Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ξέρεις οι χρεώσεις γίνονται σε οποιαδήποτε στιγμή έχεις υπόλοιπο στην κάρτα. Αν έχεις συμβόλαιο γίνονται στις χρεώσεις κάθε μήνα.

 

εχετε δικιο,απο δικη μου βλακεια τελικα τελειωνει η καρτα.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυτό γίνεται και με 3g συσκευή ή όχι ; πάντως εγώ όταν μιλάω, μόνο μερικές φορές κόβει την φωνή του άλλου..τίποτα περισσότερο ακόμα (θεσ/νίκη).

 

σε ποια περιοχη θεσσαλονικη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από whats up, έχει κάνει κάποιος ανανέωση μέσω europhone banking? Χρεώθηκε για το τηλεφώνημα? Μπορείς να βάλεις όσα χρήματα θες ή πρέπει να επιλέξεις ποσά καρτών? Κωδικό reload it λαμβάνει?

 

UPD: Πήρα και ρώτησα. 30ευρώ το ελάχιστο ποσό ανανέωσης! Ήμαρτον!

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Όχι , δεν χρεώνεται το 2019555000 από Whats Up

 

Ναι όντως, αλλά τι να το κάνω? 30Ε κάρτα δεν έβαλα ποτέ μου. Την έφτιαξαν που την έφτιαξαν την υπηρεσία, γιατί να μην μπορείς να ανανεώσεις με ό,τι ποσό θες? Χαζομάρα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό γίνεται και με 3g συσκευή ή όχι ; πάντως εγώ όταν μιλάω, μόνο μερικές φορές κόβει την φωνή του άλλου..τίποτα περισσότερο ακόμα (θεσ/νίκη).

 

Ναι .. με full σήμα έξω μιλάς 2-3 λεπτά και σε πετάει

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

σε ποια περιοχη θεσσαλονικη?

 

δυτική θεσσαλονίκη, χωρίς 3g συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως το εχω ξαναγραψει αλλα και εγω που ειμαι δυτικα εχω θεμα με/χωρις 3g συσκευη.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Επεσε ξεραΐλα στο θέμα όπως και οι πρόσφορες του whats up που είναι σχεδόν ανύπαρκτες...:X
Link to comment
Share on other sites

Επεσε ξεραΐλα στο θέμα όπως και οι πρόσφορες του whats up που είναι σχεδόν ανύπαρκτες...:X

 

δεν ξέρω για σας, αλλα εγω είμαι πολυ ευχαριστημένος απο τα 60mb με 3 ευρώ... την έχω καταβρεί πολύ λέμε... ειναι τα ποιο ποιοτικά 60mb που έχω δει ποτέ μου. Τετοια εταιρία δεν την αλλάζεις με τπτ...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για σας, αλλα εγω είμαι πολυ ευχαριστημένος απο τα 60mb με 3 ευρώ... την έχω καταβρεί πολύ λέμε... ειναι τα ποιο ποιοτικά 60mb που έχω δει ποτέ μου. Τετοια εταιρία δεν την αλλάζεις με τπτ...

Όντως αυτά τα 60 Mbs πρέπει να τα σεβόμαστε γιατί τελειώνουν σα μια τζούρα τσιγάρο!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτά τα 60 Mbs πρέπει να τα σεβόμαστε γιατί τελειώνουν σα μια τζούρα τσιγάρο!!! :-)

 

3 ευρω 60μβ και αλλοι 5 ευρω 500μβ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι το είχε η κοτε..

Φέτος τον έδεσε τον γάιδαρο φαίνεται και δεν την νοιάζει..

 

δεν μπαινει στην λογικη του ανταγωνισμου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει στην λογικη του ανταγωνισμου

 

Και για ποιο λογο να μπει; Αφου συνεχιζει ο κλασσικος ελληνας να ειναι προβατο. Εδω να φαει δεν εχει, και παλι τους ιδιους θα ψηφισει :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω επιλέγω κοσμοτε και 60μπ γιατί είμαι μαζόχα, βοηθάω και τη γερμανική οικονομία! ίσως είναι το πολυ καλό και ποιοτικό σήμα που τους δυσκολευει να δώσουν 500 με 5ε
Link to comment
Share on other sites

Μπα, πλέον με 3€ παίρνεις 500mb στην vodafone :lol:

 

Αν δεν κάνω λάθος στην cosmote αν ανανεώσεις τα Mb πριν την ημερομηνία που λήγει το πακέτο τότε τα υπόλοιπα Mb προστίθενται στα υπόλοιπα, κάτι που δεν γίνεται στις άλλες εταιρίες.

