Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1ον σε καθημερινη χρηση δεν προκειται να καταλαβεις καμια διαφορα

 

2ον εφόσον το αγορασεις απο amazon.com ετοιμασου να πληρωσεις πολλα παραπανω καθως θα περασει τελωνειο με οτι αυτο συνεπαγετε...

1ον παρόλα αυτά πληρώνεις τα ίδια αν όχι περισσότερα για κάτι χειρότερο

2ον λάθος (16/512, express shipping) https://imgur.com/a/2iwnQJW

Link to comment
Share on other sites

1ον παρόλα αυτά πληρώνεις τα ίδια αν όχι περισσότερα για κάτι χειρότερο

2ον λάθος (16/512, express shipping) https://imgur.com/a/2iwnQJW

 

Αν δεν κάνω λάθος όμως, τα τηλέφωνα της Samsung, για κάθε ήπειρο, έχουν region lock. Οπότε άμα το πάρεις εδώ και δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις, την εβαψες

 

Συν για εγγύηση, το πήγαινε-ελα, θα πάρει πολύ (και ίσως κοστίσει)

Link to comment
Share on other sites

1ον παρόλα αυτά πληρώνεις τα ίδια αν όχι περισσότερα για κάτι χειρότερο

2ον λάθος (16/512, express shipping) https://imgur.com/a/2iwnQJW

 

Η διαφορά είναι πολύ μικρή φέτος ο exynos με λίγο καλύτερη cpu ο snap με λίγο καλύτερη gpu.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

1ον παρόλα αυτά πληρώνεις τα ίδια αν όχι περισσότερα για κάτι χειρότερο

2ον λάθος (16/512, express shipping) https://imgur.com/a/2iwnQJW

μονο το ΦΠΑ να σου χρεωσουν κατα την εισαγωγη (1353€ + 24%(324,72)=1667,72€) , γιατι θα στον χρεωσουν δεν τον γλυτωνεις, παει το αφηγημα για χαμηλοτερη τιμη και βεβαια ξεχνας το δευτερο χρονο εγγυησης. Εχουν αλλαξει πολυ τα πραγματα στο τελωνειο προς το χειροτερο οσο αφορα εμας που αγοραζουμε και θα γινουν ακομα πιο δυσκολα.

Link to comment
Share on other sites

μονο το ΦΠΑ να σου χρεωσουν κατα την εισαγωγη (1353€ + 24%(324,72)=1667,72€) , γιατι θα στον χρεωσουν δεν τον γλυτωνεις, παει το αφηγημα για χαμηλοτερη τιμη και βεβαια ξεχνας το δευτερο χρονο εγγυησης. Εχουν αλλαξει πολυ τα πραγματα στο τελωνειο προς το χειροτερο οσο αφορα εμας που αγοραζουμε και θα γινουν ακομα πιο δυσκολα.

Κανείς λάθος. Δες καλά την εικόνα. Είναι όλα προπληρωμένα. Μάλιστα έχω βάλει επίτηδες και ένα usb 8$ και πέφτουν τα έξοδα εκτελωνισμού στο μισό.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς λάθος. Δες καλά την εικόνα. Είναι όλα προπληρωμένα. Μάλιστα έχω βάλει επίτηδες και ένα usb 8$ και πέφτουν τα έξοδα εκτελωνισμού στο μισό.
Σωστά, αυτό το κόλπο με το usb πως παίζει τι κόλπο ειναι;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από ότι φαινεται η διαφορά ευρώ και δολλαρίου και η χαμηλότερη τιμή στην Αμερική το φέρνουν ίσα βάρκα γιαλό. Ξέρουμε αν σε περίπτωση βλάβης το αναλαμβάνει το ευρωπαϊκό αμαζον?

 

Edit:1175 EUR βγαίνει το 128 τελειωμένο.

Από την άλλη, αυτή την στιγμή πωλούνται σφραγισμένα στο χιλιάρικο. Αξίζει? Για τις διάφορες που έχουν φέτος exynos και snap ,κατα την προσωπική μου άποψη όχι. Για περισυ το συζητούσαμε. Αλλά δεν είναι κακό για κάποιον που θέλει snap και εγγύηση αμαζον.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

e0763ff730e6c5bae018f4709b0d9738.jpg

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Υπάρχει κάποιος που να περιμένει ακόμα την έγκριση για τα δώρα? Έχω κάνει την αίτηση απο 31/1, ήρθε email οτι την έλαβαν κι έκτοτε τίποτα.

