Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το γεγονος οτι αρχισαν να παιρνουν τηλεφωνο πλεον, εμενα μου λεει πολλα.

 

 

Είναι στάνταρ διαδικασία να παίρνουν τηλέφωνο στην φορητότητα. Κι εγώ όταν έφυγα με το βασικό μου νούμερο από whats up με πήραν τηλέφωνο. Προσπαθούσαν να με πείσουν οτι αφού δεν με βολεύει το whats up να κάνω κάποιο καρτοσυμβόλαιο.

 

Με έπιασε σπαστικό γέλιο όταν το άκουσα!:lol:

 

Δεν έγινε η φορητότητα σε 3 μέρες αλλά με ξαναπήραν τηλέφωνο. Μου αντιπρότειναν να πάω cosmocarta και να μου πιστώσουν ένα ποσο ως δώρο...αλλά έχουν περάσει οι καιροί που ψάρωνα με πολύχρωμες χάντρες και καθρεφτάκια σαν ιθαγενής.:p

 

Εχω κι αλλο whats up. Αν βάλουν μυαλο, θα αγοράσω κάρτα, αλλιώς 5 ευρώ τον χρόνο για να μην χαθεί το νούμερο και πολύ ειναι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε μενα δεν πηραν τηλεφωνο οταν εκανα αιτηση φορητοτητας. Ημουν συνδρομητης εναμιση χρονο και ανανεωνα μεσο ορο με 8 ευρω τον μηνα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν πηραν τηλεφωνο οταν εκανα αιτηση φορητοτητας. Ημουν συνδρομητης εναμιση χρονο και ανανεωνα μεσο ορο με 8 ευρω τον μηνα

 

παιρνουν! πλεον εχουν ζοριατει πολυ! εμενα με πηραν απο vodafone και μου εκαναν προσφορα να μ βαζπυν.πεντε ευρω καθε μηνα κι ενα πακετο δωρεαν αλλα δεν θυμαμαι πιο μου ειχαν πει.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιρνουν! πλεον εχουν ζοριατει πολυ! εμενα με πηραν απο vodafone και μου εκαναν προσφορα να μ βαζπυν.πεντε ευρω καθε μηνα κι ενα πακετο δωρεαν αλλα δεν θυμαμαι πιο μου ειχαν πει.

 

απο βονταφον το γνωριζω, για κοσμοτε δεν γνωριζα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ολοι πλεον παιρνουν τηλεφωνα δεν θελουν διαρροη συνδρομητων

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την εφαρμογη tapatalk μέσω Wi fi μπαίνω κανονικά αλλα μέσω 3g Cosmote μου βγάζει ένα σφάλμα ασφαλείας και ότι δεν έχω πρόσβαση σε όλα τα φορούμ μέσω tapatalk. Πιστεύω ότι μου το μπλόκαρη η κοσμοτε. Που πρέπει να πάρω για να μου το λύσουν το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω ένα whatsup και απο χτες που ήρθα κύπρο δεν πιάνει σήμα με τπτ ούτε απο μτν ούτε απο σιτα. όταν ξαναείχα έρθει δούλευε μια χαρά με την μτν. δοκίμασα κ χειροκινητη αναζητηση δικτυου και αυτοματη, μα πάντα γράφει "αποτυχία εγγραφής στο δίκτυο". καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω ένα whatsup και απο χτες που ήρθα κύπρο δεν πιάνει σήμα με τπτ ούτε απο μτν ούτε απο σιτα. όταν ξαναείχα έρθει δούλευε μια χαρά με την μτν. δοκίμασα κ χειροκινητη αναζητηση δικτυου και αυτοματη, μα πάντα γράφει "αποτυχία εγγραφής στο δίκτυο". καμιά ιδέα?

 

δοκιμασε να αλλαξεις συσκευη, μηπως ειναι εκει το προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών και ρώτησε

α) Αν έχεις ανοικτό roaming

β) μήπως εχεις ενεργοποιήσει την δυνατότητα φραγής κλήσεων .

Και στις δύο αυτές περιπτώσεις χάνεις το Roaming

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών και ρώτησε

α) Αν έχεις ανοικτό roaming

β) μήπως εχεις ενεργοποιήσει την δυνατότητα φραγής κλήσεων .

