Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

41 minutes ago, cuibono said:

Μακάρι να είναι έτσι αλλά αν το δούμε από την αλλη και να το λαβω σαν δώρο από κάποιον πάλι στον αριθμό μου δεν "ενεργοποιειται" η προσφορά?

 

Edit: το ρίσκαρα και το δοκιμασα, έστειλα δώρο σε αριθμό που είχε ήδη ενεργή την προσφορά και ενεργοποιήθηκε ξανά κανονικά, τα απεριόριστα ληγουν σε 15 μέρες από σημερα

Αψογα οποτε 2-3 ωρες πριν να ληξει η προσφορα ενεργοποιησης ενεργοποιουμε ξανα τα απεριοριστα για ακομα 15 μερες στο νουμερο που θελουμε. 30 μερουλες για την ακριβεια 28 μερουλες δωρεαν απεριοριστα μια χαρα. Και 1 μηνα απο payzy παμε στους 2. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα vouchers έχει καταφέρει κανείς να τα πάρει; Πού τα στέλνουμε;

https://www.whatsup.gr/voucher

Κωδικός PROMO VOUCHER Ημερομηνία Λήξηs
PV002 31/12/2022
PV001 31/12/2022

 

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα σήμερα και ανανέωσα 10€ με payzy. 
1) το bonus για τα απεριόριστα δεδομένα για 1 μήνα ήρθε μέσα σε 10 λεπτά. 
2)απο την ανανέωση που έκανα μου έδωσε platinum token όπου ενεργοποίησα τα 4gb/1μηνα και δεν προστέθηκαν στα υπόλοιπα από silver token (12€/ανανεωση). Αν και το ήξερα δοκίμασα για σιγουριά οπότε και το αναφέρω 
Γιατί να μην προστίθενται στα ήδη που έχεις; δε το θεωρώ σωστό

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vrwmiaris said:

Γιατί να μην προστίθενται στα ήδη που έχεις; δε το θεωρώ σωστό

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Προστίθενται αν είναι ΙΔΙΑ token.

 

Link to comment
Share on other sites

Προστίθενται αν είναι ΙΔΙΑ token.
 
Ρε τους πονηρούς,τότε δε με συμφέρει.Θα χάσω τα 20 που έχω από το απλό.τους έχω ικανούς να το σταματήσουν στο payzy ξαφνικά

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vrwmiaris said:

Ρε τους πονηρούς,τότε δε με συμφέρει.Θα χάσω τα 20 που έχω από το απλό.τους έχω ικανούς να το σταματήσουν στο payzy ξαφνικά

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν έχεις μαζέψει 20, κινδυνεύεις να σου λήξουν.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, GREGORYMO said:

Αν έχεις μαζέψει 20, κινδυνεύεις να σου λήξουν.

Έχω 36 gb που έχω μαζέψει με online ανανεώσεις με πιστωτική κάρτα. 2 gb με κάθε ανανέωση. Τώρα έκανα ανανέωση με payzy και πήρα token για 4 gb. Τα παλιά λήγουν 01/01/2023. Όταν θα ενεργοποιήσω το νέο θα έχω μόνο 4 gb και τα 36 θα λήξουν;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alfeios said:

Έχω 36 gb που έχω μαζέψει με online ανανεώσεις με πιστωτική κάρτα. 2 gb με κάθε ανανέωση. Τώρα έκανα ανανέωση με payzy και πήρα token για 4 gb. Τα παλιά λήγουν 01/01/2023. Όταν θα ενεργοποιήσω το νέο θα έχω μόνο 4 gb και τα 36 θα λήξουν;

Αφου δεν θα ανανεωσεις με τον τροπο που μαζεψες 36gb, λογικα θα χαθούν. Εαν συνεχίσεις να ανανεωνεις με το ιδιο τροπο που μαζεψες 36gb θα συνεχισουν να υπαρχουν τα 36gb. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobileras said:

Αφου δεν θα ανανεωσεις με τον τροπο που μαζεψες 36gb, λογικα θα χαθούν. Εαν συνεχίσεις να ανανεωνεις με το ιδιο τροπο που μαζεψες 36gb θα συνεχισουν να υπαρχουν τα 36gb. 

