Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 4G χρειάζεται ενεργοποίηση;

Είναι πιό ενεργοβόρο από το 3G; Κάλυψη;

Nαι στα 2 πρώτα. Κάλυψη όχι σα το 3g!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πώς γίνεται η ενεργοποίηση;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση. Όσο για το αν είναι ενεργοβόρο, θεωρητικά ναι, αλλά αν θες να κατεβάσεις μεγάλο όγκο δεδομένων και υπάρχει κάλυψη μπορεί να καταναλώσει λιγότερη μπαταρία συγκριτικά με 3G επειδή θα χρειαστεί πολύ λιγότερο χρόνο για το κατέβασμα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην cosmoκάρτα πακέτο που να έχει μηνύματα και να μεταφέρονται με ανανέωση νέου πακέτου;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην cosmoκάρτα πακέτο που να έχει μηνύματα και να μεταφέρονται με ανανέωση νέου πακέτου;

 

Όχι δεν υπάρχει .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, Βασίλη. Με τα mb γίνεται το ίδιο;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, Βασίλη. Με τα mb γίνεται το ίδιο;

 

Τα mb ανεξαρτητος τι πακετο mb βαζεις, αν βαζεις πριν ληξουν τα παλια μεταφερονται ολα μαζι στην καινουργια ημερομηνια ληξης. Σου επαναλαμβανω ανεξαρτητου πακετου ιντερνετ που ενεργοποιεις, πχ στο CU για να μεταφερονται τα mb πρεπει να βαζεις το ιδιο πακετο πριν ληξη το προηγουμενο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ένα δείγμα της τρομακτικής απήχησης που εξακολουθεί να έχει το wu. Πολλά καταστήματα της δυτικής Αττικής έχουν ξεμείνει από την προηγούμενη εβδομάδα από αριθμούς wu.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, Βασίλη. Με τα ΜΒ γίνεται το ίδιο;

τα ΜΒ μεταφέρονται με αγορά οποιοδήποτε πακέτου Internet

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά, παιδιά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς αν μπορεί να αποκτήσει φοιτητής μεταπτυχιακού το φοιτητικό what's up; Μπορεί να γίνει με φορητότητα από συμβόλαιο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς αν μπορεί να αποκτήσει φοιτητής μεταπτυχιακού το φοιτητικό what's up; Μπορεί να γίνει με φορητότητα από συμβόλαιο;

 

απο οσο ξερω αμα εχεις πασο απο μεταπτυχιακο προγραμμα ναι μπορεις κανονικα να βγαλες φοιτητικο προγραμμα και στις τρεις εταιρειες και στην wind και στην κοσμοτε και στην vodafone , οσο για την φορητοτητα αμα εισαι σε αλλον παροχο κοιτα ποτε ληγει το συμβολαιο σου για να μην πληρωσεις κατι για την φορητοτητα και μετα κανε την αιτηση . Ακουω οτι υπαρχουνε γενικα προβληματα με την φορητοτητα στην vodafone δεν ξερω μηνπως ειναι γενικο και αφορα και τα αλλα 2 δικτυα, αυτες τις ημερες δεν ξερω γιατι καθυστερουνε πολυ να σε ενεργοποιησουνε στο δικτυο τωρα παρε εσυ ενα τηλεφωνο το τμημα φορητοτητας της κοσμοτε στο 13897 και ρωτα ποσο χρονο θα κανει και θα σε βοηθησουνε .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω αμα εχεις πασο απο μεταπτυχιακο προγραμμα ναι μπορεις κανονικα να βγαλες φοιτητικο προγραμμα και στις τρεις εταιρειες και στην wind και στην κοσμοτε και στην vodafone , οσο για την φορητοτητα αμα εισαι σε αλλον παροχο κοιτα ποτε ληγει το συμβολαιο σου για να μην πληρωσεις κατι για την φορητοτητα και μετα κανε την αιτηση . Ακουω οτι υπαρχουνε γενικα προβληματα με την φορητοτητα στην vodafone δεν ξερω μηνπως ειναι γενικο και αφορα και τα αλλα 2 δικτυα, αυτες τις ημερες δεν ξερω γιατι καθυστερουνε πολυ να σε ενεργοποιησουνε στο δικτυο τωρα παρε εσυ ενα τηλεφωνο το τμημα φορητοτητας της κοσμοτε στο 13897 και ρωτα ποσο χρονο θα κανει και θα σε βοηθησουνε .

