Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου έδωσε η cosmote 200' προς όλους + 600' προς what's up χωρίς να κάνω τπτ, και το ίδιο θα μου δίνει για τους επόμενους 6 μήνες στην πρώτη ανανέωση, που δεν διευκρίνιζε αν είναι των 5 ή των 10 ευρώ...άρα θα' ναι και των 5 ευρώ !!! Μια χαρά συνδυαστική προσφορά και προς όλους και προς what's up !!!

 

Μιλάμε για φοιτητικό πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να κάνω μία ερώτηση; Έχω κοσμοκάρτα και θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσα από την εφαρμογή που έχει. Δεν έχω κάνει εγγραφή, αλλά μπορώ να βλέπω το υπόλοιπο που έχω και ακόμη έχω δει στο μενού υπηρεσίες, μπορείς να ανανεώσεις χρόνο με χρήση πιστωτικής /χρεωστικής κάρτας. Δεν έχω προχωρήσει τη διαδικασία από φόβο μην κάνω κάποιο λάθος και χάσω έτσι και χρήματα από την κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ενημεφώσω για όσους δεν ξέρουν, το φοιτητικό πακέτο με τα 7 ευρώ, μέχρι τις 15 Ιανουαρίου του 2015, αντί για 100 σμς προς όλα τα δίκτυα δίνει 1.200 σμς προς όλα τα δίκτυα!!!

 

με 7 ευρώ δηλαδή έχετε 1.200' προς όλους και 1.200 σμς προς όλους... τυχαία το έμαθα κι εγώ καλώντας στο 1330

 

χαχα αληθεια? το ενεργοποιω καθε μηνα! Μια χαρα!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

χαχα αληθεια? το ενεργοποιω καθε μηνα! Μια χαρα!

Τι εννοείς το ενεργοποιείς κάθε μήνα;

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς το ενεργοποιείς κάθε μήνα;

 

εννοει οτι αγοράζει το φοιτητικό πακέτο των 7ευρώ!.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έδωσε η cosmote 200' προς όλους + 600' προς what's up χωρίς να κάνω τπτ, και το ίδιο θα μου δίνει για τους επόμενους 6 μήνες στην πρώτη ανανέωση, που δεν διευκρίνιζε αν είναι των 5 ή των 10 ευρώ...άρα θα' ναι και των 5 ευρώ !!! Μια χαρά συνδυαστική προσφορά και προς όλους και προς what's up !!!

 

Μου ήρθε και εμένα μόνο ομιλία 200 λεπτά. Κοσμοκαρτα έχω.

Με την αυτόματη ανανέωση ομιλίας τι γίνεται τώρα;

Πρέπει να την κόψουμε;

 

Μέχρι 19/1 200 λεπτα

Μέχρι 29/12 128 λεπτά

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε...σε απλό νούμερο what's up μου ήρθε η προσφορά !!!

 

Μου το έστειλαν και εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έδωσε η cosmote 200' προς όλους + 600' προς what's up χωρίς να κάνω τπτ, και το ίδιο θα μου δίνει για τους επόμενους 6 μήνες στην πρώτη ανανέωση, που δεν διευκρίνιζε αν είναι των 5 ή των 10 ευρώ...άρα θα' ναι και των 5 ευρώ !!! Μια χαρά συνδυαστική προσφορά και προς όλους και προς what's up !!!

 

Το ίδιο και σε δικό μου νούμερο μη φοιτητικό που κοντεύει να λήξει!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το στέλνει σε όσους δεν κάνουν συχνά ανανέωση, εγώ έχω να κάνω ανανέωση από τον Ιούνιο.
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία αν γνωρίζει κάποιος συμφορουμητης ας δώσει τα φώτα του.

πηρα το 13838 απο wutsup και με χρέωσαν 1€+ αντι για το 0.29 που λένε, πήρα στο 1314 πριν κ μετα.

Πηρα να ρωτήσω γιατι μου φαγαν τον τον χρόνο ομιλίας ενώ χθες το βραδάκι σε μνμ στο 1330 για το υπόλοιπο είχα 183 λεπτά ακομα μεχρι 31.12.

2 κλήσεις έκανα απο ψες οι οποίες ηταν μικρές.

Edited by votis
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έδωσε η cosmote 200' προς όλους + 600' προς what's up χωρίς να κάνω τπτ, και το ίδιο θα μου δίνει για τους επόμενους 6 μήνες στην πρώτη ανανέωση, που δεν διευκρίνιζε αν είναι των 5 ή των 10 ευρώ...άρα θα' ναι και των 5 ευρώ !!! Μια χαρά συνδυαστική προσφορά και προς όλους και προς what's up !!!

 

Δηλαδη αρκει να βαζουμε 5 ευρω καρτα τον μηνα; Τα 5 ευρω θα μενουν στην καρτα;

Link to comment
Share on other sites

Με στειλαν 200 σμς προς ολους στις 15/12.

