Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη τα χρηματα που εχω μεσα δεν μηδενιζονται μετα απο καποιο διαστημα αν δεν κανω ανανεωση;

 

Επισης το ελαχιστο ποσό που μπορω να βαλω (για να μην μηδενιστει το υπολοιπο μου), ποιο ειναι;

 

Και για να μην σας ζαλιζω, υπαρχει καποιο λινκ που να τα αναφεριε ολα αυτα;

 

"Όταν μπεις στο χορό, θα χορέψεις ό,τι χορεύουν οι άλλοι".

Απλά εδώ οι εταιρείες (συντονισμένα) "σέρνουν" το χορό: Κι εμείς συμβιβαζόμαστε.

 

Δεν τα λέω για σένα.

Για άλλους που πιστεύουν ότι δεν μπορούν να κάνου(με) αλλιώς.

 

Λοιπόν:

Στην καρτοκινητή της Cosmote (όπως και της Vodafone) αυτή τη στιγμή, αν δεν βάλεις κάρτα για 3 μήνες (90 μέρες) ό,τι χρήματα υπόλοιπο έχεις μηδενίζεται.

5€ είναι το ελάχιστο ποσό που μπορείς να βάλεις , όμως, (τα 5€), μόνο online http://www.cosmote.gr ή σε κατάστημα. Αυτό το ποσό (κατ'ελάχιστο) ανανεώνει τη διάρκεια υπολοίπου σου για άλλους 3 μήνες (90 μέρες) αφού βάλεις κάρτα.

Από περίπτερο το λιγότερο 10€.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην καρτοκινητή της Cosmote (όπως και της Vodafone) αυτή τη στιγμή, αν δεν βάλεις κάρτα για 3 μήνες (90 μέρες) ό,τι χρήματα υπόλοιπο έχεις μηδενίζεται.

5€ είναι το ελάχιστο ποσό που μπορείς να βάλεις , όμως, (τα 5€), μόνο online http://www.cosmote.gr ή σε κατάστημα. Αυτό το ποσό (κατ'ελάχιστο) ανανεώνει τη διάρκεια υπολοίπου σου για άλλους 3 μήνες (90 μέρες) αφού βάλεις κάρτα.

Από περίπτερο το λιγότερο 10€.

 

Για λήξη χρηματικού υπολοίπου στέλνει μήνυμα 7 μέρες πριν και σίγουρα την ημέρα λήξης.

 

Αρκεί να βάζεις μία κάρτα κάθε όποτε την χρειάζεσαι , δεν είναι ανάγκη να συσσωρεύεις μεγάλα ποσά.

 

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδες!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παιδια, θα πρεπει καθε 2 μηνες να βαζουμε μοναδες για να μην χασουμε τα λεφτα που ηδη εχουμε μεσα?

Κάθε τρεις μήνες.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή what's up πλέον λειτουργεί και από την θέση για την δεύτερη sim σε δίκαρτα κινητά.

Τουλάχιστον στο δικό μου honor 6.

Το δοκίμασα σε wifi.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή what's up πλέον λειτουργεί και από την θέση για την δεύτερη sim σε δίκαρτα κινητά.

Τουλάχιστον στο δικό μου honor 6.

Το δοκίμασα σε wifi.

εμένα μετά την τελευταία αναβάθμιση, ενώ δούλευε κανονικά, μου βγάζει αυτό παρότι είναι στην ΠΡΏΤΗ θέση σιμ! οι άνθρωποι εκεί είναι για τα μπάζα.

 

https://images.tapatalk-cdn.com/16/02/11/7c2ec18f61d2e8cb82cd3e9113bbab7b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εάν αλλάξεις την προτεραιότητα του ίντερνετ και δώσεις από την πρώτη σου λέει το ίδιο?

Τότε μου λέει αδύνατη η επιβεβαίωση του αριθμού!