Αν κάνω λάθος ας το αναφέρει κάποιος συνδρομητής.

Link to comment
Share on other sites

Στη vodafone γίνεται κανονικότατα αυτό που λέw, δε γνωρίζω για cosmote.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος στην cosmote αν ανανεώσεις τα Mb πριν την ημερομηνία που λήγει το πακέτο τότε τα υπόλοιπα Mb προστίθενται στα υπόλοιπα, κάτι που δεν γίνεται στις άλλες εταιρίες.

Αν κάνω λάθος ας το αναφέρει κάποιος συνδρομητής.

 

Σωστό και τσεκαρισμένο, αλλά τι να το κάνεις; Για να φτάσεις τα 500 ΜΒ (ή και 600 ΜΒ που δινει η wind με 5 ευρω) θέλεις 30 ευρω (10 φορές 60ΜΒ Χ 3 ευρώ). Τεράστια διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και τσεκαρισμένο, αλλά τι να το κάνεις; Για να φτάσεις τα 500 ΜΒ (ή και 600 ΜΒ που δινει η wind με 5 ευρω) θέλεις 30 ευρω (10 φορές 60ΜΒ Χ 3 ευρώ). Τεράστια διαφορά!

 

τι να μεινει απο τα 60mb για να τα μεταφερεις και τον αλλο μηνα?

μεταφερονται τα ψιχουλα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για σας, αλλα εγω είμαι πολυ ευχαριστημένος απο τα 60mb με 3 ευρώ... την έχω καταβρεί πολύ λέμε... ειναι τα ποιο ποιοτικά 60mb που έχω δει ποτέ μου. Τετοια εταιρία δεν την αλλάζεις με τπτ...

 

Και τι κάνεις με 2ΜΒ την ήμερα για πες :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και τι κάνεις με 2ΜΒ την ήμερα για πες :lol:

 

 

Παίρνει 1 μεηλ, και βλέπει τα πρώτα 43 δευτερόλεπτα απο ένα βιντεακι στο youtube.:lol:

 

Στα σοβαρα, ειναι αστεια τα 60ΜΒ. Για να σου φτάσουν για εναν μηνα πρέπει μονο να έχεις ανοικτες τις email notifications και τιποτα περισσότερο. Ετσι μονο θα σου φτασουν, και με την προυπόθεση να κλεινεις και το data που και που αν βρισκεις wifi. Τσεκαρισμένες απο εμενα οι μετρησεις. Εχω δοκιμάσει όλα τα πακέτα καρτοκινητής.

 

Και για να ενημερώσω πάνω κάτω πόσα ΜΒ θέλει ένας μέσος χρήστης με 2 λογαριασμους μέηλ (που λαμβάνει περιπου 20 μεηλ την ημερα συνολο) +Facebook +Twitter + κάποιο πρόγραμμα Rss feed (ειδήσεις, καιρός κλπ). Ενας μέσος όρος ΜΒ είναι 7-8 την ημέρα αν το έχει ανοικτό στο data για περίπου 6-7 ωρες (βάζω να μην ειναι σε σημειο με wifi). Φυσικά αυτο ανεβαινει όσο απαντάει στα μέηλ ή στο φεηςμπουκ ή τουιτάρει.

 

Με φουλ χρηση εγω τρωω συνηθως 350 ΜΒ τον μηνα. Με οικονομικη χρήση κάπου 150-200ΜΒ.

Τα 60 ΜΒ ειναι κοροιδια για κάποιον που αγόρασε smartphone για να το χρησιμοποιεί ως smartphone.

Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν έχει πλέον αναγνώριση η CosmoΚάρτα στο εξωτερικό (roaming)?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...