Εστειλα σημερα σμσ και χρεωθηκα απ την καρτα.

Να το κυνηγησω η δεν αξιζει? (,την χρησιμοποιω μονο για εισερχόμενες κλησεις και σμσ)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αρκει να βαζουμε 5 ευρω καρτα τον μηνα; Τα 5 ευρω θα μενουν στην καρτα;

 

Ναι τα 5 ευρώ στην κάρτα θα μένουν. Εγω τώρα αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα: Έκανα εγγραφή στο mycosmote account προσπαθώ να πραγματοποιήσω online ανανέωση χρόνου ομιλίας αλλά δεν μου εμφανίζει πουθενά να βάλω την κάρτα μου, παρά μόνο ένα μήνυμα: "Μη επιτρεπτή ενέργεια. Η συναλλαγή δε θα πραγματοποιηθεί λόγω μη συνδεσιμότητας ή λόγω του ότι η κάρτα σας δεν έχει εγγραφεί στο πρόγραμμα ασφαλών συναλλαγών 3D Secure / Mastercard SecureCode / Verified by Visa (σε αυτή την περίπτωση καλέστε την εκδότρια τράπεζα της κάρτας σας ή εγγραφείτε στο πρόγραμμα ασφαλών συναλλαγών)." Να υποθέσω ότι είναι προσωρινό το πρόβλημα ή πρέπει κάτι να κάνω παραπάνω ; Επίσης κατέβασα τα app της COSMOTE και whats'up αλλά επειδή δεν έχω μέσα στο κινητό την sim, στην μεν whats'up δεν μου δίνει πουθενά την δυνατότητα να βάλω τους κωδικούς μου και να μπω, έτσι είναι σε όλους ή δεν βλέπω εγω από που γίνεται login, στo δε app της cosmote δεν μου κρατάει τους κωδικούς πρόσβασης και κάθε τρεις και λίγο πρέπει να τους βάζω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα 5 ευρώ στην κάρτα θα μένουν. Εγω τώρα αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα: Έκανα εγγραφή στο mycosmote account προσπαθώ να πραγματοποιήσω online ανανέωση χρόνου ομιλίας αλλά δεν μου εμφανίζει πουθενά να βάλω την κάρτα μου, παρά μόνο ένα μήνυμα: "Μη επιτρεπτή ενέργεια. Η συναλλαγή δε θα πραγματοποιηθεί λόγω μη συνδεσιμότητας ή λόγω του ότι η κάρτα σας δεν έχει εγγραφεί στο πρόγραμμα ασφαλών συναλλαγών 3D Secure / Mastercard SecureCode / Verified by Visa (σε αυτή την περίπτωση καλέστε την εκδότρια τράπεζα της κάρτας σας ή εγγραφείτε στο πρόγραμμα ασφαλών συναλλαγών)." Να υποθέσω ότι είναι προσωρινό το πρόβλημα ή πρέπει κάτι να κάνω παραπάνω ; Επίσης κατέβασα τα app της COSMOTE και whats'up αλλά επειδή δεν έχω μέσα στο κινητό την sim, στην μεν whats'up δεν μου δίνει πουθενά την δυνατότητα να βάλω τους κωδικούς μου και να μπω, έτσι είναι σε όλους ή δεν βλέπω εγω από που γίνεται login, στo δε app της cosmote δεν μου κρατάει τους κωδικούς πρόσβασης και κάθε τρεις και λίγο πρέπει να τους βάζω !!!

 

Και σε μενα το ιδιο βγαζει. Πηρα τηλ και θα το κοιταξουν ******ες μαριτσα μου δηλαδη η γνωστη κοτε με τα προβληματα της.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Με στειλαν 200 σμς προς ολους στις 15/12.

Εστειλα σημερα σμσ και χρεωθηκα απ την καρτα.

Πού έστειλες sms;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

λόγω του ότι η κάρτα σας δεν έχει εγγραφεί στο πρόγραμμα ασφαλών συναλλαγών 3D Secure / Mastercard SecureCode / Verified by Visa (σε αυτή την περίπτωση καλέστε την εκδότρια τράπεζα της κάρτας σας ή εγγραφείτε στο πρόγραμμα ασφαλών συναλλαγών)."[/u][/b][/i] Να υποθέσω ότι είναι προσωρινό το πρόβλημα ή πρέπει κάτι να κάνω παραπάνω ;

 

