Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς κάποια εφαρμογή τρέχει περισσότερο από το λειτουργικό. Έχει κάνει κανείς debload στη συσκευή για απενεργοποίηση κάποιων εφαρμογών που δε χρειάζονται?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kpanos32 said:

Αυτό με το Sankey με ενδιαφέρει και μένα να αλλάξω csc σε DBT να έχω το caller id + spam protection

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Θα αγοράσω από το ebay 2 credits samkey θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω. 

Link to comment
Share on other sites

Τοσους μηνες αυτο εχω. Ναι ειμαι σιγουρος. Αλλα δεν χρειαζεται να το κανεις με odin, μπορεις και με samkey χωρις επαναφορα.... 
Έχει σήμα σωστό με Cosmote? Είχα δοκιμάσει γαλλικό νομίζω πιο παλιά σε S20+ αλλά το σήμα δε λειτουργούσε σωστά, είχε εμφανώς λιγότερο σήμα σε σημείο να το καταλαβαίνει κανείς.. Δε κρατούσε καθόλου 5G κλπ κλπ. Επίσης παλιά θυμάμαι ήθελε να κάνεις μια κίνηση αφού βάλεις ποια χώρα θέλεις να πας και κάνει reboot για να μη σβηστούν τα δεδομένα.. Ένα βίντεο που είδα στο youtube έβαλε τη χώρα που θέλει να αλλάξει και το άφησε να τελειώσει τη διαδικασία και να κάνει reboot μόνο του. Το ισχύει τελικά; μπορείς να μας πεις σε παρακαλώ αν το έχεις κάνει πρόσφατα γιατί με ενδιαφέρει; ευχαριστώ

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνει κάποιος με ενδιαφέρει και εμένα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι εύκολη διαδικασία;


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να συμφωνώ με την αυτονομία που έχει μειωθεί στην 4,1 αλλά θεωρώ ότι είναι μικρή η διαφορά.. εμένα τελευταίες τρεις μέρες μου κάνει τρέλες εφαρμογή της Τράπεζας Πειραιώς και συνεχώς την τοποθετώ Σε πλήρη αδράνεια.

Σήμερα αυτή μου έχει κάψει πολύ μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Δες βίντεο στο YouTube με samkey change csc 
Στο YouTube δείχνει ότι κάνεις τη διαδικασία πατάς change και το αφήνεις να κάνει reboot να ανοίξει μόνο του και δε πειράζεις τίποτα άλλο. Ισχύει αυτό; ξαναλέω παλιά για να μη γίνει wipe το τηλέφωνο ήθελε να κάνεις κάτι την ώρα που έκανε reboot..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολη σαν διαδικασία φίλε μου;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DjTony said:

Στο YouTube δείχνει ότι κάνεις τη διαδικασία πατάς change και το αφήνεις να κάνει reboot να ανοίξει μόνο του και δε πειράζεις τίποτα άλλο. Ισχύει αυτό; ξαναλέω παλιά για να μη γίνει wipe το τηλέφωνο ήθελε να κάνεις κάτι την ώρα που έκανε reboot..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Δεν κάνει wipe μόλις το έκανα. 

1 minute ago, teopao33 said:

Δεν κάνει wipe μόλις το έκανα. 

 

SmartSelect_20220402-194732_Settings.jpg

SmartSelect_20220402-191756_Call settings.jpg

SmartSelect_20220402-191731_Call settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

 
SmartSelect_20220402-194732_Settings.thumb.jpg.98aee6d6f9d49fc8a93bc4b339591a11.jpg
363069935_SmartSelect_20220402-191756_Callsettings.thumb.jpg.86e8f74f5b2d1bc72d6171555a08bfb3.jpg
1565832955_SmartSelect_20220402-191731_Callsettings.thumb.jpg.21e28518da45c85c57a45888d62917cd.jpg
Κάνεις login, πατάς στο κενό DBT και πατάς change CSC και περιμένει να τελειώσει;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, DjTony said:

Κάνεις login, πατάς στο κενό DBT και πατάς change CSC και περιμένει να τελειώσει;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ναι ακριβώς 

Link to comment
Share on other sites

Κώστα είναι η λόξα του εγκεφάλου μου κ τραβάω hard reset μετά από μεγάλη αναβάθμιση, ίσως έχεις δίκιο κ να μην χρειάζεται. Λοιπόν οι εντυπώσεις είναι θετικές είναι όντως όπως γραψαν τα παιδιά ποιο smooth κ παιδιά η μπαταρία ΑΠΛΆ ΔΕΝ ΠΈΦΤΕΙ. Πρέπει να βελτιωσανε ακόμα περισσότερο την μπαταρία γιατί από το μεσημέρι μέχρι τώρα 22.30   όλο το πασπατευω κ ακόμα είναι 72%. Παιδιά σίγουρα η μπαταρία βελτιώθηκε μένει να το δουλέψω όπως πρίν για να έχω ακριβώς μια εκτίμηση. 