Και στις δύο αυτές περιπτώσεις χάνεις το Roaming

 

μπορώ να τους καλέσω απο οποιοδήποτε σταθερο?

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να τους καλέσω απο οποιοδήποτε σταθερο?

 

στο +30 697 10 138 38, αν βρίσκεσαι στο εξωτερικό, με χρέωση σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο περιαγωγής εξερχόμενων κλήσεων προς την Ελλάδα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο +30 697 10 138 38, αν βρίσκεσαι στο εξωτερικό, με χρέωση σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο περιαγωγής εξερχόμενων κλήσεων προς την Ελλάδα

 

τελικά ήταν κλειστό το roaming! περσυ βεβαια ηταν ανοιχτο κανονικα, φετος δεν κκαταλαβα γτ μου το κλείσαν. τεσπα, σας ευχαριστώ για τη βοηθεια, καλο πασχα

Link to comment
Share on other sites

τελικά ήταν κλειστό το roaming! περσυ βεβαια ηταν ανοιχτο κανονικα, φετος δεν κκαταλαβα γτ μου το κλείσαν. τεσπα, σας ευχαριστώ για τη βοηθεια, καλο πασχα

 

και εγω που νομιζα οτι στα καρτοκινητα ειναι μονιμως ανοιχτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως 12 χρόνια με τον ίδιο αριθμό στο What's up, όποτε ταξίδευα εξωτερικό, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το Roaming.

Δεν έχω καλέσει ποτέ για να το ενε/απενεργοποιήσουν.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να μετατρεψω το cu μου αριθμο σε watch up; και αν ναι ποσο θα με βγει;

 

μπορεις. Δωρεαν με μια απλη αιτηση φορητοτητας. Θελει 3 εργασιμες μερες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να μετατρεψω το cu μου αριθμο σε watch up; και αν ναι ποσο θα με βγει;

 

Πρεπει να παω σε βονταφον η μπορω και σε γερμανο;

 

μόνο σε Γερμανο

Link to comment
Share on other sites

μόνο σε Γερμανο

 

Γιατί όχι στην Κοσμοτέ; Απέκτησε ο Γερμανός μονοπώλιο στις φορητότητες;:wacko:

Άσχετο, σε oteshop γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι στην Κοσμοτέ; Απέκτησε ο Γερμανός μονοπώλιο στις φορητότητες;:wacko:

Άσχετο, σε oteshop γίνεται;

 

Φυσικά και γίνεται, καθώς επίσης και με κλήση στο 13897 δωρεάν από το κινητό σου. Στην περίπτωση αυτή θα σου έρθει με κουριερ δωρεάν στο σπίτι σου η κάρτα sim και όλα τα απαραίτητα έγγραφα.

Link to comment
Share on other sites

Στο whats up δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα με λεπτά και για άλλα δίκτυα ε?

 

Είδα το αντίστοιχο πρόγραμμα των 7€ της vodafone και έπαθα πλάκα!! Μπορείς να χρησιμοποιήσεις 100' και 100 sms προς άλλα δίκτυα και σου δίνει και 60ΜΒ! Γιατί όλοι να έχουν wu :(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Στο whats up δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα με λεπτά και για άλλα δίκτυα ε?

 

Είδα το αντίστοιχο πρόγραμμα των 7€ της vodafone και έπαθα πλάκα!! Μπορείς να χρησιμοποιήσεις 100' και 100 sms προς άλλα δίκτυα και σου δίνει και 60ΜΒ! Γιατί όλοι να έχουν wu :(

 

δεν εχει δυστυχως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο whats up δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα με λεπτά και για άλλα δίκτυα ε?

 

Είδα το αντίστοιχο πρόγραμμα των 7€ της vodafone και έπαθα πλάκα!! Μπορείς να χρησιμοποιήσεις 100' και 100 sms προς άλλα δίκτυα και σου δίνει και 60ΜΒ! Γιατί όλοι να έχουν wu :(

 

στη wind παιρνεις ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ 100 λεπτα προς ολους με ανανεωση 10ε και 300 λεπτα προς ολους με ανανεωση 20ε, και τα λεφτα σου μενουν στη καρτα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...