Κατάλαβα. Εξαρτάται πώς το εξηγεί κάποιος. Εγώ θεωρώ ότι η online ανανέωση με πιστωτική ή χρεωστική κάρτα είναι ίδιος τρόπος με οποιαδήποτε κάρτα κι αν έγινε. Αυτοί θεωρούν ότι είναι άλλος τρόπος αν γίνεται με κάρτα τράπεζας και άλλος τρόπος αν γίνεται με τη δική τους την payzy 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alfeios said:

Κατάλαβα. Εξαρτάται πώς το εξηγεί κάποιος. Εγώ θεωρώ ότι η online ανανέωση με πιστωτική ή χρεωστική κάρτα είναι ίδιος τρόπος με οποιαδήποτε κάρτα κι αν έγινε. Αυτοί θεωρούν ότι είναι άλλος τρόπος αν γίνεται με κάρτα τράπεζας και άλλος τρόπος αν γίνεται με τη δική τους την payzy 

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά όπως φαίνεται την payzy δεν την αναγνωρίζουν ως ισότιμη κάρτα με πιστωτικη.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alfeios said:

Κατάλαβα. Εξαρτάται πώς το εξηγεί κάποιος. Εγώ θεωρώ ότι η online ανανέωση με πιστωτική ή χρεωστική κάρτα είναι ίδιος τρόπος με οποιαδήποτε κάρτα κι αν έγινε. Αυτοί θεωρούν ότι είναι άλλος τρόπος αν γίνεται με κάρτα τράπεζας και άλλος τρόπος αν γίνεται με τη δική τους την payzy 

Δεν είναι η διαφορά στην κάρτα !!!!

Είναι στο token!!!!

Άλλο το silver και άλλο το gold η platinum.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά όπως φαίνεται την payzy δεν την αναγνωρίζουν ως ισότιμη κάρτα με πιστωτικη.

Θέλουν να την σπρώξουν 

1 minute ago, GREGORYMO said:

Δεν είναι η διαφορά στην κάρτα !!!!

Είναι στο token!!!!

Άλλο το silver και άλλο το gold η platinum.

Η διαφορά στην κάρτα δίνει διαφορετικό token 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alfeios said:

Θέλουν να την σπρώξουν 

Η διαφορά στην κάρτα δίνει διαφορετικό token 

Τι εννοείς?

Ανανέωση 12€ δεν δίνει standard silver token ?

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, GREGORYMO said:

Τι εννοείς?

Ανανέωση 12€ δεν δίνει standard silver token ?

 

Όταν κάνεις ανανέωση 12€ με payzy δίνει platinium token 

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Χαίρω πολύ.

Μέχρι ΤΩΡΑ (εκτός payzy) λέμε 

Καλό κάνει να χαίρεσαι 

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα πράγματα είναι απλά. Τα gb από τα token κάνουν rollover με τα ίδια token. To Silver token κάνει rollover με το silver token το gold με το gold και το platinum με το platinum. Αν ανανέωνε κάποιος με 12€ με PayPal πχ και ενεργοποιουσε silver token (πχ 2gb) και τώρα ανανεώσει με 12€ με payzy και ενεργοποιήσει platinum token (πχ 4gb) θα έχουν διαφορετική ημερομηνία λήξης μεταξύ τους οπότε προσοχή σε όσους στακαρουν πολλά gb με silver token. Εγώ θα χάσω 1.5gb οπότε δεν με νοιάζει. 

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, P_papadis said:

Παιδιά τα πράγματα είναι απλά. Τα gb από τα token κάνουν rollover με τα ίδια token. To Silver token κάνει rollover με το silver token το gold με το gold και το platinum με το platinum. Αν ανανέωνε κάποιος με 12€ με PayPal πχ και ενεργοποιουσε silver token (πχ 2gb) και τώρα ανανεώσει με 12€ με payzy και ενεργοποιήσει platinum token (πχ 4gb) θα έχουν διαφορετική ημερομηνία λήξης μεταξύ τους οπότε προσοχή σε όσους στακαρουν πολλά gb με silver token. Εγώ θα χάσω 1.5gb οπότε δεν με νοιάζει. 

