Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, GREGORYMO said:

Έτσι πάει 

Το έχεις κάνει η το 'νομίζεις' ?

Λέω για το paypal και payzy δεν γνωρίζω γιατί προφανώς ΔΕΝ το έχω κάνει.....για την ανανέωση με χρεωστική/πιστωτική το έχω κάνει και ΓΝΩΡΙΖΩ ότι κάνουν rollover .

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, smetcfu said:

Λέω για το paypal και payzy δεν γνωρίζω γιατί προφανώς ΔΕΝ το έχω κάνει.....για την ανανέωση με χρεωστική/πιστωτική το έχω κάνει και ΓΝΩΡΙΖΩ ότι κάνουν rollover .

Δηλαδή, βάζεις τον 1 μήνα ΜΒ από silver token , τον επόμενο βάζεις ΜΒ από πχ gold token και κάνεις rollover??

Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

Δηλαδή, βάζεις τον 1 μήνα ΜΒ από silver token , τον επόμενο βάζεις ΜΒ από πχ gold token και κάνεις rollover??

Σωστά .Τον ένα μήνα κάνω ανανέωση 12€ δίνει ένα token ,και περνώ GB για ένα μήνα ! Τον άλλο μήνα βάζω 15€ και δίνει ένα αλλο token με περισσότερα GB για ένα μήνα και και όλα μαζί κάνουν rollover (δεν θυμάμαι πόσα GB δίνουν οι αντίστοιχες ανανεώσεις με διάφορα  ποσά γι'αυτό δεν γράφω συγκεκριμένα) ΠΑΝΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΕΚΑΝΑΝ ROLLOVER 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, smetcfu said:

Σωστά .Τον ένα μήνα κάνω ανανέωση 12€ δίνει ένα token ,και περνώ GB για ένα μήνα ! Τον άλλο μήνα βάζω 15€ και δίνει ένα αλλο token με περισσότερα GB για ένα μήνα και και όλα μαζί κάνουν rollover (δεν θυμάμαι πόσα GB δίνουν οι αντίστοιχες ανανεώσεις με διάφορα  ποσά γι'αυτό δεν γράφω συγκεκριμένα) ΠΑΝΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΕΚΑΝΑΝ ROLLOVER 

Εγώ κάνω ανανέωση και παίρνω συνήθως silver token. Καμιά φορά όμως αναγκαστικά ανανεώνω 15€ και παίρνω gold token.

Χρησιμοποιω τα silver και τα gold τα αφήνω στην άκρη.

Έχω μαζέψει αρκετο υπόλοιπο και ΦΟΒΑΜΑΙ μήπως τα χάσω αν βάλω gold token.

Εσύ λες ΟΧΙ? Δεν υπάρχει κίνδυνος?

Edited by GREGORYMO
Διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2022 at 10:50 ΠΜ, Mobileras said:

Ενώ παντα το big bang έδινε 600αρια από το βράδυ της Πέμπτης μέχρι το τέλος της εβδομάδας, αυτήν την εβδομάδα στην πλειοψηφία έδωσε 360αρια και 480αρια. 

 

On 17/12/2022 at 5:08 ΜΜ, Gv2008 said:

Καθόλου μικρή. Αντιθέτως. Αυτό θα σημάνει την αλλαγή του καθεστώτος και θα δηλωθεί η ισχυρή παρουσία της νέας εταιρείας με τα νέα πακέτα. Συνεπώς, είναι κίνηση μεγάλης σημασίας

 

29 minutes ago, GREGORYMO said:

Εγώ κάνω ανανέωση και παίρνω συνήθως silver token. Καμιά φορά όμως αναγκαστικά ανανεώνω 15€ και παίρνω gold token.

Χρησιμοποιω τα silver και τα gold τα αφήνω στην άκρη.

Έχω μαζέψει αρκετο υπόλοιπο και ΦΟΒΑΜΑΙ μήπως τα χάσω αν βάλω gold token.

Εσύ λες ΟΧΙ? Δεν υπάρχει κίνδυνος?

Τα κάτω είναι από reload και τώρα token ....και γω προσέχω μήπως τα χάσω ...οπότε μην ανησυχείς!

Screenshot_2022-12-29-19-58-36-804_gr.cosmote.whatsup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα έκανα το πρωί έτοιμα να μετατραπεί το συμβόλαιο μου σε καρτοκινητό. Σήμερα στις 12 η ώρα τα μεσάνυχτα όπως έλεγε το μήνυμα χάθηκε το σήμα. Το μήνυμα λέει ότι σε 6 h να κάνω επανεκκίνηση το κινητό και θα γίνει κοσμοκάρτα.. Κάποιος όμως μου είπε ότι μπορεί να κάνει μέχρι και δύο ημέρες τελικά τι ισχύει υπάρχει τέτοιο θέμα; Γιατί το βάλανε να γίνει κατευθείαν καρτοκινητό σχεδόν..

