Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει αναγνώριση Στέφανε και μη λες κάτι χωρίς να το ξέρεις. Είναι μια ελλειπέστατη καρτοκινητή με ακριβές χρεώσεις για Ευρώπη (με άλλο δίκτυο με 10Ε εχεις 200 λεπτά στην ΕΕ), δεν έχει εφαρμογή διαχείρισης, η εξυπηρέτηση πελατών είναι ανύπαρκτη και απαράδεκτη,

Εγώ έχασα ΣΙΜ και ο μόνος τρόπος απόκτησης ΣΙΜ είναι με εξουσιοδότηση. Κανένα φυσικό κατάστημα να επικοινωνήσω. Κάτι που με Wind F2G/Vodafone CU έγινε σε 10 λεπτά και τηλεφωνικά με καταστήματα.

Σαν raw χρεώσεις είναι καλή. Σαν υπηρεσία trash.

 

Μιχάλη σε σημεία που δεν θέλω να χρησημοποιησω τα mifi της εταιρίας και έχει κάλυψη η cosmote και δεν μου φτάνουν τα 2gb που έχω στο συμβόλαιο πυροσβεστικά μια χαρά είναι με τα 4gb. Στην ομιλία είναι πανάκριβη όπως και το whats up στις κλίσεις προς όλους.

 

-------------------------

Και κάτι που αναφέρομαι σε άλλον συνφουριτη ότι καμιά εταιρία δεν είναι δικιά μου έχω εκφράσει δεκάδες φόρες ότι το βασικό μου συμβόλαιο είναι cosmote και ότι έχω μια 30gb της wind στην δεύτερη sim ένα vodafone καρτοκινητο, μια frog και ενα mysims2go. Και δεν πρόκειται να απαντήσω πότε ξανά οτιδήποτε postαρει λόγο του φανατισμού του σε συνάρτηση ότι δεν μας σέβεται σαν ανθρώπους πρώτα από όλα και δεύτερον σαν την επαγγελματική μας ιδιότητα.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην ομιλία είναι πανάκριβη όπως και το whats up στις κλίσεις προς όλους.

 

μονο αν χρειαζεσαι ανω των 300λεπτων προς ολους το μήνα ειναι πιο ακριβή, διότι 60+60 καθε 2εβδομαδες με 3 ευρω, και αν εχεις διπλασιασμο σου βγαινουν 120λεπτα (καθε 2εβδομάδες) προς ολους με 1,5ευρώ, ισχυς 30ημερες.

 

Επισης πρέπει να συνυπολογιστεί οτι το 50% περιπου των ενεργων σιμ πανελλαδικα ειναι στην κοσμοτε, οπότε υπάρχει τακτικότερα το φαινόμενο των intra-network κλήσεων.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

γιατι πανακριβη στην ομιλια? 60+60 καθε 2εβδομαδες με 3 ευρω, και αν εχεις διπλασιασμο σου βγαινουν 120λεπτα (καθε 2εβδομάδες) προς ολους με 1,5ευρώ, ισχυς 30ημερες.

 

Δεν θέλω να το κάνω debate στέφανε αλλά η μητέρα μου που έχει Q βαζει με 3.5€ 150 λεπτά προς όλους + 150 λεπτά προς το δίκτυο της wind από το application οπότε μιλάει και με τους άλλους που είναι στο δίκτυο wind και είναι πολύ περισσότεροι από αυτούς που έχουν την frog βασική ως ομιλία. Για το intra network συμφέρει μόνο όταν σε καλουνε όχι όταν καλείς εσύ στην φροφκ απο συμβολαιο.

 

Με 10.5 στην q μιλάς 450 λεπτά προς ολους (EDIT: + 450 λεπτα προς ολη την wind) (με 13,60 μιλάς στην q 600 λεπτά τον μήνα) και στην frog με 12 € μιλάς 240 + τα 120 του διπλασιασμού αν τα τύχεις και τα πάρεις οπότε 360 λεπτά σύνολο.

 

Μιλάμε καθαρά για τιμές και λεπτά ομιλίας όχι για σύγκριση δικτύου κλπ για να μην παρεξηγούμε. Τα καρτοκιητα της cosmote είναι καλά για τα data αλλά για ομιλία έχουν λιγότερα λεπτά από vodafone καρτοκινητη και wind καρτοκινητη.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να το κάνω debate στέφανε αλλά η μητέρα μου που έχει Q βαζει με 3.5€ 150 λεπτά προς όλους + 150 λεπτά προς το δίκτυο της wind από το application οπότε μιλάει και με τους άλλους που είναι στο δίκτυο wind και είναι πολύ περισσότεροι από αυτούς που έχουν την frog βασική ως ομιλία. Για το intra network συμφέρει μόνο όταν σε καλουνε όχι όταν καλείς εσύ.

