Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό μήνα φίλε μου. Η εταιρία μπορεί να αλλάξει όποτε θέλει τους όρους στην καρτοκινητη, άρα για να επιλέγει να μην αλλάξει την μεταφορά των υπολοίπων, χάρη μας κάνει. Αυτό εννοώ. Η κιού επέλεξε να μην μεταφέρει τίποτα (παρά μόνο στα ακριβά πακέτα) και στο τοπικ της κιου εάν πεις κάτι αρνητικό οπλιζουν μπαζουκα να σε εξατμίσουν!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

[....]και στο τοπικ της κιου εάν πεις κάτι αρνητικό οπλιζουν μπαζουκα να σε εξατμίσουν!

 

Τουλάχιστον σε αυτό αρκετοί εδώ μέσα σκεπτόμαστε και λειτουργούμε σαν καταναλωτές και όχι σαν οπαδοί.

 

Ευτυχώς.:)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να έβαζε μηνιαίως το call them all extra i με τα 10 ευρώ? Είναι να κάνω ανανέωση τώρα και έχει καταργηθεί με τα καινούργια πακέτα. Βάζοντας κάποιο από τα καινούργια combo υπάρχει περίπτωση να μου μεταφέρει λεπτά και mb ?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι.......
Αρα από την αρχή και πάλι αγοράζεις ένα από τα καινούργια και ανανεώνεις το ίδιο....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα από την αρχή και πάλι αγοράζεις ένα από τα καινούργια και ανανεώνεις το ίδιο....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ό,τι έχασες, θα το ξαναποκτήσεις με τον καιρό, αφού πάλι θα έχεις περισσευουμενα.

Link to comment
Share on other sites

Oταν ρωτάτε κάτι διαβάζετε τα προηγούμενα ποστς. Μην ρωτάτε τα ίδια και τα ίδια.

 

Στην προηγούμενη μόλις σελίδα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8015234#post8015234

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα φίλε μου. Η εταιρία μπορεί να αλλάξει όποτε θέλει τους όρους στην καρτοκινητη, άρα για να επιλέγει να μην αλλάξει την μεταφορά των υπολοίπων, χάρη μας κάνει. Αυτό εννοώ. Η κιού επέλεξε να μην μεταφέρει τίποτα (παρά μόνο στα ακριβά πακέτα) και στο τοπικ της κιου εάν πεις κάτι αρνητικό οπλιζουν μπαζουκα να σε εξατμίσουν!

 

Φίλε το πακέτο το αγοράζεις υπό συγκεκριμένους όρους. Αν κοιτάξεις στη σελίδα τους (το έβαλε και πριν ο φίλος):

 

• Διάρκεια ισχύος: 30 ημέρες.

• Χρέωση ανά δευτερόλεπτο και ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3’.

• Tα λεπτά προς όλους ισχύουν για κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα.

• Τα λεπτά ομιλίας & SMS προς όλους, καθώς και τα ΜΒ είναι διαθέσιμα για χρήση σε περιαγωγή εντός Ε.Ε.

• Τα λεπτά ομιλίας και τα ΜΒ που δεν καταναλώθηκαν μπορούν να μεταφερθούν στο επόμενο ίδιο πακέτο εφόσον ενεργοποιηθεί πριν τη λήξη του πρώτου.

• Στην τιμή συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 24%.

 

Με τη λογική σου, μας κάνουν χάρη πχ που στις 10 μέρες δεν λήγει το πακέτο; ή που ο ΦΠΑ είναι 24% και όχι 50%; Αφού καρτοκινητή είναι, εξυπηρέτηση όπως λες;

Μάλλον εννοείς ότι πχ κάποια στιγμή ΑΝ θέλει, ΑΛΛΑΖΕΙ όρους και λέει από την τάδε ημερομηνία και μετά, τα λεπτά κλπ ΔΕΝ μεταφέρονται. Άρα αν το αγοράσω δεν είναι υποχρεωμένοι να τα μεταφέρουν. Άλλο αυτό, και άλλο να το αγοράσω με τους όρους που ισχύουν και να θεωρώ ότι μου κάνουν χάρη για έναν από τους όρους. Την υπηρεσία αγοράζω, όχι μόνο τα λεπτά και τα MB.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις έκανε η γυναικα μου ανανέωση : απο το call them all plus i εβαλε το combo με τα 10ε και της κρατησε λεπτα και mb!!!!! μεταφερθηκαν τα παλια!
Link to comment
Share on other sites

Oταν ρωτάτε κάτι διαβάζετε τα προηγούμενα ποστς. Μην ρωτάτε τα ίδια και τα ίδια.

