κ αν μάθεις να δουλεύεις το expert raw κάνεις κ ένα edit μετά κ είσαι αρχηγός. Έχει πολύ καλή κάμερα το κινητό κ με την 4.1 έχει λιγότερο θόρυβο

Πειράματα κάνω έτσι να δω τι παίζει..  

Με τη βασική και την expert raw είμαι απόλυτα ικανοποιημένος..

Link to comment
Share on other sites

Ο samsung dialer έπρεπε να εμφανίζει το όνομα της κάθε επιχείρισης που μας καλεί στο τηλέφωνο ασχέτως αν δεν είναι στις επαφές μας, όπως λέει και το παρακάτω άρθρο στη φώτο,τώρα γιατί δεν το κάνει δεν μπορώ να καταλάβω. 

SmartSelect_20220411-134829_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, theopanatha13 said:

Ο samsung dialer έπρεπε να εμφανίζει το όνομα της κάθε επιχείρισης που μας καλεί στο τηλέφωνο ασχέτως αν δεν είναι στις επαφές μας, όπως λέει και το παρακάτω άρθρο στη φώτο,τώρα γιατί δεν το κάνει δεν μπορώ να καταλάβω. 

SmartSelect_20220411-134829_Chrome.jpg

Αν γνωρίζεις υπάρχει επίσημη απάντηση από την samsung γιαυτό το θέμα?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mips said:

Αν γνωρίζεις υπάρχει επίσημη απάντηση από την samsung γιαυτό το θέμα?

Όχι δεν έχω ρωτήσει.Και μιλάμε πάντα για το smart call feature που έχουμε μέσω γερμανικού csc όχι για το απλό samsung dialer. 

Edited by theopanatha13
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, theopanatha13 said:

Όχι δεν έχω ρωτήσει.Και μιλάμε πάντα για το smart call feature που έχουμε μέσω γερμανικού csc όχι για το απλό samsung dialer. 

Το γνωρίζω γιαυτό έκανα αλλαγή csc σε γερμανικό για να τα έχω αυτά αλλά δεν. Γιαυτό σε ρώτησα μήπως ήξερες κάτι παραπάνω 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mips said:

Το γνωρίζω γιαυτό έκανα αλλαγή csc σε γερμανικό για να τα έχω αυτά αλλά δεν. Γιαυτό σε ρώτησα μήπως ήξερες κάτι παραπάνω 

Οχι δεν ξέρω πάντως το google dialer βρίσκει κανονικα τις διαφορές επιχειρήσεις που δοκίμασα χωρίς να τις έχω αποθηκευμενες. Ίσως να μην υποστηρίζεται στην Ελλάδα; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, theopanatha13 said:

Οχι δεν ξέρω πάντως το google dialer βρίσκει κανονικα τις διαφορές επιχειρήσεις που δοκίμασα χωρίς να τις έχω αποθηκευμενες. Ίσως να μην υποστηρίζεται στην Ελλάδα; 

Επίσης σε εμένα δεν εμφανίζεται ο διακόπτης του wifi calling. Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο ότι έχω wind

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mips said:

Επίσης σε εμένα δεν εμφανίζεται ο διακόπτης του wifi calling. Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο ότι έχω wind

Όχι σε μένα εμφανίζεται κανονικά το wifi calling με cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

Με την συσκευή δεν είχα πρόβλημα αλλά πρίν 3 χρόνια αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα κ η αιτία ήταν τελικά το ρούτερ. Με το που το έκλεινα κ κρύωνε λιγάκι έπαιζε καλά σχεδόν μια μέρα μετά πάλι τα ίδια. Δεν που το έχεις γυρισμένο 2 ή 5 g ή αυτόματα. Αν είναι παλιό κ έχεις πάνω από 20 συσκευές , πιθανολογο ότι από εκεί είναι το θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την αναβάθμιση την έκανε κανείς; καμία διαφορά;;
Την έκανα εγώ. Δε παρατήρησα κάτι διαφορετικό.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, νέος κάτοχος του s21ultra μετά από 3 χρόνια χρήσης ενός huawei p20 pro. 

Θα ηθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την ανάλυση οθόνης της συσκευής σε σύγκριση με ένα κινητό σχεδόν 4ετιας που είχα και έχω ακόμα. 

Να δώσω ένα παράδειγμα με το τι εννοώ για να με βοηθήσει και να μου λύσει την απορία οποίος μπορει. Ρυθμισμένες και οι δύο συσκευές σε fhd+ ανάλυση με το s21u στα 120 hz βέβαια, βάζοντας δίπλα δίπλα τις συσκευές να παίζουν ένα βίντεο στο youtube σε ανάλυση πχ 480p, παρατηρώ ότι η οθόνη του p20pro δείχνει πιο πολύ λεπτομέρεια και πιο καθαρά τα αντικείμενα ενώ του s21ultra πιο θολά....σαν να παίζει σε μικρότερη ανάλυση.
Δεν είναι παράξενο μια τέτοια οθόνη να έχει λιγότερη λεπτομέρεια στις ίδιες αναλύσεις με ένα κινητό 4ετιας σχεδόν ή φταίει η διαφορά μεγέθους οθόνης που συμβαίνει αυτό;

Για να πιάσει τα 480p του p20pro σε ένα βίντεο που παρακολουθω πρέπει να βάλω το s21u στα 720p ανάλυση του youtube.
Φυσικα το s21u το έχω και σε vivid γιατί αν το γυρίσω σε natural, το p20pro δείχνει ακόμα καλύτερα.
Τι συμβαίνει και γίνεται αυτό;
Ευχαριστω και συγνώμη για το τεράστιο κείμενο που έγραψα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...