Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μου ήρθε μήνυμα από την κοσμοτε που λέει.."η κοσμοτε σου χαρίζει 5ε!απλά ανανέωσε το χρόνο ομιλίας σου μέχρι το τέλος της ημέρας και θα κερδίσεις επιπλέον 5ε δωρεάν χρόνο ομιλίας ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ!!)εκτός ότι έγινε θαύμα....είναι δυνατόν τον επόμενο μήνα?γιατί άμα είναι άμεσα διαθέσιμα τι θα γίνει?θα πέσουν έξω?:p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίρνω πρώτα τα 60 λεπτά απο reloadit και μετά απο 1 εβδομάδα βάζω τα 600

 

 

Είναι τυχαίο το γεγονος οτι η διαφημιση της vodafone μιλαει για σιγουρες κλησεις χωρις διακοπη και εδω μεσα νεα ατομα με λιγα post κατηγορουν την cosmote για χαμενες κλησεις; Ρωτά εγω τωρα....

 

Και τι πάει να πει οτι έχει λίγα μηνύματα .

 

Και ναι η Cosmote έχει χάλια δίκτυο έχει γίνει καθημερινό θέμα να παίρνω 2-3 φορές και στην 4η να φτάνει κλήση μάλιστα είχα ταξίδι μιας εβδομάδας για ένα sms που με ΕΛΤΑ θα έφτανε ποιο γρήγορα το γραμμα

 

 

Και σε μενα σε μια συσκευη Νοκια μου κανανε ακριβως το ιδιο... και μαλιστα εν ωρα που κοιμομουν και καλα συνδεθηκε στο Ιντερνετ.Δεν ειχα καμια εφαρμογη να κανει ενημερωση την συνδεση του ιντερνετ την ειχα γιαυτο τον λογο εξτρα να ζηταει επιβεβαιωση για οποιαδηποτε συνδεση στο διαδικτυο...και τσεκαρα και το μητρωο κλησεων-μηνυματων-δεδομενων να δω αν συνδεθηκε το βραδυ και αν κατεβασε κατι.. δεν υπηρχε ΤΙΠΟΤΑ απολυτως απλα εχασα 1 ευρω χωρις λογο.Ακομα μια .. και εχω φυγει για παντα απο αυτην την εταιρια...και δεν αν κλεισουν οι αλλες δυο θα παρω κανα καρτοκινητο απο αλλη χωρα :P

 

Για εξήγησε σε αυτά τα τούβλα της cosmote οτι δεν έγινε έτσι θα σε βγάλουν άσχετο 10χρονο ... Και ας εχεις εμπειρία και ξέρεις απέξω τι κρατάς στα χέρια σου , πέρσι το καλοκαίρι έφτυσα αίμα να λέω τα ίδια και τα ίδια για την χρέωση .

Μάλιστα μια φορά με πήγαινε -1€ κάθε μέρα που έφτασε στο -5€ .

 

 

Σήμερα μου ήρθε μήνυμα από την κοσμοτε που λέει.."η κοσμοτε σου χαρίζει 5ε!απλά ανανέωσε το χρόνο ομιλίας σου μέχρι το τέλος της ημέρας και θα κερδίσεις επιπλέον 5ε δωρεάν χρόνο ομιλίας ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ!!)εκτός ότι έγινε θαύμα....είναι δυνατόν τον επόμενο μήνα?γιατί άμα είναι άμεσα διαθέσιμα τι θα γίνει?θα πέσουν έξω?:p

 