 

Με 10.5 στην q μιλάς 450 λεπτά (με 13,60 μιλάς στην q 600 λεπτά τον μήνα) και στην frog με 12 € μιλάς 240 + τα 120 του διπλασιασμού αν τα τύχεις και τα πάρεις οπότε 360 λεπτά σύνολο.

 

Μιλάμε καθαρά για τιμές και λεπτά ομιλίας όχι για σύγκριση δικτύου κλπ για να μην παρεξηγούμε. Τα καρτοκιητα της cosmote είναι καλά για τα data αλλά για ομιλία έχουν λιγότερα λεπτά από vodafone καρτοκινητη και wind καρτοκινητη.

 

εχουν ναι λιγοτερα στα "προς ολους" . Ομως υπαρχει πολυ (σε συγκριση με τους αλλους) τακτικα το φαινόμενο του intra-network calling (ίδιο δικτυο), λόγω όγκου συνδρομητών.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

εχουν ναι λιγοτερα στα "προς ολους" . Ομως υπαρχει πολυ (σε συγκριση με τους αλλους) τακτικα το φαινόερνο του intra-network calling, λογω όγκου συνδρομητών.

Για το intra network συμφέρει μόνο όταν σε καλουνε από συμβόλαιο cosmote όχι όταν καλείς εσύ απο φροφκ οποτε δεν εινα αμεσα συγκρισιμο με την q που μιλαει με τα ιδια λεφτα +600 λεπτα προς ολο το δικτυο της wind.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Για το intra network συμφέρει μόνο όταν σε καλουνε από συμβόλαιο cosmote όχι όταν καλείς εσύ απο φροφκ .

 

εχεις δικιο, ειναι αναλογα τις αναγκες του καθένα, εμενα με 3ευρω (με διπλασιασμο) βγαζω 240'προς ολους για 30ημερες, και μου αρκουν (για κλησεις σε άλλα δικτυα).

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο, ειναι αναλογα τις αναγκες του καθένα, εμενα με 3ευρω (με διπλασιασμο) βγαζω 240'προς ολους για 30ημερες, και μου αρκουν (για κλησεις σε άλλα δικτυα).

 

Είσαι τυχερός που μιλάς λίγο εγώ το καίω κάθε μήνα αν βάλεις ποσά μιλάω από το προσωπικό μου συμβόλαιο cosmote + το εταιρικό κινητό πάνω από 2000 λεπτά τον μήνα. Πλέον μόνο με handsfree μιλάω και αφημένο το κινητό στην βάση του αυτοκινήτου η το τραπέζι στο γραφείο ούτε καν bt.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω λίγο έχεις την κάρτα μόνο για mb η και ομιλία; Γιατί προσωπικά το κοίταζα το frog και έχω μείνει στην κοσμοκάρτα με 10 ευρώ 500mb δώρο και βαζω τα 300' προς όλους + 500mb με 8.50 ευρω για ένα μήνα και δεν μου φθάνου τα mb .Δεν με παίρνει για δεύτερη κάρτα και θέλω και την ομιλία 250'-300' τον μήνα.

 

Βγαίνει με ένα 10 ευρώ το μήνα με την frog σε αυτά που θέλω;

 

Για MB,συμφερει η φρογκ αλλα και για τα 2,δες whats up οπου με 7€ εχεις 300' προς ολους και 400' σε Whats Up και 500MB για ενα μηνα με 10€ και αλλα 500 για 15 μερες απο καταστημα/ονλαιν+παρε καβατζα με 500MB για μια ωρα/2 φορες το μηνα.

Και αμα σε παιρνει να δινεις 15€ παρε και 600Mb με 6€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός που μιλάς λίγο εγώ το καίω κάθε μήνα αν βάλεις ποσά μιλάω από το προσωπικό μου συμβόλαιο cosmote + το εταιρικό κινητό πάνω από 2000 λεπτά τον μήνα. Πλέον μόνο με handsfree μιλάω και αφημένο το κινητό στην βάση του αυτοκινήτου η το τραπέζι στο γραφείο ούτε καν bt.

