Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού τρέχει διαφήμιση στην τηλεόραση τι να μαντέψετε??
Απεριόριστα data για 15 μέρες απο 19/12

Βλεπω να σερνεται το δικτυο

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nemesis1 said:

Αφού τρέχει διαφήμιση στην τηλεόραση τι να μαντέψετε?? 🤔

Απεριόριστα data για 15 μέρες απο 19/12

Μάλλον δεν παρακολουθούμε αρκετά τηλεόραση κάποιοι.. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και σε όσους εμπεριέχουν ΚΑΙ σταθερό στο Cosmote Id τους, απεριόριστη ομιλία εσωτερικού για 15 μέρες. Μπορούν και να την δωρίσουν σε άλλο σταθερό Cosmote:

 

Screenshot_20221219-061930_COSMOTE.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Pppe said:

Και σε όσους εμπεριέχουν ΚΑΙ σταθερό στο Cosmote Id τους, απεριόριστη ομιλία εσωτερικού για 15 μέρες. Μπορούν και να την δωρίσουν σε άλλο σταθερό Cosmote:

 

Screenshot_20221219-061930_COSMOTE.jpg

Η προσφορά ισχύει μέχρι 01 Ιανουαρίου.

Γράφει όμως για περιθώριο 20 ημέρες!!!

Κάπου υπάρχει λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενεργοποιησουμε τώρα τα απεριόριστα και πάλι στο τέλος της προσφοράς δώσουμε δώρο σε ένα νούμερο θα πάει για ακόμα 15 μέρες τα απεριόριστα? 1 μήνα δηλαδή σύνολο?

Στους όρους χρήσης λέει ότι τα δεδομένα δεν μπορούν να καταναλωθούν για ote go με χρήση wifi? Τι εννοουν ακριβώς εδώ?
Από κάτω λεει ότι με 4G γίνεται να δούμε ote go.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, king2009 said:

Όσοι ενεργοποιησουμε τώρα τα απεριόριστα και πάλι στο τέλος της προσφοράς δώσουμε δώρο σε ένα νούμερο θα πάει για ακόμα 15 μέρες τα απεριόριστα? 1 μήνα δηλαδή σύνολο?

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

ΝΑΙ 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενεργοποιησουμε τώρα τα απεριόριστα και πάλι στο τέλος της προσφοράς δώσουμε δώρο σε ένα νούμερο θα πάει για ακόμα 15 μέρες τα απεριόριστα? 1 μήνα δηλαδή σύνολο?

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Μπορείς είτε να το ενεργοποιήσεις για σένα είτε να το δωρίσεις. Όχι και τα δύο. Μπορείς όμως να ενεργοποιήσεις το δικό σου δώρο και στη συνέχεια να σου δωρίσει κάποιος το δικό του. Σε αυτή τη περίπτωση θα έχεις 1 μήνα απεριόριστα!
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς είτε να το ενεργοποιήσεις για σένα είτε να το δωρίσεις. Όχι και τα δύο. Μπορείς όμως να ενεργοποιήσεις το δικό σου δώρο και στη συνέχεια να σου δωρίσει κάποιος το δικό του. Σε αυτή τη περίπτωση θα έχεις 1 μήνα απεριόριστα!
Άψογα αλλά ίσως να μην γίνεται 2 φορές στο ίδιο νούμερο. Η προσφορά ειναι για 15 μέρες. Και η λήξη ενεργοποίησης 1/1/2023 άρα σήμερα έχουμε 19 είναι 13 μέρες μέχρι τη λήξη της προσφοράς ενεργοποιησης ενώ τα δεδομένα λήγουν σε 15 μέρες. Θα γίνετε λες ενεργοποίηση σε ίδια σύνδεση ενώ δεν έχουν λήξει πρώτα τα προηγούμενα?

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ενεργοποιηθεί και δεύτερη φορά, έστω ως δώρο; Λέει για μόνο 1 φορά, ακομα και εάν πάρει παράταση έως 8/1 την Πρωτοχρονιά που λέει ότι λήγει η δυνατότητα ενεργοποίησής του:

 

Screenshot_20221219-071826.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Pppe said:

Μπορεί να ενεργοποιηθεί και δεύτερη φορά, έστω ως δώρο; Λέει για μόνο 1 φορά, ακομα και εάν πάρει παράταση έως 8/1 την Πρωτοχρονιά που λέει ότι λήγει η δυνατότητα ενεργοποίησής του:

 

Screenshot_20221219-071826.png

ΟΧΙ 

Δεν έχει νόημα.

Αν πχ το δώρο ήταν 30GB, θα είχε νόημα.