Link to comment
Share on other sites

Τα κάτω είναι από reload και τώρα token ....και γω προσέχω μήπως τα χάσω ...οπότε μην ανησυχείς!
Screenshot_2022-12-29-19-58-36-804_gr.cosmote.whatsup.thumb.jpg.c286125f09c7b5232965a6067fc0007c.jpg
Τελικά συγχωνεύονται ή όχι; αλλιώς θέλει δύο ανανεώσεις

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαιώνω και εγώ ότι silver και gold token mb ενώνονται μεταξύ τους. Αλλες φορές κάνω 12 και άλλες 15€ ανανέωση και τα mb προστίθενται μεταξύ τους

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bbbb said:

Eπιβεβαιώνω και εγώ ότι silver και gold token mb ενώνονται μεταξύ τους. Αλλες φορές κάνω 12 και άλλες 15€ ανανέωση και τα mb προστίθενται μεταξύ τους

Τέλεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένας που έχει ανανεώσει με πειζι να μας πει εάν συγχωνεύονται με τα ήδη είτε silver,gold,bronze από άλλο τρόπο ανανέωσης

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ένα νούμερο internet on the go prepaid και θέλω να ενεργοποιήσω την προσφορά με τα απεριόριστα αλλά για κάποιο λόγο δε μου τη βγάζει στο μενού με τα δώρα, έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Δεν υποτίθεται ότι η ενεργοποίηση γίνεται ως το τέλος Γενάρη;

C940F2D6-31A4-405C-B3DB-2A490CE0B5C2.jpeg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, one_tree_hill said:

Καλημέρα, έχω ένα νούμερο internet on the go prepaid και θέλω να ενεργοποιήσω την προσφορά με τα απεριόριστα αλλά για κάποιο λόγο δε μου τη βγάζει στο μενού με τα δώρα, έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Δεν υποτίθεται ότι η ενεργοποίηση γίνεται ως το τέλος Γενάρη;

C940F2D6-31A4-405C-B3DB-2A490CE0B5C2.jpeg

 

Τις αλλες προσφορές, στις έβγαζε ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα δυστυχώς δε τσέκαρα ως τώρα 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, one_tree_hill said:

Δεν έχω ιδέα δυστυχώς δε τσέκαρα ως τώρα 

Προφανώς, επειδή δεν είναι 'κανονικό' νούμερο, δεν δικαιούται.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως τα ΜΒ από bronze και silver token συγχωνεύονται. Λογικά θα ισχύει για όλα τα token αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως τα ΜΒ από bronze και silver token συγχωνεύονται. Λογικά θα ισχύει για όλα τα token αυτό.
Έκανες ανανέωση με πειζι;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το 'ρολόι' δείχνει ότι σήμερα λήγουν τα δώρα της 4' εβδομάδα ενώ οι οδηγίες λένε μέχρι αύριο 23.59
Σε μένα δείχνει ακόμη μια μέρα

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, vrwmiaris said:

Έκανες ανανέωση με πειζι;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, πριν λίγο και ενώθηκαν τα mb

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, να περάσουν 15 μέρες να βάλω με πειζι, για τώρα με τον κλασικό τρόπο

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ijojoba said:

Ναι, πριν λίγο και ενώθηκαν τα mb

Επιβεβαιώνω. Μόλις το εκανα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα και χρόνια πολλά. Εκανα ανανέωση της εφαρμογής του whatsup από το play store και τώρα οπότε προσπαθώ να την ανοίξω κρασαρει. Αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πλήρωσα λογαριασμό σταθερής από το app της cosmote.

Όταν επέλεξα την whatsup σύνδεση μου, για την απόδοση των GB της πληρωμής, μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν μπορούν να αποδοθούν στην συγκεκριμένη σύνδεση και να μιλήσω με την Εξυπηρέτηση Πελατών!!

Πατώντας οκ και γυρνώντας στην κεντρική σελίδα του App είδα ότι πλέον μου είχε ανοίξει νέο bannerακι, σε στυλ προσφορά για σένα, όπου αναφέρει τα GB δώρο λόγω της πληρωμής !

Το πάτησα για να τα πάρω και μου έβγαλε νέο μήνυμα "ενδέχεται τα στοιχεία να μην είναι ενημερωμένα".

Μετα από 15 λεπτά έλαβα τα GB κανονικά.

Αλλαξε ο τρόπος απόδοσης των GB η απλά ήμουν "τυχερός"?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nemesis1 said:

Μόλις πλήρωσα λογαριασμό σταθερής από το app της cosmote.

Όταν επέλεξα την whatsup σύνδεση μου, για την απόδοση των GB της πληρωμής, μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν μπορούν να αποδοθούν στην συγκεκριμένη σύνδεση και να μιλήσω με την Εξυπηρέτηση Πελατών!!

Πατώντας οκ και γυρνώντας στην κεντρική σελίδα του App είδα ότι πλέον μου είχε ανοίξει νέο bannerακι, σε στυλ προσφορά για σένα, όπου αναφέρει τα GB δώρο λόγω της πληρωμής !

Το πάτησα για να τα πάρω και μου έβγαλε νέο μήνυμα "ενδέχεται τα στοιχεία να μην είναι ενημερωμένα".

Μετα από 15 λεπτά έλαβα τα GB κανονικά.

Αλλαξε ο τρόπος απόδοσης των GB η απλά ήμουν "τυχερός"?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk




 

Απλά είναι τα ζα μου αργά η εφαρμογή. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...