λες να φταίει ότι έχω μηδέν υπόλοιπο;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το στην cosmote. Αν σου δουλέψει το πρόγραμμα μετά γύρνα το ξανά στην επιλογή να ρωτάει. Εμένα έτσι κάνει. Αρκεί να δουλέψει μια φορά.
Link to comment
Share on other sites

Τότε μου λέει αδύνατη η επιβεβαίωση του αριθμού!

λες να φταίει ότι έχω μηδέν υπόλοιπο;

 

Μου φαίνεται λίγο "χαζό" να σου το λέει λόγο μηδενικού υπολοίπου, από την άλλη σκέφτομαι ότι αν είναι αυτό δεν θα δουλεύει ούτε η ενημέρωση μέσω sms . Για στείλε "Υπ" στο 1330. Σου απαντάει?

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται λίγο "χαζό" να σου το λέει λόγο μηδενικού υπολοίπου, από την άλλη σκέφτομαι ότι αν είναι αυτό δεν θα δουλεύει ούτε η ενημέρωση μέσω sms . Για στείλε "Υπ" στο 1330. Σου απαντάει?

Δεν αποστέλλεται το μήνυμα καθόλου!

Βάλε το στην cosmote. Αν σου δουλέψει το πρόγραμμα μετά γύρνα το ξανά στην επιλογή να ρωτάει. Εμένα έτσι κάνει. Αρκεί να δουλέψει μια φορά.

μάλλον αυτό έφταιγε! Πρέπει βέβαια γυρίζω τα δεδομένα στην κοσμοτε για να ενημερώνεται η εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ξεχάσει τον κωδικό μου στο log-in στο My COSMOTE. Ενώ δηλώνω τα στοιχεία μου στα πεδία της Υπενθύμισης κωδικού πατάω το Έλεγχος και εμφανίζεται το πεδίο για τον αριθμό τηλεφώνου αλλά κενό, συμπληρώνω τον αριθμό τηλεφώνου μου και απο εκει και πέρα τίποτα.

Μου γράφει

Για λόγους ασφαλείας, με την υποβολή του αιτήματος θα σου σταλεί νέος Κωδικός Πρόσβασης, τον οποίο θα λάβεις με sms στο κινητό σου τηλέφωνο. Εάν δεν είσαι συνδρομητής της COSMOTE, θα λάβεις τον Κωδικό στο e-mail που έχεις δηλώσει. Μετά την είσοδο σου στην εφαρμογή, θα σου ζητηθεί να τον αλλάξεις και να βάλεις τον Κωδικό Πρόσβασης που επιθυμείς.

 

Αλλά ποτέ δεν έρχεται τίποτα

 

Edit: Έκανα μαγεία ....Πήγα πρώτα στο site της cosmote, εκεί δέχτηκε κανονικά τον κωδικο που θυμόμουν... Μετά άνοιξα σε καινούργια καρτέλα το site του what's Up και voila !! Δούλεψε....

Δοκίμασα να κάνω ανανέωση με την πιστωτική μου κάρτα και αφου συμπλήρωσα τα πάντα

http://i64.tinypic.com/6fmmap.png

 

Ελα που μου ήρθε sms ότι έχω 4.46€ (είχα μηδέν) εως 12/5/2016...... Μου στείλανε και τον κωδικο του reload it κανονικα :wacko:

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μετά την τελευταία ενημέρωση μου έκανε κάτι κουλά. Έκανα απεγκατάσταση την εφαρμογή και την ξαναπέρασα και όλα καλά.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε Whats up στείλτε δωρεάν τον αριθμο 4 στο 1330.Δώρο 400' και 400 Sms Προς Whats up μέχρι την Δεύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε Whats up στείλτε δωρεάν τον αριθμο 4 στο 1330.Δώρο 400' και 400 Sms Προς Whats up μέχρι την Δεύτερα.