Link to comment
Share on other sites

Hard reset δε κάνω ποτέ, και σε εμένα η μπαταρία έδειξε μικρη βελτίωση,όπως και οι φωτογραφίες

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα DBT απευθείας με το samkey χωρίς να χαθεί οτιδήποτε εννοείται. Θυμάμαι πιο παλιά που είχα κινητό με caller id έπαιρνα στο kaizer ας πούμε τηλέφωνο και το έβγαζε ως kaizer σαν να το έχω επαφή. Τώρα το δοκίμασα και δε το κάνει. Πείτε μου μια εταιρεία ένα μαγαζί κάποια επωνυμία που σας δείχνει με το caller ID να δοκιμάσω να δω ότι δουλεύει σωστά.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα DBT απευθείας με το samkey χωρίς να χαθεί οτιδήποτε εννοείται. Θυμάμαι πιο παλιά που είχα κινητό με caller id έπαιρνα στο kaizer ας πούμε τηλέφωνο και το έβγαζε ως kaizer σαν να το έχω επαφή. Τώρα το δοκίμασα και δε το κάνει. Πείτε μου μια εταιρεία ένα μαγαζί κάποια επωνυμία που σας δείχνει με το caller ID να δοκιμάσω να δω ότι δουλεύει σωστά.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Κλειδί μπορούμε να βρούμε κάπου αλλού εκτός από το ebay?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλειδί μπορούμε να βρούμε κάπου αλλού εκτός από το ebay?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε ξέρω εγώ από το eBay το πήρα. Γιατί σε ενοχλεί το eBay?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω εγώ από το eBay το πήρα. Γιατί σε ενοχλεί το eBay?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Όχι φίλε μου δεν με ενοχλεί δεν είπα κάτι τέτοιο.....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν με ενοχλεί δεν είπα κάτι τέτοιο.....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σαν να μην ήθελες να αγοράσεις από ebay, αυτό κατάλαβα. Τέλος πάντων, η αλλαγή γίνεται σε ένα λεπτό πολύ γρήγορα.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο YouTube που έψαξα βρήκα ότι υπάρχει και άλλη επιλογή στο spam protection and caller id κάτι που σε εμένα προσωπικά δεν το έχει. Μήπως τελικά δεν θα λειτουργεί και τζάμπα το βάλαμε?Γιατί και μια κλήση που δεχτηκα από " άγνωστο " σταθερό σπιτιού δεν έβγαλε κάτι στην οθόνη πάρα μόνο τα στοιχεία που έβγαζε και πριν και χωρίς το spam protection. Επίσης η εφαρμογή αυτή  είναι μόνο 213 kb . Και στην τελευταία εικόνα εμένα δεν μου την έχει βγάλει στις ειδοποιήσεις. 

Screenshot_20220403-090128_YouTube.jpg

SmartSelect_20220402-191731_Call settings.jpg

SmartSelect_20220403-104930_Settings.jpg

SmartSelect_20220403-104844_Chrome.jpg

Edited by theopanatha13
Περισσότερα στοιχεία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιβαιβαιωνω με σιγουριά στην 4.1 έκαναν πολύ καλή δουλειά με τρομερή αυτονομία στην μπαταρία. Μάλλον μένουμε εκεί κ δεν το ξανά αναβαθμίζουμε ποτέ 😂. .Θα ήθελα να πω για το σήμα απλά δεν ξέρω αν οφείλεται από τον πάροχο απλά ήταν ταυτόχρονα με την αναβάθμιση κ δεν είμαι σίγουρος. Στο σπίτι vodafon έχω 1 με 2 γραμμές για πρώτη φορά βλέπω σταθερά 3 γραμμές. Τυχαίο;;;; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Παιδιά επιβαιβαιωνω με σιγουριά στην 4.1 έκαναν πολύ καλή δουλειά με τρομερή αυτονομία στην μπαταρία. Μάλλον μένουμε εκεί κ δεν το ξανά αναβαθμίζουμε ποτέ 😂. .Θα ήθελα να πω για το σήμα απλά δεν ξέρω αν οφείλεται από τον πάροχο απλά ήταν ταυτόχρονα με την αναβάθμιση κ δεν είμαι σίγουρος. Στο σπίτι vodafon έχω 1 με 2 γραμμές για πρώτη φορά βλέπω σταθερά 3 γραμμές. Τυχαίο;;;; 

Περίεργα πράγματα...

Τι είχες πριν και τι έχεις τώρα από αυτονομία?

Έτσι για να καταλάβω δηλαδή.

Φυσικά δεν αποκλείεται αυτό που περιγράφεις περί αυτονομίας να οφείλεται στο καλύτερο σήμα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, LAGGI said:

Περίεργα πράγματα...

Τι είχες πριν και τι έχεις τώρα από αυτονομία?

Έτσι για να καταλάβω δηλαδή.

Φυσικά δεν αποκλείεται αυτό που περιγράφεις περί αυτονομίας να οφείλεται στο καλύτερο σήμα...

Υπολόγιζε ένα μεικτό κύκλο κοντά στις 6 ώρες κ τώρα βλέπω να φτάνω άνετα 7. Μακάρι να έκανε το θαύμα της η παλιόvodafon κ να έφτιαξε το σήμα. Θα το  δουλέψω κ άλλο να σιγουρευτο κ με το σήμα. Απλά δεν παίζω παιδιά κ την ανάλυση την έχω FHD+ κ 120hz . όλα τα άλλα ανοιχτά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Υπολόγιζε ένα μεικτό κύκλο κοντά στις 6 ώρες κ τώρα βλέπω να φτάνω άνετα 7. Μακάρι να έκανε το θαύμα της η παλιόvodafon κ να έφτιαξε το σήμα. Θα το  δουλέψω κ άλλο να σιγουρευτο κ με το σήμα. Απλά δεν παίζω παιδιά κ την ανάλυση την έχω FHD+ κ 120hz . όλα τα άλλα ανοιχτά. 

Καλησπέρα,  σκέφτηκα να φύγω από coamote και να πάω σε Vodafone. Βάζοντας απλά την sim από τον νέο πάροχο (vodafone) θα γυρίσει και τις σχετικές ρυθμίσεις το τηλέφωνο;  π.χ. wifi calling,  volte κτλ; Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...