Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιιά. αλλη μια ερώτηση γιατι ακούω πολλά, και εχω ψιλομπεδρευτεί..

Εκανα την ενεργοποιηση μου 28/1, η τελευταια μερα γα να ανανεωσω (3 ευρω) ειναι σήμερα?

Αν δεν ανανεωσω σημερα δηλαδη, 1/3 δεν μου μπαίνουν καινουρια λεπτα?

Ή μέχρι 28/2 πρεπει να εχω ανανεωσει?

Να σημειώσω οτι μεσα στον Γεναρη, πριν βαλω το CallThemAll 2009, ειχα κάνει ανανεώση..

 

...(Οσο για το υπολοιπο..Δεν θα το μαθουμε ποτέ!)

 

Μεχρι σήμερα είναι . Αλλιως δεν θα έχεις δωρεάν χρόνο τον Φεβρουάριο /

 

Μα αφού είχε κάνει ανανέωση μέσα στο Γενάρη,γιατί να κάνει και νέα ανανέωση των 3 ευρώ μέχρι σήμερα;Το σωστό δεν είναι να την κάνει αύριο (Φεβρουάριος) ώστε να ισχύει η ανανέωση για το Μάρτιο;

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

Μα αφού είχε κάνει ανανέωση μέσα στο Γενάρη,γιατί να κάνει και νέα ανανέωση των 3 ευρώ μέχρι σήμερα;Το σωστό δεν είναι να την κάνει αύριο (Φεβρουάριος) ώστε να ισχύει η ανανέωση για το Μάρτιο;

 

Πρέπει να κάνεις μια ανανέωση αφου ενεργοποιήσεις το πακέτο και μετά. Οπότε για να έχει τα 1000 λεπτά και sms τον Φεβρουάριο, πρέπει να κάνει σήμερα ανανέωση.

.
Link to comment
Share on other sites

Μα αφού είχε κάνει ανανέωση μέσα στο Γενάρη,γιατί να κάνει και νέα ανανέωση των 3 ευρώ μέχρι σήμερα;Το σωστό δεν είναι να την κάνει αύριο (Φεβρουάριος) ώστε να ισχύει η ανανέωση για το Μάρτιο;

Είχε κάνει πριν βάλει το πακέτο και δεν μετράει.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις μια ανανέωση αφου ενεργοποιήσεις το πακέτο και μετά. Οπότε για να έχει τα 1000 λεπτά και sms τον Φεβρουάριο, πρέπει να κάνει σήμερα ανανέωση.

 

Μάλιστα.. Τι να κάνουμε, θα αναγκαστούμε να κάνουμε ανανεωση σήμερα

(Σε περίπτωση πάντως που δεν βρώ σήμερα το βράδυ τριάρα κάρτα σε περίπτερο, προφανώς κάηκα...)

Anyway, ευχαριστω για τη βοήθεια παιδία.. Η αλήθεια ειναι οτι απο τους όρους χρήσης που έβγαλε η cosmote για το πακέτο, δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποισα χθες για πρώτη φορά έναν καινούργιο αριθμό Whats'Up, πραγματοποιώ κ δέχομαι κλήσεις κανονικά. Αλλά έχω ένα πρόβλημα όταν το εχω κλειστό μετά δεν μου έρχεται το μηνυματάκι με τις χαμένες κλήσεις. Μήπως πρέπει να ενεργοποίησω εγώ αυτην την υπηρεσία με κάποιον τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένο το Call600 μέχρι τις 18/2.

Αν ενεργοποιήσω σήμερα το "1000", τί θα γίνει?

1) Θα έχω 1000' για όλο τον Φεβρουάριο?

2) Θα έχω τα 600 μέχρι να τα φάω και μετά θα μου δώσει τα 1000'?

3) Τα 1000' θα ισχύσουν από τον Μάρτιο?

4) Θα προστεθούν και θα έχω 1600'?

5) Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τα 1000'?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένο το Call600 μέχρι τις 18/2.

Αν ενεργοποιήσω σήμερα το "1000", τί θα γίνει?

1) Θα έχω 1000' για όλο τον Φεβρουάριο?

2) Θα έχω τα 600 μέχρι να τα φάω και μετά θα μου δώσει τα 1000'?

3) Τα 1000' θα ισχύσουν από τον Μάρτιο?

4) Θα προστεθούν και θα έχω 1600'?

5) Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τα 1000'?

Ευχαριστώ.

 

Αν σήμερα 01/02 ενεργοποιήσεις το call2009 θα έχεις:

1) 1000 λεπτά ομιλίας και 1000 sms μέχρι 28/02

2) Το υπόλοιπο από το call600 μέχρι 18/02

3) Για να ισχύσουν τα 1000 λεπτά και τα 1000 sms και τον Μάρτιο πρέπει να κάνεις μία ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσα στον Φεβρουάριο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είχα υπόλοιπο 598 λεπτα από το call them all 2009 για τον μήνα ιανουάριο και άλλα 196 λεπτά από το call 600. Σήμερα, η cosmote μου λέει ότι έχω υπόλοιπα 1598 λεπτά και 1000 sms + 196 από το call600.... Άρα δεν ακυρώνουν φαίνεται τον υπόλοιπο χρόνο που έχεις όταν τελιώνει ο μήνας!!
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είχα υπόλοιπο 598 λεπτα από το call them all 2009 για τον μήνα ιανουάριο και άλλα 196 λεπτά από το call 600. Σήμερα, η cosmote μου λέει ότι έχω υπόλοιπα 1598 λεπτά και 1000 sms + 196 από το call600.... Άρα δεν ακυρώνουν φαίνεται τον υπόλοιπο χρόνο που έχεις όταν τελιώνει ο μήνας!!

