Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως ήρθε σε ελληνικό και αυτή τη φορά νωρίτερα από ότι περιμέναμε... πολύ ωραία.. Καλημέρα σε όλους. Να έχετε μία όμορφη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2021 at 4:11 ΜΜ, pchrono said:

Το καλώδιο της συσκευασίας είναι συμβατό? 

Link to comment
Share on other sites

Με την βοήθεια του Ernesto1983 τα κατάφερα και το έκανα και πάλι Ελληνικό.

Θέλει οπωσδήποτε credit από Ebay για το Samkey,αλλιώς μην το προσπαθείτε τσάμπα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Είδα μέσα στο YouTube να τραβάει βίντεο κ να κάνει μαζί κ πορτραίτο. Σε ποία ρύθμιση είναι κ δεν μπορώ να  την βρω; 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Είδα μέσα στο YouTube να τραβάει βίντεο κ να κάνει μαζί κ πορτραίτο. Σε ποία ρύθμιση είναι κ δεν μπορώ να  την βρω; 
Κατακόρυφο βίντεο από την κάμερα - - >άλλες

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο πληκτρολόγιο της Samsung να γράφεις γρήγορα?

γιατί όλο λάθη κάνω σαν να κολλάει ,αργεί στον απόκριση 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2021 at 12:55 ΜΜ, challenge143 said:

Να τα βγάλετε από βελτιστοποιηση παιδιά για να έχετε όλες τις ειδοποιήσεις και να έρχονται στην ώρα τους.  ( μόνο σε κάποιες συσκευές τις xiaomi που είχα ,το λογισμικό της ήταν επιθετικό κ μου έκλεινε τις εφαρμογές για εξοικονόμηση ενέργειας κ απλά την κλειδωνες  για να μην το κάνει  task) Δεν έχω αντιμετωπίσει πουθενά αλλού εγώ προσωπικά. 

Μεγάλη ξενερα αυτό με τις ειδοποιήσεις. Κανένα θέμα δεν είχα στο p20 pro. 

Δεν καταλαβαίνω τι παίζει με το άναμμα της οθόνης και τις εφαρμογές. Μόνο έρχονται οι ειδοποιήσεις πχ SMS mail κλπ χωρίς το εφέ με το χρώμα στην οθόνη και δεν καταλαβαίνω τι φταίει 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dan81 said:

Κατακόρυφο βίντεο από την κάμερα - - >άλλες

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ φίλε. Με την ονομασία δεν το κατάλαβα 

4 ώρες πριν, dan81 said:

Κατακόρυφο βίντεο από την κάμερα - - >άλλες

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ φίλε. Με την ονομασία δεν το κατάλαβα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sakis88888 said:

Μεγάλη ξενερα αυτό με τις ειδοποιήσεις. Κανένα θέμα δεν είχα στο p20 pro. 

Δεν καταλαβαίνω τι παίζει με το άναμμα της οθόνης και τις εφαρμογές. Μόνο έρχονται οι ειδοποιήσεις πχ SMS mail κλπ χωρίς το εφέ με το χρώμα στην οθόνη και δεν καταλαβαίνω τι φταίει 

Το χρώμα με τις ειδοποιήσεις  στο  s21u θα έρθουν μαζί με τις ειδοποίηση για λίγο κ μετά δεν θα ανάβει το led περιμετρικά. Αν φοβάσαι ότι δεν θα το ακούσεις έχεις να βάλεις να σε ενημερώνει ηχητικά μέχρι να το διαβάσεις.  Ειδάλλως έχεις κ την always on display για να τις βλέπεις. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω είναι ότι πχ στο email δεν ανάβει κανένα χρώμα, μόνο δόνηση 

Στο messenger είδα πως άναψε μωβ 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτοχος της συσκευής εδώ και λίγες μέρες και προερχόμενος από το p40 pro έχω να παρατηρήσω τα εξής:

1. Καλή κάμερα χάνει όμως στο λογισμικό της. Η αυτόματη λειτουργία δεν είναι τόσο καλή με αποτέλεσμα σε σκοτεινό περιβάλλον να μην βγαίνει τόσο καλή ( παρατήρησα πολύ θόρυβο) . Πρέπει κάποιος να το γυρίσει σε νυχτερινή λήψη για να βγει καλό το αποτέλεσμα. Στο p-40 Pro σε αυτόματη λειτουργία έβγαζε την ίδια φωτογραφία σαν να το είχες γυρίσει σε νυχτερινή λήψη. Πάντως πιστεύω γενικά ότι το p-40 Pro pro αν εξαιρέσουμε βέβαια το ζουμ που είναι καλύτερο του Samsung, έβγαζε καλύτερες φωτογραφίες ειδικά τη νύχτα.