Με τέτοια κατανάλωση σε λεπτά και gb δεν θεωρησε προτυπο μέσου χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια κατανάλωση σε λεπτά και gb δεν θεωρησε προτυπο μέσου χρήστη.

το ξέρω να δω ποτέ θα μου την δώσει θα τα κόψω όλα και θα πάρω τα βουνά :)

 

Πέρα από την πλάκα κάτι τέτοιο είναι ο μέσος χρήστης σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες με απεριόριστο πακέτο ομιλίας και δεδομένων με κάτω απο 30 ευρώ. Εδώ είναι η εξαίρεση του κανόνα.

 

Πάντως όλοι έξω βλέπουν βίντεο αβέρτα εδω με το τσιγγελι όσα gb και να έχεις.

 

Send by Huawei Mate 8 - NXT-L29 (The last DSFA in market) via Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

σιγά-σιγά να "μαζεύουμε" τα προβλήματα που έχουν με την πράσινη οι "ειδικοί":

 

Όχι ότι με νοιάζει να απαντήσω.

Πω δεν πω, μας διαβάσουν δε μας διαβάσουν, οι Έλληνες καταλαβαίνουν και θα΄ρθει και η ώρα για περισσότερα.

 

Έχει αναφερθεί από αρκετούς πάντως πως σε αρκετές ευρωπαϊκές χώρες έχει πλέον αναγνώριση. Πιθανόν να μην είναι παντού, και για αυτό ίσως οι απόψεις να διίστανται.

 

Η αντικατάσταση της SIM δεν κατάλαβα τι πρόβλημα έχει. Αν θες πας σε ένα κατάστημα με ταυτότητα και βγάζεις. Αν τυχόν μιλάς για την περίπτωση που βρίσκεσαι στο εξωτερικό, μου φαίνεται λίγο υπερβολικό να χρησιμοποιήσεις το συγκεκριμένο ως ένδειξη προβληματικής υπηρεσίας.

 

Sent from my Moto X Play

 

Problems:

1) Δεν έχει αναγνώριση στο εξωτερικό

2) Αν χάσεις τη sim και είσαι εξωτερικό δεν αντικαθίσταται η sim.

 

Μόνο για πλάκα είναι κάποιοι και καλά ειδικοί.

Το που το πάνε, άλλο θέμα.

 

Θα σας πείραζε, όχι 2, αλλά 1002 της δικιάς "σας" να αραδιάσω εδώ;

Είναι προφανές.

Link to comment
Share on other sites

Για να σε ρωτήσω. Εγώ που ταξιδεύω εξωτερικό έχει αναγνώριση κλήσης το frog; Τι πακέτα roaming έχει; Αν χάσω τη ΣΙΜ και ειμαι στο εξωτερικό πως κάνω αντικατάσταση; Έχει εφαρμογή για διαχείριση από κινητό; VoLTE; VoWiFi; Τι χρεώσεις έχει προς άλλα δίκτυα;

Volte και vowifi κανένα δίκτυο δεν προσφέρει (ακομα), πλην της cosmote (συμβολαια).

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο Γερμανό να κάνω φορητότητα του αριθμού που έχω από το φοιτητικό F2G, σε What's Up. Ο υπάλληλος εκεί ήθελε να με πείσει να κάνω με το ζόρι φοιτητικό καρτοσυμβολαιο Cosmote... :down:

 

Αφού αρνήθηκα κάμποσες φορές, επιτέλους δέχτηκε να μου κάνει το αίτημα για φορητότητα σε What's Up. Λογικά μου λέει μέχρι τη Δευτέρα θα έχει γίνει η φορητότητα και τότε θα πάρω τη SIM.

 

 

Και εγώ είχα πολυ άσχημη εμπειρία από κατάστημα Γερμανος. Μόνο για να βαζω 5 ευρω στο καρτοκινητο αξιζει ο Γερμανος. Για όλες τις υπόλοιπες υπηρεσίες, μόνο σε κατάστημα Cosmote. Οι υπάλληλοι του Γερμανού είναι, με διαφορά, οι χειρότεροι στην ελληνική κινητή τηλεφωνία! Καταλαβαίνω οτι θέλουν να πουλήσουν, αλλά όταν ξεπερνάνε τα όρια και γίνονται αγενείς, θρασείς και ειρωνικοί, μόνο ζημιά κάνουν στην εταιρία.