Επικοινώνησα μέσω live chat και μου είπαν οτι μπορεί να χρειαστεί 7 μέρες ή και παραπάνω....

 

 

Ακόμη, για κάποιο λόγο οι καμερες μου φαίνονται πολυ εύθραυστες. Έχω πάθει ενα ψυχολογικό :p

Τι λέτε για γυαλι προστασίας ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Υπάρχει κάποιος που να περιμένει ακόμα την έγκριση για τα δώρα? Έχω κάνει την αίτηση απο 31/1, ήρθε email οτι την έλαβαν κι έκτοτε τίποτα.

Επικοινώνησα μέσω live chat και μου είπαν οτι μπορεί να χρειαστεί 7 μέρες ή και παραπάνω....

 

Ακόμη, για κάποιο λόγο οι καμερες μου φαίνονται πολυ εύθραυστες. Έχω πάθει ενα ψυχολογικό :p

Τι λέτε για γυαλι προστασίας ?

Sent from my iPad using Tapatalk

Και εμένα ακόμα στο περίμενε με έχουν. Έχω λάβει το μειλ επιβεβαίωσης της συμματοχής (30/1). Δευτέρα θα τους πάρω ενα τηλ να δω τι θα μου πουν

Link to comment
Share on other sites

Κανείς λάθος. Δες καλά την εικόνα. Είναι όλα προπληρωμένα. Μάλιστα έχω βάλει επίτηδες και ένα usb 8$ και πέφτουν τα έξοδα εκτελωνισμού στο μισό.

στα λογια μου ερχεσαι, εχει αφαιρεθει το τοπικο φπα, σε εχουν χρεωσει τα εξοδα εκτελωνισμου και το τονιζω αυτο, μονο τα εξοδα εκτελωνισμου που ειναι ξεχωριστη χρεωση και οταν εισαχθει θα χρεωθεις εδω το δικο μας φπα (24%) και τους οποιους δασμους εισαγωγης ισχυουν για την αξια του προιοντος. Εκτος και αν σταλει με τριγωνικη αποστολη (αποθηκη στην ευρωπη και ξανα αποστολη απο εκει ελλαδα) κατι που ομως η amazon.com (usa) δεν κανει.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μου είπαν κι εμένα 7 μέρες. Κι εγώ το ανέβασα Τετάρτη οπότε έχει ακόμα για την επιβεβαίωση. Πάρε μια διάφανη της samsung αυτή την απλή έχει κάπου 17 ευρώ για αρχή να προστατεύσεις τις κάμερες. Αυτό έκανα κι εγώ μέχρι να έρθει η θήκη με το πενάκι. Νομίζω είναι μια καλή λύση και την ίδια είχα και στο s10 , πολύ καλή.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτήν πηρα , μαλιστα με το stand, αλλά δεν ειναι υπερυψωμένη πίσω όπως οι spigen οπότε οι κάμερες ακουμπούν στο γραφείο

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

στα λογια μου ερχεσαι, εχει αφαιρεθει το τοπικο φπα, σε εχουν χρεωσει τα εξοδα εκτελωνισμου και το τονιζω αυτο, μονο τα εξοδα εκτελωνισμου που ειναι ξεχωριστη χρεωση και οταν εισαχθει θα χρεωθεις εδω το δικο μας φπα (24%) και τους οποιους δασμους εισαγωγης ισχυουν για την αξια του προιοντος. Εκτος και αν σταλει με τριγωνικη αποστολη (αποθηκη στην ευρωπη και ξανα αποστολη απο εκει ελλαδα) κατι που ομως η amazon.com (usa) δεν κανει.