2. Το δακτυλικό αποτύπωμα στο Samsung δεν πιάνει πάντα με το δάχτυλο και θέλει λίγο περισσότερη ώρα για να ανιχνεύσει το αποτύπωμα. Στο p40pro λειτουργούσε  πολύ καλύτερα και ανταποκρίνονταν σε λιγότερο χρόνο

Πιστεύω και ελπίζω σε μελλοντικές  αναβαθμίσεις θα βελτιωθεί κάπως η κάμερα 

Καλήμερα σε όλους!

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι από εσάς ταλαιπωρείστε με τις ειδοποιήσεις, βάλτε το holey light να τελειώνετε....

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα ότι όλα τα εφέ δεν είναι ίδια 

Δλδ με κάποια ανάβει η οθόνη (πολύχρωμο) με κάποια άλλα όχι (έκλειψη) 

Περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι πολύ σχετικό θέλω να γράψω με αφορμή την αγορά του κινητού μέσω της προωθητική ενέργειας της eurobank με τα public ότι δεν μου κάνουν την επιστροφή γιατί μαζί με το κινητό αγόρασα και 2 θήκες 

Καταλαβαίνετε την απογοήτευσή μου και γενικά να έχετε το νου σας, πήρα τηλέφωνο αλλά δεν νομίζω να γίνει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, sakis88888 said:

Αν και δεν είναι πολύ σχετικό θέλω να γράψω με αφορμή την αγορά του κινητού μέσω της προωθητική ενέργειας της eurobank με τα public ότι δεν μου κάνουν την επιστροφή γιατί μαζί με το κινητό αγόρασα και 2 θήκες 

Καταλαβαίνετε την απογοήτευσή μου και γενικά να έχετε το νου σας, πήρα τηλέφωνο αλλά δεν νομίζω να γίνει κάτι 

αν ηταν σοβαροι σαν εταιρεια δεν επρεπε να στο πουν? κανε και μια νυξη στην τραπεζα για να το ξερει και αυτη.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, boymanos said:

αν ηταν σοβαροι σαν εταιρεια δεν επρεπε να στο πουν? κανε και μια νυξη στην τραπεζα για να το ξερει και αυτη.

Με την τράπεζα μίλησα 

Αύριο θα πάρω και σε αυτούς, τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

ας τις εκοβαν χωριστα τις αποδειξεις αφου ηταν προωθητικη ενεργεια μονο για αγορα κινητου, μηπως μπορει να ακυρωθει και να κοπουν δυο? δεν το ξερω αυτο.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, boymanos said:

ας τις εκοβαν χωριστα τις αποδειξεις αφου ηταν προωθητικη ενεργεια μονο για αγορα κινητου, μηπως μπορει να ακυρωθει και να κοπουν δυο? δεν το ξερω αυτο.

Ακριβώς αυτό θα τους πω κι εγώ αλλά σιγά μην γίνει κάτι 

Εν τω μεταξύ κι εγώ γι αυτό  το λόγο πήρα το κινητό 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sakis88888 said:

Ακριβώς αυτό θα τους πω κι εγώ αλλά σιγά μην γίνει κάτι 

Εν τω μεταξύ κι εγώ γι αυτό  το λόγο πήρα το κινητό 

σε καταλαβαινω, αλλα δεν πιστευω να μην το ηξερε το καταστημα, τοσα κινητα πουλαει με προωθητικες ενεργειες, θα επρεπε να ξερει οτι η αποδειξη πρεπει να κοπει μονη της για το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, sakis88888 said:

Ακριβώς αυτό θα τους πω κι εγώ αλλά σιγά μην γίνει κάτι 

Εν τω μεταξύ κι εγώ γι αυτό  το λόγο πήρα το κινητό 

Να διαμαρτυρηθεις στην τράπεζα ξανά 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sakis88888 said:

Αν και δεν είναι πολύ σχετικό θέλω να γράψω με αφορμή την αγορά του κινητού μέσω της προωθητική ενέργειας της eurobank με τα public ότι δεν μου κάνουν την επιστροφή γιατί μαζί με το κινητό αγόρασα και 2 θήκες 

Καταλαβαίνετε την απογοήτευσή μου και γενικά να έχετε το νου σας, πήρα τηλέφωνο αλλά δεν νομίζω να γίνει κάτι 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τα επιστρέψεις πίσω(αν δεν έχουν ανοιχτεί)και να ξανακάνεις την παραγγελία για το καθένα ξεχωριστά.