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

Για τα δώρα λέει 20 μέρες πάνω πάνω ότι λήγουν. Στους όρους λέει 1 φορά έως 1/1 άρα αναιρεί τις 20 μέρες. Τα έβαλα σε ένα κινητό και λήγουν 3/1 που είναι οι 15 μέρες. Μακάρι να γίνετε ακόμα μια ενεργοποίηση στο ίδιο κινητό ως δώρο οτσν λήξουν τα άλλα αλλά κάπως περίεργα τα βλέπω ακόμα τα πράγματα.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, king2009 said:

Για τα δώρα λέει 20 μέρες πάνω πάνω ότι λήγουν. Στους όρους λέει 1 φορά έως 1/1 άρα αναιρεί τις 20 μέρες. Τα έβαλα σε ένα κινητό και λήγουν 3/1 που είναι οι 15 μέρες. Μακάρι να γίνετε ακόμα μια ενεργοποίηση στο ίδιο κινητό ως δώρο οτσν λήξουν τα άλλα αλλά κάπως περίεργα τα βλέπω ακόμα τα πράγματα.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν το δώρο ήταν πχ 30GB, θα είχε νόημα μια 2' ενεργοποίηση.

Αφού μιλάμε για απεριόριστα, αν ήθελαν πχ θα το έδιναν για 20 ημέρες 

Link to comment
Share on other sites

Ως την Πρωτοχρονιά, που λέει ότι λήγει η δυνατότητα ενεργοποίησης του δώρου unlimited data για 15 μέρες, αυτή τη χρονική στιγμή που ξεκίνησε η δυνατότητα ενεργοποίησής του συγκεκριμένου δώρου απομένουν ακόμα 13 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pppe said:

Ως την Πρωτοχρονιά, που λέει ότι λήγει η δυνατότητα ενεργοποίησης του δώρου unlimited data για 15 μέρες, αυτή τη χρονική στιγμή που ξεκίνησε η δυνατότητα ενεργοποίησής του συγκεκριμένου δώρου απομένουν ακόμα 13 μέρες.

Και λοιπόν?

Έχεις 13 ημέρες για να ενεργοποιήσεις ένα δώρο διάρκειας 15 ημέρων.

Link to comment
Share on other sites

Είτε το πάρεις για τον αριθμό σου είτε το δωρίσεις σε άλλο κινητό, αρκεί να πληρείς την προϋπόθεση κάρτας μετά την 15/11.

Όχι και τα 2 μαζί: Δλδ όχι μια φορά να το πάρεις για το κινητό σου και άλλη μια να να το δωρίσεις σε άλλο κινητό.

Είτε το ένα είτε το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τέρμα πάνω λένε 20 μέρες για τη λήξη του δώρου. Ενώ από κάτω μεχρι 1/1. Αντικρουομενα αυτά τα 2. Επίσης εγώ δωρισα την προσφορά σε ένα κινητό. Από το ίδιο όμως δεν την ενεργοποίησα. Μακάρι να μπορούμε μέχρι τη λήξη να ξανά μπει η προσφορά στο ίδιο νούμερο είτε με δώρο από αλλο νούμερο είτε από το ίδιο να γίνει ενεργοποιήσει και να πάει 1 μήνας απεριόριστα. Μικρό καλάθι με αυτά που γράφουν αλλά θα δούμε.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pppe said:

Είτε το πάρεις για τον αριθμό σου είτε το δωρίσεις σε άλλο κινητό, αρκεί να πληρείς την προϋπόθεση κάρτας μετά την 15/11.

Όχι και τα 2 μαζί: Δλδ όχι μια φορά να το πάρεις για το κινητό σου και άλλη μια να να το δωρίσεις σε άλλο κινητό.

Είτε το ένα είτε το άλλο.

Δεν γίνονται αυτά!!!!

Σου έγραψα: αν ήθελαν κάτι τέτοιο, θα έδιναν εξ αρχής πχ 30 ημέρες.

Αυτό που λες δεν στέκει.

Θα βρεθούμε δηλαδή 2, θα κάνουμε τραμπα τα δώρα και θα πάρουμε 30 ημέρες!!!!

Για βλάκες τους έχεις ?

Just now, king2009 said:

Παιδιά τέρμα πάνω λένε 20 μέρες για τη λήξη του δώρου. Ενώ από κάτω μεχρι 1/1. Αντικρουομενα αυτά τα 2. Επίσης εγώ δωρισα την προσφορά σε ένα κινητό. Από το ίδιο όμως δεν την ενεργοποίησα. Μακάρι να μπορούμε μέχρι τη λήξη να ξανά μπει η προσφορά στο ίδιο νούμερο είτε με δώρο από αλλο νούμερο είτε από το ίδιο να γίνει ενεργοποιήσει και να πάει 1 μήνας απεριόριστα. Μικρό καλάθι με αυτά που γράφουν αλλά θα δούμε.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για δες: ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ?

1 minute ago, king2009 said:

Παιδιά τέρμα πάνω λένε 20 μέρες για τη λήξη του δώρου. Ενώ από κάτω μεχρι 1/1. Αντικρουομενα αυτά τα 2. Επίσης εγώ δωρισα την προσφορά σε ένα κινητό. Από το ίδιο όμως δεν την ενεργοποίησα. Μακάρι να μπορούμε μέχρι τη λήξη να ξανά μπει η προσφορά στο ίδιο νούμερο είτε με δώρο από αλλο νούμερο είτε από το ίδιο να γίνει ενεργοποιήσει και να πάει 1 μήνας απεριόριστα. Μικρό καλάθι με αυτά που γράφουν αλλά θα δούμε.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

15 ημέρες δίνουν. Είναι ξεκάθαρο.