Λογικό είναι; αμα δεν κανεις εγραφη στο Mastercard SecureCode δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις την χρεωστική σου κάρτα για αγορά.. Τι τράπεζα έχεις ; . για να σε βοηθησω; . Αυτο σημαινει οτι πρωτη φορα χρησιμοποιεις την χρεωστικη σου καρτα για αγορες στο ιντερνετ αλλιως θα το είχες κανει ήδη! και δεν θα σου φαινοτανε τοσο δυσκολο .Τι ακριβως γινεται οταν θελεις να χρησιμοποιησεις την χρεωστικη σου καρτα πρεπει να κανεις εγραφη στο secure mastercode απλα οριζεις ενα μυνημα που θα φαινεται για να καταλαβαινεις οτι εχεις μπει στο σιτε της τραπεζας και δεν ειναι ψευτικη η σελιδα και οριζεις και ενα προσωπικο κωδικο για να πραγματοποιηθει η συνναλαγη , πες μου την τραπεζα που εχεις για να σε βοηθησω για την εγραφη στο Mastercard SecureCode ! .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές το έχω κάνει μου το βγάζει αυτό αφού δώσω τα στοιχεία της κάρτας μου. Εδώ λέει πως το βγάζει πρωτού ζητήσει κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές το έχω κάνει μου το βγάζει αυτό αφού δώσω τα στοιχεία της κάρτας μου. Εδώ λέει πως το βγάζει πρωτού ζητήσει κάρτα.

 

τι τραπεζα εχεις ; κανε πρωτα την εγραφη και αμα μετα σου ξανα βγαζει το ιδιο μυνημα τοτε επικοινωνησε με την εξυπηρέτηση πελατών!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες τι είπα...

Μόλις πας να κάνεις ηλεκτρονική ανανέωση ή οτιδήποτε άλλο χρειάζεται με την κάρτα σου, πρώτα βάζεις τον αριθμό της κάρτας και τα λοιπά στοιχεία (όνομα, λήξη, αριθμό cvv) και στη συνέχεια σου ζητάει να εγγραφείς εκεί ή αν έχεις λογαριασμό να δώσεις username και Pin. Στην περίπτωση αυτή σου λέει πριν ζητήσει τον αριθμό/στοιχεία της κάρτας βγάζει αυτό το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες τι είπα...

Μόλις πας να κάνεις ηλεκτρονική ανανέωση ή οτιδήποτε άλλο χρειάζεται με την κάρτα σου, πρώτα βάζεις τον αριθμό της κάρτας και τα λοιπά στοιχεία (όνομα, λήξη, αριθμό cvv) και στη συνέχεια σου ζητάει να εγγραφείς εκεί ή αν έχεις λογαριασμό να δώσεις username και Pin. Στην περίπτωση αυτή σου λέει πριν ζητήσει τον αριθμό/στοιχεία της κάρτας βγάζει αυτό το μήνυμα.

 

το καταλαβα! ενημερωσε την εξυπηρετηση πελατων να σου πουν τι παιζει ή μηνπως υπαρχει καποιο προβλημα!, μετα παρε τηλεφωνο την τραπεζα σου και ζητα να εγγραφεις στο mastercode , και οταν φτιαχτει το σιτε κανεις ανανεωση! .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτα cosmote στο δίκαρτο μου και την χρησιμοποιώ μόνο για δεδομένα. Δεν αγοράζω πακέτα ομιλίας ή οτιδήποτε άλλο.

Είχα την εντύπωση ότι αν πήγαινες να πάρεις τηλέφωνο έβγαινε ο αυτόματος και σε ενημέρωνε για το υπόλοιπο της κάρτας. Αυτό το έκοψαν; Γιατί πήρα κατά λάθος τηλέφωνο από αυτή την κάρτα (γελάστηκα δυστηχώς) δεν βγήκε ο αυτόματος , και έφυγε όλο το υπόλοιπο της κάρτας.. Ήταν για το δώρο μου το χριστουγεννιάτικο. :mad::cry:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτα cosmote στο δίκαρτο μου και την χρησιμοποιώ μόνο για δεδομένα. Δεν αγοράζω πακέτα ομιλίας ή οτιδήποτε άλλο.

Είχα την εντύπωση ότι αν πήγαινες να πάρεις τηλέφωνο έβγαινε ο αυτόματος και σε ενημέρωνε για το υπόλοιπο της κάρτας. Αυτό το έκοψαν; Γιατί πήρα κατά λάθος τηλέφωνο από αυτή την κάρτα (γελάστηκα δυστηχώς) δεν βγήκε ο αυτόματος , και έφυγε όλο το υπόλοιπο της κάρτας.. Ήταν για το δώρο μου το χριστουγεννιάτικο. :mad::cry:

 

Βγαίνει ο αυτόματος μόνο αν έχεις πολύ χαμηλό υπόλοιπο. Νομίζω όταν έχεις λιγότερο από 0,80Ε.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει ο αυτόματος μόνο αν έχεις πολύ χαμηλό υπόλοιπο. Νομίζω όταν έχεις λιγότερο από 0,80Ε.

Πάρα πολύ ωραία...... %$#@#@$% :wacko::mad: Με έκαναν και δεν έχω αφήσει καντήλι σήμερα..

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

το εχω παθει και εγω αλλα δεν φταιει η cosmote σε αυτη την περίπτωση. Δυστυχως φταιμε εμεις. Στην δικη μου περιπτωση δεν ειδα οτι η κληση δρομολογουταν απο την καρτα της κοσμοτε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...