Και εγω περιμένω 2-3 μήνες να τα πάρω :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάθε μηνά βάζω τα 60 mb της cosmote. Το ίδιο έκανα και σήμερα προτού λήξει το προηγούμενο πακέτο κάλεσα 1330 για να το ξαναβάλω και μου είπε λάβαμε το αίτημα σου ... . Ωστόσο μετά από ώρα ήρθε μήνυμα που έλεγε ότι έληξε το παλιό πακέτο. Στην κάρτα χρεώθηκαν κανονικά 3 ευρώ. Τι κάνω? Που παίρνω τηλέφωνο να βρω το δίκιο μου? Θα μου δώσουν τα παλιά mb πού είχα? (ήταν και πολλά )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάθε μηνά βάζω τα 60 mb της cosmote. Το ίδιο έκανα και σήμερα προτού λήξει το προηγούμενο πακέτο κάλεσα 1330 για να το ξαναβάλω και μου είπε λάβαμε το αίτημα σου ... . Ωστόσο μετά από ώρα ήρθε μήνυμα που έλεγε ότι έληξε το παλιό πακέτο. Στην κάρτα χρεώθηκαν κανονικά 3 ευρώ. Τι κάνω? Που παίρνω τηλέφωνο να βρω το δίκιο μου? Θα μου δώσουν τα παλιά mb πού είχα? (ήταν και πολλά )

Σε ποια παλιά ΜΒ αναφέρεσαι;

Αφού έληξε το παλιό πακέτο και σου έχουν αφαιρεθεί τα 3€, καλείς την εξυπηρέτηση για να σου πιστώσουν είτε τα 3€ είτε να σου δώσουν τα 60ΜΒ.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια παλιά ΜΒ αναφέρεσαι;

Αφού έληξε το παλιό πακέτο και σου έχουν αφαιρεθεί τα 3€, καλείς την εξυπηρέτηση για να σου πιστώσουν είτε τα 3€ είτε να σου δώσουν τα 60ΜΒ.

Έκανα ανανέωση ΠΡΟΤΟΥ λήξουν τα παλιά Mb , και στέλνοντας μήνυμα να δώ πόσα έχω πλεον στο σύνολο,βλέπω ότι έχω ΜΟΝΟ τα 60mb της τελευταίας ανανέωσης.

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν θα το κοιτάξουν και θα με ενημερώσουν, αν και δεν είμαι αισιόδοξος.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια παλιά ΜΒ αναφέρεσαι;

Αφού έληξε το παλιό πακέτο και σου έχουν αφαιρεθεί τα 3€, καλείς την εξυπηρέτηση για να σου πιστώσουν είτε τα 3€ είτε να σου δώσουν τα 60ΜΒ.

 

τα μη χρησιμοποιημενα ΜΒ εφοσον γινει εγκαιρως ανανεωση μεταφερονται στον επομενο μηνα!

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ποιες είναι οι ρυθμίσεις apn για internet σε what's up? Θέλω να τις περάσω στο X8 της αδερφής μου γιατί πήρε κάρτα και λέει ότι έχει 60 mb αυτό το μήνα.

...Αυτό που λέει ΙΝΤΕΡΝΕΤ στο 1333...?

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

χτες αγορασα μια καρτα ανανεωσης χρονου και οπως την εξυσα καταστραφηκαν 4 ψηφια..τωρα τι να κανω?γινεται μεσω ιντερνετ κατι? ή μονο απο καποιο καταστημα?

 

 

Καλησπέρα,

Ποιες είναι οι ρυθμίσεις apn για internet σε what's up? Θέλω να τις περάσω στο X8 της αδερφής μου γιατί πήρε κάρτα και λέει ότι έχει 60 mb αυτό το μήνα.

...Αυτό που λέει ΙΝΤΕΡΝΕΤ στο 1333...?

δοκιμασε να στειλεις και το sms αλλα εμενα στο x10 mini που ειχα μπηκανε μονες τους οι ρυθμισεις..ισως δεν εχει ανοιξει την κινηση δεδομενων?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

χτες αγορασα μια καρτα ανανεωσης χρονου και οπως την εξυσα καταστραφηκαν 4 ψηφια..τωρα τι να κανω?γινεται μεσω ιντερνετ κατι?

 

θα παρεις στην εξυπηρετηση πελατων θα δωσεις καποιους κωδικους που εχει πανω η καρτα και θα σου περασουν αυτοι τις μοναδες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση ΠΡΟΤΟΥ λήξουν τα παλιά Mb , και στέλνοντας μήνυμα να δώ πόσα έχω πλεον στο σύνολο,βλέπω ότι έχω ΜΟΝΟ τα 60mb της τελευταίας ανανέωσης.

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν θα το κοιτάξουν και θα με ενημερώσουν, αν και δεν είμαι αισιόδοξος.