 

Παντα στα κεντρικα ενημερωνουν 2 καθε μηνα και οχι 1η καθε μηνα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

α... οκ τοτε! βλέπουμε αν θα μου τα αφαιρέσουν αύριο..
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Thanks alany.;)

Έστειλα το απαραίτητο sms αλλά από το μεσημέρι το 1313 κάνει κάποιες ώρες να σου απαντήσει.

Περιμένουμε λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει πρόβλημα με τα απαντητικά μηνύματα σχετικά με την υπηρεσία call them all 2009.

Σε μένα σήμερα 01/02/2009 αντί για 1000 λεπτά και 1000 sms μου λέει 922 λεπτά και 1000sms. Κάτι μαγειρεύουν προφανώς. Για καλό και για κακό έχει αναφερθεί το πρόβλημα στο 1313.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να δω πόσα μηνύματα μου έχουν μείνει από το SMS 600;

 

Βέβαια.

Στείλε SMS ΥΠ στο 1313.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια.

Στείλε SMS ΥΠ στο 1313.

Το στέλνω και μου λέει "Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ SMS ΔΕ ΒΡΕΘΗΚΕ"

Δοκίμασα να στείλω και ΥΠΟΛ στο 1313 αλλά μου λέει "Η υπηρεσία $ δε βρέθηκε"

Εσυ μήπως εννοούσες να στείλω ΥΠ στο 1313;

 

EDIT: Και κάτι που παρατήρησα τώρα, όταν ανοίγω να κάνω νέο μηνυμα μου λέει ότι μου μένουν ακόμα 160 χαρακτήρες και με το που γράφω κάτι μου λέει ότι μένουν 64. Αυτό γίνεται από τώρα, το πρωί ήταν όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,όντως υπάρχει κάποιο πρόβλημα...Όταν το ενεργοποίησα το πρωί,στέλνω ΥΠΟΛ,και μου λέει οτι έχω 0 λεπτά κα 1000sms...Ούτε ένα λεπτό δεν είχα χαλάσει...Γιατι άραγε τα λαθη είναι πάντα προς τα κατω?:rolleyes:

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι κάνουν σήμερα Κυριακή.

Το συνηθίζουν άλλωστε τις αλλαγές να τις κάνουν Κυριακές και καθημερινές μεταξύ 00:00 και 08:00

Εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχω 922 λεπτά ομιλίας και μετά 1922.

Το σίγουρο είναι ότι στην cosmote δεν θα χάσεις χρήματα.

Υπάρχει άλλωστε για τους χρήστες καρτοκινητής το my account που δίνει δωρεάν on line ενημέρωση για τις κλήσεις και έτσι διασφαλίζεις πολλά πράγματα χωρίς να χρειάζεσαι να περιμένεις για να αποδείξεις ότι έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Το στέλνω και μου λέει "Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ SMS ΔΕ ΒΡΕΘΗΚΕ"

Δοκίμασα να στείλω και ΥΠΟΛ στο 1313 αλλά μου λέει "Η υπηρεσία $ δε βρέθηκε"

Εσυ μήπως εννοούσες να στείλω ΥΠ στο 1313;

 

EDIT: Και κάτι που παρατήρησα τώρα, όταν ανοίγω να κάνω νέο μηνυμα μου λέει ότι μου μένουν ακόμα 160 χαρακτήρες και με το που γράφω κάτι μου λέει ότι μένουν 64. Αυτό γίνεται από τώρα, το πρωί ήταν όλα οκ.

 

Το κινητό σου στέλνει με πλήρη γραμματοσειρά, δηλαδή πεζά / τονούμενα Ελληνικά και η εντολή δεν αναγνωρίζεται απο το σύστημα. Επίσης, χρεώνεσαι περισσότερα μηνύματα γιατί σπάει το ένα σε δυο κ.ο.κ. Γύρνα τη γραμματοσειρά σου σε περιορισμένη.

Link to comment
Share on other sites

Unique είχες δίκιο, έφτιαξε τώρα. ΑΨΟΓΟΣ!!!:cool::thanks:

Τελικά τι στέλνω στο 1313 για να δω το υπόλοιπο των μηνυμάτων "SMS ΥΠ" ή "ΥΠΟΛ" ;

Link to comment
Share on other sites

Unique είχες δίκιο, έφτιαξε τώρα. ΑΨΟΓΟΣ!!!:cool::thanks:

Τελικά τι στέλνω στο 1313 για να δω το υπόλοιπο των μηνυμάτων "SMS ΥΠ" ή "ΥΠΟΛ" ;

 

Αν εχεις το call them all 2009 στελνεις ΥΠΟΛ στο 1313...αλλα εχει καποιο προβλημα το κεντρο και τα στελνει αργοπορημενα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έστειλα στο 1313 τη λέξ 2009 2 φορες αλλα δε μου ρθε απάντηση,ούτε καν παραδόθηκε το μνμ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...