 

Στην προηγούμενη μόλις σελίδα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8015234#post8015234

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την ευγενική σου απάντηση και χίλια συγγνώμη που σε κουρασα, σου υπόσχομαι ότι δεν θα το ξανακάνω. Αν θες μπες και εσύ στον κόπο να ξαναδιαβασεις αυτό στο οποίο με παρέπεμψες όπου ουσιαστικά η απάντηση από το τσατ είναι copy paste από τα χαρακτηριστικά πακέτου και δεν απαντάει ευθέως σε αυτό που λες, την ανακοίνωση της cosmote όπου λέει ότι το πακέτο ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ άρα πρόκειται για το ΙΔΙΟ με άλλες παροχές και ευχαρίστως να τα ξαναπούμε. Συγγνώμη και πάλι που σε κουρασα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις έκανε η γυναικα μου ανανέωση : απο το call them all plus i εβαλε το combo με τα 10ε και της κρατησε λεπτα και mb!!!!! μεταφερθηκαν τα παλια!

 

Αυτό είναι καλό νέο! Είσαι σίγουρος ότι έχουν μεταφερθεί όλα μαζί με νέα ημερομηνία λήξεως και όχι ότι έχει δύο διαφορετικές ημερομηνίες λήξεως;

 

Στο Messenger, στην ερώτησή μου αν το Combo call them all plus-i μπορεί να μεταφέρει data και λεπτά στο νέο Combo, η απάντησή τους ήταν: όχι. Αλλά επειδή είπε κι ο φίλος πιο πάνω ότι στην ανακοίνωση λέει ότι μεταφέρονται, το έψαξα και όντως το λέει, όμως για το Combo call them all extra-i και όχι για το plus-i, αυτό των 8.5€.

Σύμφωνα με τα παραπάνω, η λογική λέει ότι αν αγοράσει κάποιος το νέο πακέτο Combo δεν θα μεταφερθούν τα μαζεμένα λεπτά και data από plus-i.

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάνα bug στο σύστημα και αν αγοράσει κάποιος τώρα να τα μεταφέρει όπως του φίλου πιο πάνω; Αν είναι να σπεύσουμε!

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τριλεπτο θα πηγαίνει ανά λεπτό είτε μιλήσεις 1 δευτερόλεπτο είτε 59 δευτερόλεπτα.

Αυτονόητο νομίζω....

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν ήταν αυτονόητο δεν θα ρωτούσα αγαπητέ. Δεν είμαι από αυτούς που τα γνωρίζουν όλα.

 

Εν ολίγοις πάνε να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι. Πισωγύρισμα όπως είπε και ο φίλος p_k.

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι καλό νέο! Είσαι σίγουρος ότι έχουν μεταφερθεί όλα μαζί με νέα ημερομηνία λήξεως και όχι ότι έχει δύο διαφορετικές ημερομηνίες λήξεως;

 

Στο Messenger, στην ερώτησή μου αν το Combo call them all plus-i μπορεί να μεταφέρει data και λεπτά στο νέο Combo, η απάντησή τους ήταν: όχι. Αλλά επειδή είπε κι ο φίλος πιο πάνω ότι στην ανακοίνωση λέει ότι μεταφέρονται, το έψαξα και όντως το λέει, όμως για το Combo call them all extra-i και όχι για το plus-i, αυτό των 8.5€.

Σύμφωνα με τα παραπάνω, η λογική λέει ότι αν αγοράσει κάποιος το νέο πακέτο Combo δεν θα μεταφερθούν τα μαζεμένα λεπτά και data από plus-i.

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάνα bug στο σύστημα και αν αγοράσει κάποιος τώρα να τα μεταφέρει όπως του φίλου πιο πάνω; Αν είναι να σπεύσουμε!

 

Και εγώ αυτό που απάντησα αφορούσε μεταξύ των extra i και του νέου combo.εφοσον πρόκειται για το ίδιο πακέτο μετονομασμενο θα πρέπει να μεταφέρονται. Εφόσον μεταφέρει και μεταξύ του plus i και του νέου combo είναι μια πολύ ευχάριστη εξέλιξη γιατί με βάση όσα ξέραμε δεν θα έπρεπε να γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι καλό νέο! Είσαι σίγουρος ότι έχουν μεταφερθεί όλα μαζί με νέα ημερομηνία λήξεως και όχι ότι έχει δύο διαφορετικές ημερομηνίες λήξεως;

 

 

 

Στο Messenger, στην ερώτησή μου αν το Combo call them all plus-i μπορεί να μεταφέρει data και λεπτά στο νέο Combo, η απάντησή τους ήταν: όχι. Αλλά επειδή είπε κι ο φίλος πιο πάνω ότι στην ανακοίνωση λέει ότι μεταφέρονται, το έψαξα και όντως το λέει, όμως για το Combo call them all extra-i και όχι για το plus-i, αυτό των 8.5€.

 

Σύμφωνα με τα παραπάνω, η λογική λέει ότι αν αγοράσει κάποιος το νέο πακέτο Combo δεν θα μεταφερθούν τα μαζεμένα λεπτά και data από plus-i.

 

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάνα bug στο σύστημα και αν αγοράσει κάποιος τώρα να τα μεταφέρει όπως του φίλου πιο πάνω; Αν είναι να σπεύσουμε!