Edited by LAZSKG
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα ποτέ θέμα. Και μάλιστα πρόσφατα που πήγα για αριθμό Frog, και μου είπε η αλλη γιατί δεν κάνεις φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο, της απάντησα ότι έχω ήδη και αυτό το θέλω για τα gb. Και μου είπε για τα 5 ευρώ για 2 gb και της είπα την προσφορά για τα 4 gb και γύρισε και μου είπε "έξυπνο" και το άφησε εκεί
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μία ερώτηση. Έκανα μετατροπή πριν από καμιά 10αριά μέρες από συμβόλαιο σε Cosmocarta. Έβαλα 10 ευρώ online στην κάρτα και μου έδωσε τα 200 λεπτά προς όλους (για 1 μήνα) και τα 500 mb (για 15 μέρες). Δεν έχω ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο ακόμα. Αν κάνω ενεργοποίηση πακέτου (ομιλίας και ιντερνετ) μέσα στις επόμενες 1-2 μέρες (πριν, δλδ, λήξουν τα δωρεάν mb), τα υπολοιπόμενα mb θα προστεθούν στο πακέτο που θα βάλω ή, επειδή είναι από προσφορά, δεν προστίθενται (αν δεν κάνω κάποιο λάθος, στην ανανέωση του πακέτου μεταφέρονται τα υπολοιπόμενα mb);

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα πολυ άσχημη εμπειρία από κατάστημα Γερμανος. Μόνο για να βαζω 5 ευρω στο καρτοκινητο αξιζει ο Γερμανος. Για όλες τις υπόλοιπες υπηρεσίες, μόνο σε κατάστημα Cosmote. Οι υπάλληλοι του Γερμανού είναι, με διαφορά, οι χειρότεροι στην ελληνική κινητή τηλεφωνία! Καταλαβαίνω οτι θέλουν να πουλήσουν, αλλά όταν ξεπερνάνε τα όρια και γίνονται αγενείς, θρασείς και ειρωνικοί, μόνο ζημιά κάνουν στην εταιρία.

 

Στον Γερμανο μονο για καρτες ειναι.Πηγα στο γερμανο στο κοσμος και τους λεω δωστε multi sim,με λεει δεν εχουμε.Απανταω μα στα νεα νουμερα πως δινετε.Με λεει σε εσας δεν γινεται.Εδωσα τα 5€ και το εκανα νανο καρτα.Αλλη περιπτωση σε καταστημα κοσμοτε/οτε που πηρα το iPhone,ηταν αψογοι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά πάντα θέλω να πω κάτι διότι μου δημιουργείται μια απορία. Το παρόν θέμα είναι καρτοκινητά cosmote όπως γνωρίζουμε όλοι. Για ποιο λόγο λοιπόν εκφέρονται αόριστες ''απορίες'' σχετικά με ένα καρτοκινητό της cosmote (συγκεκριμένα το frog) και αυτές οι απορίες απαντώνται στη συνέχεια, μετά από ορισμένες απαντήσεις άλλων μελών, από το ίδιο άτομο με παράλληλη σύγκριση καρτοκινητών από άλλες εταιρίες και αρνητικά σχόλια για το εν λόγω καρτοκινητό. Σε τι αποσκοπεί αυτό; Να δημιουργηθεί η εικόνα πως το frog είναι η χειρότερη πρόταση και τα πακέτα άλλων εταιριών τα καλύτερα που υπάρχουν; Από τη στιγμή που ο ενδιαφερόμενος φίλος γνωρίζει τις απαντήσεις στις ερωτήσεις του (από τη στιγμή που απαντά στον εαυτό του) ποιος ο λόγος να τις εκθέτει σε ένα νήμα και ίσως εκτός θέματος. Όλοι γνωρίζουμε πως κάθε καρτοκινητό της κάθε εταιρίας έχει πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα και επιλέγουμε αντίστοιχα, απλά πράγματα. Πάντα φιλικά παιδιά και με συγχωρείτε απλά καλό είναι σε ένα θέμα να μιλάμε για το συγκεκριμένο θέμα, οι συγκρίσεις είναι τελείως υποκειμενικές και δεν προσφέρουν τίποτα σε κανέναν αναγνωστή από εμάς.

 

p.s. 1: Επαναλαμβάνω πως αναγνώριση κλήσεων εισερχομένων στο εξωτερικό είχα κανονικά με frog (Βουλγαρία, Ρουμανία, Σερβία) Οκτώβριος 2016.

p.s. 2: Το είχα παλιότερα και στην υπογραφή μου... χρησιμοποιώ 1 frog με διπλασιασμό, 1 q, 1 φοιτητικό cu, 1 vodafone international και 1 φοιτητικό f2g. Οπότε χρησιμοποιώ και τις 3 εταιρίες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

τα μισα λες;

 

[COSMOTE WHAT'S UP]

ΔΩΡΕΑΝ 1GB και 1000 λεπτα για ολο το ΣΚ...

