Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι επέκταση, το πληρώνεις εκείνη την ώρα. Ουσιαστικά είναι ανανέωση 5€ ατόφια (5,5 με τον φόρο) η οποία σου δίνεται δυνατότητα να την βάλεις μόνο 30 ημέρες μετά την ανανέωση και δεν επεκτείνει την ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 minutes ago, paanos said:

Δεν είναι επέκταση, το πληρώνεις εκείνη την ώρα. Ουσιαστικά είναι ανανέωση 5€ ατόφια (5,5 με τον φόρο) η οποία σου δίνεται δυνατότητα να την βάλεις μόνο 30 ημέρες μετά την ανανέωση και δεν επεκτείνει την ημερομηνία λήξης.

Μέσω κάρτας το πληρώνεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δλδ οχι μονο δε σου προσθεσε τα 13€ (-10% φορο κινητης), αλλα σου αφαιρεσε -2,08€ απο το ηδη υπολοιπο € σου με την καρτα 13€?

Μηπως ειχες ενεργοποιησει κατι αξιας 13,90€ (11,81+2,08€) που θα πληρωνοταν οταν θα εβαζες καρτα, οπως εκανεε τωρα;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alteisei said:

Δλδ οχι μονο δε σου προσθεσε τα 13€ (-10% φορο κινητης), αλλα σου αφαιρεσε -2,08€ απο το ηδη υπολοιπο € σου με την καρτα 13€?

Σωστά και δεν έχει καν τα sms στην αρχική σελίδα ενώ δεν πήγε κανένα sms ότι μπήκε υπόλοιπο.. για πες μου τώρα το να κάνω 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Μέσω κάρτας το πληρώνεις;;;;

Τραπεζικής ναι

2 minutes ago, elkons said:

Σωστά και δεν έχει καν τα sms στην αρχική σελίδα ενώ δεν πήγε κανένα sms ότι μπήκε υπόλοιπο.. για πες μου τώρα το να κάνω 

Δουλεύω σε τράπεζα και μερικές μέρες τώρα έρχεται συνέχεια κόσμος που κάνει παράπονα ότι η κάρτα του δεν ανανεώθηκε, ενώ έγινε η χρέωση. Προφανώς υπάρχει θέμα στα συστήματα τους. Στείλε μήνυμα ή κάλεσε 13788 (πες πρόβλημα με σήμα) για να το δουν. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, paanos said:

 

Δουλεύω σε τράπεζα και μερικές μέρες τώρα έρχεται συνέχεια κόσμος που κάνει παράπονα ότι η κάρτα του δεν ανανεώθηκε, ενώ έγινε η χρέωση. Προφανώς υπάρχει θέμα στα συστήματα τους. Στείλε μήνυμα ή κάλεσε 13788 (πες πρόβλημα με σήμα) για να το δουν. 

Δεν πλήρωσα με τραπεζική,με payzy

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση η κάρτα αφού δεν είναι θέμα τραπεζικού, θέμα της Cosmote είναι 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, paanos said:

Δεν έχει σχέση η κάρτα αφού δεν είναι θέμα τραπεζικού, θέμα της Cosmote είναι 

Αν πάρω 13888 και τους πω τι έγινε πιστεύεις θα γίνει τίποτα ή τζάμπα ο κόπος 

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλεις άκρη. Μήπως έχεις αφήσει ενεργοποιημένο κάποιο αυτόματο πακέτο και τραβάει μετά τη λήξη του από το υπόλοιπο κάθε φορά βρίσκει διαθέσιμο αυτό το ποσό?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, elkons said:

Αν πάρω 13888 και τους πω τι έγινε πιστεύεις θα γίνει τίποτα ή τζάμπα ο κόπος 

Όσες φορές παρακάλεσα έφαγα μία δικαιολογία της πλάκας και περίμενα και μία ώρα αναμονή.

Για λόγους αξιοπρέπειας δηλώνω ήττα και συνεχίζω με περισσότερη εμπειρία και γνώσεις.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kmpatra said:

Θα βγάλεις άκρη. Μήπως έχεις αφήσει ενεργοποιημένο κάποιο αυτόματο πακέτο και τραβάει μετά τη λήξη του από το υπόλοιπο κάθε φορά βρίσκει διαθέσιμο αυτό το ποσό?