Λεπτά προς Wu,λεπτά προς όλους και data μεταφέρθηκαν όλα μαζί παλιά και νέα σε καινούργια ημερομηνία 1 Ιουνίου.παει αυτό

 

Μηνύματα δεν μεταφέρεται κάτι προφανώς

 

Τέλος κάτι καινούργιο, μπήκαν και 3 GB για 15 μέρες από την online ενεργοποίηση του πακέτου. Μια χαρά κομπλέ.

 

Σε λίγες μέρες θα ανανεώσω και εγώ ελπίζω να μην γίνει κάτι διαφορετικό χαχα

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Μακάρι να συμβαίνει τουλάχιστον αυτό: να μεταφέρονται από plus-i στο νέο Combo.

 

Όποιος ανανεώσει τις επόμενες μέρες στο νέο Combo και έχει μαζεμένα λεπτά και data από plus-i, ας κάνει τον κόπο να μας λέει τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το ελάχιστο ποσό που μπορώ να μεταφέρω απο ενα whats up σε ένα άλλο whats up, για να μπορέσει το whats up που θα λάβει το ποσό να μπορεί να παρατείνει την διάρκειά του για 2 μήνες; Είναι τα 2€ ή τα 5€ ;
.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το ελάχιστο ποσό που μπορώ να μεταφέρω απο ενα whats up σε ένα άλλο whats up, για να μπορέσει το whats up που θα λάβει το ποσό να μπορεί να παρατείνει την διάρκειά του για 2 μήνες; Είναι τα 2€ ή τα 5€ ;

5 ευρώ πρέπει να μεταφέρεις για να πάρεις παράταση υπολοίπου για 2 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Λεπτά προς Wu,λεπτά προς όλους και data μεταφέρθηκαν όλα μαζί παλιά και νέα σε καινούργια ημερομηνία 1 Ιουνίου.παει αυτό

 

Μηνύματα δεν μεταφέρεται κάτι προφανώς

 

Τέλος κάτι καινούργιο, μπήκαν και 3 GB για 15 μέρες από την online ενεργοποίηση του πακέτου. Μια χαρά κομπλέ.

 

Σε λίγες μέρες θα ανανεώσω και εγώ ελπίζω να μην γίνει κάτι διαφορετικό χαχα

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μη χαίρεσαι για τα 3gb.Η προσφορά είναι για μέχρι τέλος του μηνός. Σιγά μην ήταν μόνιμα

Edited by Vasileios
προσωπικός χαρακτηρισμός διαγράφηκε.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχα promo 4 με 4 ευρώ 800 λεπτά θα το είχα γυρίσει σε voip. Μεγάλη απατεωνιά να το πάνε 10 ευρώ το μήνα ελάχιστο πακέτο. Η πλειοψηφία μιλαει 100 200 λεπτά το πολύ το μήνα. Είναι ικανοί να βγάλουν πακέτο με 1000 λεπτά στα 20 ευρώ και να καταργήσουν τα υπόλοιπα πακέτα. Μην τους αφήνετε τίποτα δεν ξέρουν τι βγάζουν. Edited by Vasileios
προσωπικος χαρακτηρισμός.
Link to comment
Share on other sites

Λεπτά προς Wu,λεπτά προς όλους και data μεταφέρθηκαν όλα μαζί παλιά και νέα σε καινούργια ημερομηνία 1 Ιουνίου.παει αυτό

 

Μηνύματα δεν μεταφέρεται κάτι προφανώς

 

Τέλος κάτι καινούργιο, μπήκαν και 3 GB για 15 μέρες από την online ενεργοποίηση του πακέτου. Μια χαρά κομπλέ.

 

Σε λίγες μέρες θα ανανεώσω και εγώ ελπίζω να μην γίνει κάτι διαφορετικό χαχα

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρόσεξε μην στα αφαιρέσει πιο μετά. Γιατί και στα 15 γίγα στην αρχή όταν τα είχε δώσει έτρωγε από αυτά (και είχαν χαρεί όλοι) παρότι έληγαν πιο μετά από τα αγορασμένα και μετά ξεκίνησε και κατανάλωνε από αυτά.

 

Οπως και να χει το 12αρι για μένα έχει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον λόγω των 800ΜΒ (λίγα είναι αλλά μπροστά στα 200 του 8,5 είναι καλύτερα).

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παντως οσον αφορα το παλιο πακετο των 10€ που πλεον δεν υπαρχει, μπορει να αντικατασταθεί με νεο combo

 

ec3e2296a2ec06d193eb2291a3a81b47.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Άρα το 10ευρο πακέτο στην ουσία δεν αλλάζει όσον αφορά τα πακέτα. Καλό. Αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι βάζουν το 8.5αρι
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών παντα, το πακετο των 8,5€ συνεχίζει να υπαρχει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τις εταιρίες είναι ότι πολλές φορές βάζουν ανακοινώσεις για να δημιουργήσουν κλίμα (πχ φορητότητες σε αλλες εταιριες ή συμβολαια) και όταν πετύχουν αυτο που θελουν, τις παίρνουν πίσω ή εφαρμόζονται πολύ αργότερα. Ουσιαστικά οι λεγόμενοι "οροι της υπηρεσίας" στην καρτοκινητή έχουν καταντήσει λάστιχο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...