 

Κληση στο 13555 και παταμε 0

Link to comment
Share on other sites

Και σε Κοσμοκάρτα παίρνεις και σου λέει ότι η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 31 Οκτωβρίου στις 12.00 το βράδυ....
Link to comment
Share on other sites

παντως τα δινει κανονικα σε wu. Το 13555 το εχουν χρησιμοποιησει και παλιοτερα,οποτε μπορει να εχει ξεμεινει κανενα φωνητικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλικά πάντα θέλω να πω κάτι διότι μου δημιουργείται μια απορία. Το παρόν θέμα είναι καρτοκινητά cosmote όπως γνωρίζουμε όλοι. Για ποιο λόγο λοιπόν εκφέρονται αόριστες ''απορίες'' σχετικά με ένα καρτοκινητό της cosmote (συγκεκριμένα το frog) και αυτές οι απορίες απαντώνται στη συνέχεια, μετά από ορισμένες απαντήσεις άλλων μελών, από το ίδιο άτομο με παράλληλη σύγκριση καρτοκινητών από άλλες εταιρίες και αρνητικά σχόλια για το εν λόγω καρτοκινητό. Σε τι αποσκοπεί αυτό; Να δημιουργηθεί η εικόνα πως το frog είναι η χειρότερη πρόταση και τα πακέτα άλλων εταιριών τα καλύτερα που υπάρχουν; Από τη στιγμή που ο ενδιαφερόμενος φίλος γνωρίζει τις απαντήσεις στις ερωτήσεις του (από τη στιγμή που απαντά στον εαυτό του) ποιος ο λόγος να τις εκθέτει σε ένα νήμα και ίσως εκτός θέματος. Όλοι γνωρίζουμε πως κάθε καρτοκινητό της κάθε εταιρίας έχει πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα και επιλέγουμε αντίστοιχα, απλά πράγματα. Πάντα φιλικά παιδιά και με συγχωρείτε απλά καλό είναι σε ένα θέμα να μιλάμε για το συγκεκριμένο θέμα, οι συγκρίσεις είναι τελείως υποκειμενικές και δεν προσφέρουν τίποτα σε κανέναν αναγνωστή από εμάς.

 

p.s. 1: Επαναλαμβάνω πως αναγνώριση κλήσεων εισερχομένων στο εξωτερικό είχα κανονικά με frog (Βουλγαρία, Ρουμανία, Σερβία) Οκτώβριος 2016.

p.s. 2: Το είχα παλιότερα και στην υπογραφή μου... χρησιμοποιώ 1 frog με διπλασιασμό, 1 q, 1 φοιτητικό cu, 1 vodafone international και 1 φοιτητικό f2g. Οπότε χρησιμοποιώ και τις 3 εταιρίες.

Η απορια σου ειναι δικαιολογημενη και ολα αυτα που παρατηρεις ειναι μερος μιας γενικοτερης συμπεριφορας που ουκ ολιγες φορες εχει αντιμετωπιστει αρνητικα απο συνφορουμιτες,και εχουν γινει και αναλογες παρεμβασεις απο διαχειριστες.Και οι moderator ανθρωποι ειναι,δεν μπορουν να τρεχουν ολη την ωρα για καποιον περιεργο... Οσο για το 2ο υ.γ. τζαμπα η απολογια και οι διευκρινησεις. Αμα ο αλλος θελει να σε αντιμετωπιζει (οχι εσενα προσωπικα μονο) σαν "υπαλληλο" και "fun boy" μιας εταιριας δεν του αλλάζεις γνώμη. Και που να δεις τι εχει γινει κατα καιρους σε αλλα θεματα.

Κλεινω το off-topic γιατι δεν ειναι και πεδιο ευθυνης μου.