Πήρα 13888 50λ αναμονή... ξενέρωσα 

Τίποτα δεν είχα κάνει έβαζα υπόλοιπο και έβαζα κανονικά το πακέτο 

Εντύπωση μου έκανε που δεν μπήκε Τίποτα και αφαίρεσε ενώ τα sms δεν εμφανίζονται καν. Το δοκίμασα σε άλλη συσκευή τα ίδια 

*Κάτι παρόμοιο είχα με την Q αλλά άλλη ιστορία ,βέβαια ούτε εκεί δεν έβγαλα άκρη 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάλεσε το 1330 πρέπει να υπάρχει κάπου επιλογή απενεργοποίησης αυτόματου πακέτου

Ή κάλεσε τις βλάβες 13738

χωρίς χρέωση

Στην εφαρμογή της cosmote βλέπεις το ίδιο υπόλοιπο?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Σωστά και δεν έχει καν τα sms στην αρχική σελίδα ενώ δεν πήγε κανένα sms ότι μπήκε υπόλοιπο.. για πες μου τώρα το να κάνω 

Καλησπέρα, αν έχεις κινητό με 2 κάρτες sim, κάνε το εξής. 

Βγάλε τις κάρτες και βάλε μόνο αυτή, cosmote, κάνε μια επανεκκίνηση και δες αν έφτιαξε. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Siberian Tiger said:

Καλησπέρα, αν έχεις κινητό με 2 κάρτες sim, κάνε το εξής. 

Βγάλε τις κάρτες και βάλε μόνο αυτή, cosmote, κάνε μια επανεκκίνηση και δες αν έφτιαξε. 

Μια σιμ έχει, What's Up έχει το κινητό του. Δοκίμασα στο κινητό ενός άλλου που έχει What's Up που του λειτουργεί κανονικά και με το που έβαλα το άλλο εξακολουθεί το θέμα και ούτε εκεί δεν φαίνονται τα sms

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα χθες το student diy πακέτο που δίνει και δωρεάν cosmote tv family pack.

Δεν έχω λάβει ακόμα το sms με το κουπόνι ενεργοποίησης. Τι κάνω;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεθώ με το cosmote id που είναι στο whats up νούμερο αλλά μου γράφει
 

Quote

Your login session has timed out. Please login again.

Τελικά δική μου χαζομάρα. Είχα βάλει το diy που δεν δίνει cosmote tv.

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο What's Up υπόλοιπο 10,52€ ,αν δώσω σε εναν άλλο αριθμό What's Up 10€ μέσω Cosmote easy transfer θα δώσει απευθείας τα 10€? Ή θα τραβήξει κάτι παραπάνω ή κάτι άλλο για την επόμενη ανανέωση?

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2024 at 8:50 ΜΜ, elkons said:

1374937978_Screenshot_20240626_204952_WhatsUp.thumb.jpg.44d618de2bd3dd75163b95b1ed045495.jpg

Είχα 5.30€ εκανα ανανέωση άλλα 13 ,να το αποτέλεσμα 

EDIT Σήμερα λέει 1.49 χωρίς να έχω μα είναι τίποτα απολύτως.  Πριν γίνει και αυτό είχα πάρει τηλ από άλλο αριθμό και είπαν θα με ξανά πάρουν αλλά δεν πήραν. 

Τι να κάνω λέτε στο τσατ να γίνει κάτι 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εφαρμογή what’s up σε iPhone δουλεύει σωστά; Βλέπω δεν ενημερώνει τα υπόλοιπα ενώ κάνω χρήση λεπτών και mb 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, rs280ps said:

Παιδιά η εφαρμογή what’s up σε iPhone δουλεύει σωστά; Βλέπω δεν ενημερώνει τα υπόλοιπα ενώ κάνω χρήση λεπτών και mb 

Εμένα μου έρχεται sms πως τα Mb έληξαν και είχα άλλα 20λ χρήσης και όταν έληξαν δεν ήρθε,και όχι Λία φορά έγινε αύριο, 6 φορές, επίσης έχω αναφέρει και παραπάνω μερικά προβλήματα με μια ανανέωση που έκανα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...