Είπαμε όχι. Όλα πληρωμένα από πριν. Ούτε τριγωνικές ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

δεν θελεις να καταλαβεις οτι αλλο τα εξοδα εκτελωνισμου αλλο οι οποιοι δασμου+φπα. τελως παντων εχουμε βγει εκτος θεματος Με το καλο να παραλαβεις και περιμενουμε εντυπωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δέκα χρόνια , που (+τηλέφωνα) ψωνίζω από το Amazon.com, η τελική τιμή είναι αυτή που εμφανίζεται στο καλάθι και τίποτα παραπάνω....

Πηγαίνει στο τελωνείο και μετά από μια βεβαίωση που θα στείλεις ότι είσαι ιδιώτης το παραλαμβάνει με μια καθυστέρηση 2 εβδομάδων .

Πότε προέκυψαν όλα αυτά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν θελεις να καταλαβεις οτι αλλο τα εξοδα εκτελωνισμου αλλο οι οποιοι δασμου+φπα. τελως παντων εχουμε βγει εκτος θεματος Με το καλο να παραλαβεις και περιμενουμε εντυπωσεις.

Επιμένω ότι κανείς λάθος.

https://imgur.com/a/oSbAZBv

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις ελαβα και το update του φεβρουαριου ! 280Mb περιπου. (Εχω την Κορεατικη εκδοση με exynos,Ραδιοφωνο και native call recording)

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μου είπαν κι εμένα 7 μέρες. Κι εγώ το ανέβασα Τετάρτη οπότε έχει ακόμα για την επιβεβαίωση. Πάρε μια διάφανη της samsung αυτή την απλή έχει κάπου 17 ευρώ για αρχή να προστατεύσεις τις κάμερες. Αυτό έκανα κι εγώ μέχρι να έρθει η θήκη με το πενάκι. Νομίζω είναι μια καλή λύση και την ίδια είχα και στο s10 , πολύ καλή.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα, εγώ είχα κάνει την αίτηση στις 27/01 και σήμερα το πρωί μου ήρθε μειλ επιβεβαίωσης- εγκυρότητας της συμμετοχής μου, και πως θα τα παραλάβω μέσα σε 10 εργάσιμες. Είχα μιλήσει και τηλεφωνικά με την samsung, οι οποίοι ανέφεραν πως υπάρχει πιθανότητα να μη λάβω μειλ έγκρισης και να παραλάβω απλά τα δώρα. Αντίθετα, αν δεν ήταν σωστά τα χαρτιά κλπ θα μου είχαν απαντήσει, για να τα διορθώσουμε.

όσον αφορά τις κάμερες, και γω τις φοβάμαι οπότε δεν έχω αφαιρέσει ακόμη τα προστατευτικά της συσκευασίας :lol: προτείνετε τζαμάκι; δε θα αλλοιώσει την ποιότητα των φωτογραφιών;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις ελαβα και το update του φεβρουαριου ! 280Mb περιπου. (Εχω την Κορεατικη εκδοση με exynos,Ραδιοφωνο και native call recording)

 

Έχει κάποιες βελτιώσεις σε συγκεκριμένο κομμάτι;Και γω περιμένω την επιβεβαίωση για τα δώρα αλλά δεν έχει περάσει ακόμα βδομάδα ούτως ή αλλως.Μονο ελπίζω να μην έκανα λάθος... Τι στείλατε ακριβώς για τα δώρα;την απόδειξη και για προπαραγγελια τι?

Link to comment
Share on other sites

Βρε εγώ το ξέρω... Απο το 2012 εχω πουλήσει πανω απο 20 Samsung συσκευές και πάντα με επαναφορά τα δίνω. Τωρα με την περίπτωση του παιδιού παραπάνω που χρειάστηκε να βάλει ξανά τους κωδικούς του για να μπορέσει ο αγοραστής να το σεταρει, δε ξέρω τι μπορεί να είχε συμβεί!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από αυτά πού ξέρω αν το κάνεις επαναφορά μέσα από το μενού, δεν χρειάζεται τίποτα.

Αν όμως το κάνεις επαναφορά μέσα από το recovery, δηλαδή wipe data factory reset τότε κατά την επανεκκίνηση ζητά να βάλεις έναν τουλάχιστον κωδικό από αυτούς που είχε η συσκευή πριν την επαναφορά.

Αυτό γίνεται για προστασία ας πούμε κλεμμένο.