αν καποιος moderator θεωρει την συγκεκριμενη αναφορα ως αφορμη για προβληματα,ας διαγραφει,κανενα προβλημα απο μενα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αναγνώριση Στέφανε και μη λες κάτι χωρίς να το ξέρεις. Είναι μια ελλειπέστατη καρτοκινητή με ακριβές χρεώσεις για Ευρώπη (με άλλο δίκτυο με 10Ε εχεις 200 λεπτά στην ΕΕ), δεν έχει εφαρμογή διαχείρισης, η εξυπηρέτηση πελατών είναι ανύπαρκτη και απαράδεκτη,

Εγώ έχασα ΣΙΜ και ο μόνος τρόπος απόκτησης ΣΙΜ είναι με εξουσιοδότηση. Κανένα φυσικό κατάστημα να επικοινωνήσω. Κάτι που με Wind F2G/Vodafone CU έγινε σε 10 λεπτά και τηλεφωνικά με καταστήματα.

Σαν raw χρεώσεις είναι καλή. Σαν υπηρεσία trash.

Εσυ καλυτερα να μην παραπληροφορεις. Μεταναστευσα Αγγλια και την εχω ακομα στο κινητο μου, και πιανει κανονικα δικτυο ΕΕ, ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΛΗΣΗΣ

 

Λοιπόν,

σιγά-σιγά να "μαζεύουμε" τα προβλήματα που έχουν με την πράσινη οι "ειδικοί":

 

Όχι ότι με νοιάζει να απαντήσω.

Πω δεν πω, μας διαβάσουν δε μας διαβάσουν, οι Έλληνες καταλαβαίνουν και θα΄ρθει και η ώρα για περισσότερα.

 

 

 

Problems:

1) Δεν έχει αναγνώριση στο εξωτερικό

2) Αν χάσεις τη sim και είσαι εξωτερικό δεν αντικαθίσταται η sim.

 

Μόνο για πλάκα είναι κάποιοι και καλά ειδικοί.

Το που το πάνε, άλλο θέμα.

 

Θα σας πείραζε, όχι 2, αλλά 1002 της δικιάς "σας" να αραδιάσω εδώ;

Είναι προφανές.

 

ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ. Εκτος αν εισαι κανενας "φαν" κοκκινης και απλα τρολαρεις.

 

Φιλικά πάντα θέλω να πω κάτι διότι μου δημιουργείται μια απορία. Το παρόν θέμα είναι καρτοκινητά cosmote όπως γνωρίζουμε όλοι. Για ποιο λόγο λοιπόν εκφέρονται αόριστες ''απορίες'' σχετικά με ένα καρτοκινητό της cosmote (συγκεκριμένα το frog) και αυτές οι απορίες απαντώνται στη συνέχεια, μετά από ορισμένες απαντήσεις άλλων μελών, από το ίδιο άτομο με παράλληλη σύγκριση καρτοκινητών από άλλες εταιρίες και αρνητικά σχόλια για το εν λόγω καρτοκινητό. Σε τι αποσκοπεί αυτό; Να δημιουργηθεί η εικόνα πως το frog είναι η χειρότερη πρόταση και τα πακέτα άλλων εταιριών τα καλύτερα που υπάρχουν; Από τη στιγμή που ο ενδιαφερόμενος φίλος γνωρίζει τις απαντήσεις στις ερωτήσεις του (από τη στιγμή που απαντά στον εαυτό του) ποιος ο λόγος να τις εκθέτει σε ένα νήμα και ίσως εκτός θέματος. Όλοι γνωρίζουμε πως κάθε καρτοκινητό της κάθε εταιρίας έχει πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα και επιλέγουμε αντίστοιχα, απλά πράγματα. Πάντα φιλικά παιδιά και με συγχωρείτε απλά καλό είναι σε ένα θέμα να μιλάμε για το συγκεκριμένο θέμα, οι συγκρίσεις είναι τελείως υποκειμενικές και δεν προσφέρουν τίποτα σε κανέναν αναγνωστή από εμάς.

 

p.s. 1: Επαναλαμβάνω πως αναγνώριση κλήσεων εισερχομένων στο εξωτερικό είχα κανονικά με frog (Βουλγαρία, Ρουμανία, Σερβία) Οκτώβριος 2016.

p.s. 2: Το είχα παλιότερα και στην υπογραφή μου... χρησιμοποιώ 1 frog με διπλασιασμό, 1 q, 1 φοιτητικό cu, 1 vodafone international και 1 φοιτητικό f2g. Οπότε χρησιμοποιώ και τις 3 εταιρίες.

 

Προσθετω και Αγγλια (ειμαι απο Δεκεμβριο 16) και Γερμανια+ Ολλανδια που ειπε ενα παιδι παραπανω

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

δεν αποκλειεται σε καποιους να λειτουργει και σε αλλους οχι,ακομα και στις ιδιες χωρες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...