Έτσι πάει 

Link to comment
Share on other sites

Άλλο φαντάστηκα και εγώ όπως τα μαζεύαμε πριν τα τοκεν

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, P_papadis said:

Παιδιά τα πράγματα είναι απλά. Τα gb από τα token κάνουν rollover με τα ίδια token. To Silver token κάνει rollover με το silver token το gold με το gold και το platinum με το platinum.

Για το payzy και το PayPal δε γνωρίζω. Όταν κάνω ανανέωση με την ίδια χρεωστική κάρτα το Silver και το Platinum token κάνουν rollover μεταξύ τους μόνο τα GB αλλάζουν, προστίθενται λιγότερα ή περισσότερα ανάλογα. Στο screenshot τα token τα απέκτησα σε διαφορετική ημερομηνία και έχουν την ίδια ημερομηνία λήξης.

Screenshot_2022-12-29-18-05-54-200_gr.cosmote.whatsup.thumb.jpg.c6191bea9fae5b8c1024ff3410e89974.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για το payzy και το PayPal δε γνωρίζω. Όταν κάνω ανανέωση με την ίδια χρεωστική κάρτα το Silver και το Platinum token κάνουν rollover μεταξύ τους μόνο τα GB αλλάζουν, προστίθενται λιγότερα ή περισσότερα ανάλογα. Στο screenshot τα token τα απέκτησα σε διαφορετική ημερομηνία και έχουν την ίδια ημερομηνία λήξης.
Screenshot_2022-12-29-18-05-54-200_gr.cosmote.whatsup.thumb.jpg.c6191bea9fae5b8c1024ff3410e89974.jpg
Ώπα, αυτό είχα κατά νου και εγώ.Για ποιο λόγο να μη προστίθενται το ένα με το άλλο.Έτσι συμφέρει εάν έγινε

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nick.76 said:

Για το payzy και το PayPal δε γνωρίζω. Όταν κάνω ανανέωση με την ίδια χρεωστική κάρτα το Silver και το Platinum token κάνουν rollover μεταξύ τους μόνο τα GB αλλάζουν, προστίθενται λιγότερα ή περισσότερα ανάλογα. Στο screenshot τα token τα απέκτησα σε διαφορετική ημερομηνία και έχουν την ίδια ημερομηνία λήξης.

Screenshot_2022-12-29-18-05-54-200_gr.cosmote.whatsup.thumb.jpg.c6191bea9fae5b8c1024ff3410e89974.jpg

Δεν λέμε αυτό!

Δεν λέμε δηλαδή για αυτά που 'στέκουν' !

Μιλάμε για αυτά που έχεις ενεργοποιήσει!

Έχεις πχ ένα ενεργοποιημένο silver  που λήγει αύριο και ενεργοποίησεις platinum, θα κάνει rollover?

Εμείς λέμε ΟΧΙ. Εσύ λες ναι?

2 minutes ago, vrwmiaris said:

Ώπα, αυτό είχα κατά νου και εγώ.Για ποιο λόγο να μη προστίθενται το ένα με το άλλο.Έτσι συμφέρει εάν έγινε

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Άλλο λέει ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GREGORYMO said:

Δεν λέμε αυτό!

Δεν λέμε δηλαδή για αυτά που 'στέκουν' !

Μιλάμε για αυτά που έχεις ενεργοποιήσει!

Έχεις πχ ένα ενεργοποιημένο silver  που λήγει αύριο και ενεργοποίησεις platinum, θα κάνει rollover?

Εμείς λέμε ΟΧΙ. Εσύ λες ναι?

Άλλο λέει ο φίλος.

Με χρεωστική και πιστωτική που κάνω ανανεώσεις όλα τα token , κάνουν rollover ,μεταξύ τους αρκεί να επιλέξεις αυτά που έχουν την ίδια διάρκεια πχ ένα μήνα .Αν επιλέξεις ένα token με διάρκεια ένα μήνα και ενα για μια εβδομάδα δεν κάνουν rollover . Τέλος για PayPal και payzy δεν γνωρίζω τι γίνεται αλλά αν επιλέξεις με την ίδια διάρκεια δεν νομίζω να αλλάζει κάτι ......