 

Αρχονταααααςςς

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δοκιμάσω τα δεδομένα στην περιοχή μου.υπάρχει κάποια προσφορά που να δίνει έστω λίγα data τζάμπα να δοκιμάσω;

whatsup έχω

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δοκιμάσω τα δεδομένα στην περιοχή μου.υπάρχει κάποια προσφορά που να δίνει έστω λίγα data τζάμπα να δοκιμάσω;

whatsup έχω

 

Αυτό που μου έρχεται στο μυαλό είναι να ζητήσεις απο κάποιο φιλο που έχει κανει ανανέωση να σου δώσει 100MB δώρο για 3 μερες.Γίνεται μέσω m.whatsup.gr .Απο εφαρμογή λόγω του οτι έχω WP δεν υπάρχει και δεν έχω δοκιμάσει. Το ίδιο μπορείς να κάνεις και συ αν εχεις κανει κάποια ανανέωση και δίνοντας σε 3 φίλους απο 100MB παίρνεις και συ αλλά 100.

Link to comment
Share on other sites

Λεει πρεπει να εχεις υπολοιπο τουλαχιστον 0,11 ευρω για να στειλεις μηνυμα για να παρεις τα 400'+400 μηνυματα προς whatsup.Εγω εχω 0,00 ευρω και εστειλα μηνυμα κανονικα και πηρα τα 400'+400 μηνυματα.Αρα δεν ισχυει το τουλαχιστον 0,11.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσες φορές έχει "πέσει" αυτή η ερώτηση εδώ, αλλά... Ξέρετε αν η Cosmote αφήνει να έχει ένας φοιτητής 2 αριθμούς με Φοιτητικό What's Up στο δικό του όνομα? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmokarta.

 

Θα πάω εξωτερικό απο την Τρίτη μέχρι την Κυριακή. Σκέφτομαι να πάρω το πακέτο travel and surf για 150ΜΒ για 7 ημέρες με 15Ε. Στο ξενοδοχείο θα έχω wifi αλλά σκέφτομαι να το έχω για κανένα google, πληροφορίες για αξιοθέατο, εστιατόρια όταν θα γυρίζω.

 

Μάλλον πρέπει να βάλω μια ανανέωση 30Ε. Είμαι παλιός συνδρομητής και θα μου φάει 3Ε για να μου δώσει 400 λεπτά.

 

30Ε-ο φόρος μας κάνει 26 και κάτι ψιλά. Μείον 3 για τα 400 λεπτά = 23 και κάτι ψιλά.

 

Μείον 15 για Internet = 8 και κάτι ψιλά. +2,5Ε που έχω μέσα γύρω στα 10-11Ε για εισερχόμενες και καμιά εξερχόμενη ανάγκης (τις περισσότερες θα τις κάνω μέσω voip).

 

Τα 10Ε για εισερχόμενες κλήσεις αντιστοιχούν σε 166 λεπτά με χρέωση ανα δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.

 

Για εξερχόμενες κλήσεις αντιστοιχούν σε μόλις 42 λεπτά.

 

Xμμμμμ, τελικά δεν με βλέπω να παίρνω internet πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσες φορές έχει "πέσει" αυτή η ερώτηση εδώ, αλλά... Ξέρετε αν η Cosmote αφήνει να έχει ένας φοιτητής 2 αριθμούς με Φοιτητικό What's Up στο δικό του όνομα? Ευχαριστώ.

Ναι μπορεί ένας φοιτητής να Έχει δύο φοιτητικά whats Up στο όνομα του αλλά αφού χρησιμοποιήσει δύο φοιτητικές ταυτότητες.

Link to comment
Share on other sites

2 ενημερώσεις για Whats up...

 

1. Το bonus online ή μέσω καταστημάτων ανανέωσης αυξήθηκε από 500mb σε 1GB

 

2. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εφαρμογή για Windows Phones....Μπορείτε να την βρείτε γράφοντας στο store WHAT'S UP BY COSMOTE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...