τελικά σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν οτι το διόρθωσαν και μου επέστραψαν τα παλιά Mb, πολύ χάρηκα και δεν με ταλαιπώρησαν καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

"Χρόνια πολλά σαν, σαν σήμερα ήρθες στον κόσμο του γουατσάπ" και ένας gold κωδικός για ριλόαντιτ. Αυτό το απροσδόκητο έλαβα παίζει να το χω χαναπάρει δεν θυμάμαι. Καλή φάση(οι επιλογές ήταν 2-αντί 3 ως συνήθως- mb και μηνύματα προς όλους).

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω καρτοκινητό cosmote και σύντομα θα το μετατρέψω σε whats up.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: το whats up υποστηρίζει το πρόγραμμα sms40 δηλαδή 40 sms προς όλους έναντι 1,60 ευρώ; ή είναι μόνο υπηρεσία που παρέχετε σε καρτοκινητό cosmote;

 

Επίσης το 80 λεπτά προς όλους με 7 ευρώ μπορώ να το κάνω με whats up ή είναι κι αυτό υπηρεσία που παρέχετε σε καρτοκινητό μόνο; Eyxaristo.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα βλέπω μέσα από την εφαρμογή της Κοτέ ότι έχω 120ΜΒ όταν έκανα ανανέωση του 60 montly pass και πλέον νομιζω οτι το διπλασιασαν....πειτε μου τι συνεβη σε εσας...
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα βλέπω μέσα από την εφαρμογή της Κοτέ ότι έχω 120ΜΒ όταν έκανα ανανέωση του 60 montly pass και πλέον νομιζω οτι το διπλασιασαν....πειτε μου τι συνεβη σε εσας...

 

εγω εχω 60 κανονικα ποτε το ανανεωσες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα βλέπω μέσα από την εφαρμογή της Κοτέ ότι έχω 120ΜΒ όταν έκανα ανανέωση του 60 montly pass και πλέον νομιζω οτι το διπλασιασαν....πειτε μου τι συνεβη σε εσας...

Συγγνωμη σε σε ρωτηω κατι? Η εφαρμογη της cosmote για το αιφον δουλευει κ για τα καρτοκινητα η μονο για τα συμβολαια?

Link to comment
Share on other sites

δώρο έναν κωδικό gold για το πάσχα....διάρκειας 1 εβδομάδας...ψάχνουν να "τραβήξουν" κόσμο να ανανεώσει;
Link to comment
Share on other sites

δώρο έναν κωδικό gold για το πάσχα....διάρκειας 1 εβδομάδας...ψάχνουν να "τραβήξουν" κόσμο να ανανεώσει;

 

Πρέπει να ανανεώσεις για να τον χρησιμοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω καρτοκινητό cosmote και σύντομα θα το μετατρέψω σε whats up.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: το whats up υποστηρίζει το πρόγραμμα sms40 δηλαδή 40 sms προς όλους έναντι 1,60 ευρώ; ή είναι μόνο υπηρεσία που παρέχετε σε καρτοκινητό cosmote;

 

Επίσης το 80 λεπτά προς όλους με 7 ευρώ μπορώ να το κάνω με whats up ή είναι κι αυτό υπηρεσία που παρέχετε σε καρτοκινητό μόνο; Eyxaristo.

Οι υπηρεσίες για τις οποίες ρωτάς είναι διαθέσιμες μόνο για το καρτοκινητό Cosmote.

Για το What's Up, οι διαθέσιμες υπηρεσίες βρίσκονται ΕΔΩ .

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω καρτοκινητό cosmote και σύντομα θα το μετατρέψω σε whats up.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: το whats up υποστηρίζει το πρόγραμμα sms40 δηλαδή 40 sms προς όλους έναντι 1,60 ευρώ; ή είναι μόνο υπηρεσία που παρέχετε σε καρτοκινητό cosmote;

Ναι. http://www.whatsup.gr/services/sms-choice

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω το έλεγες.....:O

Εγω παντως δυο αριθμούς τους γύρισα σε wind...

Aλλα και πάλι δεν αλλάζει εύκολα ο άλλος δίκτυο!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...