Ποιό παλιά έβρισκες το κινητό, είχε ας πούμε δακτυλικό , η κάποια άλλη προστασία οθόνης , το έκανες ένα factory reset και το κινητό γινότανε δικό σού.

Τώρα ζητά κωδικό από καταχωρημένο λογαριασμό γιατί έγινε επαναφορά με μη αναμενόμενο τρόπο.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιες βελτιώσεις σε συγκεκριμένο κομμάτι;Και γω περιμένω την επιβεβαίωση για τα δώρα αλλά δεν έχει περάσει ακόμα βδομάδα ούτως ή αλλως.Μονο ελπίζω να μην έκανα λάθος... Τι στείλατε ακριβώς για τα δώρα;την απόδειξη και για προπαραγγελια τι?

 

Λεει για βελτιωσεις στην καμερα και στην σταθεροποιηση.

Δεν το εχω δοκιμασει πριν διεξοδικα οποτε δεν μπορω να κρινω αν αλλαξε κατι τωρα.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά πού ξέρω αν το κάνεις επαναφορά μέσα από το μενού, δεν χρειάζεται τίποτα.

 

Αν όμως το κάνεις επαναφορά μέσα από το recovery, δηλαδή wipe data factory reset τότε κατά την επανεκκίνηση ζητά να βάλεις έναν τουλάχιστον κωδικό από αυτούς που είχε η συσκευή πριν την επαναφορά.

 

Αυτό γίνεται για προστασία ας πούμε κλεμμένο.

 

Ποιό παλιά έβρισκες το κινητό, είχε ας πούμε δακτυλικό , η κάποια άλλη προστασία οθόνης , το έκανες ένα factory reset και το κινητό γινότανε δικό σού.

 

Τώρα ζητά κωδικό από καταχωρημένο λογαριασμό γιατί έγινε επαναφορά με μη αναμενόμενο τρόπο.

Μα εννοείται πως απο το μενού κανω πάντα την επαναφορά... Και γι αυτό σου ζητάει και τον κωδικό σου για να προχωρήσει σε επαναφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δέκα χρόνια , που (+τηλέφωνα) ψωνίζω από το Amazon.com, η τελική τιμή είναι αυτή που εμφανίζεται στο καλάθι και τίποτα παραπάνω....

Πηγαίνει στο τελωνείο και μετά από μια βεβαίωση που θα στείλεις ότι είσαι ιδιώτης το παραλαμβάνει με μια καθυστέρηση 2 εβδομάδων .

Πότε προέκυψαν όλα αυτά!!!!!!

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου!πληρωνεις μονο ο,τι βλεπεις στο καλαθι.προπληρωνεις το τελωνειο και ερχεται ελευθερο Ελλαδα.εχω παρει πολλες φορες πραγματα απο Αμερικη.;)

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά πού ξέρω αν το κάνεις επαναφορά μέσα από το μενού, δεν χρειάζεται τίποτα.

 

Αν όμως το κάνεις επαναφορά μέσα από το recovery, δηλαδή wipe data factory reset τότε κατά την επανεκκίνηση ζητά να βάλεις έναν τουλάχιστον κωδικό από αυτούς που είχε η συσκευή πριν την επαναφορά.

 

Αυτό γίνεται για προστασία ας πούμε κλεμμένο.

 

Ποιό παλιά έβρισκες το κινητό, είχε ας πούμε δακτυλικό , η κάποια άλλη προστασία οθόνης , το έκανες ένα factory reset και το κινητό γινότανε δικό σού.

 

Τώρα ζητά κωδικό από καταχωρημένο λογαριασμό γιατί έγινε επαναφορά με μη αναμενόμενο τρόπο.

Σε περίπτωση που θέλετε να το δώσετε το κινητό πρέπει να αφαιρέσετε όλους τους λογαριασμούς που έχετε στο κινητό, ειδικά Google, samsung αλλά και fb insta κτλ.

Με αυτόν τον τρόπο αν κάνετε επαναφορά δεν θα σας ζητήσει κανένα κωδικό μοτίβο κτλ.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχουμε κανά τρόπο να πάμε σε ξένξ ρομ να έχουμε και caller ID στον dialer?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...