Το γράφει ξεκάθαρα κάτω δεξιά στο banner στην κεντρική σελίδα του Public ότι η προσφορά ισχύει για μόνο ένα προιόν ανά απόδειξη.

38 minutes ago, boymanos said:

σε καταλαβαινω, αλλα δεν πιστευω να μην το ηξερε το καταστημα, τοσα κινητα πουλαει με προωθητικες ενεργειες, θα επρεπε να ξερει οτι η αποδειξη πρεπει να κοπει μονη της για το κινητο.

 

8 minutes ago, Strofigkas said:

Να διαμαρτυρηθεις στην τράπεζα ξανά 

Μόνο που δεν είναι έτσι τα πράγματα και το Public σε αυτή την περίπτωση δεν φταίει σε κάτι. 

Ο συμφορουμίτης έπρεπε να έβαζε 2 διαφορετικές παρααγγελίες,μια για το κινητό μόνο του και μια για τα υπόλοιπα ή να έκανε μια παραγγελία αλλά να είχε μιλήσει ο ίδιος μαζί με το public(τηλεφωνικά/email/σχόλιο σε παρατήρηση ξέρω γω) και να ζητούσε 2 ξεχωριστές αποδείξεις εάν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Fulgore1 said:

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τα επιστρέψεις πίσω(αν δεν έχουν ανοιχτεί)και να ξανακάνεις την παραγγελία για το καθένα ξεχωριστά.

Το γράφει ξεκάθαρα κάτω δεξιά στο banner στην κεντρική σελίδα του Public ότι η προσφορά ισχύει για μόνο ένα προιόν ανά απόδειξη.

 

Μόνο που δεν είναι έτσι τα πράγματα και το Public σε αυτή την περίπτωση δεν φταίει σε κάτι. 

Ο συμφορουμίτης έπρεπε να έβαζε 2 διαφορετικές παρααγγελίες,μια για το κινητό μόνο του και μια για τα υπόλοιπα ή να έκανε μια παραγγελία αλλά να είχε μιλήσει ο ίδιος μαζί με το public(τηλεφωνικά/email/σχόλιο σε παρατήρηση ξέρω γω) και να ζητούσε 2 ξεχωριστές αποδείξεις εάν γίνεται.

Βέβαια διάβασα κι αυτό στην εφαρμογή της  eurobank Screenshot_20211031-200349.thumb.jpg.998a3967fd4500e5099f90906280d6cd.jpg

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να λέει κάτι το διαφορετικό από αυτό που αναγράφεται στο public.

''Η προσφορά αφορά 1 προιον από αυτα που περιλαμβάνονται στην παρούσα ενέργεια λέει.'' Τα αξεσουάρ που πήρες που είναι στην απόδειξη μαζί με το κινητό,είναι το θέμα και σε βγάζουν off.

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό για να σε καλύψει(εάν γίνεται κάτι τέτοιο),θα είναι εάν μπορεί το public να σου κόψει άλλη απόδειξη στην οποία να είναι μόνο το κινητό,ξεχωριστά από την θήκη.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Fulgore1 said:

Δεν βλέπω να λέει κάτι το διαφορετικό από αυτό που αναγράφεται στο public.

''Η προσφορά αφορά 1 προιον από αυτα που περιλαμβάνονται στην παρούσα ενέργεια λέει.'' Τα αξεσουάρ που πήρες που είναι στην απόδειξη μαζί με το κινητό,είναι το θέμα και σε βγάζουν off.

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό για να σε καλύψει(εάν γίνεται κάτι τέτοιο),θα είναι εάν μπορεί το public να σου κόψει άλλη απόδειξη στην οποία να είναι μόνο το κινητό,ξεχωριστά από την θήκη.

 

Ή να επιστρέψει τις θήκες 😉

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Δεν βλέπω να λέει κάτι το διαφορετικό από αυτό που αναγράφεται στο public.

''Η προσφορά αφορά 1 προιον από αυτα που περιλαμβάνονται στην παρούσα ενέργεια λέει.'' Τα αξεσουάρ που πήρες που είναι στην απόδειξη μαζί με το κινητό,είναι το θέμα και σε βγάζουν off.

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό για να σε καλύψει(εάν γίνεται κάτι τέτοιο),θα είναι εάν μπορεί το public να σου κόψει άλλη απόδειξη στην οποία να είναι μόνο το κινητό,ξεχωριστά από την θήκη.

 

Ναι αλλά οι θήκες δεν αφορούν την παρούσα ενέργεια, μόνο το κινητό 

Τεσπα ίσως το καταλαβαίνω λάθος 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...