 

Ευχαριστώ! λήγει το συμβόλαιο οπότε δεν θα θα πληρώσω κάτι, απλά στη vodafone μου ζητάνε και 10 ευρώ τέλη διακοπής :wacko:

Μάλλον cosmote θα πάω, θα περάσω από έναν γερμανό να ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια micro sim what's up που γράφει επάνω 4G. Πιάνω πράγματι 4G αν πετύχω κάλυψη ή θέλει να ζητήσω ενεργοποίηση από Cosmote; Μέχρι στιγμής πιάνω μόνο Η Θεσσαλονίκη ανατολικά αλλά δεν κινήθηκα κέντρο ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια micro sim what's up που γράφει επάνω 4G. Πιάνω πράγματι 4G αν πετύχω κάλυψη ή θέλει να ζητήσω ενεργοποίηση από Cosmote; Μέχρι στιγμής πιάνω μόνο Η Θεσσαλονίκη ανατολικά αλλά δεν κινήθηκα κέντρο ακόμα.

Δοκίμασε να στείλεις 4G στο 1330 αλλιώς κάλεσε την εξυπηρέτηση ή πέρασε από κατάστημα Γερμανός ή COSMOTE.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Με μηνυμα στο 1333 4G ενεργοποιηθηκε,

με END 4G απενεργοποιειται.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καποιος να κάνει ανανέωση χρόνου ομιλίας με πιστωτική κάρτα τις τελευταίες μέρες με την εφαρμογη της cosmote. Σε 3-4 προσπαθειες μου δεν μου κανει ενω δειχνει οτι ολοκληρωνει. το δοκιμασα και απο αλλη συσκευη με νουμερο συνδεσης. μίλησα και με την εξυπηρέτηση πελατών αλλά μου είπαν ότι δεν έχουν κάποιο πρόβλημα. :O
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καποιος να κάνει ανανέωση χρόνου ομιλίας με πιστωτική κάρτα τις τελευταίες μέρες με την εφαρμογη της cosmote. Σε 3-4 προσπαθειες μου δεν μου κανει ενω δειχνει οτι ολοκληρωνει. το δοκιμασα και απο αλλη συσκευη με νουμερο συνδεσης. μίλησα και με την εξυπηρέτηση πελατών αλλά μου είπαν ότι δεν έχουν κάποιο πρόβλημα. :O

 

Εγώ πριν έναν μήνα περίπου, πήγα να ξάνω ανανέωση μέσω τράπεζας πειραιώς. Η διαδικασία χρέωσης από την τράπεζα έγινε κανονικά, αλλά δεν έλαβα με sms τον 16ήφιο κωδικό ανανέωσης. Με την τράπεζα που μίλησα, είδαν το πρόβλημα και μετά από 2 περίπου εβδομάδες μου επέστρεψαν τα 10€. Δε δοκίμασα πάλι μέσω τράπεζας, παρόλο που έχω κάνει αρκετές φορές ανανέωση με τον ίδιο τρόπο. Δεν ξέρω εάν έφταιγε η τράπεζα ή η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έλαβα το ακόλουθο μήνυμα από τον αριθμό: +905488911243:

Your mobile number has won 2,000,000 euro, in the Euro Millions mobile promo, for claims send email your name, mobile no. & country to euromilliondraw@outlook.com

προφανώς και είναι fake αλλά το έχει λάβει κάποιος άλλος?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έλαβα το ακόλουθο μήνυμα από τον αριθμό: +905488911243:

Your mobile number has won 2,000,000 euro, in the Euro Millions mobile promo, for claims send email your name, mobile no. & country to euromilliondraw@outlook.com

προφανώς και είναι fake αλλά το έχει λάβει κάποιος άλλος?

Ναι,και μη διανοηθείς να απαντήσεις και πολύ περισσότερο μη πάρεις πίσω γιατί είναι μεγάλη απάτη και σε χρεώνουν τρελά ποσά.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά είδα ότι βγήκαν 15αρες κάρτες ανανεωσης. Ξέρει κανείς αν σε cosmocarta περάσω αυτή τη 15άρα, θα πάρω τα 400 λεπτά ( ναι την εχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία) ή θέλει αποκλειστικά 10άρα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά είδα ότι βγήκαν 15αρες κάρτες ανανεωσης. Ξέρει κανείς αν σε cosmocarta περάσω αυτή τη 15άρα, θα πάρω τα 400 λεπτά ( ναι την εχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία) ή θέλει αποκλειστικά 10άρα;

Με ανανέωση από 10€ και πάνω, παίρνεις την προσφορά. Άρα, ναι με την 15άρα θα πάρεις τα 400'

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μας το τσίμπησαν με το έτσι θέλω λοιπόν το ταλιρακι αύξηση...

Και με 10€ θα το πάρεις το μπόνους

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...