Link to comment
Share on other sites

15 ημέρες δίνουν. Είναι ξεκάθαρο.
Τι ακριβώς να κάνω? Έχω ήδη ενεργοποιησει την προσφορά στο νούμερο που θέλω με δώρο από αλλο νούμερο. Στο ίδιο νούμερο θα την ενεργοποιησω στο ίδιο εφόσον το επιτρέπουν μετά τις 3/1 που λήγει. Αν είναι 20 μέρες για τη λήξη ενεργοποίησης τότε θα γίνετε να τα ξανά ενεργοποιησουμε στο ίδιο νούμερο. Αν είναι 1/1 η λήξη των δώρων για ενεργοποίηση τότε δεν νομίζω.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, king2009 said:

Τι ακριβώς να κάνω? Έχω ήδη ενεργοποιησει την προσφορά στο νούμερο που θέλω με δώρο από αλλο νούμερο. Στο ίδιο νούμερο θα την ενεργοποιησω στο ίδιο εφόσον το επιτρέπουν μετά τις 3/1 που λήγει. Αν είναι 20 μέρες για τη λήξη ενεργοποίησης τότε θα γίνετε να τα ξανά ενεργοποιησουμε στο ίδιο νούμερο. Αν είναι 1/1 η λήξη των δώρων για ενεργοποίηση τότε δεν νομίζω.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι ξεκάθαρο ότι ένα νούμερο μπορεί να έχει απεριόριστα για 1 μήνα, αν πάρει δώρο από κάποιο ΑΛΛΟ νούμερο.

Αυτό ρωτάς ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Δε μπορείς να έχεις ενεργοποιημένα 2 δώρα (1 από δώρο και 1 από δικό σου) την ίδια χρονική στιγμή (πχ την 1 ή 2/1/2023) ;

Αν δεις ότι την Πρωτοχρονιά δε δίνουν παράταση (που μάλλον θεωρώ ότι θα δώσουν) το ενεργοποιείς την Πρωτοχρονιά για να το προλάβεις πριν λήξει, και από το δικό σου νούμερο για σένα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρο ότι ένα νούμερο μπορεί να έχει απεριόριστα για 1 μήνα, αν πάρει δώρο από κάποιο ΑΛΛΟ νούμερο.
Αυτό ρωτάς ?
Ναι. Ότι γράφουν ότι λήγει 1/1 η ενεργοποίηση αλλά από πάνω λένε 20 μέρες για τη λήξη του δώρου. Έρχονται σε αντίθεση αυτά τα 2.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί; Δε μπορείς να έχεις ενεργοποιημένα 2 δώρα (1 από δώρο και 1 από δικό σου) την ίδια χρονική στιγμή (πχ την 1 ή 2/1/2023) ;
Αν δεις ότι την Πρωτοχρονιά δε δίνουν παράταση (που μάλλον θεωρώ ότι θα δώσουν) το ενεργοποιείς την Πρωτοχρονιά για να το προλάβεις πριν λήξει, και από το δικό σου νούμερο για σένα.
Μακάρι να γίνεται έτσι και να γίνεται όντως 1 μήνα απεριόριστα με χρήση δώρου από αλλο νούμερο συν ενεργοποιηση από το ίδιο νούμερο.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, GREGORYMO said:

ΟΧΙ 

Δεν έχει νόημα.

Αν πχ το δώρο ήταν 30GB, θα είχε νόημα.

Το ότι θα πάρει παράταση το απεριόριστο 13 μέρες δεν έχει νόημα;;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Pppe said:

Γιατί; Δε μπορείς να έχεις ενεργοποιημένα 2 δώρα (1 από δώρο και 1 από δικό σου) την ίδια χρονική στιγμή (πχ την 1 ή 2/1/2023) ;

Αν δεις ότι την Πρωτοχρονιά δε δίνουν παράταση (που μάλλον θεωρώ ότι θα δώσουν) το ενεργοποιείς την Πρωτοχρονιά για να το προλάβεις πριν λήξει, και από το δικό σου νούμερο για σένα.

Μπορείς! Θέλει και ΕΡΩΤΗΜΑ!!

Απλά, επειδή είναι απεριόριστα, δεν έχει νόημα να συμπέσουν 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρατε ότι ο χρόνος ομιλίας προς όλους των πακέτων αφορά και κλήσεις προς αριθμούς κάποιου ευρωπαϊκού κράτους όταν βρίσκεσαι σε αυτό; Πχ βρίσκομαι Δανία και καλώ σε αριθμούς στη Δανία κανονικά σαν να είμαι Ελλάδα και καλώ ελληνικό αριθμό.

Το έμαθα σήμερα και μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση.

Η κόκκινη πχ θέλει 7€ για 200 λεπτά για να καλέσεις αριθμούς εξαιρετικού όταν βρίσκεσαι σε roaming 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...