Link to comment
Share on other sites

Έχετε μπλέξει τα "μπούτια" σας για όρους χρήσης των Tokens που δεν είναι ίδιοι με τα παλιά Reload It:

https://www.whatsup.gr/reloadit

 

1) Όσον αφορά τη διάρκεια που παραμένουν ενεργά τα Tokens έως ότου εξαργυρωθούν ("Μέχρι 16/1" που γράφει πάνω δεξιά στον φίλος παραπάνω):

Τα Tokens που κερδίζω από ανανέωση, λήγουν;

Τα Tokens είναι ενεργά για 31 ημέρες. Εάν όμως δεν τα έχεις εξαργυρώσει και ξανακάνεις ανανέωση χρηματικού υπολοίπου πριν τη λήξη τους, επεκτείνεται η διάρκειά τους για επιπλέον 31 ημέρες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης (δηλαδή, αν ένα Token λήγει στις 24/1 αλλά κάνεις ανανέωση υπολοίπου στις 23/1, η διάρκεια του Token επεκτείνεται έως 24/2).

2) Όσον αφορά τη συγχώνευση των Tokens αφού εξαργυρωθούν το ένα πριν την λήξη ισχύος προηγούμενου που έχει ήδη εξαργυρωθεί πχ πριν 30 μέρες:

ΜΟΝΟ ίδια Tokens συγχωνεύονται (πχ Silver μαζί με Silver ή Platinum μαζί με Platinum, ίδιας διάρκειας ακόμα κι αν αφορά χρόνο ομιλίας).

Διαφορετικά Tokens (πχ Silver με Platinum ή διαφορετικής διάρκειας) ΔΕ συγχωνεύονται ώστε να πάρει παράταση το όσο έχει παραμείνει από το προηγούμενο (ήδη εξαργυρωμένο πριν 30 μέρες πχ) με την νέα ημερομήνια του τελευταίου εξαργυρωμένου Token.

 

 

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Pppe said:

Έχετε μπλέξει τα "μπούτια" σας για όρους χρήσης των Tokens που δεν είναι ίδιοι με τα παλιά Reload It:

https://www.whatsup.gr/reloadit

 

1) Όσον αφορά τη διάρκεια που παραμένουν ενεργά τα Tokens έως ότου εξαργυρωθούν ("Μέχρι 16/1" που γράφει πάνω δεξιά στον φίλος παραπάνω):

Τα Tokens που κερδίζω από ανανέωση, λήγουν;

Τα Tokens είναι ενεργά για 31 ημέρες. Εάν όμως δεν τα έχεις εξαργυρώσει και ξανακάνεις ανανέωση χρηματικού υπολοίπου πριν τη λήξη τους, επεκτείνεται η διάρκειά τους για επιπλέον 31 ημέρες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης (δηλαδή, αν ένα Token λήγει στις 24/1 αλλά κάνεις ανανέωση υπολοίπου στις 23/1, η διάρκεια του Token επεκτείνεται έως 24/2).

2) Όσον αφορά τη συγχώνευση των Tokens αφού εξαργυρωθούν το ένα πριν την λήξη ισχύος προηγούμενου που έχει ήδη εξαργυρωθεί πχ πριν 30 μέρες:

ΜΟΝΟ ίδια Tokens συγχωνεύονται (πχ Silver μαζί με Silver ή Platinum μαζί με Platinum, ίδιας διάρκειας ακόμα κι αν αφορά χρόνο ομιλίας).

Διαφορετικά Tokens (πχ Silver με Platinum ή διαφορετικής διάρκειας) ΔΕ συγχωνεύονται ώστε να πάρει παράταση το όσο έχει παραμείνει από το προηγούμενο (ήδη εξαργυρωμένο πριν 30 μέρες πχ) με την νέα ημερομήνια του τελευταίου εξαργυρωμένου Token.

 

 

Έτσι πάει 

22 minutes ago, smetcfu said:

Με χρεωστική και πιστωτική που κάνω ανανεώσεις όλα τα token , κάνουν rollover ,μεταξύ τους αρκεί να επιλέξεις αυτά που έχουν την ίδια διάρκεια πχ ένα μήνα .Αν επιλέξεις ένα token με διάρκεια ένα μήνα και ενα για μια εβδομάδα δεν κάνουν rollover . Τέλος για PayPal και payzy δεν γνωρίζω τι γίνεται αλλά αν επιλέξεις με την ίδια διάρκεια δεν νομίζω να αλλάζει κάτι ......

Το έχεις κάνει η το 'νομίζεις' ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...